De la "numaratul oualelor", la " v-o tragem acolo in Romania"

Nastase: Raminem la discretia acestor papagali, care se vor juca in nisip cu Monica Macovei

de Andreea Pora     HotNews.ro
Joi, 24 ianuarie 2008, 17:41 Actualitate | Politic


Adrian Nastase a explicat intr-o maniera originala de ce reprezentantilor de la Bruxelles nu pare ca le pasa de ceea ce se intimpla in Romania. " Si atunci, baietii astia au spus: ba, daca voi nu va uitati la sertarele alea cu bani, foarte bine, ca noi oricum v-o tragem acolo in Romania", a spus Nastase pentru postul de radio News FM.

Rugat sa raspunda la intrebarea de ce Bruxelles-ului nu pare ca ii pasa de ceea ce se intimpla in Romania, fostul premier a explicat ca decizia de a integra Romania si Bulgaria in UE a fost una strategica, in caz contrar ar fi ramas "un spatiu neacoperit spre fosta Uniune Sovietica". Nastase a evadat insa din aceste explicatii "tehnice" intr-un mod cu totul inedit, care aduce aminte de "veniti la Cornu sa-mi numarati ouale"

"Si atunci, baietii astia au spus: Ba, daca voi nu vreti sa va uitati si la sertarele alea cu bani, foarte bine. Ca noi oricum v-o tragem acolo in Romania, ca v-am trimis Carrefour, Metro, eu stiu ce, va vindem bunuri de larg consum, v-am trimis bancile noastre si va indatorati acolo si deveniti pina la urma sclavii nostri pe o perioada lunga de timp. Acesta este un mecanism al unui tip de capitalism care incetul cu incetul migreaza si spre noi si astea sint de fapt mecanismele pe care noi, social-democratii, daca nu stim sa le mai cosmetizam, o sa raminem la discretia acestor baieti si papagalii de la noi care nu pricep despre ce e vorba vor sta linistiti la soare si se vor juca in nisip cu Monica Macovei, care cind e imaculata, cind e dezimaculata", a pus Nastase.

Alternind limbajul, Nastase a trecut de la "v-o tragem in Romania", la " am lasat deoparte mecanismele de protectie pentru economia nationala" si nu am obtinut "beneficiile corelative". 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5681 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    hotul striga hotul (Joi, 24 ianuarie 2008, 17:58)

    nastase [anonim]

    unde era la privatizarea Petrom, BCR...? era prim-ministru, cumva?
    • +2 (2 voturi)    
      Tu esti hotul... (Joi, 24 ianuarie 2008, 20:08)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui nastase

      Pai daca nu le privatiza, tot alde matale sareai in sus ca de ce nu le privatizeaza, ca statul e cel mai prost proprietar si d-astea. Ce, comunistii astia au privatizat de placere ? Sub presiunea voastra au privatizat. Si acum ca v-ati desteptat tot pe ei ii acuzati.

      Putina verticalitate n-ar strica; mai toti care azi striga "Petrom, BCR, hotii, ne exploateaza europenii", atunci strigau "vrem privatizare, privatizare"
      • +2 (2 voturi)    
        @kinn (Joi, 24 ianuarie 2008, 22:35)

        nastase [anonim] i-a raspuns lui kinn

        Nu te face ca nu observi si felul in care au privatizat. Fa o comparatie, daca nu-ti este prea greu, intre oferta de preluare a MOL de catre OMV si privatizarea Petrom. Cat a platit pt Petrom, cu tot cu campurile petroliere(Romania, Kazahstan...) aflate in proprietatea Petrom? 600,000,000 euro... cat a oferit pentru MOL, o companie mai mica decat Petrom, care nu avea segmentul de exploatare in portofoliu? 15,000,000,000 euro... ce sa mai comentezi?... dar dupa felul in care comentezi postarile de aici, imi dau seama ca ori esti prost, ori esti rau intentionat si te faci ca nu vezi adevarul, ori amandoua cazurile sunt valabile...
      • +1 (1 vot)    
        putina cultura economica te-ar ajuta.. (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 9:06)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui kinn

        Privatizarea inseamna pur si simplu trecerea sub administrare privata a unei companii de stat. De ce.. este deja f clar. Cum? Sunt mult prea multe variante, dar listarile la bursa sunt evident cele mai interesante. De asemenea, exista cazuri in care statul TREBUIE sa mentina controlul. Sunt companii de care depinde siguranta nationala, dpv economic. Pe alea nu le vinzi pur si simplu.. dar poti sa le privatizezi pe jumatate ca sa nu lasi un singur lup paznic. :)
        Nastase scoate toate prostiile astea acum pt ca nu mai are nici o identitate politica si cauta un nou electorat. A avut toate sansele sa faca treaba la vremea lui si n-a facut.
  • 0 (0 voturi)    
    Un marlan (Joi, 24 ianuarie 2008, 17:58)

    Razvan_M [utilizator]

    Pana la urma, din fostul mare demnitar si atotputernic, rafinat si cultivat, a ramas doar marlania.
    • +1 (1 vot)    
      Ti-ai facut iluzii (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:37)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      "Rafinarea si cultivarea" erau doar pojghita de de-asupra marlaniei groase, hehe, incepe sa foloseasca jargonul de Rahova
    • 0 (2 voturi)    
      As paria (Joi, 24 ianuarie 2008, 20:32)

      kinn [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

      As paria ca atunci cand era mare demnitar si atotputernic, rafinat si cultivat, tu nu ii apreciai rafinamenul si cultivarea si preferai spusa verde-n fata a lui Basescu. Acum sari repede.
      • 0 (0 voturi)    
        Pariezi si pierzi (Joi, 24 ianuarie 2008, 23:04)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui kinn

        Personal nu mi-au placut niciodata marlanii, mai ales cei care isi ascund marlania sub costum si vorbe frumoase in public. Sa inteleg ca tie-ti plac Nastase si Gigi Becali?
    • 0 (0 voturi)    
      rafinament :-) (Vineri, 25 ianuarie 2008, 8:51)

      Catelu [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

      Rafinat si cultivat pana au aparut la tv niste imagini din casa (care o fi fost din renumitele 4?) lui. Exact ca in filme cand politia gaseste o ascunzatoare pentru obiecte furate: aruncate claie peste gramada tot felul de picturi si alte obiecte de arta.
      Rafinament din asta avea si vecinul meu cu mileu aranjat fumos sub luneta Trabantului.
      Oricum, vad ca a inceput sa-si adapteze limbajul pentru mediul penitenciar in care speram ca-si va petrece cativa ani buni.
    • +1 (1 vot)    
      Nastase multe case (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 15:32)

      yo [anonim] i-a raspuns lui Razvan_M

      mirlania in limbaj cu iz de Tartasesti /Cornu nicidecum de Primaverii/Zambaccian/Palatul Victoria. Daca Nastase ar fi de neam mai ales poate numai mort sa-i iasa din gura asemenea expresii golanesti, si nici atunci. Felul cum se exprima arata ca nici dupa atita viata "highlife" nu poate sa-si depaseasca conditia de neam prost cocotat pe trepte inalte datorita fariseismului, pupatului in dos, lacomiei, intr-un cuvint "parvenitismului". Un gunoi!!
      '
      • +1 (1 vot)    
        Corectura la Nastase multe case (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 15:58)

        yo [anonim] i-a raspuns lui yo

        Am gresit cind am spus mirlania cu iz de Tartasesti/Cornu. Imi cer scuze caci n-am vrut sa jignesc oamenii care traiesc in aste doua sate, sau macar pe cei cinstiti care au mai ramas pe acolo. Nici macar limbaj de Ferentari nu e potrivit. Cea mai buna exprimare este limbaj de puscarias unde sper, si ca mine multi, sa-l vad cit mai curind. Vai de copiii lui care probabil, ca ar vrea sa fie mindri de parintii lor, caci si coana Dana nu face exceptie de la vechea zicala: Spune-mi cu cine te-nsotesti ca sa-ti spun cine esti..
  • +3 (3 voturi)    
    corect! (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:01)

    ghe [anonim]

    Are dreptate domnul Nastase, cu privire la mecanismele de acaparare a economiei unei tari.

    Dar vine imediat si intrebarea: ce ati facut, dumneavoastra si mai ales FSN-PDSR-PSD in toti anii astia, ca sa preveniti acapararea economica?

    Raspunsul dl. Nastase: am distrus economia Romaniei prin cateva legi bine tintite (legalizarea firmelor capusa, renuntarea de buna voie la capitalul circulant al intreprinderilor de stat, prin retrocedarea lui ca parti sociale angajatilor, facilitarea pensionarii masive inainte de varsta legala, avand ca rezultat un numar gigantic de pensionari care sufoca bugetul de asistenta sociala etc), am participat activ la subminarea psihologica a poporului roman prin defetismul intensiv practicat in media, in fine, am hranit cu maxima nesimtire si nerusinare armata de pradatori clientelari care au intrat in Top 300 printr-un JAF nemaiintalnit in istoria Romaniei.
    • +1 (1 vot)    
      Si as adauga eu... (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:28)

      ApH [utilizator] i-a raspuns lui ghe

      "v-am trimis bancile noastre si va indatorati acolo si deveniti pina la urma sclavii nostri pe o perioada lunga de timp"
      Pai ce sa facem, dl. Nastase, o banca mai avem si noi 100% romaneasca, restul le-ati vandut pentru ca nu ati fost in stare nici macar sa le mentineti eficiente cat sa aveti de unde fura.
      Personal, prefer calitatea de sclav al unei banci austriece decat al unui Bancoop sau Dacia Felix, adica al unor escroci cu gusa ca a dvs.
  • +2 (2 voturi)    
    Nr voturilor egal cu cel al oualelor (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:01)

    Adrian_B [anonim]

    Nr voturilor egal cu cel al oualelor .. adika tu te mai votezi si nevasta-ta (ca Ilici moare pana la alegerile din 2009).


    Restul nu mai crede in povestiletale po puliste .
  • -1 (1 vot)    
    Bombo plin de smecherii (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:01)

    Moldovan [anonim]

    ca gunoiul de hartii.
  • -1 (1 vot)    
    Asta e mai rau ca Iliescu (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:13)

    ApH [utilizator]

    La asa o mentalitate ii doresc sa si-o bage acolo unde ii face lui cea mai mare placere...
  • +1 (1 vot)    
    jos palaria (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:31)

    ion [anonim]

    prost spus, dar 100% adevarat.
    ne apropiem de campania electorala, si acolo marea masa nu sunt elite ...
  • +1 (1 vot)    
    Presedinte ? (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:56)

    Razvan007 [utilizator]

    Rusinea asta umana era sa ajunga presedinte.

    Domnule Nastase, in schimbul "protectiei economiei" am obtinut acces deschis pe toata piata UE. Stim noi pe cine vreti dumneavoastra sa protejati - firma gen Aro unde sub pretextul ajutorarii muncitorilor sa bagau sume enorme de bani care in mod indirect ajung in alte buzunare ... pentru ca asa este la stat.

    Acum, daca nu mai este nimeni de "protejat" chiar ca se impute treaba. Oare ce fel de afaceri le mai raman la indemana lui Nastase & co ? Sa fii un veritabil om de afaceri de succes este foarte dificil. Sa faci afaceri din "pix" era floare la ureche.

    Mai trebuia sa spuna doar “noi nu de vindem tara”, dar nu este domnul Nastase asa prost: stie ca oamenii nu mai sunt ca prin 93-95. Schema “nu ne vindem tara” a fost cornul abundetei pentru toti coruptii Romaniei. Suma enorme de bani publici aruncate ca subventii dupa care vanzarea “salvatoare” catre clientela politica.

    Bietii muncitori credeau ca asa le va fi mai bine. Vor fi “ai nostri” la carma. Problema este ca atunci cand iei ceva prin furt si inselaciune nu dai doi bani pe acel obiect: fie ca este un telefon mobil sau o fabrica. Pentru ce sa se implice cu toate fortele unul care a devenit patron pe criterii “politice” ? Oricand poate ajunge la DNA si oricand poate fi santajat, chiar de catre colegii de partid. In situatii de genul asta, solutia e clara: storci pana nu mai ramane nimic, iar cand se inchid usile dai vina pe UE – care a venit numai cu pretentii. Partea frumoasa acum vine: toate acestea se intamplau in aplauzele muncitorilor.
  • +2 (2 voturi)    
    Profesor universitar doctor? (Joi, 24 ianuarie 2008, 18:57)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Nu-mi vine sa cred ca D-l Profesor Nastase a spus asa ceva!

    As fi inteles daca ar fi facut-o marinarul Basescu, dar D-l Profesor Nastase? Coleg cu alti profesori universitari doctori care in 2004 semnau un apel pentru demnitatea functiei de presedinte al Romaniei, prin care implicit il sprijineau pentru a nu lasa un individ needucat ca Basescu sa ajunga presedinte...

    Nu pot sa cred!

    Dar daca stau sa ma gandesc ca D-l Profesor Beuran a ajuns profesor dupa ce, ministru fiind, si doar conferentiar, a fost prins cu cateva carti copiate, nu ma mai mir asa tare.

    Daca ma mai gandesc si la D-nii Profesori Oprescu, Mischie, Marga, si cati altii, prinsi si ei cu diverse magarii, nu ma mai mir chiar de loc!

    Decat asemenea asa-zisi profesori, mai bine un marinar!
    • 0 (0 voturi)    
      profesor universitar, doctor ... (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 9:34)

      Ghighi [anonim] i-a raspuns lui Cetateanul turmentat

      ar trebui adaugat si academician, ca sa fim in plina formula consacrata....
      • 0 (0 voturi)    
        Academician doctor inginer, savant de renume... ;) (Sâmbătă, 26 ianuarie 2008, 12:38)

        Cetateanul turmentat [anonim] i-a raspuns lui Ghighi

        Si pana la urma s-a dovedit ca savanta avea patru clase...

        Nastase are cate case? ;)
  • 0 (0 voturi)    
    de adormit copii (Joi, 24 ianuarie 2008, 19:02)

    Florin [anonim]

    asta e povetioara de adormit copii, adica facem experienta ca PSD ne-a furat timp de 15ani, ca toti hotii si coruptii erau in conducerea partidului social democrat.
    Nastase bobonel, daca tu te apleci atunci nu prosti o tara intreaga, pe tine te-au paltit baeti cu varf si indesat ca ai stat aplecat, si dupa aea ai bagat pe matusa la inaintare, da saracu de la tara si restul pe cine sa baga? crezi ca toti avem matuse?
    Da la inchisoare ti se citeste dorinta din ochi asa ca... ea pe alifie cu tine :-)
  • -1 (1 vot)    
    Stai sa vezi tu papagalule,cand te vom jumuli... (Joi, 24 ianuarie 2008, 19:21)

    So [anonim]

    esti mancat Bombonel...cu fulgi cu tot.
    Si de ai tai, care ti-o dau la coje, dar si de restul pe care i-ai prostit!
  • 0 (0 voturi)    
    cita sinceritate (Joi, 24 ianuarie 2008, 19:32)

    zippo [anonim]

    pai suntem papagali si fraieri daca a scapat de atitea ori, ce sa ne mire ca ne ride in nas acum. si in acelasi timp a explicat consecvent politica externa aplicata in anii de domnie a erei iliesciene. a uita sa enumere si "beneficiile corelative" ale anturajului domniei sale ca intelegem ca noi am ramas doar cu praful.
  • 0 (0 voturi)    
    Nastase, CANALIE COMUNISTA (Joi, 24 ianuarie 2008, 20:00)

    Dan B. Charles [anonim]

    4 milioane au parasit ROMANIA din cauza mizeriei si lipsa locurilor de munca ( cu scarba profunda in suflet) din cauza voastra , hoti, banditi si criminali PE LISTE. Iliescu, Nastase, Vadim, Voiculescu, si comunistii LACOMI DE LA PNL infrunte cu tovarasul tariceanu ati jefuit, si inca mai jefuiti natiunea romana.18 ani de jaf, furt si crime, AJUGE.
    EU si USA sunt salvarea tari. Banii SI LEGILE din EU si America vor aduce Romania la un nivel civilizat in mai putin de 15 ani.
    Clasa politica trebuie curatata prin VOTUL UNINOMINAL AMERICAN, si printr-o noua CONSTITUTIE. COMUNISMUL trebuie starpit cu inversunare.
    • +1 (1 vot)    
      E de necrezut! (Joi, 24 ianuarie 2008, 20:31)

      Vasile [anonim] i-a raspuns lui Dan B. Charles

      Sa auzi un fost PM care zice "s-a batut pentru integrare" vorbind asa? Cauza poate fi fie o depresie din care nu mai poate iesi fie tot din cauza depresiei s-a apucat sa asculte Paparatii. Si omul acesta vrea sa conduca Romania? Ma intreb ce vor spune copii lui dupa ce vor intelege exact ce inseamna "v-am tras-o"? Saracul n-a inteles nimic din ce este UE. El a sperat ca este un Kremlin unde sa trimita scrisori si rapoarte care sa-l dea jos pe cel de la putere. Si vazand ca nici asa nu reuseste incepe sa scuipe ceea ce pana mai ieri lingea. E clar ca-i sta in gat Base si-l viseaza noaptea. Dar asta este cand nu stii sa pierzi sau nu-ti vine sa crezi. ca ai pierdut. Stind ca citeste acum forumurile poate invata ceva din asta. Macar la batranete. Mai si spune ca drumul spre Baneasa l-a facut Base, cand de fapt acest kitch de proiect a fost aprobat de el personal la propunerea lui Mitrea. Fiecare partid din opozitie merge pe drumurile pe care le-a facut sau aprobat cand a fost la guvernare. Simplu!
  • +1 (1 vot)    
    vorba din batrini (Joi, 24 ianuarie 2008, 21:03)

    Gogu [anonim]

    El o fi iesit din Tartasesti dar Tartasestiul n-a iesit din el... desi parca seamana mai degraba a Ferentari
  • +2 (2 voturi)    
    eu cred ca ady (Joi, 24 ianuarie 2008, 21:08)

    ccu [anonim]

    incepe sa-si faca temele dar in mod gresit, alterneaza parerile forumistilor cu mitocaniile lui base ca poate merge, wrong
    pe de alta parte sint curios ce feedback primeste de la "clasa" politica la "mirlaniile" noastre
  • 0 (0 voturi)    
    doar un psihiatru sexoterapeut poate explica (Joi, 24 ianuarie 2008, 21:12)

    lucid [anonim]

    ......declaratzii ca cea cu ouale si cea de azi cu joaca in nisip. Pur si simplu lucreaza aici subconstientul lui Bombo care incearca sa uite de tineretzea sa zice-se un pic "inversa" si sa se autoconvinga ca totusi are....si oua si cu ce sa se joace in nisip. Saracu'.....
  • 0 (0 voturi)    
    oulele sparte (Joi, 24 ianuarie 2008, 21:57)

    haiducu [anonim]

    SA TE AUDA SI SA DEA DUMNEZEU, CA BINE ZICI ADRIAN B [ANONIM] .
  • 0 (0 voturi)    
    Genitivul de la "ouale"? (Joi, 24 ianuarie 2008, 22:53)

    irpress [anonim]

    Toate bune si frumoase, dar ati cam gresit genitivul de la "ouale". Corect era: "oualelalilalilululor"!
  • -1 (1 vot)    
    nastase ok (Vineri, 25 ianuarie 2008, 0:13)

    adivas [anonim]

    destul de adevarat ce spuneti dl nastase.
    in rest o multime de papagali si cotofene pe forum.
    e adevarat ca pe hotnews ce ar putea fi?
    cotofene si papagali!
    salut
    • -1 (1 vot)    
      Bombonel (Vineri, 25 ianuarie 2008, 11:58)

      state [anonim] i-a raspuns lui adivas

      Iti place ghidusule de Adi Bombonel?
      E nostim baietelul Adi? Sa-ti traiasca!
  • 0 (0 voturi)    
    Vine Guta (Vineri, 25 ianuarie 2008, 0:16)

    Carla [anonim]

    Linistiti-va si nu va mai certati! Vine Guta presedinte si Copilul Minune prim ministru si o sa fiti fericiti! Toata tara o sa fie o manea! Pentru voi, manelistilor!
    • +1 (1 vot)    
      Iar tu esti Mama Omida? (Vineri, 25 ianuarie 2008, 10:26)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui Carla

      Ce-i aia manea?
  • 0 (0 voturi)    
    sunt cinvins ca.... (Vineri, 25 ianuarie 2008, 6:51)

    judex [anonim]

    SIE il cauta deja la oua prin bancile din strainatate. Nu se poate sa nu gasesaca ceva ca prea au fost dubioase privatizarile facute de el. Extrem de paguboase pentru Romania. Si mai are tupeul sa mai vrea si presedinte.
  • +1 (1 vot)    
    NU NE VINDEM TARA !!!! (Vineri, 25 ianuarie 2008, 9:49)

    Teo_M [anonim]

    Interesele antinationale ("agenturili obscure") au deschis granitele si ne-am trezit cu monstrul capitalist peste noi. In curand vom fi sclavii lui. Unde sunt bancutzele noastre 100% romanesti, conduse de fratii nostrii? Unde esti tu Bancorex, Dacia Felix? (lacrima in coltul ochiului). Of, of, mai, mai .... mi se rupa inima cand vad romani adevarati (ca mine), cumparand impotriva vointei lor nationale de la imperialisti precum Carrefour, Metro, Billa, Kaufland. Of, of, mai, mai .... ce bine era inainte !
  • 0 (0 voturi)    
    de cite ori (re)intra in atentia DNA.... (Vineri, 25 ianuarie 2008, 10:13)

    gogu [anonim]

    ....nastase nu uita niciodata sa guite cit poate de strident; poate ar trebui intii asomat.
  • 0 (0 voturi)    
    replica nastase (Vineri, 25 ianuarie 2008, 12:32)

    moromete [anonim]

    ,,dle nas...constatam ca aveti nostalgia economiei /filozofiei comuniste ..proprietetaea intergului popor..jos transnationalele ,..exploatattori ..vin capitatlistii care sug sangele poporului ...romania va ajunge in sapa de lemn....dar constat ca ceea ce blamezi ..folosesti...ai adunat averi ??nu stiu cat sunt de corecte ... traiesti mai ceva ca noriega..esti un tip latino american ..si dai cu proprietatea intregului popor si economia comunista...mai vrei sa si revii in politica ...esti consumat ....nici nu stii cat de infinit ai sa devii........
  • -1 (1 vot)    
    Nastase e ok (Vineri, 25 ianuarie 2008, 15:16)

    oricum e o tara de kkt [anonim]

    nastase e ok, e cel mai tare, tatal lor... sa vina iar nastase... ha ha ha ma prapadesc de ras :))

    Tara de kkt, si de pupincuristi...
  • 0 (0 voturi)    
    base dixit (Vineri, 25 ianuarie 2008, 15:42)

    io [anonim]

    adriane nici nu sti ,cat de mic incepi sa fi.LOL cata dreptate a avut
  • 0 (0 voturi)    
    Fisa profesionala a d-nei Macovei (Vineri, 25 ianuarie 2008, 17:05)

    nicanor [anonim]

    Dosarele neelucidate din 1993 pana in 1997 cand si-a dat demisia erau strans legate de punerea in posesia a fostilor proprietari.
    Dosarele in care a pledat ca aparator(avocat) la Curtea Europeana a Drepturilor Omului prin APADOR-ch AU AVUT ACELASI CONTINUT.
    Mi se pare um mare dribling
  • +1 (1 vot)    
    nostradamus (Vineri, 25 ianuarie 2008, 22:11)

    boss [anonim]

    cred ca daca, ipotetic vorbind, ar fi putut sa-l intrebe pe nastase poporul german vis-a-vis de planul marshall,nastase neamt fiind(ipotetic vorbind) sar fi impotrivit ca sa nu "vo tragem germania" .
    Dar binenteles oricat de ipotetic am vorbi nastase nu e neamt.
  • 0 (0 voturi)    
    nastase (Luni, 28 ianuarie 2008, 0:19)

    Misha [anonim]

    Nu-mi mai doresc prea multe de la viata asta, dar as muri mai linistit daca l-as stii pe gunoiul asta acolo unde ii e locul: in puscarie !
  • 0 (0 voturi)    
    Pt.pupc....istii lui base-voda (Luni, 28 ianuarie 2008, 9:35)

    D.S. [anonim]

    DOAMNE nu pot sa cred cati lingai ,boci ,gaozari
    sunt in tara asta si ne mai miram de ce ne merge asa de rau in ultima vreme .Cu astfel de presedinte
    vrem noi sa ajungem europeni ?Ne trebuie un presedinte adevarat -cu pregatire ,intelectual si nu
    un presedinte betiv, cu vocabular de mardeias care
    nu doarme noaptea pt. a nascoci un nou scandal de
    care efectiv ne-am cam saturat.Poate va D-nul ca la
    viitoarele alegeri poporul alegator sa gandeasca f.f.
    bine atunci cand isi aleg conducatorii ,pt. a nu ajunge sa fim de rasul EUROPEI !

    Cu greata pt. un astfel de presedinte si un astfel
    de guvern slab care va ajunge la lada de gunoi a
    istoriei !!!
  • 0 (0 voturi)    
    oua (Marţi, 29 ianuarie 2008, 18:23)

    Liviu [anonim]

    Cred ca fiind primul care te joci in nisip cu respectiva, daca a fost imaculate, ai dezimaculato (adica ai inrosito), apoi ai spalato si ai facuto din nou imaculata si tot asa...