Cred in Mos Craciun!

Sarbatoarea Craciunului in Piata Universitatii

de     HotNews.ro
Joi, 14 decembrie 2006, 0:00


In perioada 16-23 decembrie, in Piata Universitatii, vor avea loc o serie de evenimente organizate cu ocazia sarbatorii Craciunului. Copii si parinti sunt invitati sa ia parte la intalnirea cu Mos Craciun.

In fiecare zi, intre orele 16,00 si 22,00, pe scena amplasata in fata Teatrului National, vor veni colindatori, personaje de basm interpretate de actori cunoscuti, trupe si solisti indragiti care vor incerca impreuna sa creeze magia sarbatorilor de iarna, informeaza un comunicat de presa al ArCuB.

Nu vor lipsi nici Craiasa Zapezii si Magicianul (Marian Ralea), inconjurati de ingerasi, cerbi, pinguini, oameni de zapada, intr-un spatiu de poveste, creat de scenografii Stefania Cenean si Dragos Buhagiar.

Pe scena vor evolua colindatori, trupe de teatru, coruri laice si religioase precum si numerosi solisti indragiti: Mioara Velicu, Radu Ille, Stefan Hrusca, Oana Sarbu & Virgil Popescu, Nico & Romeo Zaharia, Crina Matei & Marius Mihalache, Cornelia Tihon

Duminica 17 decembrie si sambata 23 decembrie programul se va desfasura in doua parti : dimineata intre 11,00 si 14,00 si seara intre 18,00 si 22,00. Toate serile vor fi incheiate cu recitaluri extraordinare, ale unor artisti ca : Nicu Alifantis, Paula Seling, Analia Selis, Ducu Bertzi, Narcisa Suciu, Mircea Vintila, Hara, Mircea Baniciu si Proconsul.

Tototdata va fi organizat un mic targ cu bunatati pentru parinti si copii.

Evenimentul Intitulat “Cred in Mos Craciun” este organizat de Primaria Municipiului Bucuresti si Centrul de Proiecte Culturale - ArCuB.

Programul evenimentelor:

  • Sambata, 16 decembrie

    Ora 18.30 - 19.00 Corul Divina Armonie
    Ora 19.00 - 19.30 Raluca /Angel
    Ora 19.30 - 19.40 Calusarii
    Ora 19.40 - 20.00 Mioara Velicu
    Ora 20.00 - 20.30 Radu Ille
    Ora 20.30 - 21.00 Elena Gheorghe (Ex - Mandinga)
    Ora 21.00 - 22.00 Nicu Alifantis

  • Duminica, 17 decembrie

    Ora 11.00 - 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 11.10 - 11.30 Corul Fantesia - Club Sector 5
    Ora 11.30 - 12.00 Teatrul Adetino -„Sacul lui Mos Craciun”
    Ora 12.00 - 12.30 Grupurile artistice „Miracol” si „Kuatro Mix”
    Ora 12.30 - 12.50 Colindatorii din Botiza - Maramures
    Ora 12.50 - 13.10 Formatia de dansuri „Ritmic”
    Ora 13.10 - 13.40 Corul Dinu Lipatti
    Ora 13.40 - 14.00 Formatiile de dans „Magic” si „Euritmic”


    Ora 18.00 - 18.20 Corul Dominus
    Ora 18.20 - 18.35 Ansamblul „Cununita” Satu Mare
    Ora 18.35 - 20.00 Stefan Hrusca
    Ora 20.00 - 20.30 Oana Sarbu & Virgil Popescu
    Ora 20.30 - 21.30 Paula Seling


  • Luni, 18 decembrie

    Ora 16.00 - 16.05 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 16.05 - 16.20 Corul Andantino
    Ora 16.20 - 16.35 Formatia „Andante”
    Ora 16.35 - 17.00 „Marama” - dansuri populare
    Ora 17.00 - 17.20 Teatrul Magic: „Fat Frumos”
    Ora 17.20 - 17.40 Grupul artistic MiniArmonia
    Ora 17.40 - 17.55 Formatia de dansuri Attitude si grupul muzical HEI
    Ora 17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.20 Corul Evanghelia
    Ora 18.20 - 18.35 Daniel Fat
    Ora 18.35 - 19.00 Grupul din Oas
    Ora 19.00 - 19.20 Corul Canticum Novus
    Ora 19.20 - 19.50 Eugen Avram, Walter Gicolescu, Adrian Gradinaru
    Ora 19.50 - 20.20 Ozana Barabancea
    Ora 20.20 - 21.20 Analia Selis


  • Marti, 19 decembrie

    Ora 16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 16.10 - 16.30 Corul Mini Star
    Ora 16.30 - 16.45 Formatia Bebinela
    Ora 16.45 - 16.55 Grupul Happy Kids
    Ora 16.55 - 17.15 Corul Adaggio
    Ora 17.15 - 17.40 Teatru: „In asteptarea lui Mos Craciun”
    Ora 17.40 - 17.55 Patricia Matei
    Ora 17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.30 Corul Elefterie
    Ora 18.30 - 19.00 Quartett vocal Spiritum
    Ora 19.00 - 19.30 Ansamblul „Dubasii de la Savarsin”
    Ora 19.30 - 20.00 Recital colinde Adrian Naidin
    Ora 20.00 - 20.45 Nico & Romeo Zaharia
    Ora 20.45 - 21.30 Ducu Bertzi


  • Miercuri, 20 decembrie

    Ora 16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 16.10 - 16.30 Corul Alegretto
    Ora 16.30 - 16.50 Clovnul Rolo
    Ora 16.50 - 17.05 Grupul „Bel Canto”
    Ora 17.05 - 17.25 Lavinia Stoica
    Ora 17.25 - 17.45 Corul de copii Simbol
    Ora 17.45 - 17.55 Iulia Ciobanu
    Ora 17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.30 Corul Opera
    Ora 18.30 - 18.50 Alexandru Agarici, Gabriela Daha si Catalin Petrescu
    Ora 18.50 - 19.05 „Dubasii de la Lapugin”, Hunedoara
    Ora 19.05 - 19.30 Ovidiu Mihailescu, Dan Caramihai, Puiu Cretu
    Ora 19.30 - 20.30 Narcisa Suciu
    Ora 20.30 - 21.30 Mihai Traistariu


  • Joi, 21 decembrie

    Ora 16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 16.10 - 16.30 Grup muzical Orange Play si trupa de dansuri Suras
    Ora 16.30 - 16.40 Ana Bistriceanu
    Ora 16.40 - 17.00 Corul Floare de Colt
    Ora 17.00 - 17.15 Grupul muzical- artistic „Caro”
    Ora 17.15 - 17.35 Mio Cuore - parada de moda
    Ora 17.35 - 17.55 Corul Carmina Tenera
    Ora 17.55 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.30 Corul Simbol
    Ora 18.30 - 19.00 Brass Quintett Bucuresti
    Ora 19.00 - 19.30 Grupul vocal Acapella
    Ora 19.30 - 20.00 Ansamblul „Transilvania”
    Ora 20.00 - 20.45 Mircea Vintila
    Ora 20.45 - 21.30 HARA


  • Vineri, 22 decembrie

    Ora 16.00 - 16.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 16.10 - 16.40 Grupul vocal „Meloritm”
    Ora 16.40 - 17.00 Laura si Avin Arabo
    Ora 17.00 - 17.30 Mircea si Alina Eremia
    Ora 17.30 - 17.50 Grupul muzical „Karen Or” - Cristina Chis
    Ora 17.50 - 18.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.30 Corul Accoustic
    Ora 18.30 - 19.00 Ansamblul Baraganul
    Ora 19.00 - 19.15 Corul Noel
    Ora 19.15 - 19.30 Corul Happy Singers
    Ora 19.30 - 20.00 Maria Gheorghiu
    Ora 20.00 - 20.30 Emy Dragoi
    Ora 20.30 - 21.30 Horia Brenciu


  • Sambata, 23 decembrie

    Ora 11.00 - 11.10 Animatie cu masti si personaje din povesti
    Ora 11.10 - 11.30 Corul Rogvaiv
    Ora 11.30 - 11.50 Formatia de muzica „A+”
    Ora 11.50 - 12.20 Teatru: „Calatorii in tara papusilor”
    Ora 12.20 - 12.50 DO-RE-MI
    Ora 12.50 - 13.10 Monique
    Ora 13.10 - 13.40 Francesca si Andreea Ilie
    Ora 13.40 - 13.55 Dragos Bistriceanu
    Ora 13.55 - 14.00 Animatie cu masti si personaje din povesti

    Ora 18.00 - 18.30 Cornelia Tihon
    Ora 18.30 - 18.45 Corul Natalis
    Ora 18.45 - 19.00 Ansamblul „Liliacul”
    Ora 19.00 - 19.30 Marius Mihalache & Crina Matei
    Ora 19.30 - 20.30 Mircea Baniciu
    Ora 20.30 - 21.30 Proconsul


















  • 457 vizualizari


    Abonare la comentarii cu RSS

    ESRI

    Top 5 articole cele mai ...



    Hotnews
    Agenţii de ştiri

    Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.
    hosted by
    powered by
    developed by
    mobile version
    Vineri