La scoala de vara a tinerilor PDL-isti:

Schimb de replici intre Elena Basescu si Cezar Preda

de Anca Rascutoi     HotNews.ro
Joi, 28 august 2008, 18:27 Actualitate | Politic

Scoala de vara a tinerilor democrat-liberali a prilejuit, joi, un schimb de replici intre Elena Basescu si Cezar Preda. Vicepresedintele PD-L Cezar Preda a criticat faptul ca tinerii au ales sa se laude, in discursurile sustinute la Costinesti. Fiica presedintelui i-a replicat: "E regretabil sa vii la scoala de vara a tinerilor si sa le critici discursurile".

Cezar Preda a reprosat tinerilor democrat-liberali ca se lauda prea mult: "Monica Ridzi a folosit de foarte multe ori, si chiar Elena Basescu, chestiunea ca noi am fost primii, noi am fost primii care am facut etc. Nu trebuie sa spunem noi ca am fost primii. Se vede daca am fost primii sau nu. Noi trebuie sa facem ceea ce trebuie sa facem", a spus liderul democrat-liberal.

Elena Basescu nu considera ca a gresit si a explicat ca are o viziune diferita fata de cea a lui Cezar Preda. "Cred ca in politica trebuie sa iesi in public tot timpul si sa spui ceea ce ai realizat, mai ales ca ma aflam in fata tinerilor care m-au ales in urma cu sase luni si era de datoria mea sa fac un bilant si sa le demonstrez ca am respectat programul pe baza caruia am fost aleasa in functia de secretar general al OTPDL", a spus ea.























2207 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    Elena Succesescu (Joi, 28 august 2008, 18:59)

    picppoc [anonim]

    Cu Elena Basescu-n frunte, vom avea victorii multe! Si... "succesuri".
    • +2 (2 voturi)    
      sub conducerea Elenei ,din victorie in victorie (Joi, 28 august 2008, 19:28)

      Kre Tinu [anonim] i-a raspuns lui picppoc

      fata asta are un umor natural ,nimic fortat , sa te faca sa razi chiar cand esti negru de suparare - mare arta la politruci inseamna economia de mijloace -pacat ca nu ii da drumul cu un serial la OTV sa radem cu Stan si Bran -macar scoate banii sa ii dea inapoi celui care a platit Range Roverul cu care circula
    • 0 (0 voturi)    
      fata lui TATA (Vineri, 29 august 2008, 10:27)

      bucuresteanul [utilizator] i-a raspuns lui picppoc

      Ce va legati de fata lui tata?
  • +2 (2 voturi)    
    cred ca cezar preda are dreptate... (Joi, 28 august 2008, 19:11)

    judex [anonim]

    nu mai merge cu laude si gulgute, oamenii s-au desteptat si vor fapte nu vorbe, dar vad ca PDL nu se trezeste si continua marsul triumfalist. Sa nu regrete ?!
  • 0 (0 voturi)    
    vai de capul ei... (Vineri, 29 august 2008, 7:38)

    apolitic [anonim]

    Saraca de ea, inca nu a aflat ca in democratie orice e perfectibil; ne-am castigat in 1989 dreptul si libertatea de a critica, mai ales daca acest aspect este constructiv.
    La cat e de infatuata face numai gafe cand deschide gura. Sa invete de la sora ei comportament adecvat.
  • 0 (0 voturi)    
    Conducatorii (Vineri, 29 august 2008, 10:59)

    AsmVax [anonim]

    Sa fie oare valabila zicala: Fiecare natiune are conducatorii pe care ii merita?
  • 0 (0 voturi)    
    Of, mai, mai (Vineri, 29 august 2008, 11:32)

    Bogdan [anonim]

    Leano: discursele, nu discursurile. Oferta speciala pt tine.
  • +1 (1 vot)    
    raportul (Vineri, 29 august 2008, 15:17)

    ginel [anonim]

    Mr. Preda e politician din ala pe stil vechi. Cum ar vrea lumea sa voteze pe cineva daca nu au habar ce au facut?
    Pe ce criteri sa votezi, daca nu pe criteriul ca a facut si a dres.
    Asa merge politica, si nu spun ca e bine doar ca e normal sa dai dupa o vreme raportul cu ce ai facut.
    Daca nu o faci atunci ori nu ai facut nimic, ori nu mai vrei un mandat.
    Uitati-va la Videanu, care a tacut tot timpul. A facut drumuri si toate dudele care mai trebuiau din Bucuresti. Stie cineva? A pierdut Blaga primaria pe mana lu' Videanu' ca nu s-a laudat? A pierdut.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce retard esti omule (Vineri, 29 august 2008, 15:42)

      Juventino [anonim] i-a raspuns lui ginel

      Cum naiba poti spune ca Videanu a facut ceva cu Bucurestiul asta? El putea sa se lauda non stop 24/24 dar Bucurestenii cand ieseau din casa is dadeau seama ca abereaza, asa cum a aberat si cu gradinile suspendate sau zgarie nori sau alte tampenii ce le-a debitat omul ala.
      Cum poti accepta un politician care se lauda intr-una, eu unul nu pot suferi politicienii laudarosi care ne iau drept fraieri, ca ei au facut domne, dar cand imi rup masina in groapa imi dau seama ca n'a facut nimic. Defapt in Romania, nici nu am de unde alege....
  • 0 (0 voturi)    
    politica si baseasca (Vineri, 29 august 2008, 17:45)

    iancu jianu [anonim]

    Nici nu i s-a uscat cerneala pe cererea de aderare ca acest pui de pasarica deja aspira la inalte functii de decizie. Sa mai stea un pic la ucenicie si apoi sa vedem de ce-i in stare acest geniu, preferabil dupa ce iese tatucu" la pensie.
  • 0 (0 voturi)    
    cipcirip (Sâmbătă, 30 august 2008, 11:50)

    alin [anonim]

    ai s-o pup, ce dulce e ..... pasarica lui taticu