BBC a refuzat sa licentieze versiunea ruseasca a show-lui "Tumble", ce ar fi urmat sa fie gaduita de presupusa iubita a lui Vladimir Putin, gimnasta Alina Kabaeva

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 8 octombrie 2015, 14:31 Actualitate | Russia Report

Alina Kabaeva
Foto: Captura YouTube

BBC Worldwide a refuzat sa licentieze productia versiunii rusesti a emisiunii de televiziune “Tumble” din cauza sanctiunilor occidentale impuse Moscovei, informeaza The Moscow Times.

Versiunea ruseasca a show-ului in care apar celebritati ce se intrec in gimnastica urma sa fie produs de compania Red Square, detinuta de Arkady Rotenberg si difuzat de canalul pro-Kremlin Channel One, in care finantatorul Yury Kovalchuk are 25%, scrie Forbes Rusia.

Cei doi oameni de afaceri au fost sanctionati de tarile din Vest din cauza legaturilor stranse cu presedintele rus Vladimir Putin.

BBC a negat ca licenta a fost refuzata din cauza sanctiunilor aplicate de Uniunea Europeana, dar Forbes Russia citeaza informatii oferite de doua persoane apropiate de conducerea Channel One si alti doi angajati ai Red Square.

In Rusia emisiunea urma sa fie gazduita de Alina Kabaeva, fosta gimnasta olimpica si deputat in Duma de Stat, ce acum conduce un grup media pro-Kremlin.

Presa rusa ii atribuie o relatie amoroasa cu Vladimir Putin, cei doi negand aceasta varianta.

Presedintele rus a spus in decembrie 2014 ca este indragostit. 

In martie anul acesta presa elvetiana a scris ca acesta este la o clinica din Elvetia cu Kabaeva, care ar fi nascut o fetita. Si aceasta informatie a fost negata de Kremlin



Citeste mai multe despre   









1805 vizualizari
  • +5 (5 voturi)    
    Foarte bine (Joi, 8 octombrie 2015, 14:40)

    Soljenitin [utilizator]

    Foarte bine ca s-a procedat asa, sa se aplice si in alte cazuri. mujicstan a inceput de mult cu astfel de actiuni, este cazul de represalii.
  • -8 (10 voturi)    
    nam (Joi, 8 octombrie 2015, 14:47)

    idealogul [anonim]

    Bravo BBC. Ce le-ati dat-o "mujicilor" plini de "votka". Traiasca democratia si capitalismul. Asta sigur il va "durea" pe Putin. Ati vazut ca am pus o multime de ghilimele? Asta deoarece datorita "corectitudinii politice" si "tolerantei" impuse de occidentali imi este frica sa scriu aproape orice deoarece asa cum prevede viitoarea lege a tolerantei pot primi o intolerabila amenda de 60.000.
    • +5 (5 voturi)    
      Hai sifon (Joi, 8 octombrie 2015, 15:05)

      Soljenitin [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      Hai sifon ca mananci rahat cu polonicul. Asta este o reactie la o actiune a mujicstanului. Mars inapoi in cocina ta sovietica.
    • +5 (5 voturi)    
      da genialii (Joi, 8 octombrie 2015, 15:11)

      cikician [utilizator] i-a raspuns lui idealogul

      rusnaci nu pot gandi nici macar un scenariu pentru o emisiune? si aia trebuie sa o copieze din occident?
  • -9 (9 voturi)    
    nam (Joi, 8 octombrie 2015, 15:22)

    idealogul [anonim]

    "mujicstan a inceput de mult cu astfel de actiuni, este cazul de represalii. "
    Serios si rusii au facut la fel? A cerut sotia lui primului ministru al Marii Britanii licenta de la o televiziune rusa si a fost refuzata? Eu am sa iau sifon dar luati si voi ceva contra betiei cu irealitate.
    • +3 (3 voturi)    
      mdas (Joi, 8 octombrie 2015, 16:05)

      andrei [anonim] i-a raspuns lui idealogul

      cred ca deja ai baut serios ca faci niste confuzii majore.
      mai las-o cu alcoolul ca uite unde duce.
  • +3 (3 voturi)    
    ce-i aiureala asta? (Joi, 8 octombrie 2015, 16:01)

    hot news [utilizator]

    De cand solicita Federatai licenta pentru vre-un produs sau serviciu?
    Ce, LADA se producea cu licenta?
    A exista vre-o copie LICENTIATA de Windows in URSS sau in succesoarea acesteia?!
    DE cand le pasa ciolavecilor de licentele Occidentale?!