PDL, UDMR si Minoritatile nu participa la consultarile initiate de PNL

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Luni, 15 noiembrie 2010, 14:44 Actualitate | Politic


Vicepresedintele PDL, Gheorghe Flutur, a anuntat luni, la finalul sedintei Biroului Politic, ca PDL nu va participa la consultarile initiate de PNL, dar a precizat ca, in continuare, Crin Antonescu este asteptat la sedintele Coalitiei. Surse parlamentare au delcarat pentru Hotnews.ro ca nici UDMR si reprezentantii Minoritailor nu vor merge la intalnirea cu liberalii.

"PDL nu merge la la intalnirea cu PNL. Asa cum a anuntat si presedintele PDL, Crin Antonescu este asteptat in continuare la sedintele Coalitiei", a delcarat Flutur.

De altfel, Emil Boc a anuntat la inceputul sedintei saptamanale a democrat-liberalilor ca omologul sau liberal, Crin Antonescu, este asteptat in continuare la intalnirea organizata de formatiunile care compun coalitia de guvernare.

"Este o invitatie permanenta. Domnia sa trebuie sa decida cand doreste sa participe la intalnirea pregatita si organizata de partidele care compun coalitia pentru a discuta atat probleme politice, cat si probleme legislative. Domnia sa este in continuare asteptat", a declarat Boc.

Partenerii de Coalitie - UDMR si Minoritatile - nu vor merge la consultarile initiate de liberali, conform surselor Hotnews.ro. De altfel presedintele PNL, Crin Antonescu a anuntat ca UDMR nu va onora invitatia.

Intial, atat UDMR cat si Minoritatile anuntasera ca sunt deschisi la consultari cu PNL.

Kelemen Hunor, presedinte executiv UDMR: "Eu cred ca orice dialog, orice intalnire, orice dezbatere in aceasta perioada este binevenita. Eu sustin participarea noastra, participarea tuturor partidelor politice la astfel de initiative".

Varujan Pambuccian, lideru Minoritatilor: "Aplaud initiativa. Mi se pare normal sa dialogam in continuare. Prin dialog, lucrurile nu au cum sa se inrautateasca. Crin Antonescu a batut la o usa care era deschisa demult".








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















941 vizualizari

  • +4 (6 voturi)    
    Nici el nu stie... (Luni, 15 noiembrie 2010, 14:55)

    Daniela [anonim]

    Foarte bine ca nu participa, Crin Antonescu nu stie nici el ce vrea. Cum bine spunea si Ponta, Crin se schimba de la o zi la alta, dar biziie pe toate posturile de televiziune. Eu cred ca nici electorat nu mai are.Si atunci, de ce sa se mai duca unii si altii sa discute cu el?
    • -4 (6 voturi)    
      asa crezi tu..... (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:02)

      pontos [anonim] i-a raspuns lui Daniela

      Si ai ajuns singura la aceasta ”concluzie”?
      • +2 (4 voturi)    
        Daniela nu te supara (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:54)

        un domn [anonim] i-a raspuns lui pontos

        fecioru a vrut sa fie si el pontos..si nu i a iesit decat sa fie MISOGIN
  • +1 (7 voturi)    
    Asta este (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:01)

    miki [anonim]

    La nesimtire raspunzi cu nesimtire.Repetentul si cu Procurorul,la initiativa Presedintelui ,nu au raspuns .De ce ar face-o coalitia de guvernare acum,la initiativa mascariciului sef pnl?
  • -4 (8 voturi)    
    INITIAL.... (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:05)

    STAN PATITU [anonim]

    Initial au zis DA. Apoi cei de la PDL le-au interzis sa se intilneasca de frica ca ii da la intors. Nu ii lasa nici sa voteze de frica constiintelor lor care ar putea sa le faca figura. Se leaga de catarge precum Ulise... Au "naturelul" simtitor!
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:15)

    [anonim]

  • +3 (7 voturi)    
    Filme cu prosti (Luni, 15 noiembrie 2010, 15:15)

    XtrO [utilizator]

    Ce se intampla in tara asta e ca in filmele cu prosti.... Pe rand fiecare se bosumfla, isi ia jucariile si refuza sa se joace cu celalalt. Iar natia romana se uita ca vitelu' la Poarta Noua si nu mai pricepe nimic. In ograda asta, nu mai exista nicio prioritate in afara de strambaturile si scosul limbii, unii la ceilalti ? Jalnici politruci, jalnice gasti (ca astea nu se pot numi 'partide'), trista tara....
  • +3 (7 voturi)    
    Nici nu-i nevoie... (Luni, 15 noiembrie 2010, 16:05)

    Rescatorul [anonim]

    Se poate afla ce vrea Antonescu de la Realitatea-FNI-Stenogramele Vintu si Antenele-Felix, unde acesta petrece mai mult timp decat in parlament.
  • +1 (3 voturi)    
    .... (Luni, 15 noiembrie 2010, 17:02)

    vitanis [anonim]

    "Prostituata batrana ramane cu banii in mana!" (in loc sa primeasca bani pentru serviciu prestat). Cam asa a patit Crin A, care tot mai mult se dovedeste a fi un papagal care se impauneaza cu merite pe care nu le are. Vorbeste mult, de multe ori prostii, si face putin. Parca mi-e dor de tacerea si fapta lui Tariceanu (nu ca ar fi un mare politician, dar a facut fata cu brio tuturor provocarilor lui Basescu).