FC Sevilla a invins pe teren propriu pe Atletico Madrid, cu 3-1, in runda a 23-a a Campionatului Spaniei si a egalat in fruntea ierarhiei pe FC Barcelona, invinsa la Valencia in aceeasi etapa. Frederic Kanoute a continuat seria golurilor inceputa la Bucuresti, marcand o dubla, brazilianul Dani Alves fiind autorul celuilalt gol al adversarei Stelei din Cupa UEFA.

Sevilla s-a desprins la doua goluri in doar sase minute. Kanoute a deschis scorul in minutul 15, Alves majorandu-l in minutul 21. Minutul 73 a adus a doua reusita a lui Kanoute si a 18-a in acest sezon, malianul consolidandu-si pozitia de lider in clasamentul golgheterilor.

Sevilla a jucat din minutul 36 in 10 jucatori, Marti fiind eliminat.

Unicul gol al oaspetilor a venit in minutul 82, fiind opera lui Pablo.

Joi seara, la ora 21.45, FC Sevilla va intalni, tot pe stadionul Ramon Sanchez Pizjuan, pe Steaua, in a doua mansa din 16-imile Cupei UEFA. In tur, andaluzii s-au impus la Bucuresti cu 2-0.