Daniel Zamfir (PNL), atac dur la adresa lui Dacian Ciolos: Colegul lui Guru Bivolaru / Apropo, mai stie cineva ce s-a ales din fituica aia numita Platforma 100?

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 4 decembrie 2017, 13:55 Actualitate | Politic

Daniel Zamfir
Foto: cdep.ro
Senatorul PNL Daniel Zamfir l-a atacat dur pe Dacian Ciolos, numindu-l pe acesta "colegul lui Guru Bivolaru", intr-un comentariu legat de informatia potrivit careia fostul premier a facut o vizita la Washington, dupa reactia negativa a oficialilor americani in legatura cu intentia majoritatii PSD-ALDE de a modifica Legile Justitiei.

"Uite asa, colegul lui Guru Bivolaru, plecat de pe meleagurile natale sa nu il intrebe lumea cum e cu integrarea in absolut, da si el pe surse ca ar fi fost intr-o vizita extrem de importanta in SUA ca sa ia OK-ul de la Departamentul de Stat...

Apropo, mai stie cineva ce s-a ales din fituica aia numita Platforma 100? Dupa ce noi, cei din PNL, ne-am luat mega teapa, ma gandesc ca mai greu acum sa gaseasca alti fraieri...", a scris Daniel Zamfir, pe contul lui de Facebook.

Acesta a facut acest comentariu dupa ce presa a relatat, pe surse, ca fostul premier Dacian Ciolos a efectuat o vizita in Statele Unite, care a inclus si o intrevedere informala la Departamentul de Stat al SUA.

Ciolos a confirmat ulterior informatia, potrivit Agerpres. "Am petrecut cateva zile la Washington pentru activitati profesionale si am avut placerea sa fiu de Ziua Nationala alaturi de membri ai comunitatii romanesti din SUA, la receptia organizata de Ambasada Romaniei.

Am profitat de aceasta deplasare pentru a ma intalni si cu sustinatorii Platformei Romania 100, iar apoi am avut o intrevedere informala la Departamentul de Stat (dupa semnalul de alarma pe care oficialii americani l-au transmis in legatura cu modificarile la Legile Justitiei)", a scris Ciolos, duminica, pe Facebook.

Pe 27 noiembrie, purtatorul de cuvant al Departamentului de Stat al SUA, Heather Nauert, afirma, intr-o declaratie de presa intitulata "Romania - propuneri ce afecteaza independenta sistemului judiciar", ca "Statele Unite constata cu ingrijorare ca Parlamentul Romaniei ia in considerare o legislatie ce ar putea submina lupta impotriva coruptiei si slabi independenta sistemului judiciar in Romania".


Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

8890 vizualizari

  • +68 (76 voturi)    
    Dar (Luni, 4 decembrie 2017, 13:58)

    HChifteluta [utilizator]

    cineva isi mai aduce aminte ce s-a ales de trupa aia de circari numita USL?
    • +48 (48 voturi)    
      e bine sanatoasa (Luni, 4 decembrie 2017, 14:10)

      codo [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      si la putere si in opozitie
    • +45 (49 voturi)    
      corect (Luni, 4 decembrie 2017, 14:31)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      Pana cand nu sunt exclusi pe viata din PNL toti cei ce au avut pana si cea mai mica functie de conducere in partid la momentul crearii USL,ciocu' mic.
    • +43 (47 voturi)    
      Zamfir e unul din "stalpii" aliantei (Luni, 4 decembrie 2017, 14:43)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      Nu degeaba ataca alternativele corecte la gasca lor de infractori. Cat despre integrarea in absolut semi-oligofrenul zamfirel confunda grav secta misa (de la finante :-)) cu miscarea de integrarea in absolut, urata de ceausescu, si care cuprindea intelectuali de elita. Evident cretionidul nu are de unde sa stie notiunea de intelectual. Sa ne mai miram de blatul din parlament cu infractorii lui dragnea?
    • +14 (18 voturi)    
      Un prostanac. Cresterea economica de acum (Luni, 4 decembrie 2017, 20:13)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      de 7% se datoreste exclusiv guvernului Ciolos. Dar , ma rog, un an nu s-a furat. Iar hotii din P$D si PNL (toti o apa si-un pamant) sunt frustrati.
    • +1 (1 vot)    
      Care? (Miercuri, 6 decembrie 2017, 10:54)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui HChifteluta

      Aia care susținea Platforma Națională ”Jaf și furăciune”? Simulează opoziția și se bășică atunci când apar tipi care chiar par să fie opozanți reali....
  • +49 (51 voturi)    
    amuzant.. (Luni, 4 decembrie 2017, 14:06)

    Mistrelutz [utilizator]

    Daca cineva a luat teapa in '' relatia '' Ciolos-pnl ,acela a fost,cu siguranta Ciolos .
    Mega-teapa voastra a constat in faptul ca Ciolos nu a jucat cum ati vrut voi..
    • +18 (24 voturi)    
      Ciolos n-a fost sustinut de PNL si USR (Luni, 4 decembrie 2017, 14:56)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

      Ciolos n-a dat teapa dar n-a simtit ca e sustinut nici de PNL si nici de USR.

      probelema e ca atat USR cat si PNL erau in plina campanie de schimbare a conducerilor...nu erau nici partidele pregatite sa ii fie de ajutor

      dar anul viitor, cu forte proaspete putem vedea o coalitie
      • +21 (21 voturi)    
        va contrazic (Luni, 4 decembrie 2017, 18:41)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        in privinta pnl.
        de cel putin doua ori, alinuta care era pe vremea aia pres pnl, i-a batut public obrazul lui Ciolos pentru ca nu se implica in politica de partea liberalilor care au facut si au dres in favoarea lui (ce, numai ea stie). era in campania electorala cu cca 1-2 luni inaintea alegerilor si, binenteles ca alinuta il voia pe Ciolos magarul care sa le scoata caruta din namolul usl in care singuri s-au bagat si sa-i duca si spre castigarea alegerilor parlamentare.
        • +10 (10 voturi)    
          tehnocrati (Marţi, 5 decembrie 2017, 2:25)

          jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Ciolos a zis ca e tehnocrat, a gresit ca s-a bagat intr-un final in oala PNL. PNL e la fel ca PSD o oaste de stransura din alte partide si doctrine. Primenirea clasei politice nu se face aducand 2 pipite de pe undeva la conducere sau un trubadur ratat.
      • +7 (7 voturi)    
        PNL nu l-a sustinut in alegeri nici pe Iohannis , (Marţi, 5 decembrie 2017, 10:33)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        iar pe Ciolos nici nu s-au deranjat nici sa simuleze ca il sustin !!
  • +40 (42 voturi)    
    tov. (Luni, 4 decembrie 2017, 14:10)

    nahir [utilizator]

    zamfir nu e ala cu smecheria "dai casa inapoi si scapi de datorii"?
    mie imi face impresia unui agent psd infiltrat in pnl. cata vreme pnl+psd = love - usl, nu avea importanta.
    e curios ce-l omoara grija de Dacian Ciolos, daca tot nu face 2 bani fituica aia cu platforma 100.
    • +9 (17 voturi)    
      ZAMFIR NU REPREZINTA VOCEA PNL (Luni, 4 decembrie 2017, 14:57)

      Kivek [utilizator] i-a raspuns lui nahir

      Zamfir vorbeste in nume propriu, parerea lui
      • +18 (18 voturi)    
        Vocea PNL (Luni, 4 decembrie 2017, 18:19)

        ta31 [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        Atunci azi ar trebuis sa-l excluda din pnl.
      • +15 (17 voturi)    
        PNL nici macar (Luni, 4 decembrie 2017, 18:19)

        Adri4n [utilizator] i-a raspuns lui Kivek

        nu are o voce a lui. E varza
        • +14 (14 voturi)    
          Zamfir e vocea nevesti-sii (Marţi, 5 decembrie 2017, 2:27)

          jorj_bv [utilizator] i-a raspuns lui Adri4n

          Oana Stancu de la Abjectia 3. E invitat frecvent pe acolo, temele si adversarii ii gaseste de acolo.
  • +35 (37 voturi)    
    PNL pana nu se curata de uscaturi (Luni, 4 decembrie 2017, 14:25)

    Francisc 1 [utilizator]

    nu scapa de petele rosii!
  • +35 (37 voturi)    
    PNL si platforma nepasarii (Luni, 4 decembrie 2017, 14:40)

    marcus61 [utilizator]

    Ciolos se straduieste sa faca ceva (cu putinele mijloace pe care le are) pentru Romania pe cand voi ati adormit de tot. Mai multa opozitie face Ponta decat voi. Va-ti cocotat pe o platforma a nepasarii si sunt sigur ca multi dintre voi aprobati ce face PSD-ul. Ati vrea ca Ciolos sa va aduca procente bune la alegeri si voi sa nu faceti nimic.
    La munca fratilor, luptati pentru democratie, elaborati platforme si programe, reformati partidul, aratati cu degetul raul facut de PSD.
  • +23 (27 voturi)    
    bravo (Luni, 4 decembrie 2017, 14:50)

    bobyrou [utilizator]

    De 27 de ani toate afacerile se fac intre PSD si PNL.USL traieste!
  • +29 (29 voturi)    
    Cine se aseamana (Luni, 4 decembrie 2017, 14:51)

    Hypatia1 [utilizator]

    Pe pagina FB a dl. Zamfir, intre prieteni ii regasim pe Serban Nicolae, Liviu Plesoianu, Gabriela Firea si Radu Tudor. No comment!
    • +11 (11 voturi)    
      Daniel Zamfir, e absolut normal (Luni, 4 decembrie 2017, 20:39)

      Rahan5 [utilizator] i-a raspuns lui Hypatia1

      ca il are ca prieten pe Serban Nicolae. Sunt din aceeasi comunitate de amici: ,,Roata" in directia Rusiei.
  • +34 (34 voturi)    
    Titlu gresit (Luni, 4 decembrie 2017, 15:00)

    sln [utilizator]

    Nu e un atac "dur", e un atac neghiob si de neam prost.

    La fel de bine, si o injuratura ar putea fi definita ca "atac dur".
  • +35 (35 voturi)    
    Domnul Oana Stancu (Luni, 4 decembrie 2017, 15:05)

    whatever999 [utilizator]

    Acest Zamfir casatorit cu Oana Stancu de la Antena3 e mare opozant impotriva propriului partid.Nu stiu care e motivul de il tine PNL-ul cand el e pe fata anexa Antena3/PSD.
    • +11 (11 voturi)    
      Cu o nevasta ca asta (Luni, 4 decembrie 2017, 20:16)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui whatever999

      nu poti sa fii decat un individ care uraste viata.
  • +19 (21 voturi)    
    daca recunosti (Luni, 4 decembrie 2017, 15:08)

    zigot [utilizator]

    ca esti "fraier" ce astepti de la electorat, altceva, decat sa nu te voteze?
    esti unul din multii "reprezentativi" ai pnl-ului;
    cat priveste pe dl Ciolos, este prea departe de gandirea voastra, a politicienilor obisnuiti si marunti
    care conduc acum Ro, ca sa intelegi ceva din
    prestatia dansului
  • +36 (36 voturi)    
    Sotul Oanei Stancu - Antena 3 (Luni, 4 decembrie 2017, 15:11)

    abisala [utilizator]

    vorbeste despre Ciolos. LOL.
    PNL, mai traiesti? Vad ca respira USL-ul prin tine.
  • +27 (27 voturi)    
    Blat PNL PSD (Luni, 4 decembrie 2017, 15:18)

    Razvan_M [utilizator]

    .
  • +18 (22 voturi)    
    Cand ne va spune Sorin Beraru ce "om" este Zamfir? (Luni, 4 decembrie 2017, 15:32)

    Plagarus [utilizator]

    Un ratacit in PNL,cu 720.000 de pacate.
  • +15 (17 voturi)    
    Ou sont les USL d'antan? (Luni, 4 decembrie 2017, 17:19)

    billy34 [utilizator]

    Everywhere!
    • +11 (11 voturi)    
      Cum unde sunt? (Luni, 4 decembrie 2017, 18:23)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui billy34

      Au pouvoir, partout!
  • +15 (21 voturi)    
    Un fel de Codrin Stefanescu al PNL (Luni, 4 decembrie 2017, 17:31)

    marius67 [utilizator]

    Dati cartita afara din partid !
  • +21 (25 voturi)    
    Eu nu prea stiu... (Luni, 4 decembrie 2017, 18:01)

    Andradda [utilizator]

    ...ce s-a ales din "Platforma 100", mai ales ca este un proiect nou, in faza de tatonare a opiniilor si solutiilor politico-economice.

    Dar stiu cu sigiranta ca din PNL s-a ales praful si pulberea!
    Sau, ca sa o spun mai direct, indivizii ca acest Zamfir au pus PNL pe butuci, iar acum latra la Ciolos,

    PS.
    Dle Zamfir, poate ne spuneti dvs. care PNL-ist a avut in ultimii 2 ani discutii, la Washington, cu Departamentul de stat al USA? (chiar si numai informale)
  • +15 (19 voturi)    
    Avem un intrus (Luni, 4 decembrie 2017, 18:24)

    un_carnat [utilizator]

    De urgenta, scos din PNL!!
  • +7 (11 voturi)    
    Indemn sincer : (Luni, 4 decembrie 2017, 20:38)

    dekar [utilizator]

    Daniel,mars la ALDE !
  • +13 (13 voturi)    
    Vai , d-le Zamfir... (Luni, 4 decembrie 2017, 21:15)

    blackarrow [utilizator]

    aceste cuvinte ne doare....ce inseamna invidia , dom'le ! esti ros de caria invidiei si a rautatii !
  • +15 (15 voturi)    
    Da, domnu' Daniel Zamfir (Luni, 4 decembrie 2017, 21:31)

    kthor7 [utilizator]

    Traiasca USL, domnu'Zamfir, nu-i asa? O gramada de politruci care "protesteaza"parasind parlamentul in loc sa voteze impotriva, "protesteaza"parasind comisiile speciale Iordacus Sceleratorus in loc sa voteze impotriva, sunt macinati de ciuda ca Ciolos cu fituica aia a lui are mai multi adepti decat PNL-ul ala al vostru condus numai de hipioti flower power gen Gorghiu- Orban, in curand si din nou, Antonescu Maica Adormitas. Si tot asa, uite cum realizati voi ceea ce va place mai mult: fuga de raspundere. Dati vina pe PSD-isti ca schimba legile dar incuviintati in tacere prin neprezenta. Vezi doamne "protestati". Pentru ca nu faceti altceva sa spalati hahalere pesediste si sa le faceti peneliste, sa sperati ca hotii vostri vor scapa la fel ca ai lor, ca primarii si conducatorii de judet vor fi absolviti de raspundere- ati votat legea aia deja. Asta-i raiul ce-l doriti. Voi sa furati, oamenii cinstiti sa munceasca si sa nu mai pridideasca platind impozite pentru "drepturile "ce vi se cuvin ca deputati. Aveti reduceri la tot, in timp ce banii curg, la banuti toti faceti hora, sa votam. Sa avem 100 de case, 100 de piscine, mancare cu tonele la 1 leu numai trufandale, bauturica nene, partiuri...de ce l-ati omorat pe Ceausescu??? El era unul, voi sunteti 600 sau cati sunteti. Ipocritule! Lasa ura asta viscerala si mergi la Ciolos si faceti o revolutie impreuna. Dati jigodiile afara de peste tot, uniti-va. Nimeni din PNL nu este in stare sa mobilizeze masele, sa le redea speranta, sunteti toti niste momai adormite care de abia vorbesc. Reinviati morala, sa aiba omul motivul sa creada in voi! USL-istule!
  • +15 (15 voturi)    
    limbricul (Marţi, 5 decembrie 2017, 6:26)

    clujanu [utilizator]

    Datorita unor indivizi ca Zamfir am ajuns sa-mi fie scarba si de PNL. Este parazitul intrat in opozitie, se gaseste in apropierea anusului si trebuie eliminat de urenta. .
    • +5 (5 voturi)    
      Degeaba ! In primii 100 sunt 95 identici psdalge (Marţi, 5 decembrie 2017, 10:18)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui clujanu

      Nici nu cred ca stiu ca stiu 5 , am fost generoasa !!
  • +3 (3 voturi)    
    Multe felicitari, Dle. Zamfir!!! (Miercuri, 6 decembrie 2017, 9:32)

    iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator]

    Excelent ati definit prioritatea zero a PNL-ului, a Opozitie in gneral: sa se ia de Cilolosh, de tehnocrati, de Kdruta, Se basescu, de Sorosh, de oricine altcineva, numia Nu de dracnea si de pedesere!!!

    Bravo, ati identificat foarte corect inamicul principal, raul cel mai mare, ce trebuie combatut cu orice pret!