Crin Antonescu: Luam in calcul sa iesim in strada. Nu putem asista a nesfarsit la modul in care Traian Basescu se viseza Vladmir Putin

de R.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:38 Actualitate | Politic


Liderul PNL, Crin Antonescu, a declarat sambata seara, la Realitatea TV, ca ia in calcul sa iasa in strada, deoarece nu poate asista la nesfarsit, in calitate de cetatean al Romaniei, "la modul in care Traian Basescu se viseaza Vladmir Putin" si vrea sa transforme Romania in Rusia.

Intrebat daca ia in calcul sa participe la proteste, Crin Antonescu a raspuns: "Dar sigur ca da, doamna, luam in calcul sa iesim in tara".

"In calitate de cetateni ai Romaniei nu putem asista a nesfarsit la modul in care Traian Basescu se viseaza Vladmir Putin si viseaza sa transforme Romania in Rusia".

El a subliniat ca, pana in prezent, PNL nu s-a implicat in organizarea acestor proteste.

Crin Antonescu a precizat ca exista solutia alegerilor anticipate.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6196 vizualizari

  • +38 (46 voturi)    
    da pana acum ce ati facut? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:41)

    dodu [anonim]

    Numai proteste spontane, nu?
    e drept, cu falangele TNL nu cu tot partidul...
    • -21 (23 voturi)    
      Base...ti-a EXPIRAT mandatul (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:40)

      Veritas [utilizator] i-a raspuns lui dodu

      Vine o vreme pentru toate, domnilor. A fost o vreme pentru furatul tarii mai ceva decat comunistii.
      Acum vine o vreme pentru pdl-isti sa va adunati aproape unii de altii....IN CELULE.
      voi dona cu bucurie doua salarii pentru aceasta cauza.

      Precizez ca nu sunt si nu am fost membru al vreunui partid.

      Tineti minte, toti care va credeti eterni: SE INVARTE ROATA, netrebnicilor.
      • +18 (18 voturi)    
        interesant... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 8:10)

        dodu [anonim] i-a raspuns lui Veritas

        Trebuie sa remarc ce argumente solide! ce limbaj de intelectual...
        Ps, Orban va scoleste?
        Banuiesc ca pentru a intra in P.N.L. dupa ce declari dragoste eterna intaiului Crin al tarii, trebuie sa dai un examen la injuraturi si amenintari!
        Apropos, Ce veti face cu astia ca si mine, care nu-l plac pe Basecu dar nici pe Crin&Ponta nu-l suporta? Ne iei bilete la canal? pot sa cer la geam?
      • +10 (10 voturi)    
        Precizari inutile. (Duminică, 15 ianuarie 2012, 10:50)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Veritas

        Nu pentru Crin trebuie sa iesim in strada.Sau daca-l prindem si pe el pe acolo sa-i tragem o bataie sa se invete minte acest profitor care de 20 de ani nu stie ce este munca si indeamna oamenii la anarhie.Daca Antonescu vrea schimbarea democratic accepta modificarea Constitutiei cu micsorarea mandatului lui Basescu si participa la alegeri.Functiile in stat nu se ocupa de o gasca de turbulenti care dau cu pietre si injura ca la usa cortului.Dar nu stia Antonescu cei democratia.Si de munca,cand nu este in stare sa fie prezent in Parlament sa sustina interesele democratic.Daca Antonescu doarme in loc sa fie in parlament,de ce sa iasa lumea in strada?Sau sa iasa sub ferestrele lui Antonescu ca sa-i tulbure somnul.
      • -8 (8 voturi)    
        Ai uitat, (Duminică, 15 ianuarie 2012, 12:37)

        Afronius [anonim] i-a raspuns lui Veritas

        Domnule ai uitat ca PDL avea un klip publicitar OH in care ne ameninta ca a doua zi ne maresc salarile si pensile ca invatamintul deci pensia 350 euro, salarile 750 euro

        Ia galeata si un pui ca sa ne votati pe noi, ca noi o sa va lasam pe voi sarici si in curu gol

        In ce-l priveste pe domnul presedinte , este singur , izolat, si simte ca s-a sfarsit cariera politica a domniei sale.

        Este inexplicabil ce fenomen se petrece ca toate interventiile domniei sale a produs dezavuare publica .

        Educatia sa cazona, atmosfera de vapor unde nu exista dialog ci doar supunere oarba l-a facut sa devina un personaj cu apucaturi nedemocratice .

        Un presedinte trebuie sa aiba o conduita morala exemplara , fara expresi jignitoare la adresa nimanui, fara sa se trezeasca ca face declaratii contradictorii zinice

        Poate vorbi cum doreste in familie cu rudele domniei sale , dar ca presedinte cu poporul trebuie sa ai un comportament de om echilibrat, intelept si nepartinitor.

        Omul acesta care in diverse situatii s-a pronuntat ca ori eu ori voi, a sfarsit definitiv cu politica si cu respectul natiunii.

        Sa nu uitam ca a terminat in Romania - sanatate, cultura, siguranta sociala, pensionari, politie, tineret, mame, .

        Reducerea scolilor la 4500, chinui sute de copii sa mearga pe jos zeci de km -pe ploaie, zapada, frig, , platesti un profesor , medic cu 900 lei pe luna .

        Se uita ca se construiesc doua -trei biserici pe saptamina si un preot comunal are 1500 lei, ca un puscarias beneficiaza de 2000lei pe luna fara sa fie scosi sa faca autostrazi ca in penitenciar traiesc din banii nostii .

        Incercarea de a face din BGS concurentialul SMURD a fost decodificata de romanii, acum se stie ca fiecare primar trebuia sa scoata opt voturi pentru ca analfabeta EBA sa fie europarlamentara.
        Si : flota, traficul din port, casele , bautul ,behaitul
        Om insemnat de bunul Dumnezeu razbunator, rau cu singe in amestec de alte semintii . de la informator in scoal la ag DIE , Iarta-l Doa
    • +12 (12 voturi)    
      Poate Hotnews se sesizeaza... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 6:13)

      uluit [utilizator] i-a raspuns lui dodu

      Am o opinie liberala, dar in niciun caz aceasta paiata de Antonescu, nu ma reprezinta! Cu minciuni si manipulari sa-si conduca nevasta, daca-l accepta.

      Romani, vi se pregateste ceva, in "laboratoarele" USL!
      Miercuri 11 Ianuarie, am primit un e-mail (nesolicitat), prin care se mobilizeaza "liberalii", fara a se da detalii. Cu urmatorul continut:

      "Esti roman liberal? Si noi.
      Atentie! Avem treaba impreuna...
      Mai Sunt 4 zile... " (de azi)

      Pentru conformitate:
      www.romanialiberala.ro

      Va rog, daca aveti idee, ce inseamna asta si daca are legatura cu miscarile (deja anarhiste) de strada, sa faceti lumina.
  • +37 (47 voturi)    
    Ei, bine! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:44)

    Gimmy [anonim]

    Cu asta ti-ai dat foc la valiza, mizerabilule!

    In loc sa faci apel la calm si sa se renunte la violenta, tu chemi la continuarea protestelor si ii feliciti pe organzatori!?
    Pai prin asta nu faci decat sa iti arati adevarata fata de Miron Cosma al PNL!
    • -4 (6 voturi)    
      De ce (Duminică, 15 ianuarie 2012, 1:10)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui Gimmy

      il alinti si ii spui pe NUME !
  • +38 (46 voturi)    
    Bravooooooooooooooo....... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:44)

    Nornegru [anonim]

    Iata omul... providential scos la iveala de marea presa romaneasc sa puna Romania pe butuci!!! Aclamati-l!! Votati-l Presedintele salvator al democracelii romane!
    • +19 (21 voturi)    
      ''luam in calcul sa iesim in strada,... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:14)

      Jane Doe [utilizator] i-a raspuns lui Nornegru

      dar numai daca amanati 'revolutia', pt ora 16.00. Nu obisnuiesc sa ma trezesc, inaine! Nici din betie, nici din prostie!'' :)))
  • +29 (47 voturi)    
    s-a trezit dementul (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:45)

    leopold [anonim]

    care se viseaza intrand la Cotroceni pe un cal alb.Misiunea lui Arafat a fost indeplinita:aruncarea Romaniei in haos.Tarile din vest sunt retrogradate una dupa alta,iar la noi ,un palestinian care era FUNCTIONAR al statului roman,este folosit drept cal troian.
    • +12 (28 voturi)    
      avem precedent (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:54)

      torna_fratre [anonim] i-a raspuns lui leopold

      Vad ca nimeni nu face o paralela intre ce s-a intamplat acum peste 20 de ani la Timisoara cu Tokes si unde s-a ajuns...
      Cred ca arabul este pe post de agent declansator al unei mici lovituri de stat.
      Eu i-as retrage urgent cetatenia romana si l-as expulza in secunda 2 inapoi in Palestina pentru uneltire la invrajbirea romanilor cu romani,si atac asupra statului de drept si asupra institutiei prezidentiale.
      Adica un arab se da cu curul de pamant si o Romanie se blocheaza cu reforma in sanatate?
      Asa ceva nu ar trebui tolerat.
      Multumiri pentru succesul SMURD insa cand iti depasesti limita ar cam trebui sa dispari din peisaj.
      In Germania sau Franta era demult urcat in avion si trimis la neamuri.
      • -1 (13 voturi)    
        Ai auzit de toleranta ? (Duminică, 15 ianuarie 2012, 1:28)

        banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

        Sau te crezi in jungla ? Acest Palestinian a facut mai mult pentru TARA decat multi Romani!
        Un om onest si devotat meseriei de MEDIC .
        Daca cel putin 75 % di medicii nostrii erau la nivelul lui de constiinta , tara nu era aici in ce priveste sanatatea populatiei . Te intreb dece trebuia retrase nu stiu cate mii de vaccine antigripale ? si fabricate in tara ,nu pentru ca
        sa furat partea activa din reteta ? si unde in tara ta Romania ,deci terog.....
        (PS. sariti cu minusuri )
        • +8 (16 voturi)    
          domnule,daca palestinianul (Duminică, 15 ianuarie 2012, 8:36)

          leopold [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

          ar fi fost bunul samaritean ,nu ar fi acceptat onoruri si-si vedea de salvarile lui.Ceea ce imi intareste convingerea ca presteaza si pe la alte servicii este faptul ca a acceptat functia de secretar de stat.Din aceasta pozitie niciodata cu a comentat jaful din sistemul sanitar,importurile de vaccinuri-teste pe populatie,inchiderea spitalelor nerentabile.Ciudat este ca a reactionat numai cand s-a adus vorba de salvari,adica de niste masini.Care este interesul lui?Avem mii de doctori nemultumiti care au luat drumul strainatatii pentru a-si face o cariera deoarece aici famiile mafiote de medici isi aduc rudele.Ca medic ajungi la cascaval,adica sa faci o operatie de apendicita (si nu esti pila nimanui) cand deja ai parul alb.Asa ca sustin ideea ta si ii urez drum bun,cale batuta si multa energie cand va arunca pietre in Fasia Gaza!
        • +5 (11 voturi)    
          toleranta pentru anarhisti? (Duminică, 15 ianuarie 2012, 9:21)

          torna_fratre [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

          Probabil il simpatizezi si pe Tokes?
          Ca si asta se dadea victima si oprimat si discriminat acum 20 de ani...
          Peste cateva luni parca-l vad pe arab inscris in PNL sau PSD pentru rolul extraordinar de a arunca tara in revolte numai bune pentru cele 2 partide.
          Nu ma intereseaza ce a facut ma intereseaza ca in imbecilitatea si incapatinarea tipic Hamas a lui arunca tara in dezordine.daca iti place sa ai asa oameni exemplari care isi baga ceva in romani si nu-l intereseaza ce se va intampla dupa ce arunca ca desteptul vorbe in vant atunci va puteti lua de mana si fly to palestina.
          • +1 (1 vot)    
            Intrebandu-ma (Luni, 16 ianuarie 2012, 9:34)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui torna_fratre

            de Tokes, imi dau seama cata toleranta exista la tine. Ai aceasi conceptie ca Vadim Tudor,tot cei strain este dusmanul romanilor! De ne place sau nu Tokes era scanteia revolutiei, dar este cert ,cu el sau fara el transformarile in toata europa erau deja in toi,comunizmu sau mai bine zis bolsevizmul sa AUTODISTRUS.
            Si in al doilea rand....... nu Arafat a dus sau aruncat tara in dezordine, ci un consilier prezidential, care tot il sfatuia pe Basescu ca Arafat si UDMR-ul nu vor legea noua a sanatatii. Tot scandalul asta arata a scoala bolsevista !
        • +4 (4 voturi)    
          deci esti de acord?!!!!! (Duminică, 15 ianuarie 2012, 10:51)

          titisour60 [utilizator] i-a raspuns lui banateanul.

          ....ca sistemul medical este la pamant si noua lege era necesara<<< Daca cel putin 75 % di medicii nostrii erau la nivelul lui de constiinta , tara nu era aici in ce priveste sanatatea populatiei<< Daca e asa poate ne spui si care este viziunea USL pentru aceasta lege pentru ca in afara de a ne spune ca nu sunt de acord ,ca este o lege catastrofala pentru saracii-CU DUHUL-acestei tari altceva nu am auzit. Ma astept din partea viitorului,, PRESEDINTE" sa fie capabil sa ne spuna care este parerea sa despre aceast lege nu sa provoace anarhie pentru ca domnia sa nu este de aceasi parere cu cei care au pus proiectul in dezbatere publica .Asta arata -A cita oara???- ca au intrat in panica si simt cum le fug procentele din sondaje si vor anticipate.
          P S Desi par nu sunt postac portocaliu!!!!!!
        • +4 (6 voturi)    
          Ia-ti Arafatu si te du. (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:00)

          mircea [anonim] i-a raspuns lui banateanul.

          Nu-ti dau minusuri.Vreau de la tine niste explicatii.Observ ca stii bine activitatea lui Arafat.De ce Arafat nu a fost de acord cu dislocarea ambulantelor in localitatile mai indepartate de spitale pentru a se urgenta actul medical in caz de urgenta?De ce Arafat a infiintat o Fundatia cu denumirea SMURD unde incaseaza 2% din inpozit si alte donatii si ce face cu banii stransi?Eu stiu ca cele mai mari hotii se fac prin fundatii ,firme care au o denumire identica sau aproape identica cu entitati de stat.SMURD este o entitate de stat militarizata in subordinea MAI si nu era subordonata lui Arafat.De ce a vrut Arafat sa creeze aceasta confuzie?
          • +1 (1 vot)    
            stiu (Luni, 16 ianuarie 2012, 9:41)

            banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui mircea

            un singur lucru SMURD -ul este copilul lui Arafat .El a infiintat SMURD -ul, nu stiu daca ati amintesti cat de criticat a fost in anii 90?dupa
            aceia sa infiintat SMURD-ul care este in subordinea M.I.
    • -7 (11 voturi)    
      hm (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:53)

      zz [anonim] i-a raspuns lui leopold

      bai lasati-l pe Arafat ca a facut numai lucruri bune. Base e capul rautatilor, ca face privatizari aranjate. Nu e numai problema cu SMURD-ul, au dreptate cei care protesteaza.
    • +8 (12 voturi)    
      Crin Antonescu (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:35)

      DANA CHX [anonim] i-a raspuns lui leopold

      S-a trezit? Aiurea! Ăsta pare beat şi când nu e!
  • +31 (43 voturi)    
    Gunoi (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:46)

    Tony [anonim]

    Acest gunoi incearca sa isi bata joc de cetateni acestei tari.Face apel la oameni limitati si simpli.Din cauza acestor gunoaie ca creti si antena 3 o sa aparem ca o tara africana in europa.
  • +22 (40 voturi)    
    pentru (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:46)

    Laur [anonim]

    asemenea declaratii Antonescu ar trebui arestat...
    • -9 (27 voturi)    
      Cum asa? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:32)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Laur

      Intr-o democratie orice agarici are dreptul la o opinie, unde te trezesti?
      Afirmatia ta e mult, mult, mai grava decat aberatia lui antonescu.
      • -18 (20 voturi)    
        De ce Crin Antonescu .... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:07)

        Marse [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

        ... este "agarici" si de ce spune "aberatii" ? Eu sunt de acord cu el: protestele trebuie continuate . Basescu a mers prea departe .
        • -2 (6 voturi)    
          antonescu (Duminică, 15 ianuarie 2012, 1:23)

          muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui Marse

          N-as putea spune de ce e agarici, probabil e o gena. Cat despre aberatii, e in natura lui, asa ca nu vad ce alta explicatie ar fi. Dar, chiar si un agarici care abereaza are dreptul sa protesteze, asa ca nu voi fi niciodata de acord cu ideea ca un individ sa fie arestat pentru proteste pasnice sau pentru idei cu care nu sunt de acord.
      • -6 (16 voturi)    
        Mda (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:15)

        muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui muciflenduri

        Vad ca postacii din ambele tabere lucreaza de zor.
        Sa afirmi ca un cetatean ar trebui arestat pentru ca exprima o parere, tine de timpuri de mult apuse.
        Sper totusi ca e o 'idee' ce vine din banii pe care ii primesti de la partid si nu ceva in care crezi.
        Asta mai lipsea, sa fie arestati liderii politici, pentru ca-s antipatici sau prosti.
        • +6 (10 voturi)    
          postaculeeee... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 1:17)

          bau [anonim] i-a raspuns lui muciflenduri

          Bai mucutz, esti flenduri...
          Antonescu nu este un simplu cetatean, ci o persona publica, care prin declaratia asta de doi lei instiga la dezordine civica...
          Cati ani ai tu mai mucutz flenduri??
  • +17 (27 voturi)    
    Iesirea in strada e raspunsul lasilor... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:48)

    alex [anonim]

    care scot in strada nevinovati... ii platesc pe oameni, ii folosesc... asa cum s-au folosit de studenti pt 50ron/vot la facultatea de drept prin liderii de cluburi ale studentilor...

    Seamana a inceputurile revolutiilor ... a le lui soros (s-au cel putin asa se lauda la tv).
  • +17 (29 voturi)    
    Pe cuvantul tau? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:50)

    Anonimul [anonim]

    Cred ca tu te crezi Putin . Ai reusit sa te trezesti dupa mahmureala si acum vrei sa-l indepartezi pe presedinte? Hai ca ai humor. Glume proaste credeam ca numai Ponte spune dar vad ca si REPETENTII au talent.
  • +27 (37 voturi)    
    Si eu as iesi... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:51)

    eu [anonim]

    Daca IpoCrin zice sa iesim, eu as iesi, dar sa iasa si el ca sa il calc in picioare. Nu instig la violenta, dar bolsevicii astia si-o cauta si si-o vor primi. E halucinant ce se petrece acum pe A3 si iRealitatea. E destabilizarea securitatii nationale. Ar trebui inchisi, judecati si pedepsiti.
    • -11 (15 voturi)    
      Desigur, iar Basanel ... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:11)

      Marse [anonim] i-a raspuns lui eu

      ... sa primeasca puteri discretzionare ca sa aresteze si sa judece pe cine vrea, asa-i ?

      De ce nu iesi in strada sa spui ca esti cu Baselu' ? Spune asta liber si cinstit si o sa vezi cam ce o sa-ti spune 8 din 10 concetzatzeni de ai tai (eu nu-ti doresc sa fii calcat in picioare, dar, in situatia descrisa mai sus, ai avea sanse reale) .

      Stimati concetatzeni, chiar am ajuns mai rau decat in 1990 ? Chiar nu mai poate nimeni dezaproba magariile puterii fara sa fie taxat drept dusman al poporului ???
      • 0 (2 voturi)    
        Chiar ai... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:05)

        titisour60 [utilizator] i-a raspuns lui Marse

        ....mai multe probleme MAJORE. In primul rand cu lexicul . Sau ai vrut sa te adresezi ConstanTZenilör
  • +19 (25 voturi)    
    S-a trezit? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:51)

    Antenistu' de serviciu [anonim]

    Sa-si ia manusi, caciula si megafonu', ca textu' vine de la Feliks!
  • +26 (38 voturi)    
    O mascarada ieftina! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:55)

    Show [anonim]

    Nu beti apa de la robinet!!!! APA ESTE OTRAVITA!!!

    Jandarmeria a primit ordin sa omoare in piata universitatii!!! Nu iesiti din apartamente ca la fiecare scara e cate un ofiter de informatii inarmat!!!

    ESTI JALNIC BRE CRINE!!!
    Manipularea maselor de zilele acestea ma fac sa-mi fie rusine ca sunt roman!
  • +23 (33 voturi)    
    Dar tu Crin?? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:56)

    brucanianul [anonim]

    Dar tu Crin cind te-ai aliart cu un Prostanac si ai inselat speranta unor tineri ce ai facut atunci?/Acum te-ai aliat cu un Tont..tu ca partid separat NU esti in stare sa faci o platforma electorala...BLEEAH!!!
  • +21 (35 voturi)    
    Pai , iesiti! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:57)

    Cataleya [utilizator]

    Nimeni nu va opreste, dle Porumbacu!
    Numai ca, vedeti dvs, cand faceti apel la Bucuresteni sa iasa in strada si cand dintr-un oras cu aproape 2 milioane de locuitori voi , USL, nu reusiti sa scoateti in strada decat cateva sute de maciucari, bisnitari si interlopi, nu prea cred ca va avantajeaza!
    Ca de fiecare data, si in zilele astea Bucurestiul a intors spatele USL.
  • -19 (33 voturi)    
    Poporul e in strada (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:57)

    dana [anonim]

    Solidaritate. Nu mai trebuie sa va temeti. base si clica lui poate si trebuie debarcata de la butoane si tara redata poporului. Jos comunismul, jos dictatorul.
    • +4 (14 voturi)    
      'lol' (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:33)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui dana

      Si cine e poporul, 'doamna'? Daca promiti ca bunica-miu va fi prim ministru, ies si eu in strada.
    • +13 (15 voturi)    
      Buna dimineata! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:39)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui dana

      Buna dimineata! Sintem in anul 2012, intr-o tara democratica ... Cine se teme de cine?
    • +9 (11 voturi)    
      Tara redata lui Iliescu? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:52)

      Cata [anonim] i-a raspuns lui dana

      Serios? Vine poporul sa guverneze? cu cumva vin cei condusi din umbra de Tatuca Iliescu (Ponta) si de Felix (Antonescu).
      Ei vor lua tara? Cum ti se pare acum alternativa.
      Eu am invatat ceva de la bunicul meu, cand reparam masina, nu da te apuca sa scoti o piesa care functioneaza chiar daca prost, daca nu ai in loc o piesa mai buna.
      Asa ca te intreb pe matale pe cine pui in loc, juri pe sfanta Biblie ca Antonescu si Ponta sunt mai buni decat Basescu si Boc.
  • +18 (24 voturi)    
    sa te-mbraci bine, mama (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:57)

    marian [anonim]

    sa-ti pui sosete groase, indispensabili, pulover gros, manusi, caciula si, mai ales, sa te scoli de dimineata. nu uita termosul cu ceai rusesc fierbinte
  • +19 (25 voturi)    
    incalificabil discursul ,,politic'' (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 21:59)

    kkciosuldelahamngia [anonim]

    al unui lider de partid ,,liberal''. alternanta la putere se face prin alegeri/vot, si nu prin lovituri de stat, ca la 1866, nu-i asa pcr-liberalule ? dar nici pilotul, nu-i mai breaz.
  • +19 (25 voturi)    
    Istoria - Crin Antonescu (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:01)

    Crinulet [anonim]

    Crin, tata, istoria va arata ce ai fost ... un nimic. Dar un nimic care a insistat sa faca rau celor din jur. Un nimic ipocrit, fals si sub limita mediocritatii. Pacat de cei in mijlocul carora traiesti.
  • +19 (25 voturi)    
    Antonescu... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:02)

    Cataleya [utilizator]

    ...e un nimic.
    Daca asa isi imagineaza ca va ajunge presedintele Romaniei inseamna ca e mai prost chiar si decat Geoana.
  • +16 (26 voturi)    
    La puscarie (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:02)

    ibrail [utilizator]

    Locul lui Crin Antonescu este la puscarie pentru instigare la violente si anarhie!
  • +9 (15 voturi)    
    iesiti (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:03)

    Elod [anonim]

    Cred ca ati gresit transcrierea. Corect era: "Dar sigur ca da, doamna, luam in calcul sa iesim DIN tara" ;)
  • +21 (27 voturi)    
    SOBOLANII!!! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:04)

    yephet [anonim]

    Economia a scos vreo 2% anul trecut, inflatia a fost scazuta, s-a marit (f putin ) salariul minim pe economie, DNA se apropie de diversi oameni de baza ai USL care scade in sondaje, deci viitorul e sumbru pentru Pat+Patachon (pontanescu). Normal ca sobolanii ies din canale...
  • +28 (32 voturi)    
    Dacă Antena 3 îl dă jos pe dictator în seara asta, (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:07)

    Kamikaze [anonim]

    ... cine vine în loc?
    Iliescu s-a culcat deja, iar Antonescu încă nu s-a trezit.
  • +18 (26 voturi)    
    sigur ca da, (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:08)

    Daniel [anonim]

    faptul ca a fost ales in mod democrat de peste 50% dintre romani, nu are importanta, nu-i asa Crin?

    Cand niste pensionari obositi si niste huligani din turma lui becali se hotarasc sa urle pe strada, fara sa stie bine de ce, noi, majoritatea tre sa ne supunem si sa schimbam presidentul, nu-i asa, bai chiulangiule?

    Tu si cu bufonul celalalt cu care mergi de mana peste tot, aveti impresia ca Basescu e Geoana si il schimbati cum vrei si cand aveti voi chef....

    Si daca Base nu era baiat finutz si se purta ca putin, amu jucai table cu primarul clujului si asteptai sa afli care e acuzatia...

    Eu zic ca daca vrei sa lupti contra dictaturii ia-l pe Ponta si faceti rost de vize pentru Coreea de Nord si biletul de avion, dus, vi-l platesc eu,

    Parol !
    • -13 (17 voturi)    
      News alert (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:01)

      dana [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Vezi ca ceasca a fost ales cu 100% (ba chiar cu 110% in unele locuri). Si daca sunteti asa de multi de ce va temeti de alegeri? Apoi vezi ca apostu chiar juca table, dar cu boc. Acuma e adevarat ca n-a mai aparut de mult da sa sti ca tot prim-ministru (onorific) este. Eu sunt de acord sa mergem si in Coreea da dupa ce rezolvam problema dictatorului nostru local. Binenteles o sa cadeti si voi ceilalti profitori odata cu el, si e normal, ireversibil si poate o sa avem sansa sa nu ne mai fie rusine in lume.
      • +14 (16 voturi)    
        alegeri o data la 5 ani pentru presedentie (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:32)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui dana

        eu nu am chef sa merg 200 km dus si 200 km intors pana la consultatul roman ca sa votez de fiecare data cand are Crin sau Ponta vise umede ca vrea sa fie presedinte...sau ca vrea sa faca revolutie...
      • +11 (13 voturi)    
        Danuta, tata... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:38)

        Bratianu [anonim] i-a raspuns lui dana

        ... vrei sa "rezolvi problema dictatorului vostru local"? Foarte bine: dati-l jos din functia de presedinte al PNL pe acest mascarici care face de rusine un partid cu o contributie remarcabila la dezvoltarea Romaniei moderne!
        Bratianu se rasuceste in mormant cand vede ce inseamna astazi PNL si mai ales cine il conduce: un repetent avid de putere care se viseaza presedintele Romaniei!
      • +3 (3 voturi)    
        Antonescu se teme de alegeri. (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:11)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui dana

        Sa propus modificarea Constitutiei,iar prin comasarea alegerilor sa propus ca si alegerile prezidentiale sa aiva loc in anul 2012.Antonescu ,cu capul mare de la bautura si droguri nu a inteles asta si sa opus modificarii Constitutiei.erau alegeri,Basescu nu mai avea voie sa candideze,Antonescu candida si rezultatul votului spunea cine sa fie.Cine nu vrea alegeri?Esti fata desteapta.Gandeste si nu mai cred toti golanii ca Antonescu.Este necesara o schimbare in politica romaneasca.mai ales pentru a elimina complect umbrele trecutului comunist.Dar asta nu inseamna ca trebuie promovati oameni ca Antonescu,Ponta sau si mai rau DD.Astia sunt bolsevici de-al binelea.In general trebuie sa nu incurajam anarhistii si lenesii,care mai au si un vocabular vulgar.Vrem sa facem o schimbare,sa o facem cu niste oameni pregatiti intelectual cu vocabular decent,tineri si dornici de munca in folosul general.Nu-i usor de gasit asemenea oameni,dar cred ca sunt si in Romania.Trebuie sa-i sustinem pe ei si nu pe astia.
    • -12 (14 voturi)    
      50% !!?? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:34)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Nu au fost niciun 50%, ati falsificat alegerile in strainatate, politrucilor.
      • +9 (13 voturi)    
        LOL! (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:12)

        Gimmy [anonim] i-a raspuns lui Radu

        Esti spalat pe creier, stimabile!
        Ti-a spus nen'tu Ponta ca s-a furat si tu o tii ca gaia matu!
        Voi nu mai judecati, mai baieti! Voi doar credeti, sunteti mai habotnici ca babele alea de se inghesuie sa pupe moaste!
  • +11 (15 voturi)    
    Antenescu penibil (iar) (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:09)

    Vizitiul [utilizator]

    "Dar sigur ca da, doamna, luam in calcul sa iesim in tara"

    Cred ca a vrut sa zica "din tara" :)
  • +14 (18 voturi)    
    sa iesim in tara?! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:14)

    catelu [utilizator]

    Poate a vrut sa zica "sa iesim DIN tara". Dar n-avem noi norocul asta...
  • +12 (16 voturi)    
    vise (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:16)

    Ari3s [anonim]

    Adevarat, poate ca Basescu se viseaza Putin, amandoi fiind nepotriviti pentru functia de Sef de Stat, dar mai cred ca Antonescu este chiar idiot.
    Toti se viseaza pe functia rezervata Leului.
  • +13 (15 voturi)    
    S-a trezit Crinuletul, desi nu-i zi de Parlament?! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:16)

    MaraZ. [utilizator]

    in strada DA, NU la Parlament (desi-i unde-i platit gras, de ani de zile, degeaba)?! Rusine!
  • +17 (21 voturi)    
    ...desigur ... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:17)

    George [anonim]

    Pina una-alta d-l Basescu a fost votat de majoritatea celor care s-au prezentat la vot, bun/rau cum o fi.

    Sa-l schimbam la presiunea strazii ... nu cred ca este cea mai buna solutie, mai ales ca in locul lui va veni un oportunist, am mai trecut odata prin asta, ar trebui sa ne ajunga

    Daca nu suntem de acord cu el il schimbam la urmatorul scrutin, prin votul MAJORITATII, nu prin presiunea a citeva mii...zeci de mii ?!?! sau citi or fi acolo in piata

    Nu asta inseamna democratia domnilor ? sau pentru unii inseamna ca imediat ce nu le convine ceva trebuie schimbat dupa bunul lor plac, legal/nelegal, egal ca majoritatea este sau nu este de acord cu ei.

    ce facem - schimbam un rau pe altul ?
  • +17 (19 voturi)    
    hopa a inviat crin si ponta (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:23)

    inviatul [anonim]

    a inviat crin si ponta. dupa ce ca nu au nici o alternativa, nici un prigram sau proiet clar pentru atunci cand vor veni la guvernare, acest crin se crede mare protestatar.

    mai crine forta nu e o solutie. vai de capul tau ca ai dat cu pnl-ul de pamant si ti-ai batut joc de alegatori
  • +16 (18 voturi)    
    !!! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:27)

    Cris [anonim]

    Ne strangem contra voastra a franarilor Romaniei!

    Va garantam!

    Garantam Romaniei ca nu ne intoarcem la Iliescu si Tariceanu!
  • +15 (17 voturi)    
    Dihotomie (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:29)

    Trojan.H [utilizator]

    Basescu vrea Rusia. USL vrea America.
    Ce chestie... E bun Antonescu asta. L-as lua administrator la maica-mea la bloc.
  • +16 (18 voturi)    
    catavencu de azi (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:30)

    gygy [anonim]

    Un mai mare parsiv decat Crin Antonescu n-am mai vazut pe scena politica romaneasca !
  • +18 (20 voturi)    
    hahahahaha (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:35)

    MirceaA [utilizator]

    s-a trezit Alba ca Zapada si e dezorientata. Fecioara adormita se gandeste sa iasa in strada. Pai din strada a luat-o Patriciu.
    • +6 (8 voturi)    
      Daca as putea sa iti dau mai multe plusuri... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:41)

      Felics [utilizator] i-a raspuns lui MirceaA

      ...ti-as da sute pentru comentariul tau.
      Excelent punctat :)

      P.S. Nu stiu daca am observat eu bine la Tv azi, mi s-a parut mie sau Antenescu s-a vopsit ?
      Cred ca d'aia a intarziat aparitia la TV, a trecut mai intai pe la coafor :)))))
      • +5 (7 voturi)    
        Antonescu se vopseste de ani de zile (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:54)

        zet [anonim] i-a raspuns lui Felics

        Era poreclit Londacolor intr-o vreme. Imi amintesc de un articol pe tema asta in Catavencu de acum cativa ani, in care o cosmeticiana a indentificat exact londacolorul folosit :))).
        Are parul carunt, ar fi si culmea la 50 si ceva de ani sa nu fie carunt. Nu este nicio problema sa iti arati parul alb, problema este abia cand incerci sa ti-l ascunzi sub o culoare artificiala, barbat fiind.
  • +19 (21 voturi)    
    crin si geoana (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:39)

    bebe [anonim]

    Crin Antonescu va avea aceeasi soarta cu cea a lui Mircea Geoana. Numai ca pe el nu a vut cine sa-l faca prostanac. Din pacate a reusit contra performanta de a tiri in mocirla PNL, alaturi de un PSD incredibil de vulgar prin vocea lui Ponta. Ii banuiesc de schizofrenie pe amindoi, mi-e greu sa cred ca isi pot asuma in vreun fel vreo raspundere. BTW, cred ca si Base e din aceeasi gasca, si toti de pe scena politica. Din pacate, dupa atitia ani de comunism, iese putoarea rosie la suprafata, inca.
    • -9 (11 voturi)    
      tot base e cel care pierde (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:06)

      dana [anonim] i-a raspuns lui bebe

      Daca cei doi sunt schizofrenici si amandoi sunt peste base in sondaje atunci base ce e? Din cei trei pomeniti de tine base a recunoscut ca e o "putoare rosie". Si nu, nu toti sunt la fel. Dealtfel de asta si va e frica. Ca oamenii incep sa vada si sa inteleaga diferentele.
      • +8 (10 voturi)    
        pierdem noi (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:36)

        Elod [anonim] i-a raspuns lui dana

        Din pacate Dana nu doar Base pierde.

        Pierdem noi sansa sa avem o lege mai buna atata timp cat cei doi "schizofreni" instiga la ura si la revolta.

        Sper sa mearga mai departe (PDL) si pana in 2014 sa "pierdem" orice sansa de a mai reveni pe vechile modele in Educatie, Justitie si Sanatate.
      • +2 (2 voturi)    
        Care diferente.... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:22)

        titisour60 [utilizator] i-a raspuns lui dana

        dintre rosi si galbeni?? O sa rezulte PORTOCALIU.
  • +11 (13 voturi)    
    Liberal? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:47)

    gog [anonim]

    Domnule Antonescu, in felul asta vedeti dumneavoastra democratia? Eu credeam ca alegerea presedintelui se face intr-un mod civilizat si democratic, insa dumneavoastra o faceti cu parul si cu bita?
  • +10 (10 voturi)    
    OBLIGATIVITATEA VOTULUI + MANDAT IMPERATIV (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:49)

    okiosu [anonim]

    Ultima legislatura (mai ales) ne arata ca trebuie reformat temelii si sistemul electoral! Ce-ar fi sa se introduca OBLIGATIVITATEA VOTULUI ??? E usor sa critici de pe margine. Cam care ar fi reprezentativitatea alesilor? APOI, MANDATUL IMPERATIV (interzis acum de Constitutie, oare de ce?) !!! Azi orice trepadus ne poate promite marea cu sarea iar dupa ce-l votam ne da cu flit, cica nu am inteles noi bine sau nu e momentul inca sa-si tina promisiunile. Daca bagam mandatul imperativ , il putem baga la parnaie sau la daune. In fond, promisiunea publica e contract.
  • +7 (9 voturi)    
    baiatule, (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 22:51)

    revelare [anonim]

    Crin, stai acasa mumusel, ca te ofielsti rau su repede pe strada.... Victoras stie de la raliuri, sa bage viteza , si tot ultimul iese, dar iese, insa tu, Crin, floare rara, ce sa faci maica inte aia?
    1990 Noi muncim, noi nu gandim.
    2012 Noi demonstram, noi nu gandim.
    Da' tu, Crin, puiu mame, unde erai in 1990 si unde vrei sa fii in 2012?
  • +15 (17 voturi)    
    Nu va puneti cu noi, sustinatorii schimbarii! (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:05)

    Flopian [anonim]

    Voi cei care blocati schimbarea, voi care refuzati orice masura care ar schimba sistemul, voi care sunteti obsnuiti sa traiti pe spinarea statului, voi cei care nu va dati seama ce se intampla in lume si nu ascultati decat televiziunile Realitatea si Antenele, voi cei care sunteti cu adevarat prosti si nu va documentati, voi cei care numai gura e de voi, NU VA PUNETI CU NOI CEI CARE ACUM TACEM SI MUNCIM PENTRU VOI, VA PLATIM SANATATEA SI PENSIILE!

    URMEAZA SA IESIM NOI SA APARAM SCHIMBAREA IN BINE!
  • +14 (16 voturi)    
    opozitia vrea destabilizarea tarii (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:18)

    cartarescu [anonim]

    Penibil tot ceea ce se intampla...opozitia de abia a asteptat ..acest conflict cu noul proiect al sanatatii...sa dam jos pe presedinte, sa dam jos guvernul....sa punem pe Arafat..in fruntea statului...sa nu mai platim taxe si impozite, sa scadem pretul benzinei,sa nu mai muncim decat 3 zile pe saptamana,..sa ne uitam toata ziua la antena 3 si realitatea...sa inchidem scolile , sa deschidem inchisorile., jos politia, jos armata, afara din Uniunea europeana....cu bosorogii de pensionari la groapa....si multa ,multa distractie, sex, bautura, curvasareala..gargara, barfa...
    La asta s-a ajuns...dupa 21 de ani ...tara asta este blestemata...
  • +16 (18 voturi)    
    postacii usl unde sunt????? (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:19)

    navi [utilizator]

    Probabil au fost convocati la Universitate. Acum se vede clar cati postaci uslasi umbla pe aici. Vai de capul nostru daca incapem pe mana lui ponta si a lui crinutz.. Si actuala coalitie de la putere m-a dezamagit dar daca uslasii vin la putere e groasa rau pt. generatiile viitoare.
  • +6 (8 voturi)    
    adevarul gol golut (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:22)

    adevarul gol golut [anonim]

    Sunt din ce in ce mai convins ca atat "agenturili" cit si "cooperativa" s-au umplut de diletanti. Nene, chiar nu pricepi ca esti in aceeasi galeata cu "Prostovanul", ambii de egala valoare cu presedintele coleric?
    Alo! ceva actori noi exista? suntem ca in serialele fluviu la episodul 2234, moment la care deja toata lumea si-a tras-o cu toata lumea si serialul plictisitor nu mai face rating.
    • +5 (7 voturi)    
      ha! (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:20)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui adevarul gol golut

      Am ras cu lacrimi! Mare dreptate ai! Vrem schimbarea schimbarii, ca sa ajungem noi la ciolan! Vrem "revolutiune"! Auzi ma' la ei!
  • +9 (11 voturi)    
    iesitul in strada ... (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:23)

    ionica [anonim]

    S-o faceti repede ca vine gerul si scumpirea benzinei si a gazelor ! Dar cand s-au dat de-a moaca resursele tarii ( titeiul ,gazele,etc.) unde erati? Sau era prea frig afara?
  • +10 (12 voturi)    
    Pacalici (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:36)

    nu_suntem_masa_de_manevra [anonim]

    treziti-va , nu faceti jocul dlui care ne incita sa iesim in strada...ca pana la urmatoarea sa vorba uita ce a zis..de fapt cine i-a zis Pacalici a avut dreptate..
    toate televiziunile sunt in extaz ne DEZINFORMEAZA continuu...pentru ca ne considera prosti NU VA LASATI MANIPULATI....

    cine sunt INSTIGATORII ??!!
  • +6 (8 voturi)    
    Proverb bun (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:38)

    adi [anonim]

    "Schimbarea stapanului bucuria nebunului"
    Nu prea se stie ce se vrea, dar sigur se vrea schimabarea presedintelui si al guvernului...
    Pe cine punem in loc?
    Abia astepta Antonescu si Ponta sa ajunga la putere... au la promisiuni de platit de le-ar fi necesare vreo 2 mandate de furt.
  • +10 (12 voturi)    
    TNL la Cluj (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:43)

    georgio [anonim]

    Sa fim seriosi, azi la Cluj doar organizatia TNL era la "revolutie", impreuna cu ONG-ul impotriva Rosia Montana. Stiu din sursa sigura ca s-a dat convocarea azi la TNL, dar nici macar toti membrii TNL nu au mers.
  • +10 (12 voturi)    
    Intrebare pentru domnul Antonescu si Ponta (Sâmbătă, 14 ianuarie 2012, 23:57)

    klaus [anonim]

    De ce trebuie sa faceti tot acest circ cand suntem intr-o democratie si puteti castiga alegerile cu o platforma solida pentru a conduce aceasta tara? de ce folositi mereu sintagma "a lua puterea"? eu consider ca oricine vrea sa ajunga sus in ierarhia politica nu trebuie sa se gandeasca la asta ca la "putere" ci ca la o indatorire fat a de poporul sau... se pare ca voi doar doriti "puterea" si atat, restul sunt baliverne... sunteti jenanti domnilor pentru ca traim de 22 de ani intr-o democratie si voi inca lucrati cu metode comunisto-securiste, manipulati oamenii si induceti in eroare... 90% din cei din piete habar nu aveau ce prevede proiectul pentru noul sistem sanitar... asta spune totul...
  • +8 (10 voturi)    
    "..luam in calcul.." (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:19)

    barghieru [utilizator]

    Cum sa luati..cu niste calcule de doi bani?Auzi tu? Stiu sa calculeze! Mascaricii Romaniei!
  • -6 (8 voturi)    
    e spaima mare (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:21)

    Romanescu [anonim]

    Ce de basisti speriati posteaza aici. Cel mai inspaimantat e unul, Daniel.
    Veti vedea voi, basistilor, dupa ce pica tatucul vostru...
    • +4 (4 voturi)    
      Daaaaa, o sa vada... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 5:51)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Romanescu

      .... o sa vada ce ai vazut si tu dupa ce ti-a picat tatucul iliescu. Cam acelasi lucru o sa se vada.
  • +6 (8 voturi)    
    apropos (Duminică, 15 ianuarie 2012, 0:41)

    dorel [anonim]

    apropos de putin, acuma cam 1 an de zile, antonescu, a spus ca vrea sa guverneze tara impreuna cu ponta, pana in 2019, sau chiar mai mult, atunci m-am gandit la tandendul putin-medvedev, antonescu-ponta, in sensul ca vor face rocada, presedinte-premier, ca sa guverneze cat mai mult, nu ?
  • +11 (13 voturi)    
    Mare Greseala ! (Duminică, 15 ianuarie 2012, 1:19)

    Gogu [anonim]

    Ceea ce a zis d-nul Antonescu, e o greseala politica COLOSALA ! Omul se vrea presedintele tarii dar se ia de Putin ! Un exercitiu de imaginatie : ajunge Crin presedinte...eu cred ca numai pt ce a spus ne tripleaza rusii gazele, din principiu !! In plus cred ca nu o sa-l bage nimeni in seama de la Moscova. Oooofff, cine se vrea presedinte....
    • +8 (8 voturi)    
      Nu prea am inteles partea cu Putin.... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 5:55)

      Alius [anonim] i-a raspuns lui Gogu

      ... pana mai ieri se ratoia la Basescu ca de ce nu are relatii bune cu nenea Putin. Acum il vede pe Putin om rau.. Mare e Antonescu asta! Mare rau!
  • +6 (8 voturi)    
    Calculelele (Duminică, 15 ianuarie 2012, 3:06)

    roman [anonim]

    Mai bine ia in calcul sa iasa din politica!
    Am castiga si noi si s-ar plimba si el pe strada cat ar pofti ! Ca cetatean onest...
  • +4 (4 voturi)    
    hahaha (Duminică, 15 ianuarie 2012, 6:42)

    mruxandra [anonim]

    Ce vise ai bai crinuletz..si cine ma rog sa vina in locul lui? tu si toata gloata pnl, psd, uls? Fereasca-ne sfantu'..Prefer acolo la cotroceni pe unul care aplica reforma in tara asta, care face si isi asuma schimbari, decat pe unul ca tine care freaca menta pe la televiziune prefacandu-se ca ii pasa de tara asta, si asmutind multimea (membrilor pnl+psd+usl) impotriva a..nici ei nu stiu ce..Si vezi vedea voi -romanasi- rezultate in viitor..si ii veti multumi aluia pe care azi il blamati ca nu am ajuns la sapa de lemn..caci asa e la noi..orice fapta buna mai intai e criticata si apoi laudata..http://www.urbaniulian.ro/2012/01/13/l-au-tarat-pe-arafat-in-haznaua-politica-in-spatele-arabului-ranjesc-multumiti-felix-ponta-sau-iliescu/
  • +6 (6 voturi)    
    chiulangiul (Duminică, 15 ianuarie 2012, 7:29)

    goga [anonim]

    visele nastrusnice ale acestui pigmae frizeaza nebunia; pana una alta, ar trebui sa frecventeze parlamentul, de unde icseaza stipendii serioase din banii publici,dar lui nu-i place decat la "antena 3", de unde nu se stie caT incaseaza
  • +6 (6 voturi)    
    hop si tu ! (Duminică, 15 ianuarie 2012, 8:11)

    maria [anonim]

    Ce fel de politician esti domnule ? politician sa iesti in strada?Doamne fereste ! de ce nu-l iei si pe Tariceanu sa iti spuna ce a facut cu Insula Serpilor pe care a dat-o pina nu s-a dat sentinta de la Haga ca am cistigat-o dupa aproximativ 50 ani? adica in strada ? sa stii ca acolo iti sade bine !impreuna cu Ponta si Diaconescu si de fapt cu ce programe viabile a-ti venit in fata poporului ?cu nimic ! decit face-ti circ cineva spunea ca sinte-ti precum Lolek si Bolek si subscriu
  • +6 (6 voturi)    
    Nu inteleg (Duminică, 15 ianuarie 2012, 9:33)

    hmm [anonim]

    de ce il mai bagati in seama pe individul asta ? Asta se crede la poker. Mai baiete, ia pune mana pe o valiza si dipari in Africa. Acolo merge cu instigarea la haos. Aici, asa cum poate ai observat (ca doar nu urmaresti numai emisiunile in care bati campii), lumea are un pic de decenta si nu "protesteaza" alaturi de ultrasii izgoniti de pe stadioane. Bye bye...
  • +6 (6 voturi)    
    Crin (Duminică, 15 ianuarie 2012, 9:37)

    Razvan [anonim]

    Crin se viseaza Base...
  • -2 (2 voturi)    
    IN STRADA POLITICIENI (Duminică, 15 ianuarie 2012, 10:14)

    marius [anonim]

    iesiti antonecule ,pontescule ,basescule in strada .luati cu voi toata gasca de politicieni corupti ,infractori ,mincinosi asa ne vom racori si noi pe salele voastre asa cum v-ati imbogatit voi pe spatele nostru .Curaj baieti haideti in strada .
  • +3 (3 voturi)    
    Hmmm... (Duminică, 15 ianuarie 2012, 10:33)

    George [anonim]

    Din nefericire Hotnews mai si cenzureaza cand noul zeu al lor, Crin Antonescu, este criticat... Asta e... As vrea doar sa remarc faptul ca, de ceva zile, asistam la mineriadele violente si anarhice puse la cale in laboratoarele USL. Toate declaratiile iresponsabile si periculoase ale lui Ponta si Antonescu dovedesc asta. Sa le fie rusine!

    P.S. Poate Hotnews va binevoi sa nu mai cenzureze comentariile care nu convin anumitor "moderatori" cu vederi comuniste ai site-ului.
  • +2 (2 voturi)    
    Antonescule, ochi de peste fiert (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:01)

    Oau [anonim]

    SHARAPPPPPP !
    ca faci valuri
  • 0 (2 voturi)    
    Dl Crin viseaza frumos (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:16)

    Ioana [anonim]

    Oamenii au iesit pentru in strada pentru Raed Arafat si pentru Smurd. Pentru Crin o sa iese doar membrii de partid .
  • +5 (5 voturi)    
    Revolte Spontane? (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:19)

    Stefan Stroie din Ploiesti [anonim]

    Daca pana acum am avut semne de indoiala cu privire la trendul descrescator al USL in sondaje, acum m-am convins. Ca dovada, in toate asa zisele miscari spontane de strada din ultimile zile, numarul protestatarilor nu a depasit 500 la fiecare manifestare. Ca sa nu mai vorbesc ca pe la Cluj erau 3 tauni. Peste tot au fost numai protestatari cu carnet de parid in buzunar, pseudorevolutionari, suporteri ai unor echipe de fotbal beti, drogati si ici colo, cate o baba isterizata.
  • +3 (3 voturi)    
    crin (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:24)

    obs. [utilizator]

    Nu cred ca ar indrazii,s-ar face de ras ,nu ar putea scoate nici cati au fost acum.De fapt ei au fost in strada dar mascat prin diversi lideri,dornici de afirmare in partid.
  • +5 (5 voturi)    
    Neagu Djuvara despre Crin Antonescu.. (Duminică, 15 ianuarie 2012, 11:40)

    Rescatorul/Judex [anonim]

    Batranul si venerabilul liberal autentic a l-a caracterizat pe Crin Antonescu astfel, textual: "Prostul, daca nu-i fudul, parca nu e prost destul." A spus-o Neagu Djuvara.
  • +2 (2 voturi)    
    Dl. "Calafat" si revolutiunea (Duminică, 15 ianuarie 2012, 13:11)

    George [anonim]

    Poate ne explica serviciile secrete romanesti (SRI si SIE) cine anume este dl Arafat si cam ale cui interese le reprezinta acest individ. Cat despre circul cu "manifestatiile". Put a marca FSB. Organizate prin intermediul alogenilor antinationali, Ponta, Antonescu, Voiculescu si Iliescu.
  • +2 (2 voturi)    
    comentariu (Duminică, 15 ianuarie 2012, 15:10)

    anonim [anonim]

    D-nilor ma intriga un singur aspect ,legat de acest ''TINE CALUL LUI FELIX'',unde sant adevaratii ''Liberali'',din acest partid sau sant deja convertiti ??. Aberatiile acestui ( malastroc), sant demne de ideologia securisto-criptocomunista nicidecum de cea liberala. Asa ca daca mai existati D-nilor , va rugam luati-l repede la goana ca va faceti de "cacao" de nu va spala nici Dunarea.