FOTO PSD scrie în sesizarea făcută la BEC că din numărătoarea paralelă a partidului Clotilde Armand are mai multe voturi decât Dan Tudorache / Sesizarea în care se cere și renumărarea voturilor, trimisă fix la un minut după expirarea termenului legal

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 29 septembrie 2020, 15:18 Actualitate | Politic


socoteala
Foto: Hotnews
​PSD a cerut Biroului Electoral Central anularea alegerilor sau renumărarea voturilor la Sectorul 1, invocând fraudarea alegerilor în defavoarea lui Dan Tudorache, însă solicitarea a fost transmisă fix la un minut după expirarea termenului legal. În sesizarea în care social-democrații reclamă fraudarea alegerilor în defavoarea candidatului lor, scrie însă că, din numărătoarea paralelă a partidului, Clotilde Armand are mai multe voturi decât Dan Tudorache.

Astfel, așa cum au scris în cererea de anulare sau renumărare a voturilor, din numărătoarea paralelă a PSD rezultă că Dan Tudorache a obținut 35.455 de voturi, iar Clotilde Armand 36.577. Două rânduri mai jos, pesediștii spun că din numărătoarea paralelă efectuată de PSD, candidatul partidului lor are un avans de 1.122 de voturi.




Potrivit calendarului electoral aprobat prin Hotărâre de Guvern, solicitarea de anulare a alegerilor trebuie transmisă până cel mai târziu la data de 28 septembrie. Cererea PSD a fost transmisă pe 29 septembrie, la ora 00.00, cum se poate vedea în documentul de mai jos.


În solicitarea transmisă BEC, reprezentanții PSD reclamă înscrierea fictivă în listele suplimentare a unui „număr anormal de mare de persoane”. Aceasta, spun social-democrații, se datorează „instigării” Alianței USR-PLUS, printr-o „campanie agresivă” în online, ca cetățenii să-și facă viză de flotant.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















32266 vizualizari

  • +40 (46 voturi)    
    Foarte bine! (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:28)

    comentacu [utilizator]

    Acum sa intre procurorii DNA pe fir sa dezlege itele.
    Si asa au frecat-o de cand a plecat Kovesi. E timpul sa revina din vacanta.
    • -12 (32 voturi)    
      nu e de competenta DNA postacule... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:37)

      Dr.Mythnick [utilizator] i-a raspuns lui comentacu

      nu e de competenta DNA postacule...

      nu stiu ce tot mancati rahatel unii vis-a-vis de DNA... DNA e pentru coruptie si infractiuni economice cu paguba mai mare de 100k eur...
      • -3 (3 voturi)    
        art 13 (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:09)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Legea 76/2006 daca nu ma insel...
      • +5 (5 voturi)    
        Poate că omul nu știa (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:11)

        Leul in iarna [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        pur și simplu. Nu puteați să-l lămuriți și FĂRĂ SĂ-L INSULTAȚI? Sunteți supărat?
      • +1 (3 voturi)    
        art 13 (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:15)

        ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        Legea 78/2000 - asa este corect
      • +5 (5 voturi)    
        Ma, (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:20)

        Jar [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        da' frica va e de DNA.Stati linistiti ca tot puscarie e...
      • +8 (8 voturi)    
        esti varza (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:22)

        toxx [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

        DNA investigheaza toate infractiunile facute de FUNCTIONARI PUBLICI, ori armata de minioni ai lui tudorache cat si el insusi sunt inca FUNCTIONARI PUBLICI.
    • +2 (2 voturi)    
      Dragnea catre colegii PSD (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:45)

      Dianora [utilizator] i-a raspuns lui comentacu

      Baieti, v-am pregatit locuri in celula....
  • -25 (31 voturi)    
    secunde (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:31)

    gpavel [utilizator]

    intarzierea este de 1 secunda,in limita de eroare a sistemului de calcul!
    • -7 (7 voturi)    
      nici macar de o secunda... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:55)

      demaGOGU [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      ...tehnic este de 0.000....01 secunde, la limita nu exista intarziere!
    • +7 (7 voturi)    
      Domnu Pavel, ce data scrie in antetul emailului? (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:12)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui gpavel

      Scrie 29 septembrie? Adio si un praz verde!
  • +39 (43 voturi)    
    ba, astia de la psd, da prosti mai sunteti (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:31)

    pmct [utilizator]

    nici macar sa mintiti nu sunteti in stare
  • +40 (42 voturi)    
    ... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:32)

    mihai_mi [utilizator]

    Ca de obicei, psdistii se incurca la minciuna si se dau de gol.
  • +32 (38 voturi)    
    ce prosti mai sunteti... (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:35)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    - neconcordante in alegerile controlate de voi...


    Cum naiba toate greselile sunt in favoarea voastra ?

    Cum naiba ala prins cu procesele verbale in brate ilegal era concilier-ul vostru ?

    Cum naiba totul se intampla in primaria si cladirea adaministrata de voi ?

    VOI SUNTETI PROSTI ? voi chiar credeti ca veti scapa basma curata ? INCREDIBIL ... sunteti caz medical de investigat la cat de paraleli cu realitatea sunteti.
    • +4 (6 voturi)    
      s-au obisnuit ca se poate (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:11)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Practic orice si atunci...

      Acu o sa le iasa pe nas.
      Pedeapsa insa este mica. Dar daca ii exclude din viata politica pentru o vreme...
  • +19 (19 voturi)    
    Nici nu mai stiu (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:41)

    omezu [utilizator]

    Avem ghinion ca psd-istii sunt hoti sau noroc ca sunt si prosti?
    • -1 (1 vot)    
      stiu oe unul hot si istet (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:35)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui omezu

      Nu stia ca DIA era securitate...
  • +16 (16 voturi)    
    Doamne ce cretini! (Marţi, 29 septembrie 2020, 15:53)

    EQUANT [utilizator]

    Astia nu mai pot fi salvati de la indobitocire nici cu medicamente!
  • +21 (21 voturi)    
    Ia te uita... (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:00)

    Mesteacan [utilizator]

    de pe mailul cui a plecat solicitarea catre BEC: Mocanu Viorel - contact@mocanuviorel.ro, respectiv omul lui Dragnea... https://www.hotnews.ro/stiri-esential-23701795-omul-care-pledat-cazua-lui-dragnea-cedo-fostul-secretar-stat-mae-viorel-mocanu-este-incompatibil.htm

    Cum se leaga toate... :)
    • +4 (6 voturi)    
      dar cam prostavan in ceea ce priveste (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:39)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Mesteacan

      Fundamentara juridica, ma rog poate sa fie prostovan si cel care trimite datele si dansul doar smecher , dar clar abil in a smulge banii de la baronii pesede...

      Nu ma mira - un om destept isi da seama cand are rost si cand nu are rost sa se certe cu instanta....

      Aaaa, mai are nevoie de cateva zile ca sa mai lustruiasca un pic prin primarie si sa mai faca disparute niste chestii - este o alta problema dar cineva ar trebui sa il supraviegheze atent pe infractorul actual Primar Sector 1 - nu este la prima abatere de acest gen - vezi ce s-a intamplat in urma cu 4 ani...
  • +9 (9 voturi)    
    PSD e anti-matematica! (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:06)

    Alui [utilizator]

    Lor 35455-36577 le da +1122!
    • 0 (0 voturi)    
      Ei si tu! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 16:46)

      Matrix-4 [utilizator] i-a raspuns lui Alui

      Acuma te legi de cruciulita aia de la inceput!
  • +8 (8 voturi)    
    Idioti (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:15)

    2ni [utilizator]

    Pana la capat, daca exista acela.
  • +10 (10 voturi)    
    Disperare ? Prostie ? Sau smecherie ? (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:21)

    Susufler0 [utilizator]

    Sau o combinatie din toate trei ?

    PS. Smecherie ar fi daca Tudorache nu avea nici un interes sa se renumere voturile pt ca sa nu se descopere "minuni" si mai mari in sarcina PSD !
  • +10 (10 voturi)    
    Damage control, asta face psd cu sesizarea (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:26)

    subcultura [utilizator]

    Au facut-o peste termen, stiind ca nu i se va da curs, insa scopul ei e altul.

    Psd spera ca ii va ajuta in aparare pe partea penala si astfel incearca sa isi preconstituie probe. Cand vor fi anchetati se vor apara zicand “uite, noi am zis ca chlotilde armand a castigat si am cerut transparenta, cum sa furam noi cand noi am cerut renumararea”

    Nu scapati bai hotilor! Apropo, ce se mai aude cu listele de semnaturi falsificate de angajatii primariei lui Florea?
  • +4 (6 voturi)    
    "La un minut dupa..." (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:44)

    finutza [utilizator]

    Chestia asta nici n-ar trebui sa fie bagata in seama, fiindca BEC sau BES nu terminasera numaratoarea pana la ora 24. Nici acum nu au aparut situatiile de la cateva sectii din Sectorul 1 pe site-ul BEC. N-ai cum sa contesti ceva pana nu stii rezultatul.
    • 0 (2 voturi)    
      este o alta problema legislativa (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:41)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Care merita sa fie clarificata daca ai cu cine...
    • +1 (1 vot)    
      Da, dar astia nu au terminat nici pana acum (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:49)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui finutza

      Cum dracu se poate sa o taraganezi o zi intreaga pentru a numara 1200 de voturi sau chiar mai putin. Adica macar sa stim care e numaratoarea oficiala si apoi vedem contestatiile. Pana acum nu avem asa ceva si au trecut aproape 2 zile jumate de cand s-a terminat de votat.
  • +4 (4 voturi)    
    Iar isi baga tatuca tentaculele (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:48)

    MisuG [utilizator]

    E mai mult decat evident ca ciumatii fura de rup in continuare si incearca cu disperare sa mai castige cate un fotoliu prin furt pe fata! "Marele avocat" care ii linge la fund pe mustaciosul cariat face greseala dupa greseala, intai s-a bagat pe fir la CEDO sa il scape pe tatuca, acum s-a bagat din nou in seama....
  • 0 (0 voturi)    
    iliescule, (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:49)

    nahir [utilizator]

    mai vrei să fii președintele onorific al unor astfel de hoți proști?
    • +1 (1 vot)    
      Pai Iliescu e ca ei, tatucul mafiei (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:46)

      Zimbru [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Iliescu are sange pe maini de la mineriada, este tatucul mafiei PSD. PSD este dupa chipul si asemanarea lui, numai ca cei de astazi sunt oligofreni si analfabeti.
  • +10 (10 voturi)    
    Dubios (Marţi, 29 septembrie 2020, 16:51)

    Just2019 [utilizator]

    In cererea PSD-ului de anulare a votului la sector 1, scrie clar ca EI au constatat ca la numaratoarea LOR paralela, Clotilde Armand ARE mai multe voturi decat Tudorache. Iar concluzia lor este ca Tudorache are mai multe voturi decat Armand. Tovarasii nici nu s-au obosit, sa scrie ceva credibil in cerere. Daca la numaratoarea lor paralela, Clotilde are 36577 si Tudorache are 35455 voturi, asta rezulta ca, printr-o matematica elementara Clotilde are cu 1122 de voturi mai mult decat Tudorache.
    • +2 (4 voturi)    
      sunt mai multe elemente (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:45)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

      Prin care ei contesta si nu degeaba...

      dar BES poate admite numararea si verificare numai in celelalte cazuri si URA si la PUSCARIE - asta in varianta in care BES va admite sa se sesizeze...

      La marele misto facuta hartia cu voturile totale...

      Avocatul nu si-a permis sa puna alte cifre decat cele oficiale - cred ca i-a tras vreo doua suturi in cur Premarului actual... Acu in conferinta de presa spui altceva - esti nebun ba omule??? BES se uita pe hartie...

      Fum si zgomot mult...
      KKT este in curtea #ciumeirosii
    • +3 (3 voturi)    
      Chiar si asa (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:52)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

      Tudorache vorbea de 200 de voturi in plus pentru el. S a presupunem ca ala care a scris cererea a incurcat numerele, acum ies 1122 pentru el ? Astazi avocatul lui a revenit la 200 de voturi pentru Tudorache. Ca sa nu mai vorbesc ca faci vreo 3 contestatii din care doua nu au legatura cu numaratoarea.
    • +4 (4 voturi)    
      Sunt prea prosti (Marţi, 29 septembrie 2020, 18:00)

      dihania [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

      S-au incurcat in minciuni ... au spus ca au mai putine voturi, au falsificat codul QR care nici nu stiau ce inseamna ... e clar ca sunt prosti ca noaptea.

      Nu trebuie sa gandesti prea departe ca au facut inginerii sofisticate. Oamenii lor sunt la nivelul evului mediu ... ca si votantii. Nu pot mai mult, numai cand ma gandesc la veorica, olguta ... vai de capul nostru.
    • +2 (2 voturi)    
      eeee (Marţi, 29 septembrie 2020, 18:01)

      rei [utilizator] i-a raspuns lui Just2019

      sunteti rautaciosi......au uitat sa mentioneze ca la numaratoarea curierului, tudorache avea 1100 de voturi in plus
  • +3 (3 voturi)    
    na, asha e cand tot partidul e format ... (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:16)

    bogdan1477 [utilizator]

    .... din doctori la FF care au in spate studii de cel mult 4 clase....

    Nici macar nu mai stiu sa ticluiasca o minciuna calumea.

    Oricum sesizarea aia e pentru publicul antena3, ca sa poata sa urle diseara Gadea si cu Badea cu dictatura medicala le-a furat voturile. Ca poporul PSD, la cata inteligenta are, crede orice...
  • +3 (3 voturi)    
    Avocatul inca sustine 200 voturi diferenta (Marţi, 29 septembrie 2020, 17:52)

    RDU2 [utilizator]

    Aici https://www.hotnews.ro/stiri-politic-24317371-decizie-privind-renumararea-voturilor-sectorul-1-amanata-bec-pentru-miercuri-avocatul-lui-dan-tudorache-acuza-denaturarea-votului-7-sectii-tudorache-castigator-diferenta-200-voturi.htm avocatul sustine 200 voturi diferenta.
    Clar nici intre ei nu se pot pune de acord. Daca era ceva adevarat in ce declarau, eu zic ca ar fi declarat toti acelasi lucru, nu? Si anume adevarul.
  • -2 (2 voturi)    
    de ce toate capturile de dovezi sunt nesemnate? (Marţi, 29 septembrie 2020, 18:14)

    Boa [utilizator]

    Curios de ce toate capturile din diverse procese verbale si scrisori sunt trunchiate si fara semnaturi sau stampile.
    Ca sa fiu inteles, nu vorbesc despre mesajul email ci despre cealalta captura de imagine.

    Doi la mana indiferent de conventia din mesajele electronice, ora 00:00 din 29 septembrie este aceeasi cu ora 24:00 din 28 septembrie. Deci mesajul este la limita perioadei legale de contestare deci valabil.

    Insa e interesant cum si de ce l-au trimis fix la limita.

    Dar peste toate este foarte trista balacareala asta asurzitoare bazata pe dovezi discutabile de ambele parti.
    Nu face decat sa mai dea o palma imaginii Romaniei si dovedeste ca politicianismul romanesc nu are limita.
  • 0 (0 voturi)    
    Prosti pana la capat (Marţi, 29 septembrie 2020, 18:24)

    R.Stoian [utilizator]

    Nu renuntati! Faceti-va de cacao pana la capat! Idiotilor!
  • 0 (0 voturi)    
    astia (Miercuri, 30 septembrie 2020, 13:58)

    liviu_ [utilizator]

    au ajuns sa fure atat de mult, incat atunci cand nu fura suficient, sunt considerati furati!
  • 0 (0 voturi)    
    haha dupa expirarea termenului legal! (Miercuri, 30 septembrie 2020, 14:44)

    liviu_ [utilizator]

    vor sa fie refuzati si apoi sa se victimizeze !