Doi sirieni cu rezidenta in Bulgaria au injunghiat mortal un migrant sirian in Sofia

de G.S.     HotNews.ro
Luni, 14 septembrie 2015, 9:43 Actualitate | Internaţional

Doi frati de nationalitate siriana cu rezidenta in Bulgaria l-au atacat si ucis pe un migrant sirian de 22 ani in Sofia, informeaza novinite.com.

Conform procurorilor, unul dintre frati a injunghiat mortal victima.

Potrivit unor martori oculari ce locuiesc in zona crimei, cele trei persoane implicate in incident sunt cunoscute pentru talharie, transmite de radioul public bulgar

Alte doua persoane de nationalitate siriana au fost gasite ranite in apropierea scenei crimei si au fost duse la spital. Deocamdata nu este clar cum au fost acestea ranite.










5428 vizualizari
  • +18 (26 voturi)    
    propaganda defaimatoare! (Luni, 14 septembrie 2015, 9:56)

    Encelade [anonim]

    Cum adica migrantul era cunoscut pentru fapte de talharie?! Toti cei care vin din zona Siriei sunt niste sfinti martirii pe care boierii europeni, rai si si xenofobi, ii trateaza neomeneste!
    • -3 (11 voturi)    
      bravo (Luni, 14 septembrie 2015, 10:59)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Encelade

      Nu inteleg de ce nu pot fi sirienii ca romanii. Noi am trimis in vest 3 milioane de doctori, ingineri si oameni de stiinta.
  • +13 (21 voturi)    
    Nu (Luni, 14 septembrie 2015, 10:02)

    AdiSto [utilizator]

    Nu este nici o problema cu sirienii. Sunt doar copii dragalasi cu ursuleti de plus si femei gravide.
  • +7 (17 voturi)    
    asta e comportamentul lor (Luni, 14 septembrie 2015, 10:10)

    vali2 [utilizator]

    Barbar, violent si haotic
    Asta ne asteapta si pe noi daca primim pre multi.

    Lor li se pare ca odata ajunsi undeva, pot sa se comporte ca la ei in tara, fara sarespecte legile din tara gazda.. Sper numai sa nu ajungem sa fim discriminati in propria tara (vezi germania unde intr-o scoala li s-a cerut fetelor sa vina cu mainile acoperite ca sa nu se declanseze un conflict cu o tabara de refugiati din zona)
    • -4 (10 voturi)    
      Mare-i gradina (Luni, 14 septembrie 2015, 10:57)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui vali2

      Exact acelasi lucru se spune despre cele 3 milioane de salbatici romani, plecati la munca.
      Inteleg sa nu vrei refugiati, dar de aici pana la a fi atat de josnic incat sa generalizezi atat de prosteste, sunt ani lumina.
      E la fel cu a spune ca am trimis in Europa 3 milioane de hoti, curve si criminali, iar cei ramasi acasa sunt si mai si.
      • +1 (5 voturi)    
        Daca imi arati (Luni, 14 septembrie 2015, 13:25)

        AdiSto [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        un singur cartier din Vest, plin cu romani, in care sa nu poti intra noaptea nici cu garda de corp, iar ziua sa-ti fie frica sa-i privesti in ochi, iti dau un plus.
  • +6 (10 voturi)    
    Na, hai... (Luni, 14 septembrie 2015, 10:11)

    Anna O. [utilizator]

    ...ca a inceput deja distractia!
  • +5 (19 voturi)    
    Bulgarii astia sint cam xenofobi... (Luni, 14 septembrie 2015, 10:16)

    A.B. [anonim]

    Iar presa ar trebui sa fie mai atenta cu ce vine din Bulgaria, sa dea dovada de un mai mare spirit de raspundere cind selecteaza ce se publica si ce nu. Asta e o stire pe care sa o dai mai departe cind Europa progresista se confrunta cu un val inimaginabil de xenofobie si incorectitudine politica?

    E un incident izolat si noi facem din țînțar armăsar.

    Hotnews, va rog sa puneti o stire optimista in locul acestui articol defetist care nu cadreaza si nu isi are locul in paginile site-ului pe care cu onoare il intretineti.
    • +7 (9 voturi)    
      Ironie (Luni, 14 septembrie 2015, 10:27)

      smc [utilizator] i-a raspuns lui A.B.

      Sa stii ca ironia, daca e prea fina, nu se sesizeaza usor, in scris. S-ar putea sa primesti voturi negative.
      • -2 (6 voturi)    
        Asa e (Luni, 14 septembrie 2015, 10:51)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui smc

        Se stie ca baietii xenofobi e oameni simpli, ei nu stie din astea.
    • 0 (4 voturi)    
      banuiesc ca ai vrut sa fii sarcastic (Luni, 14 septembrie 2015, 10:43)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui A.B.

      dar mi-e teama ca multi nu vor intelege
  • +10 (14 voturi)    
    A inceput , (Luni, 14 septembrie 2015, 10:36)

    mopsu [utilizator]

    isi dau arama pe fata, Basescu are dreptate, iar Merkel va suporta consecintele...
    • -2 (2 voturi)    
      m ai distrus cu basescu:))) (Luni, 14 septembrie 2015, 14:53)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui mopsu

      cui ii pasa ce a zis basescu?:))
      ah...merkel prezentata, ca interes, in comparatie cu besescu. un deliciu besist
      • +2 (2 voturi)    
        Daca esti distrus (Luni, 14 septembrie 2015, 15:18)

        mopsu [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

        asa ar trebui sa ramai, cat despre Basescu are si bune si rele...Cat despre noul, Klaus, nu stie decat sa-si plimbe sotia , zambitoare , de parca toata Romania zambeste.