UPDATE Ioana Basescu a fost joi la DNA, unde a stat circa patru ore. Elena Udrea anunta ca este acuzata de spalare de bani intr-un dosar privind finantarea campaniei electorale din 2009.

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 22 septembrie 2016, 8:25 Actualitate | Esenţial

Ioana Basescu, la DNA
Foto: Captura Digi 24
Ioana Basescu s-a prezentat joi dimineata, putin dupa ora 8.00, la sediul central al Directiei Nationale Anticoruptie. Traian Basescu a sustinut miercuri seara ca a aflat ca un "un mic grup de procurori se jura ca ma va face sa cer custodia copilului, unuia din nepoti, adica va aresta parintii." La DNA au venit joi si Elena Udrea si Dan Andronic.

UPDATE 15.04 Elena Udrea a declarat joi, dupa ce a iesit de la sediul DNA, ca procurorii au dispus un nou control judiciar in cazul sau si au acuzat-o de spalare de bani, intr-un dosar legat de finantarea campaniei electorale pentru prezidentialele din 2009.

UPDATE 12.43 Audierile la DNA vizeaza fapte privind finantarea campaniei electorale din 2009, a declarat, joi, avocatul Vasile Plesa, precizand ca Gheorghe Nastasia, fost secretar de stat in Ministerul Dezvoltarii in mandatul Elenei Udrea, a fost pus sub control judiciar in aceasta cauza (News.ro).

UPDATE 12.05 Ioana Basescu a iesit din sediul DNA dupa circa patru ore, fara a face declaratii jurnalistilor.

UPDATE 10.42 La Directia Anticoruptie a ajuns si Elena Udrea, care nu a spus in ce calitate a fost convocata. Udrea a declarat ca a fost citata telefonic de procurori sa se prezinte joi pentru a fi audiata, informeaza News.ro. Intrebata in ce dosar si in ce calitate a fost citata la DNA, ea a spus: "Ce mai conteaza daca ma asteptati sa ies?".

Foto: Agerpres



La DNA a venit joi dimineata si Dan Andronic, acesta declarand ca a fost chemat ca martor intr-un dosar ce dateaza din 2015.

Fiica cea mare a fostului presedinte nu a dat detalii privind motivul intalnirii cu procurorii. Ioana Basescu, de profesie notar, a sosit insotita de un avocat. 

Potrivit unor surse judiciare citate de News.ro, ea a fost citata pentru audieri intr-un dosar vizand fapte de coruptie. 

Fostul presedinte Traian Basescu a lansat, miercuri seara, acuzatii dure la adresa sefei DNA, Laura Codruta Kovesi, acuzand-o ca a format un grup de procurori care se va ocupa de arestarea uneia dintre ficele sale.  

"Am aflat prin DNA ca este un mic grup de procurori care se jura ca ma va face sa cer custodia copilului, unuia din nepoti, adica va aresta parintii. Sunt cativa procurori apropiati doamnei Kovesi pe care i-a carat si i-a pus consilieri dupa ce au rezolvat niste dosare. Nu o sa spun nume, dar va spun acest adevar, va veni si acea zi cand voi face publice numele", a spus Traian Basescu la Romania TV.

Surse judiciare au declarat pentru Mediafax ca si alte persoane vor fi audiate in aceasta cauza pe parcursul zilei. 

Parchetul General a informat in martie 2015 ca fiica fostului presedinte, Ioana Basescu, are calitate de martor in asa numitul dosar Nana, in care procurorii cerceteaza afacerea cu terenuri din judetul Calarasi, si ca a fost audiata in data de 2 octombrie 2014.

Potrivit Parchetului General, in dosar sunt cercetati 11 suspecti de savarsirea infractiunilor de constituire a unui grup infractional organizat, fals material in inscrisuri oficiale, fals intelectual, fals in inscrisuri sub semnatura privata, uz de fals, conflict de interese, abuz in serviciu si spalare a banilor.

Sotul Ioanei Basescu, Radu Pricop a fost trimis in judecata de DNA in iunie 2015, pentru savarsirea infractiunilor de complicitate la santaj si instigare la fals in declaratii, iar Sergiu Lucinschi, fiul fostului presedinte al Republicii Moldova, este acuzat de santaj, trafic de influenta, fals in declaratii si participatie improprie in forma instigarii, la infractiunea de fals intelectual. 

Potrivit DNA, in perioada decembrie 2014 - martie 2015, Sergiu Lucinschi, beneficiind de complicitatea lui Radu Pricop, a exercitat asupra unui om de afaceri, denuntator in cauza, actiuni de constrangere, pentru a-l determina sa-i remita suma totala de 4 milioane euro, nedatorata de acesta din urma.


Citeste mai multe despre   









14186 vizualizari
  • -1 (29 voturi)    
    Basescu este... (Joi, 22 septembrie 2016, 8:42)

    xrogo [utilizator]

    informat !!!
    • +5 (21 voturi)    
      informat (Joi, 22 septembrie 2016, 11:16)

      m1ha1 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      inca are cartite in sistem. in toate sistemele
      • +9 (11 voturi)    
        ...de fiica sa. (Joi, 22 septembrie 2016, 13:51)

        man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui m1ha1

        Evident ca stia de la fiica si avoatatul ei, ca primisra citatia deja.
    • -3 (11 voturi)    
      Eronat! (Joi, 22 septembrie 2016, 13:51)

      cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Este implicat!
      • +1 (7 voturi)    
        In cazul asta tu esti cel informat ! :P (Joi, 22 septembrie 2016, 15:20)

        Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Zi-ne mai multe, nu tine doar pt tine ! :)))
      • +1 (1 vot)    
        Nu are cum să nu fie implicat (Joi, 22 septembrie 2016, 22:00)

        mr_mojo [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

        Prea sunt toți anchetați în jurul lui: fratele, fiicele, soția (pardon, amanta). L-am crezut imaculat, dar e doar pervers. Acum îl vreau la pușcărie, poate îl uităm.
        • +1 (1 vot)    
          Ai uitat... (Vineri, 23 septembrie 2016, 8:04)

          cristian_n [utilizator] i-a raspuns lui mr_mojo

          Ginerii,consilierii prezidentiali,fostul director Navrom,etc,etc..
  • +1 (41 voturi)    
    sa-si demonstreze nevinovatia! (Joi, 22 septembrie 2016, 8:54)

    king david hotel [utilizator]

    care e problema? N-are încredere in justitie? Ghinion.
    • +21 (37 voturi)    
      chiar asta e problema (Joi, 22 septembrie 2016, 10:33)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      nu trebuie sa-si dovedeasca nimeni nevinovatia!
      procurorii trebuie sa prezinte probe ca e vinoata!
      • -2 (22 voturi)    
        asta si fac procurorii (Joi, 22 septembrie 2016, 11:32)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui robotel corporatel

        altfel nu ar chema omanii la DNA, nu?
        Cand Ponta e chemat la DNA, toata lumea il si considera vinovat. Dar daca e famila Basescu e pe dos, nu?
        • +5 (11 voturi)    
          Basescu (Joi, 22 septembrie 2016, 15:13)

          Observatory [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          Basescu v-a scos din Kaka, Poanta v-a bagat in kaka
          • 0 (2 voturi)    
            Se scrie Kafka, Franz. (Joi, 22 septembrie 2016, 22:19)

            ionv [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

            El a scris romanul Procesul.
            Dacă era în viață acum și dacă era locuitor al acestei țări, nu-l mai scria. ÎL TRĂIA.
        • +3 (3 voturi)    
          Cum spuneai tu ? :D (Joi, 22 septembrie 2016, 15:28)

          Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          "Ghinion" ! ;)
    • +7 (9 voturi)    
      Asa se procedeaza la voi in PESEDISTAN ? (Joi, 22 septembrie 2016, 15:24)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

      Cel acuzat trebuie sa dovedeasca faptul ca nu e vinovat ?

      PS. Chiar ca nu aveti nicio problema voi !
      • -5 (7 voturi)    
        asta e argumentul tau? (Joi, 22 septembrie 2016, 16:31)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Susufler0

        ca sunt de la pSD?
        Slab, foarte slab......
  • +18 (28 voturi)    
    La Romania TV? (Joi, 22 septembrie 2016, 8:59)

    AdiSto [utilizator]

    Oare de ce nu ma mir?
  • +15 (45 voturi)    
    Traian Basescu a ajuns... (Joi, 22 septembrie 2016, 9:00)

    nellino [utilizator]

    ... sa se planga de injustitia Justitiei la televiziunea de casa a PSD.
    Lasa, Base, sa vezi si tu cum cresc copiii doar cu bunicii asa cum o fac sute de mii de copii cu parintii prin strainataturile in care i-au trimis guvernarile tale!

    PS: aia in fotografie sunt Narcisa si cu Guta. Scrie acolo. Daca nu sunt ei, sunt la fel de gretosi.
    • -16 (26 voturi)    
      nu psd i-a gonit? (Joi, 22 septembrie 2016, 10:34)

      robotel corporatel [utilizator] i-a raspuns lui nellino

      pana acum aflam ca psd a gonit romanii din tara.
      chiar daca la putere era basescu :))
      acum aflam adevarul :))
  • -2 (40 voturi)    
    Doamne Ajută (Joi, 22 septembrie 2016, 9:09)

    @Mishu [utilizator]

    La pușcărie cu tot clanu Băsescu
  • +5 (41 voturi)    
    basescu... (Joi, 22 septembrie 2016, 9:09)

    liviu_ [utilizator]

    a clacat oficial... probabil de la prea mult alcohol.
    de cand l-au bagat pe fratesu la mititica duce o cruciada impotriva justitiei.
    ieri era la romania tv.... era insuportabil discursul lui...
    acuza dna, il apara pe oprea etc...
    nu am rezistat prea mult!
    • +5 (9 voturi)    
      zau? (Joi, 22 septembrie 2016, 14:33)

      nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      ai baut tu cot la cot cu TB? cunosti personal pe careva care a facut-o ? sau doar barfesti ca sa te bagi in seama?
    • +2 (4 voturi)    
      Nu le ai cu bautura sau cum ? (Joi, 22 septembrie 2016, 15:31)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      Cum adica nu ai rezistat ?
  • -14 (36 voturi)    
    cel mai nociv presedinte (Joi, 22 septembrie 2016, 9:13)

    voxpopulix [utilizator]

    Felicitari ca inca ai sobolani in DNA si esti tinut la curent cu tot ce se intampla.

    Daca Emil COnstantinescu nu imoiedica arestarea ta, tara asta nu era sabotata pentru inca 20 de ani.
    • +5 (7 voturi)    
      Oare? (Joi, 22 septembrie 2016, 13:17)

      Furnicuta [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      Asta de unde ai scos-o?
    • +13 (13 voturi)    
      Noroc cu Traian Basescu (Joi, 22 septembrie 2016, 13:55)

      man_and_twin [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      Lui Emil Constantinescu (via Mugur Isarescu) avem sa le multumim pt al doilea mandat al lui Iliescu. Si daca isi puneau si mai mult mintea la contribuitie, le multumeam si pt niste mandate de presedinte ale lui Adrian Nastase.
    • +9 (9 voturi)    
      esti (Joi, 22 septembrie 2016, 14:49)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      rau de tot pe langa.
      bombonel il voia arestat si nu i-a reusit. in cazul lui, chiar s-a verificat zicala "cine sapa groapa altuia cade singur in ea".
    • +5 (5 voturi)    
      @voxpulix, ai informatii teribil de interesante! (Joi, 22 septembrie 2016, 15:35)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui voxpopulix

      Da-ne amanunte ! De ce sa nu cunoasca tot poporul ceea ce stii tu, doar esti vocea lui, nu ?
  • +26 (36 voturi)    
    Frankenstein (Joi, 22 septembrie 2016, 9:13)

    TanarFrumosSiLiber [utilizator]

    Inventatorul mancat de inventia sa.
    • +1 (3 voturi)    
      Desi nu sunt intru totul de acord cu ideea ta, (Joi, 22 septembrie 2016, 15:40)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui TanarFrumosSiLiber

      mi-a placut felul plastic in care ai exprimat-o !

      Eu as zice ca mai curand Base este cand doctor Jekyll, cand mister Hyde !
  • +1 (39 voturi)    
    la bunic vrea DNA sa ajunga (Joi, 22 septembrie 2016, 10:05)

    jackalphonse [utilizator]

    Base face pe optimistul.

    Dupa ce si a bagat ca felix copiii in tot felul de matrapaslacuri, parca-l vad ca face pe victima, "lasati mi copiii in pace".

    Probabil sotia lui base va cere custodia. Bunicul va avea cazarea asigurata de stat intr un viitor apropiat (ca in vremurile bune).
    • +7 (11 voturi)    
      chiar? (Joi, 22 septembrie 2016, 14:35)

      nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      ca urmare a carei sentinte, dle expert jurist jackalphonse???
      din care document rezulta matrazlacurile? de la Gadea?
      • +3 (9 voturi)    
        ce zice (Joi, 22 septembrie 2016, 14:51)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

        biblia psd-ista, aia e. n-ai sanse cu indoctrinatii astia, condusi de penalul dragnea.
    • +3 (7 voturi)    
      De cate ori se alatura numele lui Basescu (Joi, 22 septembrie 2016, 16:00)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      de vreun dosar al DNA, de atatea ori razbate la suprafata, din adancul subconstientului latura masochista a personalitatii pesedistului obisnuit si incepeti sa aveti vise cvasierotice. :P

      De fiecare data insa trezirea la realitate este brusca, neplacuta si nu va satisface. Iar nu i-au facut nimic Marinarului, iar nu l-au prins cu nimic, iar a scapat. :(

      Am constatat,tot urmarindu-va evolutia, ca totusi ati inceput sa va obisnuiti cu durerea si chiar a inceput sa va placa. :))

      PS. Cum va spuneam, asta-i masochism. :)))

      PPS. Sarmanii de voi ! :))))) Inca nu v-ati prins ca Basescu a aparut pe lume doar ca sa va chinuie ? :))))))
  • 0 (24 voturi)    
    Pleznitoare ! Militantul probelor in acuzatii, (Joi, 22 septembrie 2016, 10:14)

    deval [utilizator]

    viitorul activist al integrarii in uitare si al institutului fericirii lanseaza pleznitori in exces. Nu prea ne intereseaza nume ci dovezi daca aveti !! La nivelul dvs vorbele trebuie cantarite chiar in lipsa consilierilor ! Sigur te poti scapa pe tine daca stii ca sunt motive pentru care poate veni bau, bau !! Sau daca te santajeaza vre-o doamna apropiata cu cine stie ce dezvaluiri daca nu te pui de-a curmezisul pentru a o apara !
  • -2 (32 voturi)    
    Base lasa-ne! (Joi, 22 septembrie 2016, 10:15)

    CocoMuc1 [anonim]

    Te-am votat o data, a doua oara nu mai meriti, ai dovedit ca esti la fel de hot ca mai toti politicienii
  • -3 (27 voturi)    
    Basescu, student la teologie (Joi, 22 septembrie 2016, 10:41)

    tropotaru [utilizator]

    Cu atatea probleme in justitie, lui Basescu nu-i mai ramane decat sa se retraga la o manastire de taici.
    • -3 (17 voturi)    
      Exceptionala remarca ! (Joi, 22 septembrie 2016, 11:56)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui tropotaru

      Se apropie, cred ziua in care vor intelege toti de ce dnul Basescu o apara direct si indirect pe udrea si cei ca ea cu bolovani rupti din propria statuie !! Ieri a fost ziua in care a acuzat (tot fara dovezi) procurori DNA caci pana acum se dadea strict doar la Kovesi) !! Si acum imi pare putin timid caci spune ca e un "grup de procurori DNA" , probabil cei care s-au ocupat de gineri, frate , udrea si acum de fica...
  • +6 (18 voturi)    
    incredibiiiil (Joi, 22 septembrie 2016, 11:10)

    xanti [utilizator]

    Antena 3 ii ia apararea .
    • 0 (0 voturi)    
      Asta atesta ce stiam : in cadrul mafiei exista (Vineri, 23 septembrie 2016, 11:54)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      fractiuni care isi disputa potul motiv pentru care sunt in razboi continuu dar daca e vorba de aparare fac front comun si ataca in haita ....ca acum !
  • +3 (27 voturi)    
    Mafiotule, se strange latul? (Joi, 22 septembrie 2016, 11:12)

    mihai1986 [utilizator]

    Ai pe dracu informatii, de cand DNA s-a apropiat de nuti udrea, de tine si rudele tale brusc face abuzuri si justitia nu mai e independenta, vezi dosare politice peste tot. Esti un demagog, la fel ca ceilalti politicieni. Hai DNA!
  • +7 (23 voturi)    
    ooo! (Joi, 22 septembrie 2016, 11:15)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Hotnews....

    Cand Basescu face declaratii politice, il ignorati...
    Acum dati titlu cu update...


    Dvs credeti ca nu intelegem ce faceti?
    Macar A3 nu se ascunde....
    • -3 (17 voturi)    
      exact (Joi, 22 septembrie 2016, 11:30)

      bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      exact, de 2 ani hotnews-ul il toaca pe basescu, mai ales tapalaga. Pe zi ce trece mi-e scarba sa mai intru pe site-ul asta care a ajuns un fel de A3. Vorba ta... aia barem sunt pe fata.
      • -3 (13 voturi)    
        bine, si atunci...de ce intri pe hn? (Joi, 22 septembrie 2016, 12:48)

        king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui bobyrou

        Si mai si comentezi!
        Iar daca spui ca hn a ajuns un fel de A3, înseamna ca stii cum e la A3, nu? Deci te uiti si la A3.

        ps.
        tot 50 de bani postare?
        • +1 (9 voturi)    
          king (Joi, 22 septembrie 2016, 14:43)

          bobyrou [utilizator] i-a raspuns lui king david hotel

          se vede ca ai probleme de logica. Vad ca stii preturile mai bine decat mine... aha, da, hotul striga hotii.
    • +7 (7 voturi)    
      Corecta observatia ! (Joi, 22 septembrie 2016, 16:08)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Neplacut este faptul ca unele declaratii ale lui Basescu sunt SINGURELE corecte, vis a vis de cele date de oficialii romani, dar HN, le trece cu vederea. Dupa cate 2-3 saptamani cand le preia si Marele Mut, atunci le da si HN si, bineinteles le prezinta de noi, de proaspete, de originale.
  • -4 (18 voturi)    
    Sper sa se dovedeasca (Joi, 22 septembrie 2016, 11:18)

    M.aura [utilizator]

    Mosia Nana a fost luata din spaga data de clanul Bercea.
    Sau Puiu Popoviciu( 9 ani cu executare!)a inceput sa-si scrie memoriile privind penthouse-ul Ioanei Basescu?
    • +14 (16 voturi)    
      nu-i iau apararea lui Base (Joi, 22 septembrie 2016, 11:33)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

      Dar parca era vorba de un credit. Si nu e mosie, e un teren, o ferma daca vrei. Si valoreaza mult mai mult decat spaga de la Clanul Bercea.
      Cat despre memoriile lui Puiu, total de acord.
      • -9 (11 voturi)    
        Coincidente in timp, spatiu si bani (Joi, 22 septembrie 2016, 12:59)

        M.aura [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        "Mircea Băsescu a zis că va face el demersuri şi că a luat legătura cu fratele lui, Traian Băsescu, ca să-l scape pe tata. Mircea Băsescu ne-a spus şi chiar a repetat că i-a dus lui o jumătate din bani lui Traian Băsescu. Banii au fost daţi ca să-l scoată pe tata. 600.000 de euro, în două tranşe: 250.000 şi 350.000 de euro. Ei m-au căutat pe mine să le dau banii, nu eu pe ei. Ne-a spus că va lua legătura cu fratele lui, fiind preşedinte", a spus Florin Anghel în faţa judecătorului.
        "Toţi banii erau în bacnote de 500 de euro. Am mers cu Căpăţână şi mama şi am verificat banii la un apartament în Delfinariu, unde a venit şi o femeie care s-a ocupat de verificarea banilor. Doamna era o cunoştinţă a familiei Băsescu, care lucrează la o bancă", a mai spus Florin Anghel."(7est.ro)
        Avansul pentru creditul pentru mosia Nana? 278.337,45 de euro.
      • -7 (11 voturi)    
        Sa apelam la DEX (Joi, 22 septembrie 2016, 13:07)

        M.aura [utilizator] i-a raspuns lui AliKimiku

        MOȘÍE, moșii, s. f. 1. Mare proprietate (funciară) dobândită de cineva (prin cumpărare, donație etc.); proprietate (mare) de pământ cultivabil.

        Spaga a fost folosita pentru avans, astfel s-a putut obtine creditul de 1 milion de euro de la CEC Bank in timp record de 7 zile!
    • +11 (11 voturi)    
      si Firea? (Joi, 22 septembrie 2016, 14:38)

      nelamurit [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

      comisia Firea nu a cercetat CREDITUL BANCAR? de ce nu te-au intrebat pe tine care stiai tot si aveai si probe?
      Ditamai comisia care a lucrat SASE LUNI degeaba cand te aveau pe tine
      • +7 (7 voturi)    
        Imi pare rau dar comisia aceea nu a lucrat degeaba (Joi, 22 septembrie 2016, 16:27)

        Kecske [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

        Tocmai ce au fost trimisi in judecata fostul prefect si vreo 7 sau 8 primari prinsi cu matrapazlicuri cu terenuri. Ghinion, nu erau cele ale lui Basescu dar asta a descoperit tanti firea si procurorii au luat de buna informatia si i-au saltat. Si ghinion si mai mare, toti erau de la PSD.
      • -1 (1 vot)    
        Cind memoria nu te mai ajuta (Vineri, 23 septembrie 2016, 9:37)

        M.aura [utilizator] i-a raspuns lui nelamurit

        Google iti da raspunsul. Comisia Firea si-a incheiat brusc activitatea pentru ca a intervenit Parchetul General. Asa prevede legea. De fapt Basescu a primit o mina de ajutor de la Tiberiu Nitu, via Zgonea via Ponta. Probabil comisia se indrepta spre niste concluzii defavorabile fostului presedinte si atunci s-a facut manevra asta.

        "Comisia juridică a Camerei Deputaţilor a decis, miercuri, că activitatea Comisiei de anchetă "Nana" s-a incheiat. Bogdan Ciucă, preşedintele comisiei, a precizat ca activitatea Comisiei a încetat in momentul în care s-a deschis o procedură judiciară în acest caz. El a mai precizat că documentele Comisiei sunt puse la dispoziţia organelor în drept, relateaza Mediafax.
        Deputaţii jurişti au luat acestă decizie în unanimitate, invocând articolul 74 din Regulamentul Camerei, care precizează că se constată că o comisie parlamentară de anchetă încetează de drept în momentul deschiderii unor proceduri judiciare privitoare la fapte sau activităţi care constituie obiectul ei."
    • +5 (7 voturi)    
      Mauro, ti-ai facut datoria... :)) (Joi, 22 septembrie 2016, 16:12)

      Susufler0 [utilizator] i-a raspuns lui M.aura

      Mauro, poti sa pleci... :)))

      PS. Zau, m.ai Aurico, lasa-ne ! :)))))
  • -4 (20 voturi)    
    Basescu - o mare dezamagire ... (Joi, 22 septembrie 2016, 11:41)

    Luke1 [utilizator]

    Dupa ani de zile in care aparent sustinea anticoruptia brusc si-a dat arama pe fata - aratand ca este la fel de abject ca cei pe care ii "combatea" ...

    A inselat cumplit increderea oamenilor care sperau ca lucrurile vor merge pana la urma bine in tara asta ...

    Iar atacurile la DNA sunt absolut mizarabile ...
    Evident, disperarea e mare cand se strange latzul ...
  • -3 (17 voturi)    
    Precizare (Joi, 22 septembrie 2016, 11:46)

    taticutu [utilizator]

    Domnule fost Presedinte, ce ne intereseaza ca o sa spui, nu stiu cand si niste nume ? Mai bine spune sursele dtale din DNA, pentru ca stii ca legea trebuie sa fie respectata de TOTI , nu numai de "catei " !
  • -5 (23 voturi)    
    in sfarsit... (Joi, 22 septembrie 2016, 12:35)

    123NADIC [utilizator]

    e bine ca in sfarsit s-a ajuns si la el... fratele, fiica, protejata nutzi, etc... o gramada de oameni patati care graviteaza in jurul unui fost presedinte absolut sinistru, avand in vedere ca si-a batut joc de increderea pe care I-au acrodat-o oamenii in 2004, atunci cand au sperat ca vor scapa de mafia lui bombo (analfabetul era numit atunci capul mafiei ca apoi sa fie reevaluat, iar business-urile aducatoare de cash sa fie preluate si administrate de cei pe care ii vedem acum pe la DNA!!). Bravo DNA!!!
  • -6 (16 voturi)    
    Bunicule (Joi, 22 septembrie 2016, 12:45)

    batmanss [utilizator]

    Sa fii tu primul presedinte din România cu pijamale dungate ? Legea se aplica numai dusmanilor tai? Vorbește subiectivismul din tine si teama .
  • -6 (10 voturi)    
    e ultima perversiune a marinarului... (Joi, 22 septembrie 2016, 13:49)

    demaGOGU [utilizator]

    ...sa fie ingropat de monstrul pe care l-a creat.
  • -5 (11 voturi)    
    Panaacu 2 ani era de neimaginat astfel de (Joi, 22 septembrie 2016, 14:18)

    xrogo [utilizator]

    postari pe HN,daca indrazeai numai sa-l critici pe Basescu erai luat la suturi de nu te vedeai,uite domnule cum se schimba optica postacilor!!!
    • -4 (10 voturi)    
      nu optica s-a schimbat, buzunarul larg (Joi, 22 septembrie 2016, 14:58)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      s-a inchis.
      iar gratis merge mai greu cu lauda la Udrea si Basel.
  • -5 (11 voturi)    
    si eu tot votam si ma certam cu colegii pentru bas (Joi, 22 septembrie 2016, 14:19)

    jackalphonse [utilizator]

    In perioada in care base era extrem de informat, avea toate "agentiile si serviciile" in mana si ii erau loiali de la un capat la celalalt. Te pomenesti ca nu stia cu ce se ocupa "asta mare" si sotul ei.
    "...constituire a unui grup infractional organizat, fals material in inscrisuri oficiale, fals intelectual, fals in inscrisuri sub semnatura privata, uz de fals, conflict de interese, abuz in serviciu si spalare a banilor.

    Sotul Ioanei Basescu, Radu Pricop a fost trimis in judecata de DNA in iunie 2015, pentru savarsirea infractiunilor de complicitate la santaj si instigare la fals in declarati..."
    • -5 (7 voturi)    
      stia tot despre Mona Musca.... (Joi, 22 septembrie 2016, 14:59)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      de exemplu.
  • +3 (9 voturi)    
    Lisa de memorie (Joi, 22 septembrie 2016, 15:31)

    Observatory [utilizator]

    ...basescu v-a scoop din ka ka, a ti uitat vremurile glorioase cu Iliescu,Nastase,si mai recent "Poanta"
    Romania: Niciodata multumit, poate sa vina Ceausescu , ca meritati sa stati la coada pentru paine,sa stati la sedinte de partid pana noaptea, si sa stai afara in strada si sa srtigati " Traiasca cel mai destept om din lume Ceausescu PCR Ceausescu PCR..
    A fost vreo data un conducator pe care l-ati placut? Gheorghiu Dej, Ceausescu , on stralucitor de destept, nu terminas 4 clase si l ate iubit din suelte...

    Cacaciosilor !!
    • -4 (10 voturi)    
      unde era Base pe vremea lui Ceausescu? (Joi, 22 septembrie 2016, 16:35)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

      Pai....statea la coada la paine la Anvers, ca orice ceteaten roman care nu iesea nici in Bulgaria fara sa zica ok Securitatea!

      Iar dupa, cand s-a intors in tara de cinstit ce era, a fost pus director in Min Transporturilor, si sigur si atunci statea la coada la paine.

      In 1989 avea 1 mil de $, dupa cum sigur marturiseste.

      Mare om.....
  • -1 (3 voturi)    
    Au intrat postacii puternic pe minusuri:))) (Joi, 22 septembrie 2016, 18:48)

    mihai1986 [utilizator]

    Nu le vine sa creada la penali ca lumea ia atitudine si-i pune la zid...
  • +1 (3 voturi)    
    strangeti laturile ! (Joi, 22 septembrie 2016, 18:49)

    TRABI [utilizator]

    DNA , strangeti laturile tare-tare , sa guite si sacalii care au vandut tara cu tot cu populatie .... se stiu ei care-s...