Steaua a disputat un ultim joc de pregatire inaintea mansei secunde cu FC Sevilla, din Cupa UEFA. Pe terenul central al complexului din Ghencea, Steaua a incheiat la egalitate, 1-1, contra formatiei Aversa Bucuresti, din Liga a treia, informeaza site-ul oficial al Campioanei. Golul ros-albastrilor a fost marcat de Cristocea.

La Steaua au fost folositi in primul 11 brazilianul Andrey si fundasul Mihaita Nesu, aflati la primul joc in 2007. Cosmin Olaroiu nu a introdus din primul minut niciun titular din partida cu Sevilla. Ovidiu Petre si Vali Badea au intrat pe parcursul jocului, in timp ce Cristocea, Paraschiv si Croitoru, folositi pe finalul partidei din Cupa UEFA, au fost titulari contra Aversei.

Partida de duminica a avut doua reprize de cate 30 de minute. Formatia clasata in Liga a treia pe locul 7 al seriei a treia a egalat in minutul 57.

Steaua va pleca miercuri dimineata spre Spania, seara avand programat antrenamentul oficial pe stadionul "Ramon Sanchez Pizjuan" din Sevilla. Returul cu FC Sevilla este programat joi seara, la ora 21.45.

Din Spania, Steaua va ajunge direct la Oradea, unde va intalni duminica viitoare pe UTA, in prima etapa din Liga Intai programata in 2007.