Scandalul nu se oprește la Sectorul 1. Protest organizat de PSD la sediul Biroului Electoral: "Renumărare" / Tudorache: "Păi nu vrea să vadă că am fraudat?"

de I.H.     HotNews.ro
Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:19 Actualitate | Politic


Protest PSD
Foto: Facebook
Scandalul nu se oprește la Sectorul 1, unde Clotilde Armand și-a proclamat victoria marți seară, după ce acuzase fraude la vot. Miercuri, zeci de oameni, în frunte cu primarul PSD în exercițiu Daniel Tudorache, s-au strâns în fața Biroului Electoral al Sectorului 1, unde strigă "Renumărare!". Reamintim că Tudorache a cerut renumărarea voturilor din Sectorul 1, iar Biroul Electoral Central ar urma să ia astăzi o decizie.

Conform imaginilor difuzate de Digi 24, la această oră în fața Biroului Electoral al Sectorului 1 se află câteva zeci de persoane, care scandează "Renumărare!", în frunte cu Daniel Tudorache.

Întrebat de ce a venit la Biroul Electoral de sector, Tudorache a răspuns: "Pentru că buletinele de vot sunt aici”.

El a susținut că celor de la USR-PLUS le este teamă de renumărarea voturilor. "Am fost acuzat ca am fraudat. Păi nu vrea să vadă ca am fraudat? Hai sa renumărăm voturile (...) Eu cred că le este frică de pierderea alegerilor după renumărarea voturilor", a declarat primarurul PSD în exercițiu.

Tudorache a transmis miercuri și un mesaj pe Facebook: "Așteptăm decizia BEC în legătură cu renumărarea voturilor din toate secțiile de votare. Atât timp cât și USR-PLUS strigă “Fraudă!”, și noi strigăm “Fraudă!”, cred că situația la Sectorul 1 trebuie clarificată, înainte de începerea unui nou mandat de primar, indiferent cine va conduce Primăria Sectorului 1 în următorii patru ani".

Clotilde Armand, candidata USR-PLUS la Primăria Sectorului 1, a câștigat matematic cursa în fața actualului primar de la PSD, Dan Tudorache. Toate cele 166 de secții de vot au fost centralizate pe platforma AEP marți seara. Astfel, după centralizarea finală, Clotilde Armand are 40,95% (36.454), față de Dan Tudorache care a obținut 39,82% (35.447).

”Am ieşit învingători, Matematica a învins! (...) A fost un proces lung, nu ne explicăm de ce a durat atât de mult. Acum s-a încheiat cu bine, diferenţa este de peste o mie de voturi. Vă promit că voi lupta cu toată forţa mea ca tentativa de fraudare care a existat să nu rămână nepedepsită, nu voi lăsa lucrurile aşa”, a anunțat Clotilde Armand, pe Facebook.

De cealaltă parte, Dan Tudorache, acuzat de fraudă, a cerut renumărarea voturilor din sector, iar Biroul Electoral Central ar urma să ia miercuri o decizie. Mihai Drăgan, avocatul lui Dan Tudorache, a organizat o conferință de presă în care a susținut că, de fapt, actualul primar PSD ar fi câștigător la o diferență de 205 voturi și că "votul e denaturat total față de ce s-a consemnat".

Clotilde Armand spunea că renumărarea voturilor nu este posibilă, întrucât legea nu prevede această posibilitate, iar în 2016 ei i-a fost refuzată cererea de renumărare a voturilor "pe motivele legale, care trebuie respectate": Aici nu e vorba de mine. Aici e vorba de ce spune legea şi în care caz se permite renumărarea voturilor. Să ştiţi că în 2016 mi-a fost refuzată renumărarea voturilor pe motivele legale. Aceste motive sunt legale şi trebuie respectate. Nu e vorba, v-am spus că renumărarea la ora actuală nu se poate pentru că pur şi simplu legea nu permite. Eu cred că matematica va învinge, cred că cifrele sunt publicate. Eu cred că mai transparent acum nu se poate şi cine ştie să contabilizeze poate să vadă foarte clar cine va fi primarul. Este victoria noastră şi nu ne vom lăsa intimidaţi. Le mulţumesc tuturor celor care au venit la alegeri, le mulţumesc tuturor celor care au încredere în acest proces electoral”.

CITEȘTE ȘI:






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















13390 vizualizari

  • +45 (59 voturi)    
    Jandarmeria (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:21)

    un domn [utilizator]

    Poate testa gazele pe acesti “protestatari “ ?
    • +20 (22 voturi)    
      Procesele verbale trase la Xerox de PSD? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:42)

      mbratianu [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Au muncit din greu astia din Psd, le-au copiat la Xerox, au trimis consilieri deghizati in curieri sa le ia, au trecut in dreptul altor partide voturile USR-PLUS.

      Acum dupa atata munca vor sa fie numarate ca altfel au muncit noaptea degeaba.
      • -1 (11 voturi)    
        asta este ideea (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:37)

        cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui mbratianu

        sai sa numaram buletinele, nu procesel verbale
        • +2 (4 voturi)    
          nici numararea voturilor nu este concludenta (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:06)

          varavara [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          pentru ca intre timp psd a mai introdus in saci o gramada de buletine gata pregatite.
          Se stie deja ca la multe sectii s-au gasit buletine de vot mai multe decat alegatorii care votasera acolo.
          • -2 (4 voturi)    
            Concludent e sa castige uSRI, nimic in plus (Miercuri, 30 septembrie 2020, 14:20)

            newlook [utilizator] i-a raspuns lui varavara

            Concludent e sa castige uSRI, nimic in plus. Fel de fel de smecherii si pareri ca sa nu se faca ceea ce este elementar: sa se numere din nou voturile. Sa iasa SRI, nimic in plus, nimic in minus!
        • +4 (4 voturi)    
          Cucurvelule, acum 4 ani aveai alta opinie. (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:26)

          AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          Trebuie sa invatati sa pierdeti furtocratilor! Singurul lucru pe care stiti sa il faceti e sa furati si cand nu va iese furaciunea sariti cu acuzatiile!
        • 0 (0 voturi)    
          măi hoțomane, (Miercuri, 30 septembrie 2020, 16:53)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

          păi mai bine renumeri voturile după procesele verbale, semnate fără obiecțiuni, de toată lumea. E suficient și nu poate fi contestat de nimeni.
          După care te duci să-i trimiți chiftele cu praștia la Rahova lui tudorache, pentru matrapazlâcurile penale făcute la BES 1. Sau poate vrei să-i ții ... spatele și intri și tu cu el la ”hotel”. dragnea vă așteaptă, să refaceți partidul și guvernul din umbră.
    • -8 (12 voturi)    
      poate sa testeze, bineinteles (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:37)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      daor ca nu de la prima demonstratie.
      in fond ce or oamenii? un lucru simplu - sa se numere niste foi
      • +4 (6 voturi)    
        Foi de Porumb (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:47)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Foi de Furat ?
      • +5 (5 voturi)    
        :))) pe bune (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:08)

        Adry@n [utilizator] i-a raspuns lui cucuveaua mov

        Sigur vor renumararea si nu sa iasa asta primar?
        Sectoarul 1 si 2 dau excursii, gratuite si reduse pentru pensionari. Am 2 verisoare surori care au fost o data acum cativa ani prin nustiu ce combinatie intr-o excurise in Barcelona. Discount suportat de primarie, in fine ieri au primit sms sa participe la miting.

        Deci ce vor oamenii? Vor mocangeala... vor iama nene, vor da-mi nene. Pe banii altora!
        Cand ai pe procesele verbale sute de voturi usr si pe site ajung sa apara 0 voturi, tu vrei renumarare?
        Eu vreau sa ii vad langa dragnea si pe ala langa ciausescu. Niste mizerabili care au facut crime, cand si-au dat legi sa scape de parnaie au dat drumu la criminali si vilolatori ei sunt partasi la crimele alora.
  • +43 (45 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:22)

    [anonim]

    • +3 (3 voturi)    
      Cum isi poate sterge un utilizator comentariul? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 15:04)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui

      Ar fi bine de stiut.
  • +46 (50 voturi)    
    Lol (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:23)

    HP [utilizator]

    Sigur, s-a intalnit mutul cu prostul.

    Normal ca vrei renumarare, dupa ce sacii au fost desigilati, ti-ai bagat voturile extra, procesele verbale au fost manarite, etc.

    Lasa atata renumarare, gandeste-te mai bine cati ani de puscarie vei lua, numara-i pe aia.
    • -10 (10 voturi)    
      de ce au fost desigilati sacii? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:38)

      cucuveaua mov [utilizator] i-a raspuns lui HP

      nu inteleg asta si nu intelg de unde ai informatia asta.
      poate stii tu ceva
    • 0 (0 voturi)    
      Scorul BEC (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:45)

      Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui HP

      Se bazeaza pe procese verbale. Daca se renumara si voturile din saci nu corespund cu procesele verbale, e clar ca cineva undeva a fraudat, lucru care impune imperativ un nou tur de scrutin.
  • +37 (41 voturi)    
    merge pana in panzele albe cu minciuna (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:24)

    cristi_an [utilizator]

    ca un pesedist sadea!
    va rog frumos sa il ignorarti de acum inainte.
    jagardeaua asta trebuie sa ajunga la puscarie pentru fraudare de voturi!
  • +35 (41 voturi)    
    Cred ca PSD a apucat sa bage voturile in urne (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:25)

    CezarN [utilizator]

    ... dar nu a mai apucat sa modifice procesele verbale, ca au fost prinsi.
    De aia insista ei pe renumarare.
    • +10 (10 voturi)    
      lool (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:32)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      pai normal ... nu au pus sefii de sectii de votare sa desfaca sacii... de ce crezi tu ca s-a intamplat asta ?
    • +1 (1 vot)    
      Sau (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:47)

      Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui CezarN

      Cineva a modificat procesele verbale da nu a mai stat sa fraudeze si sacii, ca sunt mai greu de falsificat :)
  • +15 (27 voturi)    
    observatori OSCE ca in spatiul ex-sovietic.. (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:27)

    demaGOGU [utilizator]

    ...altfel, procesul electoral e decredibilizat total.
    • -3 (3 voturi)    
      Tu confunzi o Zona De Conflict Armat (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:20)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui demaGOGU

      La Adresa Populatiei cu o intrecere electorala ?
  • +20 (22 voturi)    
    om cu parul alb (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:28)

    MamboNoFaiv [utilizator]

    sa-i spuna cineva domnului Daniel Tudorache ca la TV da foarte rau, victimizandu-se. Parca avea avocat - mai rau pentru imaginea lui.
    Daca intra in scandalul asta nu-l mai alege nimeni ever.
    Sa astepte cuminte deciziile oficiale.
  • -4 (20 voturi)    
    >>> (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:30)

    GemstonePig [utilizator]

    USR este putin prins la mijloc, vrea renumarare in sector 5 unde a pierdut dar nu mai vrea renumarare in 1 unde a castigat. Daca se renumara undeva se deschide cutia pandorei si se va vedea hotia din toata tara. Probabil se vor renumara doar nulele si sectiile cu procese verbale dubioase.
    • +10 (14 voturi)    
      ba deloc (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:23)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      problema e ca renumararea in momentul in care sunt dovezi ca s-a furat este nula!

      de fapt BEC este intre ciocan si nicovala. ei nu pot refuza renumararea la 5 , dar aproba renmararea unde convine psd ... bate la ochi!

      de asemenea nici dracu un o sa aprobe renumararea toate voturile fara dovezi clare de frauta... ori dovezile le are usr, nu psd!

      votul asta s-a incheiat! pe viitor trebuie sa facem ca psd sa nu mai fure! acum ca lumea s-a prins cum fura, sper sa fie mai usor de impiedicat pe viitor!

      scopul psd nu e renumararea. scopul psd e ori sa amane sa plece de la ciolan, ori sa dovedeasca partidului ca nu sunt terminati politic (sau o combinatie) SI (mai mult ca sigur) sa se victimizeze si sa dea impresia electoratului lor ca ei au fost furati!
      asta fac de 30 de ani: "voi vrem, dar aia" "noi nu am furat, aia fura si ne bag pe noi la puscarie" etc etc

      e aceeasi placa de 30 de ani. nu s-a schimbat cu NIMIC partidul salvati detinutii!
      • -5 (5 voturi)    
        Asta cu salvati detinutii (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:39)

        Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        S-ar potrivi foarte bine si USR-ului prin Asociatia Salvati Interlopii.

        Eu am vazut dovezi ca multe voturi s-au dus de la Tudorache prin alte parti, pe la USR si asa mai departe, deci cine a furat mai mult?
      • -1 (1 vot)    
        In nicio tara civilizata (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:48)

        Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        Nu se poate refuza renumararea. In unele e chiar obligatorie cand diferenta de procente este mica.
      • +1 (1 vot)    
        nu este decat o solutie (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:02)

        fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        daca vrei sa faci psd sa nu mai fure, trebuie sa faci ca psd sa nu mai existe.
    • -1 (1 vot)    
      Pai e in functie de cum bate vantul (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:20)

      Unforgiven [utilizator] i-a raspuns lui GemstonePig

      Si cum te perie mai bine o situatie sau alta, ca dublul standard este principiul de capatai al useristilor.

      Adica niciodata sa nu te raportezi la acelasi sistem de referinta, ci sa ai masuri diferite in functie de cum vrei sa fie, asa incat sa iesi in castig indiferent de situatie.

      Si intotdeauna furturile useriste sunt mai bune decat cele peseditse, pentru ca sunt de partea buna a baricadei, deci si aici avem infractori buni si infractori rai in functie de cum vrem noi.
  • +34 (38 voturi)    
    Renumararea... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:37)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    ... nu rezolva nimic, mai ales daca nemernicii au introdus in saci voturi false. Singura solutie a USR este sa-si centralizeze procesele verbale semnate in original pe care le-au primit si sa le compare cu ce au cei de la biroul electoral de sector. Numai asa se poate demonstra frauda.
    • -2 (2 voturi)    
      Aha (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:50)

      Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui Zgabeartza Iftode

      Sau cineva a fraudat procesele verbale in favoarea USR, ca sunt mai usor de falsificat decat sacii. Presedintele stie de ce :)
  • +10 (22 voturi)    
    Sa fie renumarare, dar sa fie peste tot! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:37)

    Miky60 [utilizator]

    Pai daca Tuddy vrea renumarare, pai atunci sa se faca peste tot: la toate sectoarele (inclusiv la cele castigate de PSD) si la primaria generala. Sa vedem exact cum stam. De ce numai la 1? Sa fie fair pt toti!
  • +18 (20 voturi)    
    Penibil (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:38)

    mitg [utilizator]

    Total
  • +24 (28 voturi)    
    BEC=PSD (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:38)

    EQUANT [utilizator]

    Daca am fi o democratie functionala ar fi fost utila renumararea dar acum, dupa ce probabil au anulat mii de voturi de la USR, vin si cer renumararea.

    Hotilor!!!
  • +25 (27 voturi)    
    Poate înțelege o țară întreagă... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:38)

    Tutea [utilizator]

    ...că manifestațiile de grup infracțional ale PSD, din anii 2000, de pe vremea când mergeau cu toată organizația în fața tribunalului pentru a-l apăra pe edilul Piteștiului, nu se vindecă! Oamenii ăștia au efectiv niște infirmități de logică și de bun simț și, ca orice infirmitate, nu are vindecare.
  • +4 (16 voturi)    
    Sa le numere, care-i baiu'? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:39)

    KTerinca [utilizator]

    Vrem sa avem primari alesi corect.
    Daca a iesit Clotilde, ma bucur sincer.
    Daca a fost manarie de o parte sau de alta, sa infunde puscaria cei vinovati.
    Vrem primari alesi corect, fara urma de indoiala.
    Si sa le numere si la Sector 5, unde ceva pute .....
    • +11 (13 voturi)    
      renumararea (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:34)

      Just2019 [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      Nu poti numara din nou voturile, pentru ca haita PSD a apucat sa masluiasca voturile si sa le introduca in saci. E in talmes balmes, acum, in buletinele de vot, care nu mai pot avea credibilitate. Un semn de intrebare este si ca procesele verbale nu se pupa cu numarul de buletine de vot validate. Masluire pe fatza. De ce credeti ca vrea Tudorache renumararea voturilor? Pt. ca a apucat sa le masluiasca.
      • 0 (2 voturi)    
        Aha (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:52)

        Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

        Sau cineva a falsificat procesele verbale pt ca sunt mai usor de falsificat decat sacii, mai ales cand presedintele tau controleaza institutiile.
    • +4 (4 voturi)    
      ..........Steagurile lui Ghita: (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:48)

      Rebecka [utilizator] i-a raspuns lui KTerinca

      .....,,sa le numaram coane Fanica,sa le numaram``!N-ar fi mai bine ca sa se faca prin sondaj verificarea colantelor de pe buletinele votantilor?Inclusiv luat un specimen de semnatura si comparat cu semnaturile de pe liste?Sunt convinsa ca,daca politia ar face asta,psd ar retrage urgent pretentiile de renumarare!Zau,ar merita efortul!
  • +21 (27 voturi)    
    hoti (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:43)

    Ilidia [utilizator]

    Specific PSD, un partid de mincinosi si escroci. Hotii care striga hotii...
  • +21 (23 voturi)    
    Voturi (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:47)

    Just2019 [utilizator]

    Dupa ce s-a declarat invins, luni dimineata(postare pe facebook), care a fost stearsa intre timp, dupa ce s-a incurcat in declaratiile numarului de voturi, ca la alba neagra, Tudorache cere renumararea voturilor. De ce? Pentru ca a apucat sa masluiasca buletine de vot in favoarea lui. Nu e greu sa aduci niste buletine de vot completate in favoarea ta, mai ales cand ai oamenii potriviti in locurile potrivite, care sa faca asta. Iar BES-ul si politia locala, care sunt ale primarului, sa joace la cacealma.
  • +16 (24 voturi)    
    cat de scarbe sunt psdistii (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:48)

    liviu_ [utilizator]

    ei fura (a 2-a oara consecutiv) si apoi ei urla ca s-a furat!

    stiu ca nu or sa obtina nimic, DAR vor sa creeze impresia ca ei au fost furati, desi oricine gandeste putin isi da seama ca dimpotriva: ei AU FURAT! dar votantii lor nu gandesc!
  • +18 (24 voturi)    
    hehehe, KAPUT PSD (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:50)

    transpenibilus [utilizator]

    PSD nici nu stii
    Ce minuscul incepi sa fii!!!

    RIH PSD.
  • +20 (24 voturi)    
    Renumarare la ce! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:51)

    Chiar Eu [utilizator]

    Sa se renumere ce? Voturile alea cu care au plecat presedintii de sectii si nu le-au dus la Biroul Electoral de Sector decat dupa 2 zile (desi aveau termen 24h) si atunci nu se mai potriveau cu procesele verbale de numarare efectuate la sectiile de vot si semnate de reprezentantiii partidelor? ...Procese verbale modificate pe drum de presedintii de sectii? ...Voturi mai multe decat oamenii care au votat?
    Aici nu e de renumarare, ci este de procurori si de puscarie!
    Sau poate trebuie reluate alegerile si pazit votul cu politia!
    • +3 (3 voturi)    
      si observatori straini (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:26)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Chiar Eu

      la FIECARE sectie de votare!

      ca si politia e aia care a incalcat legea ca sa ii strice concediu aluia cu placutele suedeze
    • 0 (0 voturi)    
      Da rusine nu ai! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:26)

      Tambrian [utilizator] i-a raspuns lui Chiar Eu

      Toti pe lumea asta sunt hoti si pesedisgti! Mai ai rusine?
  • +15 (19 voturi)    
    mda... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:54)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    psdistii au masluit si voturile din saci... mai bine facem inca un rand de alegeri si vedem atunci cat rahat mananca PSD-ul.
  • +20 (24 voturi)    
    Voturile din saci (Miercuri, 30 septembrie 2020, 10:54)

    Radu Pandele [utilizator]

    Pai are cineva incredere ca in sacii cu voturi nu s-a umblat?
    Nu uit cum intr-un interviu, cand cineva i-a spus ca ar trebui sa-si faca bagajele, Tudorache a spus sigur pe el: "Mai vedem!".. mi-a lasat senzatia ca era deja pregatita o chestie.
    Ah, dragilor, nu uitati cum infrastructura primariei a fost folosita la Referendumul pentru familie, cand erau impartite multime de flyere/foi printate (printate ghici unde), amplasate bannere prin toate locurile (inclusiv parcuri), etc. Deci omul e deja trecut prin multe.., ce vorbim aici?
  • +21 (25 voturi)    
    PSD (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:00)

    C0tilli0n [utilizator]

    A mai reusit sa manareasca voturile cumva si dupa numararea lor si acum vor renumararea voturilor. Renumarare merge doar cand vrea PSD, cand cer altii asa ceva trebuie respectata legea. Sa ai tupeu sa ceri renumarare dupa ce ai pierdut chiar si furand e ceva incredibil, dar ce ne mai mira la PSD.
    • -5 (9 voturi)    
      ai luat-o pe ulei (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:56)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui C0tilli0n

      Parca il si vizualizei pe tudorache indesand cu ambele maini buletine in sacii de la sectiile de votare, asta a facut toata noaptea, cu un ranjet malefic, ca-n desene animate. Stii care e treaba, pentru voi, votantii lui vc tudor, care-ati trecut pe la dan diaconescu si momentan sustineti orbeste usr-ul se va gasi intotdeauna un partid anti-sistem care sa va pacaleasca si sa va ia voturile. Sunteti plictisitori de previzibili.
      • +2 (2 voturi)    
        eu sau tu? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:18)

        C0tilli0n [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        Imi place cum ma etichetezi deja dintr-o postare pe un site de stiri si nici nu am zis ca el a facut asta cu un ranjet malefic toata noaptea.
      • +1 (3 voturi)    
        Haha (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:54)

        Amenhotep [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        Nationalisti crestinii lui Vadim sa sustina USR, buna asta.
      • +1 (1 vot)    
        votantii lui WC Tudor ... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:01)

        LL [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        ...sunt la voi in pardid (Olguta, Codrin, ...)! Priveste-te si tu in oglinda si ai sa vezi!
      • -2 (4 voturi)    
        gresesti (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:04)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        Sunt fosti fani pdl/base.
  • +15 (19 voturi)    
    Striga pt ca stie (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:00)

    Bradisor [utilizator]

    ca nu se aproba pt. n-a depus solicitarea in termen.
    • +2 (4 voturi)    
      asa e (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:51)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui Bradisor

      dar presedintele bec e de la psd.
  • +15 (21 voturi)    
    mizeria psdista duhneste a ghena ... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:02)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    mizeria psdista duhneste a ghena ...
  • +19 (25 voturi)    
    Au... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:03)

    ElDiablo [utilizator]

    ... pesedeii astia un tupeu incredibil. Si daca îi prinzi in flagrant cu mana in buzunarul tau o sa spuna ca nu vroiau sa-ti fure portofelul, doar verificau daca il ai, din spirit cetatenesc.
    • +2 (2 voturi)    
      nici macar (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:11)

      fl0rin [utilizator] i-a raspuns lui ElDiablo

      o sa-ti spuna ca e portofelul lor, si ca de fapt tu l-ai furat de la ei.
      • 0 (0 voturi)    
        Cu siguranta... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 15:22)

        ElDiablo [utilizator] i-a raspuns lui fl0rin

        ... e si asta o posibilitate :)
  • -4 (8 voturi)    
    lel (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:03)

    Georgiana1995 [utilizator]

    CLORECT !
    • +2 (2 voturi)    
      lol, giorgeano centurache (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:27)

      transpenibilus [utilizator] i-a raspuns lui Georgiana1995

      Tataia tea scos la produs? Fomica mare in kiselea si panalonasi mari, lol de lol.
  • -20 (28 voturi)    
    În concluzie (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:03)

    Mazeta [utilizator]

    Clotilde a câștigat la procese-verbale, Tudorache a câștigat la voturi.
    • +4 (6 voturi)    
      PSD a pierdut la voturi, conform PSD (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:09)

      emil bobu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Iata adresa de la PSD care spune clar numarul de voturi: https://kmkz.ro/de-ras/repetenti-pana-la-capat-psd-istii-sustin-ca-au-castigat-sectorul-1-pentru-ca-turorache-are

      Nu, ce face Tudorache acum e un circ mediatic pentru putinii prosti care mai voteaza PSD.
    • +5 (5 voturi)    
      ba hotzofilule (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:16)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      nici cand se vede CLAR ca partidul a carui sclav esti a FURAT DE A RUPT , ai tupeul sa spui contrariul!

      pai la procese verbale usr a fost furat ma!
      minti mai rau ca ponta!
    • +6 (6 voturi)    
      si tu ai castigat la mancat rahat... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:38)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      si tu ai castigat la mancat rahat... sa iti fie de bine !
  • +22 (28 voturi)    
    Asta ne arata.... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:08)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...defapt cat de greu ne va fi sa scapam de nemernicii astia, reprezentanti ai ciumei rosii...Simt ca li se apropie finalul dupa 85 de ani de prezenta nefasta in vietile noastre...Trebuie votat la parlamentare cu sete impotriva PSD!!!
    • -2 (8 voturi)    
      ca usr plus (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:49)

      mmmircea [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      nu tot proiectul securitatii e, hai monser, doar nu esti atat de obtuz
      • +1 (1 vot)    
        Adica tu vrei sa spui defapt... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:56)

        AdevaratulProfet [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

        ...ca securitatea romana ar fi adus un candidat neamt, sa il puna primar la Timisoara ? Sau ar fi sustinut pe unul cu studii la Paris si olimpic la matematica pentru primaria Capitalei ???In plus de asta, am multi colegi de generatie care sunt acum la USRPLUS si crede-ma nu poate fi niciunul banuit de vreo legatura cu securitatea, dimpotriva...NU, USRPLUS e acea parte a Romaniei care pur si simplu nu mai suporta comunismul si urmasul lui, democratia de tip pesedist!!!
        • 0 (0 voturi)    
          Securitatea asta nu mai e demult "romana" (Miercuri, 30 septembrie 2020, 17:22)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

          "Adica tu vrei sa spui defapt...
          ...ca securitatea romana ....."

          ======================================

          Securitatea asta nu mai e demult "romana". D-aia-i mai rea ca aia dinainte.
          Ma rog, periodic apar diversi inapti mintal care lupta cu diverse fantome ale trecutului, cu comunistii, cu fascistii...unii lupta si cu stapanii de sclavi.
          Statul paralel ii activeaza, le da nume si ii finanteaza ... unora le-a spus Antifa, altora, USR...ma rog. Caracteristica comuna e ca toate grupuletele astea sunt anarhiste prin definitie si formate din analfabeti functionali prin structura. Faptul ca sunt tineri e doar un efect secundar al educatiei precare, educatie care trimite in viata gegeratii dupa generatii cu jumatate din indivizi analfabeti functional. In Romanika, asta se intampla de vreo 14-20 de ani...si asa se explica ca lucrurile stau din ce in ce mai prost: tot mai multi analfabeti functionali, scolarizati in ultimele 2 decenii, ajung in functii in care sunt si ei ceva...e schimbarea de generatii, e firesc.
  • -17 (27 voturi)    
    renumarare? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:08)

    cucuveauamov [utilizator]

    degeaba, tot 6 case vor iesi
    • +3 (5 voturi)    
      iar gluma aia obosita (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:17)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      stiu ca esti praf la... orice
      dar

      6 case iohannis valoreaza infinit mai putin decat alea 4 case ale lui ponta
      sau de castelul lui dracnea etc

      dar na ... voi alegeti exat ce va confine

      apropos tot apolitic ai ramas ahahaahahahahaha
      nu urlai tu ca nu esti cu politica?! reamintesc asta doar ca sa vda toata lumea cat de mincinos patologic esti!
    • +2 (4 voturi)    
      Si cate (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:23)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      oua???
    • +3 (5 voturi)    
      ti-e teama? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:00)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      Ai de ce. Prin furtul total neprofesionist de acum, PSD demonstreaza ca se scufunda, a ajuns sa nu mai stie nici sa fure cum trebuie!
      In 4 ani, vei ramane fara banuti de covrigi. Acum, e alegerea ta: te apuci de muncit ori mori de foame.
      Din partea mea, mai bine mori odata cu stapanii tai. Tot inainate, pana la fundul prapastiei!
    • +3 (5 voturi)    
      de acord (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:01)

      anion [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      vom descoperi ca ai in gura ouale lui Nastase!
  • +4 (4 voturi)    
    Hotul stiga "hotul!" (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:10)

    Gogu27 [utilizator]

    Cea mai buna aparare este atacul, iar PSD isi respecta stilul agresiv. Cand este ditamai scandalul cu teancul de buletine in original manipulate de oamenii psd, dan tudorache vrea sa fie renumarate voturile. Cea de a doua generatie de activisti pcr (asa cum a fost si taticul fostului primar) joaca tare la deruta (asa cum a fost invatat psd-ul de catre istructorii israelieni specialisti in tehnici de manipulare a maselor , cu oarece legaturi la Kremlin).
    Atitudinea lui dan tudorache este justificata numai de panica de a fi date in vileag matrapazlicurile mercantile coordonate de edill (mareu prin interpusi)
  • +2 (4 voturi)    
    Din pacate orice se va decide (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:13)

    adi_69 [utilizator]

    societatea romaneasca este in situatie de lose-lose.
    Ambele parti au strigat din toti rarunchii FRAUDA (iar HN era plin ieri de articole cu dovezi de frauda). In mod normal aceasta isterie creata (repet, de catre ambele parti, chiar daca acum cei ce sunt declarati castigatori o dau la intors) nu se poate stinge decat prin renumarare.
    Dar aceasta implica un alt mare risc. S-ar crea un precedent periculos. Toata lumea va cere renumararea si,daca nu o va primi (si nu se poate ca de fiecare data sa tot renumeri), va clama ca e discriminat.
  • +5 (7 voturi)    
    renumerare (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:24)

    anion [utilizator]

    Renumerare da, dar nu de BEC ci de PARCHETUL GENERAL. Daca fiecare partid sau macar 2-3 care au participat la vot in sectorul 1 in toate sectiile de votare au situatia incheiata cu PV dupa ce s-au numarat voturile si bilantul, cu semnaturile tuturor reprezentantilor de partide, solutia este simpla, PARCHETUL GENERAL sa solicite si sa constate ca;
    1. Aceste PV sunt identice, originale si necopiate.
    2. Sa faca renumararea voturilor de pe procesele verbale si balanta voturilor din seara de 27 sept. 2020.
    3. Sa constate in favoarea carui partid au fost modificari la cifrele de vot. Acolo sunt falsurile
    Credeti ca se grabesc partidele sa puna un loc 2-3 PV de la toate sectiile de votare pentru Parchet?
    473 erau in bratele unui individ al PSD. Cica au avut doi oameni, pe ala nu l-au prins, cine stie cate erau si la el? Cate sectii de votare sunt in sectorul 1? Nu cred ca atatea, inseamna ca restul erau ale altor partide ca de, nu poti frauda decat daca le modifici pe toate de la sectii identice!
  • +3 (3 voturi)    
    hah (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:26)

    Motanul_incaltat [utilizator]

    Fomisti rupti in fund care pentru 100 de lei primiti de la cladurile mafiote, ne-ar nenoroci pe toti fara sa clipeasca
  • +3 (3 voturi)    
    d c voturile?! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:30)

    liviu_ [utilizator]

    d c sa nu fie comparate procesele verbale initiale si semnate de toata lumea cu cele primite de BEC. ?!

    dupa atata timp sacii aia au fost masluiti pana iese psd cu 200%!

    mai mult. cum ceri renumararea voturilor dupa ce ti-ai recunoscut infrangerea!?

    TREBUIE ca la parlamentare sa fim MULT mai atenti! acum a fost un test! au reusit sa diminueze MULT diferenta intre sondajul de la finalul votului si rezultatul final. la parlamentare o sa conteze si mai mult acest furt!!!

    apropos: daca sunt atat impotriva furtului, d cd nu implementeaza sisteme moderne care sa opreasca fraudarea votului/?! d c urla doar la TV dar nu implementeaza sisteme anti-frauda?!
    a da! pentru ca de fapt EI FURA, dar vor sa dea impresia ca sunt furati!
  • +5 (5 voturi)    
    care este probabilitatea de eroare (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:31)

    Antenistontel [utilizator]

    daca ii bagi pe toti demnitarii psd in parnaie?!
  • +4 (4 voturi)    
    Cucuveaua si mazeta (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:34)

    Geneme [utilizator]

    Dupa urmatoarele alegeri ramaneti fara sponsori, mai faceti gargara comunista pe aici cat puteti ca dupa 6 decembrie o sa faceti numai sport :))) hai cu oamenii cinstiti in primarii si guvern! Jos ciuma rosie!!!
  • +5 (7 voturi)    
    hotia (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:48)

    sim18 [utilizator]

    Hotia aceasta imi confirma de ce a iesit PSD Dracnea cu scor asa de mare, ajungand sa aiba majoritatea in Parlament.
  • -4 (10 voturi)    
    Clotilde s-a facut singura de cacao (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:48)

    mmmircea [utilizator]

    asta e purul adevar. La 91% voturi numarate avea 1400 voturi avans, la 95% ajunsese la 1500 avans, nu avea cum sa mai piarda, si totusi, dintr-o data, se autodetoneaza. De ce ? Ori are un plan in urma caruia doreste sa obtina ceva, ce anume ?, ori pur si simplu a luat-o valul, cum o ia de obicei si s-a isterizat gratuit.
    • +1 (1 vot)    
      Atat te-a dus capul pe tine sa intelegi? (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:12)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui mmmircea

      Na, de unde nu-i....
  • +8 (10 voturi)    
    Hahahaha (Miercuri, 30 septembrie 2020, 11:57)

    aiureantramvai [utilizator]

    Se agita parazitii, pilele si capusele ca isi pierd beneficiile, afacerile pe bani publici, sursa de bani din mita si desigur, ce-i mai important, nu pot juca Solitaire la "munca" intre 8 si 15, pe banii statului
  • +1 (1 vot)    
    Tupeu maxim (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:40)

    TrueBlue [utilizator]

    Ce tupeu! Or fi umblat si in saci?
  • +1 (1 vot)    
    acest protest este pentru prostime (Miercuri, 30 septembrie 2020, 12:42)

    AM1981 [utilizator]

    Nu e in interesul lor sa fie comparate PV-urile si renumarate voturile. S-ar face de cacao. Daca chiar ar vrea renumararea si verificari ar face-o prin caile legale. E doar sunet si lumina, ca sa ii intarate pe cei "saraci cu duhul" si pentru sefi si cei cu interese ca uite ne batem cu ei dar nu ne asculta nimeni.

    De ce nu se imprima aceste buletine de vot cu serii si distribuite pentru fiecare locatie. de la seria 1 la 2000 pentru circumscriptia 1 ca atatia alegatori sunt arondati, din astea 100 sunt pentru urna mobila ...seriile 1-100. Eventual ca la bacnote cu elemente de siguranta pentru a nu putea fi falsificate usor. da ar costa mai mult alegerile, dar si timpul cu verificari, cu suspiciuni si toate astea s-ar reduce.
  • 0 (0 voturi)    
    e normal (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:04)

    Levellers [utilizator]

    ca presedintele BEC sa fie membru intr-un partid ?
    • 0 (0 voturi)    
      Doar membru SRI, asa ar fi normal... (Miercuri, 30 septembrie 2020, 15:15)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Levellers

      Doar membru SRI, asa ar fi normal pentru presedintele BEC.