Varianta de lucru: Un guvern cu mandat limitat

de D. Tapalaga, C. Pantazi     HotNews.ro
Marţi, 20 decembrie 2016, 20:11 Actualitate | Alegeri Parlamentare 2016

Liviu Dragnea
Foto: Hotnews
Una dintre variantele de lucru vehiculate in mediul politic este formarea unui guvern PSD-ALDE cu mandat limitat, condus de un alt premier decat Liviu Dragnea, au declarat pentru HotNews.ro surse convergente. Acest guvern ar urma sa plece in primavara, pana atunci Parlamentul avand timp sa modifice legea care il impiedica pe Dragnea sa fie premier (legea 90/2001).

Informatia trebuie tratata insa cu precautie, dat fiind ca suntem in pline negocieri politice pentru desemnarea unui premier si formarea unui guvern pe baza majoritatii PSD-ALDE. Varianta mentionata ar putea fi rasturnata chiar maine, daca PSD il propune pe Liviu Dragnea premier - varianta putin probabila in acest moment din cauza Legii 90/2001 (care interzice unui condamnat penal sa fie membru al guvernului).























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

15957 vizualizari

  • +13 (21 voturi)    
    Sigur (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:17)

    gigifisiune [utilizator]

    ca vor avea timp, dar trebuie sa tina cont de un lucru: Oamenii mai ies si in strada in din cand in cand.

    Sau iar vor sa vina tehnocratii vreo 3 ani jumate?
    • +5 (9 voturi)    
      PSD nu trebuie sa puna mana pe Guvern (Miercuri, 21 decembrie 2016, 7:32)

      Ed___ [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      Iohannis, trebuie sa :

      1) isi EXERCITE DREPTUL de a numi premier PE ORICE CREDE DUMNEALUI, pentru ca PSD si ALDE nu au candidat la parlamentare ca o alianta electorala !

      2) Sa il numeasca premier pe Basescu, astfel incat PSD sa nu voteze, si sa dizolve parlamentul alegand alegeri anticipate

      3) Pana atunci Guvernul Ciolos va ramane in functie, chiar si asa temporar, este cel mai bun guvern care l-a avut Romania

      4) daca PSD vor renunta, inainte de dizolvarea parlamentului, lucru care nu si-l doresc, atunci dl IOHANNIS trebuie sa numeasca PREMIER pe dl CIOLOS !


      Astfel incat avem TOATE premizele ca guvernul Ciolos sa ramana in functie si sa scoata tara mai spre liman, cum bine au facut-o in acest scurt timp !


      GUVERNUL si MINISTERUL JUSTITIEI nu trebuie SUB NICI-O FORMA sa ajunga la ciuma rosie !!!

      la dealde Ponta si Ghita, Dragnea si Iliescu !

      NU TREBUIE !

      Dl Iohannis trebuie sa fie un luptator si un curajos ! Are tot ce ii trebuie sa stea curmezis ciumei rosii !
      • 0 (2 voturi)    
        disperat, ai? (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:18)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Ed___

        ia zi, ce pierzi? o functie? niste contracte? sau esti un simplu postac neperformant?
    • +5 (5 voturi)    
      nesigur (Miercuri, 21 decembrie 2016, 8:33)

      gicusculeru [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      La cat de rosie e harta, nu cred ca mai iese lumesa in strada.
      N-a iesit cand si-au marit salariile si si-au alocat pensii specialem daramite acum...
      Un parlamentar are 18000 lei indemnizatie!!
      De 10 ori salariul minim. Vi de pare normal?
      • -2 (2 voturi)    
        lejer (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:19)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui gicusculeru

        un parlamentar are 14.000 lei, din care 7.000 pentru cabinet! mai usor cu batutul campiilor, ca e jenant
    • +2 (4 voturi)    
      Asta daca nu primește alta condamnare (Miercuri, 21 decembrie 2016, 9:25)

      Un Nene [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      De data ssta sper fără suspendare. Sau sa fie suspendat, dar de grindă.
    • +2 (2 voturi)    
      de pasti (Miercuri, 21 decembrie 2016, 9:48)

      dottore-plagiatore [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      Or sa faca toata treaba de Pasti, cand oamenii care ies in strada mananca miel si oua rosii.
      • 0 (2 voturi)    
        mielul (Miercuri, 21 decembrie 2016, 10:22)

        Crist y [anonim] i-a raspuns lui dottore-plagiatore

        De Pasti, dracnea o sa faca sacrificiul suprem ptr. tara: o sa se auto-crucifice...! Adica o sa devina PM.
    • +1 (1 vot)    
      aleluia (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:16)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui gigifisiune

      epoca strazii, in care cateva mii de ipochimeni anulau rezultatul urnelor, s-a dus
  • +4 (10 voturi)    
    sounds like a good strategy... (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:21)

    demaGOGU [utilizator]

    ...dar ptr asta trebuie mai intai demantelata Curtea Constitutionala (pe modelul polonez).
  • +9 (17 voturi)    
    degeaba (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:28)

    StefanB52 [utilizator]

    Nu doar legea trebuie sa o schimbe ci si pe Iohannis, daca-l vor pe Dragnea premier. Cu lege, fara lege, Iohannis a spus clar (cand inca nu se vorbea de respectiva lege) ca nu numeste un premier penal. Asa ca...vedeti-va de treaba, baieti.
  • +3 (5 voturi)    
    sa mai dea baba cu presupusu' (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:28)

    evoque [utilizator]

    dimineata era varianta pe "surse politice din bnr", seara avem o noua ipoteza pe "surse politice imaginare". Tot ce este posibil. Maine este ziua adevarului. Al naibii astia alui Dragnea cum nu scapa nimic, nimic.
  • -12 (22 voturi)    
    de ce va chinuiti atat (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:30)

    xanti [utilizator]

    PSD si ALDE au majoritate ,Dragnea e seful orice ar face Johannis .
    Atatea scenarii de ti se face greata.
    NOI poporul stiam cine e Dragnea si l-am VOTAT.
    PUNCT
    • +7 (17 voturi)    
      VOI poporul care ati votat (Miercuri, 21 decembrie 2016, 1:40)

      talos [utilizator] i-a raspuns lui xanti

      PSD-ul si nu pe pe Dragnea reprezentati doar 18% din poporul roman cu drept de vot, deci nu sunteti foarte reprezentativi pentru "vrerea intregului popor". Pe Hitler tot poporul la votat si rezultatul este istorie deja...
      Cand esti un nimeni si incepi sa vorbesti in numele poporului e bine sa te duci sa te cauti la cap... Utilizarea excesiva si inutila a majusculelor intareste necesitatea contolului mentionat mai sus..
      • 0 (6 voturi)    
        18% nu sunt reprezentativi,or fi restul (Miercuri, 21 decembrie 2016, 9:14)

        xrogo [utilizator] i-a raspuns lui talos

        reprezentativi,aia care scriu pe forumuri si nu ies la vot?
        Si daca ieseu de unde sunteti siguri ca ar fi votat anti PSD cum tot vehiculati?
        Atiti au iesit,astea sunt datele,cu ei dansam,restul e gargara ieftina si palavrageala de poastaci frustati!
        • 0 (6 voturi)    
          Maestre, sari ca si (Miercuri, 21 decembrie 2016, 12:41)

          talos [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

          gaina la muci! Nu am facut nici o speculatie de genu "daca si cu parca" referitoare la o participare mai responsabila la vot. Reformulez ce am zis ca poate intelegi: cand reprezinti doar 18% din populatia votanta si declami cu emfaza si cu majuscule "NOI POPORUL" esti ridicol.
          Despre palavrageala si postaci frustrati ai gresit "adrisantul", cauta in alta parte.
          • +2 (2 voturi)    
            asta-i democratia liberala (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:20)

            srpc [utilizator] i-a raspuns lui talos

            cine nu voteaza, nu exista
      • 0 (4 voturi)    
        schimbati placa (Miercuri, 21 decembrie 2016, 10:07)

        corbul109 [utilizator] i-a raspuns lui talos

        Toti veniti cu aceeasi placa... doar 18% sau doar 20%..blablabla
        Poti sa imi spui alti mai reprezentativi in parlament?
        Ar fi timpul sa intelegem ca doar cei care voteaza conteaza!!!
        • +1 (3 voturi)    
          Am folosit "placa cu 18%" (Miercuri, 21 decembrie 2016, 12:51)

          talos [utilizator] i-a raspuns lui corbul109

          doar vis-a-vis de expresia "NOI POPORUL".
          Referitor la ce conteaza pentru parlament, da, doar cei ce voteaza conteaza sau cum se spune la unele cununii "cine are ceva de spus să vorbească acum sau să tacă pe veci".
        • +1 (1 vot)    
          Am folosit "placa cu 18%" (Miercuri, 21 decembrie 2016, 12:51)

          talos [utilizator] i-a raspuns lui corbul109

          doar vis-a-vis de expresia "NOI POPORUL".
          Referitor la ce conteaza pentru parlament, da, doar cei ce voteaza conteaza sau cum se spune la unele cununii "cine are ceva de spus să vorbească acum sau să tacă pe veci".
    • 0 (4 voturi)    
      poporul (Miercuri, 21 decembrie 2016, 10:27)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui xanti

      Voi poporul care l-ati votat desi stiati cine este, sunteti complici. Punct.
      • +2 (2 voturi)    
        Ca si aia care stiau cine e si nu s-au dus la vot! (Miercuri, 21 decembrie 2016, 13:48)

        UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

        ...din pacate
  • -12 (22 voturi)    
    Odysseia (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:34)

    Mazeta [utilizator]

    Dragnea a descoperit o chestie: serviciile de informații sunt moarte fără informații. A scos ochiul ciclopului DNA, care acum urlă și se zbate neputincios.
    • -1 (3 voturi)    
      Cat esti de (Miercuri, 21 decembrie 2016, 6:46)

      persuasiv [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      amuzant.Auzi colo,''a descoperit o chestie''...
    • +2 (4 voturi)    
      a doua chestie (Miercuri, 21 decembrie 2016, 10:31)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui Mazeta

      Dracnea a descoperit muult mai multe chestii printre care si aia ca cei care fura azi un ou au totusi drept de vot si ca multi se multumesc sa ramana la ou. Depinde oul cui....
  • +9 (15 voturi)    
    PSD (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:43)

    Lukis [utilizator]

    Atata drac va trebuie sa modificati legea...
    • -2 (2 voturi)    
      ? (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:21)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Lukis

      o sa iasa hipsterii in strada? vezi ca daca iese si partea cealalta va sparge
  • +12 (14 voturi)    
    Pare fezabila aceasta varianta (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:43)

    Susufler0 [utilizator]

    care ar scurta perioada de aiatolah pt Dragnea si i-ar asigura acestuia o imunitate penala in adevaratul sens al cuvantului, punandu-l la adapost de pericolul de a raspunde pt faptele penale ce le-ar savarsi in timpul mandatului sau de Prim ministru, (in legatura cu serviciul.)

    PS. In fond, te sacrifici pt popor dar nici asa, ca sa ajungi in puscarie ! ;)
  • +7 (13 voturi)    
    ori anuleaza legea ori se anuleaza pedeapsa (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:46)

    mnicku [utilizator]

    sa nu fim naivi sa credem ca n-au ei pirghii printre judecatori , asa finutz si incetisor rezolva "baietii" veseli problema

    mecanismul a fost explicat f clar de voicu - alt infractor, parlamentar condamnat penal ce vota cu 2 maini suspendarea lui Basescu in 2012. (inregistraea video asta a aratat)

    "in instanta ori prelucram dosarul la intrare ori pe
    " teava " asa incit la iesire iese curat ca lacrima .
  • +6 (14 voturi)    
    alianta infractorilor (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:47)

    yellowdog [utilizator]

    umileste Romania cu un premier condamnat penal
  • +5 (9 voturi)    
    bravo (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:51)

    GeorgeT [utilizator]

    Ati fost votati acu.. toti ce care nu au votat sau au votat cu voi merita din plin tratamentul vostru.
  • +4 (12 voturi)    
    Haimanale (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:51)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Un guvern PSD+ALDE condus de un condamnat penal. NISTE HAIMANLE!
  • +6 (14 voturi)    
    Nu a inteles nimic (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:52)

    benicio [utilizator]

    Dragnea nu a inteles ce a zis Johannis sau a inteles dar il doare in spitz. Johannis a zis ca decizia lui de a nu accepta un premier penal nu are legatura cu nici o lege. E vorba de o decizie bazata pe etica. Etica, tovarasu Liviu, ati auzit de asa ceva?
  • +10 (18 voturi)    
    Recomandare (Marţi, 20 decembrie 2016, 20:57)

    Mustata lui Dragnea [anonim]

    daca tot vor să modifice legea ca infractorul dracnea să ajungă cu orice pret prim-ministru .
    Trebuie să se tină cont de faptul că dracnea , cu putin noroc ( sau ghinion ) poate fi condamnat in dosarul bombonica până in primăvara . Deci recomandarea mea e ca noua lege să prevada neapărat că premierul să isi poate exercita aribuitiile inclusiv de la Rahova . Penitenciarul Rahova . Eventual guvernul provizoriu să infiinteze un birou special in penitenciar .
    Altfel nu au făcut nimic .
  • +9 (17 voturi)    
    Hahahahaha, bravo votaci (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:00)

    Wanheda [utilizator]

    Se aude xanti? Ti-ai luat tara inapoi? Ai dat-o pe mana penalilor bah.
  • -9 (17 voturi)    
    Noaptea mintii... (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:15)

    taticutu [utilizator]

    Asa diversiune din partea Dvs,chiar ca n-am mai vazut... Cred ca e bine sa va linistiti...Chiar daca nu va convine , si se vede, totusi PSD a castigat alegerile lejer ! Asa e in democratie ! Poate si in tenis...
  • +5 (9 voturi)    
    intrebare... (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:16)

    liviu_ [utilizator]

    ok... schimba legea... dar
    1 - ei au dat legea... deci dau cu stangu in dreptu
    2 - cum vor convinge strainii ca acest guvern este de incredere
    3 - cum o sa-l convinga pe Iohannis sa-l propuna pe dragnea premier?! din cate stiu aici chiar are ceva putere presedintele si nu poate sa fie propus daca se tine Iohannis tare decat prin suspendare (cu sanse mai mici de reusita chiar si decat cea a lui basescu)...

    cred ca psd pentru binele tuturor ar trebui sa renunte la varianta dragnea sau alti penali
    • +5 (9 voturi)    
      raspuns posibil ... (Miercuri, 21 decembrie 2016, 2:05)

      talos [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

      1. Nu ar fi prima oara si nici ultima oara cand modifica legile dupa interesul propriu, pardon, national :)

      2. Nu e nevoie sa-i convinga pentru ca pe straini ii inteseaza sa le fie aparate interesele lor. Ca ne dam noi in cap e treaba noastra atata timp cat dansam pe menuetul bruxellez. Din pacate exemple de penali in politica gasim si la ei.

      3. O fi sasu' capos dar trebuie si el sa se bazeze pe constitutie si pe lege nu pe muschiu'lui. Daca baietii il imping pe Guduraul Partidului/Avocatul Poporului la Curtea Constitutionala si asta vine cu rezolutia pozitiva in dinti KWJ nu se mai poate opune decat daca doreste sa treaca printr-un referendum de suspendare cu sanse nu tocmai mici de reusita.

      Deocamdata PSD=Dragnea (aproape) iar la Dragnea e o problema de mega orgoliu asa ca nu va renunta usor mai ales ca rezultatul alegerilor ii sufla puternic in panze.
  • +4 (6 voturi)    
    Invalidarea mandatului este valabila pentru altii (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:38)

    ty [utilizator]

    nu pentru pesedisti de frunte.
  • -3 (5 voturi)    
    chiar? (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:42)

    vi_escu [utilizator]

    Surse convergente, adica speculatii.
    • -1 (1 vot)    
      speculatiii (Miercuri, 21 decembrie 2016, 10:34)

      Crist y [anonim] i-a raspuns lui vi_escu

      ....cum ar fi un prapadit de regulament al camerei dar clar, si biblia e interpretabila, depinde de cine o propovaduieste, nu?
      • +1 (1 vot)    
        lejer (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:24)

        srpc [utilizator] i-a raspuns lui Crist y

        cel care a introdus art. 7 spune clar: se refera la cei care au fraudat alegerile la care au castigat mandat, nu la orice fel de proces electoral, de oricand; alte nedumeriri?
  • +2 (8 voturi)    
    Cine stie! (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:45)

    manusha [utilizator]

    Sa zicem ca-i repara acum himenul si-l fac curat ca o floricica, pe Dragnea il asteapta alt proces si poate o noua condamnare. Dar marii borfasi conduc si din inchisoare.
  • +4 (10 voturi)    
    pai, (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:52)

    om simplu din multime [utilizator]

    facem si abrogam legi pt. dracnea ?
    se va si numi legea liviu niculaie...
    haoleeeeo, sa ne luam bilete one way !
  • +7 (13 voturi)    
    ... (Marţi, 20 decembrie 2016, 21:56)

    DT34 [utilizator]

    Daca parlamentul modifica legea 90/2001, eu ma duc peste ei.
    • +1 (1 vot)    
      du-te (Miercuri, 21 decembrie 2016, 15:25)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui DT34

      apoi vor veni sustinatorii lui Dragnea si nu te vad iesind prea bine din confruntare
  • +1 (9 voturi)    
    Realitati . (Marţi, 20 decembrie 2016, 22:04)

    Andrei_Fieraru [utilizator]

    Schema asta nu va tine . Dosarele lui Dragnea merg in continuare si nimeni nu le poate opri acum . Degeaba modifica noii parlamentari legislatia care il deranjeaza zilele aste pe Dragnea . Parlamentarii nu pot modifica intreg Codul Penal si chiar daca ar putea , americanii n-au plecat din Romania si nimic nu se schimba fundamental fara aprobarea lor .
  • +2 (6 voturi)    
    e o gluma (Marţi, 20 decembrie 2016, 22:23)

    natbl73 [utilizator]

    pentru ca daca asta se va realiza, noi suntem o gluma
  • 0 (8 voturi)    
    Penibil! (Marţi, 20 decembrie 2016, 22:52)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    1. Daca se schimba legea si condamnatii penal (chiar si cei cu suspendare, chiar si cei pe care se fac erori judiciare daca acestea nu sunt probate) , deci daca au voie condamnatii penal sa fie prim ministrii automat toate posturile de la stat trebuie sa devina accesibile puscariasilor. Nu se poate doar pentru Dragnea! Pedofilii sa fie paznici la scoli, violatorii sa pazeasca modele de lenjerie intima, samd. Si trebuie sa dispara si cazierul. Ce nevoie mai ai de cazier pentru un paznic daca insusi prim ministru este infractor?
    2. Remarcati ca "victoria" PSD-ului este similara cu "victoria" lui Nigel Farage in cazul Brexit! Nimeni din PSD nu se baga in fata si zice: voi aduce lapte si miere in Romania asa cum a promis Dragnea! Inteleg ca propunerea ca Florin Georgescu sa fie prim ministru a fost luata ca model de printat pe hartia igienica folosita in interiorul BNR! Nimeni serios nu se baga la jugul promisiunilor imposibil de a fi tinute de Dragnea! Lasati sa ajunga domnul infractor prim ministru, sa se faca de rusine, si victoria asta a PSD, poate deveni o victorie strategica pentru partide de dreapta!
  • +1 (5 voturi)    
    Da... (Marţi, 20 decembrie 2016, 23:02)

    mumuishere [utilizator]

    Cât cinism și desconsiderare...
  • +5 (9 voturi)    
    Despre lege și moralitate (Marţi, 20 decembrie 2016, 23:11)

    Furnicuta [utilizator]

    Din câte am mai citit pe ici, pe colo, există șanse reale ca penalul Dragnea să câștige la CC dreptul de a fi desemnat prim-ministru astfel că ipoteza unui guvern tranzitoriu cred că este una reală.
    Trecând peste acest aspect, ceea ce nu înțelege PENALUL Dragnea (și nu numai el) este faptul că un prim ministru penal nu are nicio autoritate morală MAI ALES ÎN RELAȚIILE INTERNAȚIONALE. Și, lucrul cel mai grav este că, dacă pe Dragnea îl doare în schimbătorul de viteze, pentru România este o catastrofă pentru că toți o să facă numai miștouri pe seama noastră. Adică, băi, românilor, din cei 20 milioane de locuitori nu ați găsit unu curat care să vă reprezinte? Chiar dacă nu se va face o afirmație de acest gen față-n față, tot în penibil cădem. Pentru ce? Pentru ambițiile politicianiste ale unui neica-nimeni care ignoră componenta MORALITATE.
  • +4 (10 voturi)    
    Dragnea s-o lase balta (Marţi, 20 decembrie 2016, 23:40)

    skanda7 [utilizator]

    Daca are un pic de minte n-o sa se atinga niciodata de legea aia. Nu cred ca-si doreste sa scoata din adormire milioanele de pasivi. Ultima data cand s-au trezit au schimbat un guvern in 3 zile ...
  • +10 (12 voturi)    
    va lupta pana la ultima picatura de sange (Marţi, 20 decembrie 2016, 23:53)

    revo [utilizator]

    Dragnea este ingrozit de perspectiva de a pierde fraiele partidului fie si pentru o secunda, pt ca vede bine ce li s-a intamplat celorlalti:
    - mega arogantul conu'Nastase, pentru care au schimbat si legea electorala ca sa-i faca lui mandat de cinci ani, a ramas incalcit intr-un fular, e somer si isi numara oualele;
    - iubaretul Geoana, ala cu SPA-ul la Vantu, a fost gonit in ultimul rand, apoi din partid, si apoi si din casa de protocol!
    - galacticul Puie Monta mai are cate un sughit din cand in cand, isi contempla selfiurile cu personalitati incarcate pe FB, dar langa Dragnea nu indrazneste sa se afiseze, sa nu-i traga ala una peste bot si sa-l lase fara imunitate, cand i-o veni randul sa fie luat la bani marunti de DNA.
    Avand asa o pespectiva in fata ochilor, Dragnea il va pune pe viitorul prim-ministru-marioneta sa-i aduca zalog copiii, nepotii si nevasta, ii va caza la Bombonica, la hotel, si nu le va da drumul decat in momentul in care marioneta ii va preda scaunul din Piata Victoriei. Intre timp, se va baricada in sediul PSD si va aranja cu clanul nevesti-sii (ca dupa nume, Bombonica provine dintr-un clan) sa pazeasca intrarea, sa nu intre nimeni, sa nu cumva, Doamne fereste, sa-i ia careva scaunul de sef PSD.
  • +8 (10 voturi)    
    o da (Miercuri, 21 decembrie 2016, 0:39)

    I [utilizator]

    "felicitari" tuturor votantilor PSD precum si celor care nu au votat!
  • -7 (11 voturi)    
    ma doare la basca.... (Miercuri, 21 decembrie 2016, 1:12)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ... cine va fi premier...ma intereseaza sa puna imediat in aplicare programul PSD ....
  • +2 (6 voturi)    
    Seful unor borfasi renunta la pensia speciala!! (Miercuri, 21 decembrie 2016, 1:28)

    deval [utilizator]

    Cat de sef si cat de borfas tot nu are sange in instalatie sa spuna ca va anula pensiile speciale pentru parlamentari !! Stie ca ar fi pulverizat de ai lui , a doua zi !!
    In schimb imi spune mie, cetatean ca el renunta la pensia LUI speciala de ca si cum doar pensia LUI speciala era problema! Ce arata asta ? Asta arata ca desi stie ce lovitura pozitiva de imagine ar aduce psd-ului prin promisiunea ca va anula aceste privilegii nejustificate, nu isi poate permite sa o faca pentru ca nu se poate pune cu ceilalti borfasi , ca nu detine puterea nici in partidul lui macar desi se da cu scrobeala zilnic !!
  • +2 (4 voturi)    
    Starostele penalilor si guvernul sau LIMITAT (Miercuri, 21 decembrie 2016, 7:14)

    Plagarus [utilizator]

    Vlasca si Telormanul,pusca si franghia lata.
  • 0 (2 voturi)    
    PSD SRL (Miercuri, 21 decembrie 2016, 9:07)

    nick11 [utilizator]

    PSD cu raspundere limitata,deci PSD SRL!
  • 0 (2 voturi)    
    mda... (Miercuri, 21 decembrie 2016, 9:33)

    liviu_ [utilizator]

    asta este cea mai sinucigasa varianta posibila pentru Romania!
    evident in ochii strainilor, ca votantii antenisti ai psd o sa fie ok sa puna si un tigru care cere sacrificii umane ca primministru