Buzau: Un copil a fost legat de un copac de tatal sau, care l-a taiat pe maini, picioare si abdomen / Barbatul a filmat agresiunea si a trimis imaginile mamei, aflata la munca in Spania

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 18:28 Actualitate | Esenţial

Copil maltratat de tatal sau in judetul Buzau
Foto: pixabay.com
Un copil in varsta de 12 ani din localitatea buzoiana Bozioru a ajuns, sambata dupa-amiaza, la Spitalul Judetean Buzau, dupa ce a fost taiat de catre tatal sau cu cutitul pe maini, pe picioare si pe burta, intr-o padure unde copilul ar fi fost legat de un copac. Barbatul ar fi filmat agresiunea si i-ar fi trimis imaginile mamei baiatului, care este plecata la munca in Spania, informeaza news.ro.

Potrivit reprezentantilor Politiei Judetene Buzau, un barbat de 39 de ani din localitatea Bozioru si-ar fi agresat copilul de 12 ani, cercetarile in acest caz fiind in curs de desfasurare.

Conform unor surse medicale, copilul ar fi fost dus de catre tatal sau intr-o padure, ar fi fost legat de un copac si taiat cu un cutit pe maini, pe picioare si pe burta. Barbatul ar fi filmat agresiunea si i-ar fi trimis imaginile mamei baiatului, care este plecata la munca in Spania. 

Ulterior, barbatul si-a dus copilul acasa, de unde a fost preluat sambata dupa-amiaza de politie si de ambulanta si dus la Spitalul Judetean Bazau, dupa ce cazul a fost semnalat autoritatilor de catre mama copilului. Cadrele medicale spun ca copilul este in stare stabila, dar ca este socat de ceea ce i s-a intamplat.

La aceasta ora, tatal baiatului este audiat de catre politisti.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

6506 vizualizari

  • +28 (38 voturi)    
    "Tatal la ora asta este audiat" (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 18:40)

    mitg [utilizator]

    "Tatal" la ora asta ar trebui executat sumar direct.

    A consumat oxigen degeaba 39 de ani.
    • +17 (21 voturi)    
      sincer.. (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 19:05)

      Mistrelutz [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      nu stiu cine ti-a dat minus..o fi iesit ala de la audieri si e pe laptop..
      Inca un ANIMAL care va fi protejat de drepturile omului..
      Asta ar trebui ,cel putin,instant,decazut din toate drepturile parintesti si sa aiba interdictie pe viata de a se apropia de copil.
      Dar,am asa un sentiment ca va scapa mult prea ''ieftin''.
      • +1 (11 voturi)    
        Nu va fi protejat de drepturile omului, ai (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 19:53)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Mistrelutz

        ceva cu ce te protejeaza si pe tine, sau nu ai nevoie? Esti aiurea daca arunci subiecte ca sa-ti faci norma in slujba cui te plateste! Va fi decazut din drepturile parintesti pe viata, asta e clar si nu este un motiv sa faci aici altfel de propaganda.
    • +16 (18 voturi)    
      Stai linistit (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 19:09)

      BartSimpson [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Ca in 24 ore ii dau drumu si-l lasa si cu copilu ... vezi cazul copilei violata de tatal ei..asta e MIZERIA de tara in care traim. Pentru ca da, acest jeg trebuia executat, daca nu de stat, de catre noi ! Un biped care face asa ceva (sau crima cu premeditare, viol, pedofilie, etc) isi pierde automat orice drept la viata.
      • +3 (7 voturi)    
        Nu e vorba de dreptul la viata ci la libertate (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 19:53)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

        .
      • +2 (12 voturi)    
        poate nu executat (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 20:24)

        eGerula [utilizator] i-a raspuns lui BartSimpson

        ci mai rau. Eu i-as fi taiat ambele maini (in spital, cu medici) si apoi l-as fi lasat in libertate, sa traiasca. Sa manance ca un caine, sa se cace pe el iar cand cade sa se tarasca ca un sarpe. Cand o sa vedem de astia pe strada ceilalti vor sti ce-i asteapta.
        Cand nu mai merge cu educatia trebuie rezolvat cumva iar moartea e cea mai proasta solutie.
  • +5 (9 voturi)    
    TiTi e sigur mandru (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 19:35)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Genul lui de proiecte incurajeaza astfel de actiuni.
    Cat despre acest "specimen", pentru ca nu il pot numi "om", sunt de acord cu mitg. Ca fapt divers, cu cine o fi votat? Hmm...
    • 0 (2 voturi)    
      psihopatul (tată) o fi votat cu PSD (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 22:50)

      FreakaThe-jmirghel [utilizator] i-a raspuns lui imi_pasa_de_romania

      Tatăl trebuia dus și închis într-o ocnă, să moară de la exces de sare
  • +11 (15 voturi)    
    familia romaneasca (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 20:19)

    amanda13 [utilizator]

    traditionala. Dai cu BOR-ul si apara grozaviile astea. Mi-e sila.
    • -9 (13 voturi)    
      fag (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 21:08)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

      BOR-ul, face aceeasi greseala ca si Biserica Catolica in trecut - de a acorda protectie si refugiu homosexualilor.
      • -1 (5 voturi)    
        mda (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 22:01)

        amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui john70

        de parca despre asta e vorba aici. Nu conteaza ce citesc, unii tot pe langa o dau mereu. Asta e, you can't mess with people's passions and obsessions.
        • -6 (8 voturi)    
          Nu va referiti... (Sâmbătă, 28 octombrie 2017, 22:13)

          Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui amanda13

          ... la obsesia dvs. si-a inca vreo doi cu familia romaneasca traditionala, nu?
      • +1 (1 vot)    
        Dacă mai trăia Ulm Spineanu (Duminică, 29 octombrie 2017, 12:28)

        FreakaThe-jmirghel [utilizator] i-a raspuns lui john70

        trebuia ''să-l înspineze'' pe tatăl copilului
  • +3 (3 voturi)    
    Drama cum laude (Duminică, 29 octombrie 2017, 1:43)

    Clop [utilizator]

    Si cine investigheaza cazul loco? Seful de post cu 3 clase? Acesta este un studiu de caz pentru oameni versatili, nu pentru tablagii.


    Trebuie un procuror de caz, un psiholog, psihiatru etc., mai degrabao comisie multidisciplinara. De la FBI :D.
    Avocatul copilului nou infiintat?
    • 0 (0 voturi)    
      KK fara laude... (Duminică, 29 octombrie 2017, 16:13)

      SCRAMBLED [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      Desteptule, ai vrut sa scrii versati nu versatili.
      Oricum nu mergea nici versati nici versatili...
      Te crezi mai destept ca tablagii?
      Halal!