VIDEO UPDATE Constantin Nicolescu va fi cercetat in stare de libertate. Curtea de Apel Pitesti a admis recursul avocatilor sai

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 2 februarie 2011, 6:22 Actualitate | Esenţial


Curtea de Apel Pitesti a decis miercuri sa admita recursul inaintat de avocatii presedintelui Consiliului Judetean Arges la masura de arestare preventiva pentru 29 de zile. Constan Nicolescu va fi cercetat in stare de libertate. Pe 27 ianuarie, pe numele lui Nicolescu a fost emis un mandat de arestare preventiva pentru 29 de zile pentru fapte de coruptie. Dupa aflarea sentintei, lui Constantin Nicolescu i s-a facut rau si a fost transportat de urgenta la spital. El este acuzat ca a luat fonduri Phare de aproape 900.000 de euro pentru patru unitati de invatamant, in baza unor acte false.

Decizia, care a fost luata in unanimitate, este definitiva si trebuie aplicata imediat.

Judecatorii Curtii de Apel Pitesti au hotarat ca Nicolescu are interdictie de a parasi tara timp de 30 de zile.


Evenimentele zilei:

UPDATE8 (ora 14:30): Sedinta s-a incheiat, instanta e in pronuntare.

UPDATE7 (ora 14:00): Procurorul de caz a cerut instantei sa respinga cererile avocatilor lui Nicolescu. Procurorul a mentionat ca unul din motivele pentru care Nicolescu ar reprezenta "pericol social" este ca s-a implicat in promovarea unor judeactori la Curtea de Apel Pitesti. Procuroul a mentionat ca in cazul lui Nicolescu cercetarea penala va fi extinsa si pentru alte capete de acuzare.

UPDATE6 (ora 13:15): Avocatii sustin ca judecatorii Tribunalului Arges au fost partinitori pentru ca l-au arestat pe Nicolescu tinand cont doar de argumentele procurorilor.

UPDATE5 (ora 13:00): Avocata lui Nicolescu: Chiar dace el a comis faptele de care este acuzat, nu trebuia arestat. Sa tinem seama de cat bine a facut pentru judetul Arges.

UPDATE4 (ora 12:55): Aparatorii lui Nicolescu au cerut inlocuirea arestarii cu interdictia de a parasi tara.

UPDATE3 (ora 12:40): Avocatii sai sustin ca Nicolescu nu este vinovat de fraudarea fondurilor europene pentru ca documentele au fost semnate de ministrul Educatiei si cel al Integrarii. "Daca Nicolescu este arestat, trebuie sa fie arestati si cei din Guvern", au spus aparatorii presedintelui CJ Arges.

UPDATE2 (ora 12:00): A inceput sedinta de judecata, in lipsa lui Nicolescu. Avocatii sai au depus o adresa de la Spitalul Floreasca.

UPDATE1 (ora 11:30): Dosarul procesului a fost adus de la Arhiva. Unul dintre avocatii lui Nicolescu a sosit la Tribunal, insa a refuzat sa faca declaratii. In sala de judecata a ajuns si unul dintre fratii presedintelui CJ Arges, care a refuzat si el sa discute cu presa. In apropiere de cladirea Curtii de Apel sunt prezente o masina de pompieri, una de jandarmi si cativa politisti.


Presedintele Consiliului Judetean Arges este acuzat ca a luat fonduri Phare de aproape 900.000 de euro pentru patru unitati de invatamant, in baza unor acte false potrivit carora acestea ar fi fost afectate de inundatiile din 2005 si a atribuit contractul de reabilitare unei firme a familiei.

Presedintele CJ Arges nu se afla in detentie, el fiind internat la Spitalul Floreasca din Capitala, unde a suferit o operatie pe cord. Medicii au stabilit ca, joi seara, dupa ce a aflat ca va ramane 29 de zile in arest preventiv pentru fapte de coruptie, Nicolescu a suferit un accident vascular cerebral ischemic, diagnosticul complex incluzand si referiri la un sindrom coronariar acut si la multiple stenoze arteriale, ca efect al hipertensiunii si dislipidemiei.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















10741 vizualizari

  • +58 (62 voturi)    
    De parca nu stim cum se termina... (Miercuri, 2 februarie 2011, 9:18)

    daniel b [anonim]

    Toate cazurile sunt trase la xerox. Te arestez cu mascatii, iti dau 29 de zile arest preventiv, auu inima mea, de inima isi da cu parerea un ginecolog, vecinul de scara, judecator la Curtea de Apel e vecinul de palier, haide ba ca am glumit, esti liber ca esti om de milioane (de euro) si nu un gainar care fura 2 oua.
    Caricaturile astea de judecatori nu au sange in veioza sa trimita in judecata o persoana si sa-si demonstreze acolo nevinovatia. E clar ca au multe de ascuns si sunt mana in mana cu infractorii.
    • -69 (81 voturi)    
      amice asta a facut 4 bypass-uri coronariene (Miercuri, 2 februarie 2011, 10:09)

      alo [anonim] i-a raspuns lui daniel b

      esti cumva nebun?!
      dosar politic dosar nepolitic , omul a facut atac de cord si accident vascular,a fost operat de unii dintre cei mai profesionisti doctori din tara asta.
      despre ce vorbesti tu exact cu ginecologia?
      sau esi cumva doctorul ala care spunea ca nu are nimic , ca a lesinat un pic ?
      • +55 (63 voturi)    
        ...romanii nu cunosc... (Miercuri, 2 februarie 2011, 10:34)

        John [anonim] i-a raspuns lui alo

        ...ce inseamna justitia....
        ...1...circul initiat de psd confirma ca arestarea preventiva este justificata...
        ...2...protestele organizate de psd la Curtea de Apel confirma teama ca expertii ar putea propune ca tratamentul sa continue in detentie...
        • -18 (22 voturi)    
          te cam grabesti ... (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:49)

          b [anonim] i-a raspuns lui John

          Pot sa-ti spun de pe acum ca Nicolescu nu o sa fie gasit vinovat si cam de ce... Nu presedintele consiliului judetean face constatarile in caz de inundatii (deci daca e un fals, n-o sa fie el vinovat). Se face in baza unui raport semnat de alte persoane. Renovarea unei scoli cu fonduri europene necesita proces verbal de receptie a lucrarii, pe care n-o face presedintele CJ (iar alte semnaturi). Alocarea efectiva de fonduri europene se face pe baza semnaturii mai multor persoane inclusiv din guvern, deci alte semnaturi. Singura problema e ca firma era detinuta de cineva din familia lui, dar cine stie cum era legea pe atunci si daca avea voie.

          Legal probabil n-o sa fie gasit vinovat. Moral o fi vinovat. Oricum justitia nu se face pe moralitate ci pe legi...
          • +21 (23 voturi)    
            cum scapa (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:20)

            unul interesat de coruptie [anonim] i-a raspuns lui b

            multumim pentru opinie .

            puteti opina si despre cum scapa de acuzatiile de luare de mita de la penescu ?
            • -18 (18 voturi)    
              Penescu sa scape a dat orice! (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:53)

              niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui unul interesat de coruptie

              Crezdeti ca 5000 de euro e o mita la acest nivel .
              Intrebati-l pe Videanu, Miki Spaga sau Berceanu .
              Chiar sunteti "inocenti "sau rau intentionati !
              • +6 (8 voturi)    
                stii mai multe??? (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:14)

                all [anonim] i-a raspuns lui niculita30

                cat a luat Nastase pt la numaratoarea oualor?.. da cand ne-a dat petrolul din subsol?.. o fi luat vre-un ban.. da Mitrea?.. ce zici?.. aa.. mai era si "Guzganu Rozaliu".. hai sa fim seriosi...
              • +3 (3 voturi)    
                acte false si mita (Miercuri, 2 februarie 2011, 21:54)

                panfil [anonim] i-a raspuns lui niculita30

                daca actele false se refereau la inundatiii, apai, dece mai e in capul judetului daca nu stie unde si cum a fost inundat ? si daca stie, inseamna ca a stiut de fals. or mai fi semnat si altii, nu zice nimeni ca nu, si probabil vor fi chemati si ei la raspundere..
                ca au semnat si aia la bucale, cam pe ce baza ? nu pe semnatura mai marelui de judet, care, se presupune ca stie ce se intampla in judet, unde si cine a inundat ?! :-)

                iar penscu, poate ca a dat sa scape, dar, daca a dat cu probe ?!

                daca procurorii vor avea probe, atunci va mere in zuhaus.
                numai sa nu fie iar judecat de judecatorii din pitesti. ca nu se stie ce mai pitesc. dupa spusele dela tribunal, ar fi fost implicat in numirea unor judecatori, pe ochi si sprincene.
                numai venirea marii aliante la putere ...
                sperantza ce'o spera si bombo si vintu si multi altii. mai ales voicu.
                nu se mai uita si marean pe fereastra, doarme si el mai mult dimineata.:-)
          • -24 (24 voturi)    
            E corupt ca a reparat scolile ? (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:50)

            niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui b

            Nu a dus banii acasa ,poate educarea poporului deranjeaza! :(((
            Tara cu asemenea atitudine si raspandaci isi merita soarta.
            Apropo le-a reparat in 2006 si e pericol social in 2011.
            Prea e cusuta cu ata alba !
            • +8 (8 voturi)    
              raspandac (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:06)

              Bug [anonim] i-a raspuns lui niculita30

              Daca eu ma apuc sa va fur banii, in scopul nobil de a cumpara calculatoare pt. copii unei scoli, de exemplu, inseamna ca am facut o fapta buna? (Nu uitati, banii nici macar nu erau ai statului roman, ci ai UE!).
              Si daca sunt prins doar peste 5 ani, inseamna ca nu mai sunt bun de condamnat pentru furt? V-ar placea? Poate ca Dv. da, dar UE, sigur nu!

              As zice ca Dv. aveti, in modul cel mai clar, o logica de raspandac!
      • +50 (58 voturi)    
        Nu zau (Miercuri, 2 februarie 2011, 10:49)

        Gogu [anonim] i-a raspuns lui alo

        Adica daca furi milioane si esti bolnav nu se pune sau cum ?
        Sunt prea multe coincidente cu boala asta.

        Justitia sa-si faca treaba si gata.
        • -17 (21 voturi)    
          Ce intelegi tu prin justitie (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:09)

          Marius [anonim] i-a raspuns lui Gogu

          Arestari sau condamnari. Ca nu mie clar.

          Daca in final, in justitie se decide ca e nevinovat, cine plateste pt suferinta omului.

          P.S Nu cunosc cazul, nu stiu daca e vinovat sau nu, nici nu ma intereseaza sincer.

          La acest moment conteaza, doar prezumtia de nevinovatie, daca asta e pericol public si trebuie saltat cu mascati sau nu.

          Restul lasam la judecatori sa decida.
          • +16 (18 voturi)    
            Simplificand (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:04)

            nick [anonim] i-a raspuns lui Marius

            putin, am putea rezuma astfel:
            - masura arestarii preventive este in toate cazurile imorala, ilegala si.... ingrasa :)
            - fiind o masura atat de daunatoare, aceasta trebuie exclusa din orice procedura;
            - inculpatii judecati in toate procesele in stare de libertate si cu posibilitatea de a calatori oriunde si oricand;
            - orice proces in care se obtine o condamnare definitiva mai inainte de a interveni prescriptia este in mod clar un proces politic.
          • +12 (14 voturi)    
            hmmm (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:40)

            st-an [utilizator] i-a raspuns lui Marius

            la politicieni si specimene de genu asta ar trebui sa fie invers ... sa se considere vinovati pana se demonstreaza ca nu sunt ... ar fi usor si benefic
        • -7 (9 voturi)    
          Noaptea ca talharii si securistii ! (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:53)

          niculita30 [utilizator] i-a raspuns lui Gogu

          Hmmm !
      • +36 (42 voturi)    
        ce are sula cu prefectura? (Miercuri, 2 februarie 2011, 11:00)

        costa [anonim] i-a raspuns lui alo

        Ce are una cu alta? Omul a lesinat nu din cauza inimii, si oricum nu cred ca are importanta. Poate esti tu pesedist, dar incetati cu circul asta ieftin
      • +20 (22 voturi)    
        rock (Miercuri, 2 februarie 2011, 11:22)

        porky [anonim] i-a raspuns lui alo

        tu le ai facut?-ca sa fii sigur -- nu ai inteles ironia la SOV
        • +18 (24 voturi)    
          @rock (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:17)

          mass [anonim] i-a raspuns lui porky

          Chiar nu ti-e clar cam cine-s astia de sustin psd-ul? Niste humanoizi cu ochelari de cal cu care nu-ti poti permite sa iesi din limbajul de lemn, direct si simplu pentru ca-i pierzi. De unde sa-si dea seama omul ca e o aluzie la SOV cand el atat stie sa zica: - mai da-mi un mic si te votez, daca-mi dai si-o bere vin si la pichetari de orice fel.
      • +23 (25 voturi)    
        Cate consultatii.... (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:12)

        xian [utilizator] i-a raspuns lui alo

        la medic cardiolog a facut anterior si daca era in evidenta vre-unui medic sosau spital etc
      • +34 (38 voturi)    
        De ce nu am stiut de bypass-urile alea (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:23)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui alo

        nimic, inainte?
        Curios!
        Cum trebuie sa dea socoteala, orice cardiac diagnosticat de un ginecolog, mai ales daca este pesedist sau apropiat pesedist, devine bolnav rau de tot!
        Cat a furat, era bolnav, dar avea voie sa fure; cand e vorba sa faca bulau, e bolnav si trebuie sa traiasca si el! Sa mai fure...
        Da' aia care au fost furati, nu "e" si ei cardiaci, nu "e" si ei morti.... Aia de ce trebuie sa sufere!
        Serios?
        Alo, unde este tonul?!
        Care sunt profesionistii aia?
        Bradisteanu 4 milioane euro?
        Hai, omule, fugi cu vaca la raze!
        • -3 (3 voturi)    
          oops (Miercuri, 2 februarie 2011, 21:31)

          srpc [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          si cu bolnavioara Ritzi (nejudecata nici acum) cum de nu te-ai revoltat? sau daca e de-a lui base e OK, daca e impotriva lui trebe belit? hai ca esti dulce!
      • +31 (33 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:27)

        [anonim] i-a raspuns lui alo

      • +20 (22 voturi)    
        Ai fost . . . (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:23)

        gheorghe [anonim] i-a raspuns lui alo

        . . . de fata cand l-au operat? La cata minciuna e in tara asta nu cred nici daca l-as vedea pe nasalie! Tot as zice ca mai da din picioare? Si apoi cine l-a operat? Un alt penal scapat de justitie printre degete. Bradisteanu!
      • +18 (20 voturi)    
        Ar trebui sa multumeasca (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:26)

        Pepi [utilizator] i-a raspuns lui alo

        Nicolescu ar trebui sa-i multumeasca judecatoarei ca a dat sentinta de arestare preventiva, pentru ca socul care i l-a provocat a dus l-a dus in sfarsit la spital si i-au fost diagnosticate bolile CRONICE grave de care suferea.
      • +21 (23 voturi)    
        Ce reputati sunt cei de la Floreasca!!!! (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:27)

        Victor [anonim] i-a raspuns lui alo

        Asta nu-l scuteste de darea cu subsemnatul.
        In fam.mea exista cineva peste 80 de ani si are 7 bypass-uri.
        Asa cam incet cu dramatizarea acestui caz!
        Ce ptr.mine este o enigma:cum poti opera cineva care este banuit si de un atac cerebral?
        Adica tu operezi inima si lasi creierul sa moara?
        Prostia prostiilori!
        Astia cred ca sunt unicii medici din lume si ies cu niste diagnosticuri aiuristice si contraversate,
        de ramai cu gura cascata!
        Cred ca ar fi corect, sa se prezinte si acea foaie medicala(autentica si nu ca anumite rotule distruse)si explicatia:de ce in ultima vreme toti
        borfasii sunt tratati la Floreasca.
        Cum poate un pacient din Pitesti,intr-o situatie asa de grava adus cu ambulanta exact la Floreasca?
        Enigme ptr.Miss Marple!
      • +13 (15 voturi)    
        Si ce daca a facut by-pass (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:30)

        daniel b [anonim] i-a raspuns lui alo

        Asta nu inseamna ca este nevinovat by default. Trebuie sa-si demostreze nevinovatia in fata judecatorilor cu chitante, facturi etc, sa inceteze ca e dosar politic pentru ca nu Basescu a semnat actele pe banii dati sau primiti ca spaga si sa fie bucuros ca primeste despagubiri importante pe langa reabilitare. As vrea sa fiu si eu acuzat de ceea ce a facut Nicolescu. Din pacate procurorii sunt impotenti fara judecatoare...
        • +3 (3 voturi)    
          Ii doresc sanatate (Miercuri, 2 februarie 2011, 21:11)

          dora si profa in acelasi timp [utilizator] i-a raspuns lui daniel b

          dar cazul lui Nicolescu imi aminteste de Hayssam,bolnavul aflat pe moarte si care a facut pasi,aflandu-se bine mersi si acum prin Siria.
      • +13 (15 voturi)    
        haha... (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:32)

        st-an [utilizator] i-a raspuns lui alo

        a lesinat ca o balega ... nu a facut atac de cord!! vezi si tu ce a declarat doctorul dupace a fost dus cu salvarea!!

        Sa fim seriosi la cati bani are nu ar putea sa se demonstreze ca e nevinovat dc chiar e !!! de ce e nevoie de atat rahat dc chiar e nevinovat?
        Sa fim serios nici un "baron local" nu e nevinovat, TOTI au furat pe rupte, din toate partidele.

        Asa ca lasati justitia si avocatii sa se exprime.
      • +15 (17 voturi)    
        Unul dintre cei mai profesionisti doctori (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:59)

        Vlad [anonim] i-a raspuns lui alo

        Procurorii anticoruptie au dispus trimiterea in judecata a lui Serban Bradisteanu, medic, sef de sectie la Spitalul de Urgenta Floreasca din Bucuresti (fost senator in perioada 2000-2004), pentru abuz in serviciu contra intereselor publice in forma calificata si luare de mita in forma continuata. Potrivit anchetatorilor, in perioada 2001-2002, Bradisteanu, in calitate de presedinte al comisiei de evaluare in cadrul unei licitatii organizate de Ministerul Justitiei, a decis atribuirea contractelor de achizitionare, din bani publici, a unor echipamente medicale pentru dotarea spitalelor din sistemul penitenciar si a spitalului "Profesor dr.Constantin Angelescu", viciind intreaga procedura de licitatie. Astfel, au fost favorizate firmele CC MED AG-Elvetia si Biomedica GmbH-Austria, cauzand un prejudiciu de 9.169.606 euro Administratiei Nationale a Penitenciarelor (ANP). In schimbul favorizarii respectivelor licitatii, Bradisteanu a primit drept mita in conturile firmei sale off-shore "Arnell Development Ltd" (din Insulele Virgine Britanice), deschise la Union Bank of Switzerland din Zürich, sumele de 500.000 USD si 3.594.333 euro.
        Ieri-dimineata, Serban Bradisteanu s-a internat la Spitalul de Urgenta Floreasca, la Sectia Medicala VI, condusa de doamna doctor Daniela Bartos",
        ne-a confirmat Bogdan Oprita, purtatorul de cuvint al spitalului. Dar nu este pentru prima data cind Bradisteanu viziteaza spitalul unde lucreaza din postura de pacient.
        Surse medicale au confirmat faptul ca saptamina trecuta el a mai fost internat pentru o scurta perioada, timp in care i-au fost facute mai multe analize din care a rezultat ca cinci vase ce alimenteaza muschiul inimii cu singe sint partial infundate. Astfel, o interventie chirurgicala pe cord deschis pare iminenta, Bradisteanu fiind ieri dupa-amiaza in pregatire preoperatorie. Procedura folosita va fi insa mult mai complicata decit in cazul operatiei suferite cu un an in urma de Ion Iliescu, fiind vorba despre un by-pass multip
      • +12 (14 voturi)    
        Raspunzi tu de faptele lui (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:00)

        Oblio [anonim] i-a raspuns lui alo

        De la furaciuni i se trage.
        Sistemul judiciar a fost bine dotat de bradisteanu.
      • +5 (7 voturi)    
        saracu.... (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:07)

        all [anonim] i-a raspuns lui alo

        avea mustrari de constiinta pt cat BINE facuse.. tocmai in ziua cand l-a luat politia, vroia si el sa mearga sa se "planga" pt ceea ce a facut......... pb ca asta se intampla cu toti..... au au inima.. cum vin mascatii.. nu i-am vazut.. da cred ca-s tare uratzi de se sperie toti...
      • +5 (5 voturi)    
        Ce patetic?! (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:47)

        Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui alo

        Amice, dar cand facea matrapazlacuri, nu era bolnav? Jigodiile de la PSD, evident au timorat justitia. Mi-e scarba de voi si de tara pe care o batjocoriti si o tineti in inapoiere si ilegalitate. Pentru voi este, evident, valabila numai "democratia originala" bolsevico-kgb-ista a mentorului vostru, Ion Ilici Iliescu. Astia sunteti, niste nemerici, jefuitori si tradatori! Mi-a scapat ceva?
      • +4 (4 voturi)    
        ALO, ALO ... (Miercuri, 2 februarie 2011, 20:39)

        Andu [anonim] i-a raspuns lui alo

        Da-mi voie sa-mi sterg o lacrima,
        Gata mi-a trecut.
        Dar la toti cei care au suferit nedreptati din cauza lui si a altora care au facut si fac mizerii similare te-ai gandit? Te-ai gandit la cei ce mor cu zile in spitale din cauza ca nu dau suficienta spaga, chiar din cauza unei banale fracturi?.
        Dumnealui cu siguranta nu ia pasat prea mult. Noua de ce sa ne fie mila?
    • +3 (3 voturi)    
      Pai de acum in 2018 (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:23)

      Andy [anonim] i-a raspuns lui daniel b

      se va judeca doar "Fondul" din acest proces. Probabil in 2019 fapta se va prescrie.
  • +38 (40 voturi)    
    fara (Miercuri, 2 februarie 2011, 11:33)

    vlase [anonim]

    sa-i dea Dumnezeu sanatate tribunalul 20 de ani puscarie
  • +33 (35 voturi)    
    r (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:11)

    mb [anonim]

    In decizia de astazi nu trebuie sa conteze starea de sanatate a inculpatului. Nu are nici o legatura una cu alta.
  • +24 (26 voturi)    
    noroc cu arestu pe 29 zile (Miercuri, 2 februarie 2011, 12:42)

    oldman [anonim]

    asa a aflat omu nostru ca este pasibil de infarct si s-a operat.
    din diagnostic inainte de operatie rezulta clar ca la cutit a ajuns datorita unor probleme de sanatate care nu au aparut peste noapte, prin pronuntarea unei decizii judecatoresti.
    • -11 (17 voturi)    
      Ai nu !? S-a operat si ”omul vostru” ? (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:09)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui oldman

      Și tot pe inima ? Mai bine incerca o operatie plastica ...intrucat este cam oribil
  • +19 (23 voturi)    
    nu mai schelalaie Ponta?:)))) (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:00)

    cristi [anonim]

    unde e catelandrul calcat pe picior si impins de la spate de Nastase, regele banditilor?
  • +19 (25 voturi)    
    nu mai scapam de astia odata? (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:10)

    ovidiu [anonim]

    nu sunt specialist dar bag mana in foc ca toate afectiunile de care sufera acesti paraziti au modalitati de diagnosticare extrem de subiective si de fapt doctorii sunt la fel de corupti si isi primesc partea lor din aceste hotii. As pune o lege ca fiecare doctor care semneaza astfel de documente care faciliteaza tergiversarea proceselor sa fie obligati sa isi justifice averile.
  • -10 (14 voturi)    
    dar Păsat? (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:19)

    radu [anonim]

    Păsat?
    Asta merita cu adevarat arestat!!!
    • +16 (20 voturi)    
      Asa e! (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:45)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui radu

      Jos labele de pe pesede-pece-penele!
      Tot raul a inceput cu Ridzi, Udrea, Anastase!
      Madamele Puwak, Satanoiu, Plumb, Sorica Nicolai... au fost de fapt Maica Tereza!
      Iar Dumnezeu a fost ilici, bombo, patriciu, vantu, felix, ....
  • -13 (15 voturi)    
    ok... (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:25)

    me [anonim]

    sunt de acord ca nu trebuia arestat si trebuia judecat in libertate, dar nu pentru ca a facut bine judetului ci pentru ca legea cam asta spune.
    pe de alta parte sa stam linistiti, oricum o sa scape. ce a fost vreunu arestat? nastase? iliescu? ritzi? anastase? remes? etc
  • +24 (26 voturi)    
    A facut mult bine pt mama sa 70ha (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:29)

    procurorul [anonim]

    A facut mult bine de exemplu pt mama sa a retrocedat de 14 ori aceeasi suprafata de teren de 5ha de unde au rezultat un total de 70 ha retrocedare ilegala
  • +26 (28 voturi)    
    nu trebuie uitat (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:29)

    ioan [anonim]

    Nu trebuie uitat si cat bine si-a facut lui si numeroasei lui familii !
  • +25 (27 voturi)    
    Induiosatoare avocata! (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:32)

    Mih. [utilizator]

    Sa-l ierte justitia pt ilegalitati pt. ca si-a mai facut si obligatiile ce-i revin prin functia pe care o are?
  • +21 (23 voturi)    
    f buna avocata lui Nicolescu (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:43)

    diddlyjo [utilizator]

    "Chiar dace el a comis faptele de care este acuzat, nu trebuia arestat. Sa tinem seama de cat bine a facut pentru judetul Arges."

    potrivit aceluiasi rationament, Ben Ali ar fi trebuit sa ramâna in continuare presedintele Tunisiei pentru ca a construit in Tunisia niste hoteluri, vreo 200 km de autostrada, a adus ceva turisti etc toate astea din 1987 pana in 2011. si Nicolescu a facut bine in judetul Arges de prin anii '90 pana azi...
    • +13 (15 voturi)    
      rusine acestei avocate (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:18)

      red [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

      care chiar nu poate spune nimic in apararea clientului ei. Sa-l ierte ca a facut bine pntru judetul Arges?? da nu pentru asta a fost pus acolo??sau gresesc eu?? Astia nu mai au rusine deloc, fura si fura pana ajung sa se manance intre ei ca nu mai au ce fura in curand. Si atunci incep sa se toarne unul pe altul ca deja sunt in pragul disperarii acesti nenorociti care tin cu dintii de functii. Doamne, da-le lor viata pe catre o merita.
    • +3 (9 voturi)    
      Cand nu ai argumente solide.... (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:37)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui diddlyjo

      ...recurgi la milogeli d`astea...
    • -7 (7 voturi)    
      bai baselu ce a facut toti anii astia??? (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:40)

      teo [anonim] i-a raspuns lui diddlyjo

      potrivit aceluiasi rationament, chioru ar trebui tras in teapa in piata victoriei la cate a facut in ro anii astia. excluzand flota, desigur
  • +7 (9 voturi)    
    ce bine? (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:43)

    adrian [anonim]

    o singura amintire am despre judetul Arges:Trasnfagarasanul,partea din judetul mai sus mentionat care era de-a dreptul ucigatoare pentru masini si nervii soferilor!
    • -3 (5 voturi)    
      habarnisti (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:48)

      dean [anonim] i-a raspuns lui adrian

      Transfagarasan e drum national desteptule, si e de datoria Ministerului Transporturilor sa-l repare, n-are face judetul cu drumul ala. Da asa isi dau toti cu parerea cand habar n-au.
  • +11 (13 voturi)    
    medicina muncii (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:43)

    ilie.ilie [anonim]

    Pentru orice functie, se fac periodic niste controale medicale, prin cabinete specializate de medicina muncii. Aceste cabinete isi pun avizul ca persoana este apta pentru functia respectiva.
    Cum poti ocupa o functie asa de importanta daca tu esti ,,bolnav-cobza,, si la cea mai mica adiere de vant cazi la pamant?
    De unde se vede ca legile nu sunt decat pentru....căței.....
  • -12 (16 voturi)    
    impartial (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:52)

    OTONEL [anonim]

    eu nu fac decat sa remarc ca in cazul lui vantu s-a amanat procesul ca su s-a prezentat vantu din motive de ginecolog, iar la asta se judeca in lipsa, chiar daca omul e in spital, proaspat operat.
    Ce rezulta de aici? Ca in cazul lui vantu avem un circ si intrebarea e cum i se permite, iar in cazul Nicolescu judecatorii sunt mai catolici decat Papa. Adica faptul ca e in spital si operat nu se pune. Mie mi se pare ca Vantu e mana in mana cu Base si asta e doar un circ mediatic.
    Ca daca era pe bune il aduceau pe Popa din Thailanda de cand hau si babau.
    • +16 (18 voturi)    
      N-ai prea inteles despre ce este vorba (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:19)

      Cataleya [utilizator] i-a raspuns lui OTONEL

      In urma deciziei de arestare preventiva pe 29 de zile, conform legii recursul trebuie sa aiba loc intr-un termen de 3-4 zile.
      Inculpatul nu trebuie sa fie prezent daca boala nu ii permite.
      La Vantu a inceput deja procesul.
      La Nicolescu se judeca doar ramanerea (sau nu) a acestuia sub stare de arest preventiv.
  • +20 (22 voturi)    
    Micul brand, marele brand (Miercuri, 2 februarie 2011, 13:54)

    hotnewsfil [utilizator]

    Avocata lui Constantin Nicolescu: Chiar daca el a comis acele fapte, nu trebuia arestat. Sa tinem cont de cat bine a facut pentru judetul Arges. /
    Aceasta sustinere miloasa imi aminteste cum conationalii lui Pablo Escobar- regele drogurilor din Columbia - cel care a facut o avere de 10 miliarde de dolari din producerea si vanzarea 'otravii albe', il jeleau pe "rege cand a fost ucis de "criminala" politie. Regele le construise locuinte, scoli, spitate,etc., din bani "colectati" de la victimile lui raspandite in toata lumea.
    O fi fost Nicolescu un bine-facator de luat in seama dar nu este nici pe departe de talia regelui Pablo Escobar, marele "brand" al Columbiei.. Sa fim modesti, sa stam in banca noastra, sa nu ni se urce la cap mandria ca il avem pe Nicolescu, micul nostru "brand".
  • +19 (21 voturi)    
    Unde o fi studiat avocata asta? (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:03)

    mircea [anonim]

    La asa hot,asa avocat.Vai de ei.Cata ingamfare,daca au ajuns sa creada ca furtul si imbogatirea lor este in interesul oamenilor din judet.Prin asemenea replici,avocata se descalifica.Si vedem pana unde a ajuns nesimtirea unora.
    • +9 (11 voturi)    
      fii-sa (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:32)

      gechi [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      avocata parca e fii-sa.
    • +8 (10 voturi)    
      dupa cat e de capabila.. (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:56)

      romaya [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      cred ca a "frecventat" Spiruharetu, la IMD, adica invatamant la maare distanta .
  • +16 (18 voturi)    
    a facut asa de mult bine judetului Arges (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:04)

    bogdan [anonim]

    incat are cele mai proaste drumuri din tara. Drumul national DN73 Pitesti-Campulung este denumit drumul rusinii. Au renovat centrul din Pitesti in care au bagat enorm de multi bani si cam atat.
    de asa bine cei din Arges (printre care ma numar si eu) vor sa se lipseasca.
    • -5 (7 voturi)    
      dn73 (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:52)

      io [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      DN 73 Pitesti Campulung este drum National prin urmare Ministerul trebuia sa il faca . ne minte prefectur de ani de zile ca se face si nu au mai facut nimic.Daca era judetean fiti sigur ca se facea pana acum.
    • -6 (6 voturi)    
      argesean pe dreacu (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:53)

      argesean [anonim] i-a raspuns lui bogdan

      bai desteptule daca esti argesean , si mai zici ca si faci drumul rusinii, vezi naibii ca DN 73 e drum NATIONAL , adica e responsabil Ministerul Transporturilor pentru el nu Consiliul judetean. Asa ca la Bucuresti e problema nu in Arges. Daca habar n-aveti pe ce lume traiti taceti dreq din gura. Iar cu centrul la fel, daca face cineva ceva nu e bine, cand nu face iar nu e bine ca arata ca dupa razboi inainte de renovare. N-ar trebui sa va mai faca nimeni nimic sa stati ca soarecii cu semintele si berea la scara si sa comentati ultima melodie a lui guta.
  • +24 (26 voturi)    
    Avocatei cu mintea îngustă. (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:07)

    dorobantu [anonim]

    Pt "binele" făcut judeţului, domnul împricinat a primit salariu. Era prevăzută în fişa postului său, această facere de bine. De ce trebuie lăudat un individ care nu a făcut altceva decât să-şi practice meseria?
  • +14 (16 voturi)    
    Ce s-a intamplat cu... (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:19)

    martianu [anonim]

    ... celebrul motto: nimeni nu e deasupra legi?
    Asa face doamna avocat justitie, cu argumente de astea infantile?
  • +20 (22 voturi)    
    greata (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:19)

    soso [anonim]

    atat imi e de greata de astia care fac tot felul de accidente vasculare, infarcturi, lombosciatice si alte probleme de sanatate.....dar cand mama naibii v-ati batut joc de fraierii din tara asta, si va imbatati ca porcii si mancati cat boii, nu v-a durut nimic??? cand va carati spagile cu sacii nu v-au apucat durerile de nimic?? nu ati gafait pana in pragul infarctului??? betia sarbatoririi sacului de bani nu v-a dat dureri de ficat?? numa acum cand va salta politia va apuca toate?? ce bine putea sa faca pt un judet un hot??? pai nu intelegeti ca asa merge treaba in voma asta de tzara?? faci un lucru marunt, bun, si restul furi tot ce prinzi. a gresit? legea zice ca trebuie sa ajunga in puscarie! nici un cod penal din lumea asta nu zice ca o fapta buna o anuleaza pe una rea......azi maine mai cere umflatu si despagubiri ca s-a prapadit pe patul de spital! sa protesteze tinerii anti-comunisti din PSD ( ce utopie) sa fie judecat in stare de urgenta pt a i se stabili sau nu vinovatia, nu pentru intimidare si imagine!
  • +13 (15 voturi)    
    Sustinere de avocat...... (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:37)

    Ni-Colescu [anonim]

    "Avocatii sustin ca judecatorii Tribunalului Arges au fost partinitori pentru ca l-au arestat pe Nicolescu tinand cont doar de argumentele procurorilor.
    " .......... ba ce neseriosi,... trebuiau sa-l intrebe si pe Nicolescu daca e de acord.... am ajuns de rasul lumi!!!
  • +10 (12 voturi)    
    circumstante agravante (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:55)

    io [anonim]

    pichetarea curtii de apel de catre colegii de partid ai Vecinului, si injuriile aduse de catre seful de partid al Vecinului la adresa judecatorilor si procurorilor din acest caz ar trebui sa constituie circumstante agravante in acest caz.
  • +9 (11 voturi)    
    Din ciclul (Miercuri, 2 februarie 2011, 14:58)

    Alexandru [anonim]

    "Ei au furat mai mult decat noi" V.Ponta
  • +9 (11 voturi)    
    a facut bine in judet pentru el si ai lui (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:24)

    viorel [anonim]

    Familia lui Constantin Nicolescu, acuzat de procurori de mai multe fapte de corupţie, a dobândit în ultimii 20 de ani o influenţă deosebită în judeţul Argeş. Preşedintele Consiliului Judeţean şi-a implicat rudele atât în conducerea administrativă, cât mai ales în activităţile economice cheie din judeţ.Constantin Nicolescu provine dintr-o familie formată din şase fraţi şi cinci surori. Unul dintre fraţii preşedintelui CJ a fost colonel SIE, altul primar al Piteştiului înainte de ‘89, iar cel mai mare a avut o funcţie de conducere la Uzinele Dacia.
    http://www.romanialibera.ro/exclusiv-rl/investigatii/caracatita-niki-va-ureaza-bine-ati-venit-in-arges-215383.html
  • +11 (13 voturi)    
    Grav (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:39)

    ioan [anonim]

    Eu am retinut ca *Procurorul de caz a cerut instantei sa respinga cererile avocatilor lui Nicolescu. Procurorul a mentionat ca unul din motivele pentru care Nicolescu ar reprezenta "pericol social" este ca s-a implicat in promovarea unor judeactori la Curtea de Apel Pitesti*. Si daca procesul se va rejudeca tot la Curtea de Apel Pitesti?
  • +10 (12 voturi)    
    Pariu ca scapa? Manager prost dar bineintentionat (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:42)

    victoras [anonim]

    Nu inteleg de ce nu a facut infarct cand i s-a intins spaga! Cum nu l-a prins nimeni atunci, dar e dovedit acum, e clar dosar politic. L-a apucat tremuriciul cand si-a dat seama ca e pe faras daca ajunge sa-si demonstreze singur nevinovatia, mai ales ca pe toate actele e semnatura lui. Oare nu se gandeste ca va fi recompensat pentru ca e acuzat pe nedrept? Nu au ce cauta la banii statului oamenii care se imbolnavesc dupa ce fura. Vrem oameni care se imbolnavesc inainte sau chiar in timp ce fura.
  • +11 (13 voturi)    
    Curios... (Miercuri, 2 februarie 2011, 15:51)

    Constantin1 [utilizator]

    Sunt de-a dreptul bulversat de modul de gandire al unui jurist...Adica daca ai facut bine unei colectivitati poti sa-ti permiti orice ca justitia tine seama!???
    D-na avocat sunt curios daca nu cumva este membra PSD si ce facultate o fi absolvit?Cumva Spiru Haret sau Petre Andrei......
  • -6 (8 voturi)    
    Dosarul presedintelui Constantin Nicolescu!!! (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:08)

    mihaela [anonim]

    Pentru cine vrea sa afle toate dedesubturile arestarii...
    http://www.ziarulancheta.ro/index.php?option=com_content&view=article&id=3226:dosarul-presedintelui-nicolescu-click-pe-imagine-16-pagini&catid=38:dezvaluiri&Itemid=91
    • +8 (8 voturi)    
      Curat-apretat! (Miercuri, 2 februarie 2011, 18:05)

      aac [utilizator] i-a raspuns lui mihaela

      Ce masina de spalat folositi?
  • -4 (6 voturi)    
    ... (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:42)

    Zamolxis [anonim]

    Bai "soso", intoarce-te in banca ta, aia ultima in care ai stat si la scoala si scuteste-ne de greturile tale si de diagnosticele de medic de week-end. Invata sa te documentezi inainte sa iti dai cu parerea despre oameni pe care nu ii cunosti. Si poate cauti si in DEX ce inseamna "utopie".
  • +10 (14 voturi)    
    Avocatii lui Hitler (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:51)

    Trojan.H [utilizator]

    Mi-i inchipui pe avocatii lui Hitler: Onorata instanta, o fi omorit acuzatul citeva milioane de Untermenschen, dar ginditi-va cu cit s-a redus somajul in tara, ca sa nu mai vorbim de kilometrii de autostrazi.
    Sieg Heil
  • +10 (14 voturi)    
    Auzi si la avocata.. (Miercuri, 2 februarie 2011, 16:53)

    Adi [anonim]

    Nu trebuia arestat pt ca a facut bine judetului Arges...Pai mai femeie, de asta l-au arestat pe el?
    Sau l-au arestat pt cat de mult bine si-a facut lui?
  • +6 (8 voturi)    
    asta ar insemna (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:35)

    minus [anonim]

    ca parchetul ar fi trebuit sa dovedeasca ca "ordinea de drept" pe care, prin Constitutie procurorii trebuie sa o apere, a fost incalcata prin furturile repetate ale individului asta.
    Si nu fura de ieri de azi...
  • +8 (12 voturi)    
    Recursul lui Nicolaescu (Miercuri, 2 februarie 2011, 17:50)

    costel [anonim]

    Ghinionul lui Nicolaescu este ca fondurile erau fonduri europene,iar europenii chiar ii doare de banii pe care-i dau.S-ar putea ca manifestatiile PSD sa-i fi facut mai rau inculpatului.
    • +8 (10 voturi)    
      Traiasca Vantu,traiasca PSD! (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:09)

      bombo [anonim] i-a raspuns lui costel

      Traiasca Vantu, traiasca Felix, traiasca Bombo, Pountacu, Porambucu, Spatriciu si toata gasca asta de mafioti care dupa ce au amenintat justitia ca dupa ce vin la putere o sa bage-n puscarie judecatoarea care si-a permis sa arsteze pe "zeus", ayatolahul de Arges, capo de tuiti capi, a fost eliberatl dupa ce atentie, nu a sat in arest ci a fost adapostit de un alt infractor pe nume bradisteanu in locul cald si bun de la Floreasca!Traisca Romania, traiaca PSD, traiasca democratia mafiotilor si a justitiei permanent inapte si impotente in a face ceva ptr nenorocita asta de tara!
  • +6 (10 voturi)    
    FRICA (Miercuri, 2 februarie 2011, 18:57)

    Nnn [anonim]

    -pentru mine, la mintea mea, inseamna ca judecatorilor le este FRICA,FRICA,FRICA

    -probabil sunt mai in varsta pe la Curtea de Apel
    si sunt mai fricosi

    ASTA E
  • -8 (12 voturi)    
    Ce scatoalca a luat Basescu peste ceafa ... (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:10)

    VelmaKelly [utilizator]

    ... precum si pedeleii, procurorii basistii si postacii oranj.
    AMR mic si in scadere baieti.
    Jilava va asteapta
    • +5 (11 voturi)    
      Afara ploua... (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:26)

      Mih. [utilizator] i-a raspuns lui VelmaKelly

      ...si tu spui prostii
      pt ca mai mult, nu te duce capul.
  • +6 (8 voturi)    
    Sa inteleg ca se duce inapoi la slujba? (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:13)

    denvarel [utilizator]

    Ca de suspendat din functie nu prea vad cum.
    Tare legea asta. Si daca va fi gasit vinovat cine raspunde pentru actele incheiate de el pentru ca e liber in loc sa fie la racoare?
  • +8 (10 voturi)    
    Gata cu puscaria (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:16)

    Leon [anonim]

    Atit i-a fost si astuia puscaria. De-acum se judeca nene. Pune coalitia de centru dreapta stinga mina pe putere si intra si nea Costica in Top 10 al proceselor fara de sfirsit.
    • +5 (5 voturi)    
      Sau, poate nu! (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:27)

      Mih. [utilizator] i-a raspuns lui Leon

      Hai sa avem rabdare, procesul e in curs!
  • +5 (7 voturi)    
    propunere decenta (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:24)

    chefliu [anonim]

    La noi,toate vrajelile tin,ca suntem originali ca branza de oaie. Dar daca ,cum malitios zicea un coleg de forum,intre doua sorbituri de bere si o samanta,ne uitam mai atenti la invinuiri,zarim : fonduri PHARE !!! Sa trimita d-l Nicolescu, ( multa sanatate !) la UE, cateva baxuri de bere , saci cu seminte si niste cd uri cu guta ! Sa-i imbarligam si pe fraierii aia. Cu transmisiuni in direct la RTv si antene. Of,of ,mai, mai!
  • +1 (5 voturi)    
    nu-l cunosc pe omul asta... (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:31)

    lili [anonim]

    nu am auzit de existenta lui pe pamantul asta pana la intamplarea cu pricina, dar am spus si in ziua cand a fost retinut, raspunzand unei postari ce-l infiera cu manie proletara, ca nu e exclus sa fie eliberat maine-poimaine, asa am zis atunci. Si motivam ca asa se intampla la toti politicienii care ajung in atentia DNA sau a organelor de urmarire penala... toti sunt mana in mana cu procurorii, cu judecatorii, cu parlamentarii, cu deputatii, cu politistii, toti indiferent de culoarea politica sunt mana in mana intre ei, de cate ori nu am auzit ca la votarea in Parlament in cazul dnei Ridzi cei din opozitie au votat impotriva punerii sub urmarire... asa fac pentru ca fiecare se gandeste ca-i poate veni si lui randul, fiecare este in relatii bune cu fiecare dintre puternicii de moment ai zilei, se balacaresc in fata TV dar intre ei sunt prieteni, chefuiesc impreuna indiferent de culoarea politica... nu-l cunosc pe omul asta, nu stiu cat este sau nu de curat, dar ma asteptam ca tot circul sa se termine cu eliberarea lui, asa cum a fost in toate cazurile, adica CORB LA CORB NU-SI SCOATE OCHIII !!... L-am vazut zilele trecute pe Stefan Mihailescu, i se zicea Miki Spaga, ce mai arestari in anii din urma ale Dlui Mihailescu, azi e bine mersi in UNPR, merge la negocieri cu Dl Basescu si ne vorbeste din pozitia de membru la partidului de guvernamant UNPR(nu mi-a venit a crede, efectiv nu am stiut ca e-n UNPR!!!)... Ce sa mai zici??!! TOTI O APA SI-UN PAMANT.....Cum era melodia aia rasuflata pe care-o pun mai nou PDListii: JUSTITIA a inceput sa-si faca treaba, zicea Dl Boc mai zilele trecute.... Halal justitie !!!!!
  • -1 (3 voturi)    
    Acu' a fost 3-0, sa vedem cat va fi in retur. (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:35)

    mil [anonim]

    Asta e baieti...faceti naiba niste dosare mai serioase ca de alea a ras toata sala.
  • +3 (5 voturi)    
    JUDECATORII, nenorocirea Romaniei ! (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:47)

    Pentru o Romanie curata [anonim]

    JUDECATORII, nenorocirea Romaniei !

    - Punerea in libertate a marilor hoti de catre JUDECATORI, pe fond infractional evident in toate cazurile de arestari, premeditat, fiind asociati in vederea savarsirii de infractiuni sub forma continua, se fac vinovati de GENOCID impotriva Poporului Roman !

    - Ei dau liber si aproba CRIMA ORGANIZATA, stimuleaza si incurajeaza pe infractori !

    - De aceea se fura, se distrug vieti, se distrug familii, se omoara, se violeza, se fura proprietati, fonduri publice, fonduri de orice forma, de unde se poate si cat mai mult.

    - Acesti JUDECATORI, sa nu uite ca le va veni timpul cad vor trebuii sa dea socoteala ! Sa nu uite !
  • +8 (8 voturi)    
    ce era de vazut (Miercuri, 2 februarie 2011, 19:55)

    njku [anonim]

    Ce era de vazut de romani s-a vazut de la data arestarii pana azi.Tot circul mediatic de la A3 si iRTV facut de Ponta&co,amenintarea magistratilor,instigarea populatiei la pichetarea sediilor Curtii de Apel,a PDL,le-au aratat romanilor ce-i asteapta daca PSD revine la putere.Procesul continua,azi hotarandu-se ca dl Nicolescu va fi judecat in libertate.
  • +3 (3 voturi)    
    sa vezi ce rapid se insanatoseste... (Miercuri, 2 februarie 2011, 20:10)

    hmm [anonim]

    Pariu ca in 24 de ore va fi sprinten si fara probleme medicale?
  • +3 (3 voturi)    
    Halal justitie ! (Miercuri, 2 februarie 2011, 20:45)

    ion roata [anonim]

    Rusine domnilor judecatori de la C.A.Pitesti.Se vede ca ati ajuns acolo la interventia oculta a coruptului C.Nicolescu.
    Halal de tara asta in care doi isi fac de cap.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce mai tura vura! (Miercuri, 2 februarie 2011, 20:49)

    jkscgw [anonim]

    bradisteanu trebuie bagat la tzohaus
  • +1 (1 vot)    
    rusine justitiei (Miercuri, 2 februarie 2011, 20:52)

    laura [anonim]

    avem o tara in care sunt arestati numai cei care nu au relatii.oare in germania ,austria sau sau judecatorii tot asa dau solitii.probabil dupa 2 generatii vom vedea solutii corecte si in romania.in toate judetele din romania judecatorii au relatii suspuse cu factorii politici.cate persoane din mediul poòitic isi recunosc faptele?
  • +2 (2 voturi)    
    punem pariu ca si Vantu o sa vrea bypass-uri? (Miercuri, 2 februarie 2011, 21:14)

    dadan [utilizator]

    Neinspirat a fost Vantu cu tripla fractura de rotula....o sa-si faca si el tunning cu vreo sapte bypassuri ca se pare ca au succes la judecatori.....
  • -1 (1 vot)    
    tare procurorul! (Miercuri, 2 februarie 2011, 21:27)

    srpc [utilizator]

    bai, judecatorilor, ia nu-i dati drumul astuia, fiindca el v-a pus la Curte! un idiot mai patentat nu puteau gasi la Parchetul ala?
  • -2 (2 voturi)    
    e clar (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:09)

    smen [anonim]

    toti pedelistii care comenteaza pe aici si sunt ultragiati ca nu l-au arestat pe asta de la psd 29 de zile,in cazul in care un membru pdl era arestat in acelasi mod,sa vedeti urlete si mugete,ii cunoastem foarte bine pe pedelistii,cand e vorba de ai lor fac si ei la fel,chitaie si fac spume,daca e de la opozitie si moguli trebuie bagat la puscarie,noroc ca sunt mai putini pe zi ce trece,haleluia si ne vedem la toamna in 2012 la urne
    • +1 (1 vot)    
      smen? (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:42)

      Smenarii din PSD sunt din nou la "treaba" [anonim] i-a raspuns lui smen

      Ba, da' stiu ca pentru un pesedist hot si activist ca tine nimerit pseudonim ti-ai mai gasit. Inspirat. Nimic de zis.
      Cat despre 2012... Nu-ti face iluzii proletarule smenar! Tu poate ca pana atunci, cine stie?, vei ajunge doar in propria-ti urna funerara...
    • +1 (1 vot)    
      Nu zau? (Joi, 3 februarie 2011, 0:08)

      Mih. [utilizator] i-a raspuns lui smen

      Ba chiar nu-i cum spui.
      Si nu mai vorbi despre ce crezi tu ca ar putea sa fie.
      De urlat si mugit, au facut-o dragii tai psd-isti, cu ponta in frunte. Asa ca, ne lasi?
  • +2 (2 voturi)    
    nu mai exita sansa pentru romania (Miercuri, 2 februarie 2011, 22:53)

    nelu [anonim]

    FAQ catre toti judecatori!!! Daca ati ajuns sa fiti motivati si influentati de expresia celabara a avocatului...

    " Chiar dace el a comis faptele de care este acuzat, nu trebuia arestat. Sa tinem seama de cat bine a facut pentru judetul Arges."

    ...atunci pentru romania nu mai exista o sansa. Daca un avocat ar fi exprimat asa ceva in USA ar fi fost incarcerat impreuna cu clientul!!!!.
  • +1 (1 vot)    
    Chiar conteaza daca e dosar politic? (Miercuri, 2 februarie 2011, 23:09)

    Florin Cj [anonim]

    Sincer, mi se rupe daca a fost comandata sau nu investigatia. Daca is vinovati sa plateasca! Sa-i bage pe toti cei vinovati de infractiuni si provin din PSD, PNL si PC vreo 2 ani la rand, apoi sa vina aia la putere si sa ii bage pe toti cei vinovati din PDL racoare. Uite asa in 4-5 ani vom avea o Romanie curata, in care se va mai fura doar cate 1 RON la metru de asfalt.
  • +2 (2 voturi)    
    Prima izbanda alu'Ponta... (Joi, 3 februarie 2011, 8:47)

    Ali Star [anonim]

    In sfarsit intunecatul la minte are prima victorie impotriva poporului roman: a bramburit randuiala in magistratura!

    Ma indoiesc ca cei care nu fac parte din gasti, grupuri mafiote, cei care nu au furat averea tarii, dar au alte greseli, se pot bucura de privilegiile pe care Ponta si ceata lui au reusit sa le impuna judecatoarei in favoarea unui inculpat.

    Sa ne traiesti Ponta.
  • 0 (0 voturi)    
    da' dosarul lui Miki Spaga?adica Serban Mihailescu (Joi, 3 februarie 2011, 10:42)

    costica [anonim]

    mare membru al partidului de guvernamant UNPR?! dupa ce se dadu si statu cativa ani la fund fostul PSDist corupt pana-n maduva oaselor, aparu curat spalat sprayat parfumat in UNPR si azi e mare membru mare de partid UNPR ce negociaza la Cotroceni cu dl Basescu si ne vorbeste despre prioritatile coalitiei de la guvernare... Nu mi-a venit a crede ochilor cand i-am citit numele, nu stiam ca a aparut iar pe firmamentul politic de varf ...

    http://www.hotnews.ro/ancheta-7356031-dosarul-armele-vanatoare-serban-mihailescu.htm