Adrian Nastase: In 2004 am fost invins de MISA, nu de Traian Basescu

de D.G.     HotNews.ro
Duminică, 15 noiembrie 2009, 13:51 Actualitate | Politic


Adrian Nastase declara ca in 2004 nu a fost invins in alegeri de Traian Basescu.

"In 2004 am fost invins de MISA. Si mai mult decat atat, faptul ca in acea seara in care rezultatele votului au fost de 50% - 50%, nu am cerut o renumarare a votului, a salvat Romania de un fenomen de tip Kiev, care ne intorcea ca imagine cu mult in urma", a spus Nastase.

El mentioneaza faptul ca in Piata Universitatii "se aflau deja adunate grupuri portocalii, cu caramizi, cu borduri, pregatiti pentru o revolutie portocalie ca la Kiev. Aceste informatii le aveam primite de la Serviciile Secrete. Nu puteam risca sa arunc tara in haos, mai ales dupa ce abia incheiasem negocierile cu Uniunea Europeana. Foarte multi tineri MISA au venit la vot in sectiile speciale din Gara de Nord", a mai spus liderul PSD.

Facand o paralela intre Iuscenko si Basescu, Nastase a afirmat: "Popularitatea liderului ucrainean al revolutiei portocalii a ajuns astazi la 2,5%, ceea ce ii doresc si lui Traian Basescu".

Traian Basescu poate fi invins pe terenul lui si chiar cu propriile arme, a declarat, duminica, la Ramnicu Valcea, presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase.

"S-a vazut in confruntarea de ieri dintre candidatul PNL si Traian Basescu, ca presedintele actual al Romaniei se afla in plin proces de erodare a imaginii, o erodare chiar fizica si ca exact pe un teren in care parea imbatabil, ma refer la vorbele de duh, pierde teren", a declarat Nastase, citat de Agerpres.

In opinia liderului PSD, prestatia lui Traian Basescu in confruntarea electorala de la Cluj a fost lamentabila ' per ansamblu.'

"Mircea Geoana nu a participat din motive obiective. El va participa cu siguranta la confruntari electorale largite, cu toti candidatii la presedintie. Si atunci o sa il vedeti pe Traian Basescu cat de mic este. Pentru ca nu e corect sa se bata cu pumnul in piept pentru realizari care nu sunt ale lui', a precizat Adrian Nastase.

Presedintele Consiliului National al PSD a subliniat si modul in care presedintele Romaniei declara ca in timpul manadatului sau 'tara noastra s-a marit cu 9.600 km patrati'.

"Trebuie ca lumea sa stie ca demersurile in justitie intreprinse de Romania pentru a recupera platoul continental din zona Insulei Serpilor au inceput din vremea PSD, o echipa pe care noi am pregatit-o si am instruit-o, asadar nu mi se pare corect sa te lauzi cu rezultate pe care le-ai cules dupa ce au fost insamantate de altii', a spus Nastase.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6464 vizualizari

  • +8 (12 voturi)    
    inca se ascunde dupa fusta Parlamentului, (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:01)

    Ovidiu [anonim]

    Adisor?

    Lasa ca dupa ce se reduc scaunele la 300 si o singura Camera, o sa fie mai usor de ales graul de neghina....
    • +2 (2 voturi)    
      corect (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:12)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Ovidiu

      are dreptate dl. Nastase. Si Neandertalienii au fost invinsi de Homo Sapiens.
  • +4 (8 voturi)    
    SPIRALA (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:04)

    Cetatean [anonim]

    "In 2004, MISA a facut o spirala in jurul meu si m-am integrat in Absolut".
  • +6 (10 voturi)    
    UN OM FARA OO SI PRINCIPII (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:04)

    Surfer [utilizator]

    s-a trezit si bombonel dupa 5 ani...
  • +8 (12 voturi)    
    Inca unul (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:04)

    andrei [anonim]

    Am ramas uluit de faptul ca Orban apropiatul lui Antonescu ne-a denumit pe cei care votam cu Basescu tigani,alcoolici,prostituate...dar si Nastase acum da o palma romanilor! d-le Nastase v-a invins poporul pe care l-ati umilit,l-ati distrus si l-ati vandut la fier vechi ..si inca ceva noi,cei care il vom vota inca o data pe Basescu bem apa plata..!
  • +7 (11 voturi)    
    de la bitner citire (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:05)

    bitner [anonim]

    nastase, las-o in sange... obisnuieste-te cu ideea ca nu te-a mai vrut lumea.
  • +34 (44 voturi)    
    oare? (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:07)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    In 2004 PSD a fost invins de romani care erau satuli de declaratii de genul care le-a facut si acum. Romani satuli de proiecte dracula park sau autostrazi visate peste noapte. Daca cerea renumarare primea si mai putine voturi.
    Eu roman dintr-un oras cu baron local sunt satul sa vad oameni cu valize care intra si ies din CJ de mita sub forma de sticle de sampanie de oameni imbracati la costum care bat la usa sa ma intrebe daca votez cu ei si de fost presedinte care cand mai aparea se bloca tot orasul de parca era Obama .
    • +4 (8 voturi)    
      bine a procedat MISA in cazul Nastase (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:41)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      eram acum o GUATEMALA sub dictatura economica a 5 familii de borfasi !
    • +5 (9 voturi)    
      E de porc afirmatia lui Nastase (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:18)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      Eu stiu cazuri in care sate intregi au fost scoase la vot de primarul PSD-ist sa voteze cu Nastase pentru ca altfel "nu li se mai dau pensiile".
      Dupa ASA o frauda masiva, era DE PORC sa mai conteste si alegerile bombonel.
    • +7 (11 voturi)    
      SILA FATA DE NASTASE EGALATA DE BASESCU (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:41)

      marinica [anonim] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      Basescu a castigat datorita , insolentei, agresivitatii maxime, tupeului nemarginit, indecentei, demagogiei, si dispretului pe care Nastase l-a aratat societatii.

      Daca Basescu punea tunurile in campanie pe Nastase, mai castiga o data.

      Increzutul de Nastase are nevoie de 10 vieti sa se spele de pacate, in fata romanilor.

      Sper ca justitia sa-si faca treaba impartial.
    • +2 (8 voturi)    
      erau satui. (Duminică, 15 noiembrie 2009, 18:42)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      nu satuli.
      • +6 (10 voturi)    
        merci (Duminică, 15 noiembrie 2009, 18:25)

        Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui cristi

        Iti foarte multu :)
  • +39 (49 voturi)    
    eh bine ca ne-ai lamurit (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:07)

    ronewsaddict [utilizator]

    Bine ca a fost Misa , nu vreo conspiratie extraterestra sau eu stiu, evreii mondiali sau alta duda de-asta...
  • +29 (43 voturi)    
    Jigodia NASTASE (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:10)

    Ionut [anonim]

    Cine mai rabda o jigodie ca Nastase?
  • +34 (42 voturi)    
    nastasica... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:14)

    bai bade [anonim]

    tu te-ai infrant tu pe tine. prin ceea ce ai facut. acuma tot ce astept e sa nu mai faca psd-ul zid in jurul tau si sa-ti cada odata pentru totdeauna capu`. si acuma la modul serios MISA te-a daramat pe tine???? esti jalnic si ne insulti inteligenta.

    da, da... e sigur cat de tare e goana...
  • +28 (42 voturi)    
    mai Nastase .... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:16)

    Vali [anonim]

    Mai Nastase....mai falcute mei ... tu vorbesti de fapte...intai adu-o pe matsa Tamara sa o cunoastem si pe urma sa comentezi la adresa lui Basescu. Sau sa incercam sa o gasim pe hi5 ?!?
    Un corupt ca tine nu are voie sa vorbeasca...ca toti baroni tai din PSD....
  • +3 (7 voturi)    
    NASTASE????? (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:23)

    degeratu [anonim]

    Nu pot sa cred!!! Iar Nastase? Iar Nastase? Noi chiar nu scapam de asta niciodata? iar vrea sa se intoarca? E clar... iar tre sa merg sa-mi schimb pasaportul
  • -3 (5 voturi)    
    adrian nastase (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:25)

    tudor_m [utilizator]

    pentru prim-ministru!
    • +3 (3 voturi)    
      haha (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:14)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui tudor_m

      intotdeauna mi-au placut bancurile seci
  • +3 (5 voturi)    
    iar (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:26)

    veninusrl [utilizator]

    latra potaia asta care se ascunde dupa fustele parlamentului!?!
    iaca aditza-fostul premier minune a salvat romania, auzi la el, bine ca n-a contestat! cata nesimtire, asta si-ntr-o groapa cu rahat e-n stare sa spune ca el miroase a parfum!
  • -1 (5 voturi)    
    kmp (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:26)

    MihaiM [anonim]

    Din cate stiu eu Basescu nu s-a laudat ca a crescut el teritoriul Romaniei, ci ca lasa tara mai mare cu 'n' kilometri. Dar poate ma insel.
  • +27 (37 voturi)    
    pt Bombo (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:31)

    nico [anonim]

    D-le Nastase, zi mersi ca dormi noaptea in patul propriu si nu in alta parte ..
  • +7 (9 voturi)    
    Domnule Nastase... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:42)

    vasile [anonim]

    in locul dvs. mi-ar fi rusine sa mai apar in public.
    Alaturi de Iliescu si alte gunoaie din jurul vostru ati facut ca Romania sa ramina in urma celorlalti.
    Legat de noul teritoriu romanesc, am putea merge cu logica pina la Decebal si Traian, pentru ca ei au inceput sa contruiasca natia romana.
    Poate ca nu sunteti asa de inteligent cum va dati si ar fi trebuit sa pricepeti ca victoria este a celui care o obtine.
    In cazul nostru este a Romaniei, reprezentata in acel an de gratie de presedintele ei, conform legilor si constitutiei in vigoare.

    Legat de cine v-a invins in alegeri pot sa va spun in cunostinta de cauza ca v-ati invins singur prin aroganta, prostie, lipsa de respect fata de oamenii de rind, lipsa de respect fata de opozitia politica.
    Ca membru de partid simplu, cu vechime mare prin politica si informatii multe, va garantez ca stiu ce vorbesc ;)
  • +14 (18 voturi)    
    Pffffhihihihi (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:47)

    Sarsaila [anonim]

    ma faci sa riz imbracat!
  • +5 (7 voturi)    
    coruptule (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:49)

    Tomis [utilizator]

    MISA parut ca esti frustrat rau. Nu te-au dat jos nici sectele, nici agenturile straine si nici teroristii. Te-au dat jos romanii, satuli de cat ai furat tu si psd-ul tau jegos.

    Slava cerului ca ai pierdut, astazi am fi avut o dictatura de tip Coreea de Nord, cu Bombonel liderul suprem. Nu fabulez - in 2004 aveai toate televiziunile sub papuc, si peste 95% din ziare. Aia era dictatura, nu cum il acuzati voi astazi pe Basescu. Chiar ca ne-a trecut glontul pe langa ureche, era jale daca ajungeai tu presedinte.

    Daca ar fi fost alegeri corecte si nu cu fraude de tot felul, cum ar fi "Autobuzul" - patentata si perfectionata de psd, nu prindeai tu 40%. Frustratule, tu inca nu ai dat socoteala pentru Zambaccian, matusa Tamara si alte zeci de matrapazlacuri. Chiar eu am trait pe pielea mea "guvernarea" pesedista, cand ai vandut delta Dunarii si lacum Razim lui nenea Bittner - pentru cine locuia in zona, efectele s-au vazut, mafiotule. Cum este posibil ca o persoana fizica sa cumpere luciul apei, sa privatizezi ceva care apartine unei comunitati? Jegosule, am sa te tin minte pana crap, si ai face bine sa te rogi ca nu ne intalnim pe strada, ca nu mai raspund de actiunile mele. Am sa vorbesc cu Mitrea sa-si duca la capat promisiunea, aia cu dintii in beregata.
  • +4 (6 voturi)    
    in 2004 te-a invisn Matusa Tamara (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:52)

    Doboritorul de Bizoni [utilizator]

    pareMI-SA.
  • +4 (4 voturi)    
    . (Duminică, 15 noiembrie 2009, 14:58)

    Ivanu [anonim]

    In Ucraina Ianukovici chiar furase pe fata alegerile, deci revolutia portocalie a fost un succes. Insa lupta dintre presedinte si celelalte partide a distrus Ucraina. La noi Basescu a avut sprijinul Romanilor si dupa 5 ani de mandat inca detine peste 30% din intentiile de vot. Nastase intotdeauna va ramane un Ianukovici, un lider corupt, aservit unui grup de interese.
  • +3 (3 voturi)    
    Aceste informatii le aveam primite de la Serviciil (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:04)

    bizonul portocaliu [anonim]

    La cele comentate de adrian nastase si anume
    "Aceste informatii le aveam primite de la Serviciile Secrete",

    astept de urgenta pozitia serviciilor secrete!

    este grav ce afirma nastase si vreau sa stiu adevarul!

    iar daca a mintit, sa-si retraga urgent cuvintele.
  • +3 (3 voturi)    
    si eu care credeam ca de matusa Tamara, bre... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:05)

    mai sa fie... [anonim]

    oare toti doritorii de ciolan trebuie sa bifeze rubrica "injurat poporul roman"? uite unul (dintre cei mai nerusinati - dar asta o stim deja foarte bine) care isi permite sa identifice electoratul roman cu spalatii pe creier ai lui bivolaru.
    avand in vedere ca nu au cum sa influenteze optiunile de vot ale nici unui cetatean responsabil, ar fi dragut ca hotnews sa puna asemenea "citate" intr-o rubrica speciala de 'moravuri de campanie'. cei dezgustati de "politica" made in romania nu ar mai fi astfel obligati sa se impiedice de ele.
  • +25 (35 voturi)    
    "nemernicul " (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:09)

    mihais [anonim]

    cum il mai rabda dumnezeu pe bandiutl asta care a furat in 4 ani de-a rupt, s-au facut toti oamneni, macar sa aiba dracu decenta sa se ascunda sa nu-l mai vada nimeni
    • +2 (2 voturi)    
      pentru ca il rabdam noi. (Duminică, 15 noiembrie 2009, 21:06)

      donache [anonim] i-a raspuns lui mihais

      Dumnezeul din noi doarme si ii suporta pe ce-i ca el.
  • +3 (3 voturi)    
    Hop si Hastase! (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:24)

    radragos [anonim]

    Pe principiul "nici o zi fara o tampenie" gashca vesela din pesede se intrece in aberatii.
    "Marele om politic" Nastase a fost invins de... MISA. Nu de NASA, de MISA :-)
    Probabil ca daca nu reusea MISA, il infrangea Asociatia Dansatorilor de Tango.
    Noroc cu Serviciile Secrete care l-au informat pe Nastase si a evitat o revolutie portocalie. Cum ar veni, desi stia ca a castigat el, Nastase a cedat cavalereste in fata lui Basescu.
    Marele om, care se ascunde ca ultima gaina de justitie! Sunt miscat.
    Oameni de genul acestei "fetite" inchise in trup de barbat ar trebui sa dispara cat mai repede din politica. Astia cred ca e ca in fotbal: cu cat vorbesti mai multe prostii, cu cat castigi simpatie. Breaking News: chiar si in fotbal nu se mai intampla chiar asa.
    Mars la cotet, la Cornu, Nastase.
  • +31 (39 voturi)    
    Dictatorul striga dictatorul (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:25)

    georgio [anonim]

    Mi se si face pielea de gaina cand ma gandesc cum a trecut glontul dictaturii pe langa noi. Nastase ar fi fost pe bune dictatorul ala clamat azi de toate tonomatele. Nu ar fi fost azi, NIMENI , absolut NIMENI care sa poata si afirma ca e un dictator. Asa ca Nastase sa ne lase e un expirat. Bine ca a ratat in 2004.
  • +5 (5 voturi)    
    Il stiti pe Napoleon din Ferma Animalelor? (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:31)

    dadan [utilizator]

    Cand vine vorba de Nastase , intotdeauna il asociez cu porcul Napoleon din Ferma Animalelor....asocierea este valabila cu intregul regim impus de Nastase mai ales cand ma gandesc la celebra lege modificata - Toate animalele sunt egale, dar unele sunt mai egale decat altele..... adica porcii au imunitate ....
  • +2 (2 voturi)    
    impertinenta (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:36)

    noki [anonim]

    Atata impertinenta si nesimtire, e greu de priceput pt noi, oamenii normali, care nu furam, care nu inselam pe nimeni, dar la nivel national.
    Aceasta jigodie care ininte de 89 avea doar un Trabant, era informator si care fiind oportunist, s-a casatorit cu fata unui ministru ceasist, nu ne mai lasa in pace.
    Nu pricepe ca nu se adreseaza unor escroci ca el, ca povestea cu matusa Tamare, ne aduce aminte de furturile lui nedescoperite, dar mai ales nepedepsite.
    Cred ca soarta lui, fiindca nu e timpul trecut, e sa sfarseaca ia cativa ani buni de inchisoare, mai ales daca nu inceteaza sa ne sfideze, luandu-ne de imbecili.
  • -4 (4 voturi)    
    Nu .. (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:45)

    nety [anonim]

    ... sunt fan Nastase, jur ca am votat cu basescu. Numai ca acum ma simt ca un idiot (nu ca nu as fi!), pentru ca, votul cu basescu a fost:
    1. pentru tepele din piata victoriei (cine le-a mai vazut, poate elena udrea)
    2. pentru lupta cu sistemul ticalosit (ridzi, udrea cocos, berceanu popoviciu, cinstitul Yasim, nu fac parte din sistemul ticalosit?)
    3. pentru onestitatea omului care spune ce gandeste (eba, copilul - asa zicea presedintele, propulsat in parlamentul european nu va face grata?)
    4. sa traiti bine (cat de bine traim, nu datgi vina pe criza, criza din Ro este cauzata preponderent de scandalagiul basescu si nepriceputul boc).
    Daca mai vreti argumente va dau doua cifre: in 2009 evaziune fiscala cu voie de la anaf din accize este de peste 1 miliard de euro pe luna. Datoria contractata de nevolnicul boc in 11 luni este de 32 miliarde euro. Faceti socoteli si vedeti. De fapt, acest comentariu, este un test daca se poasteaza sau nu numai basescienii.
  • +4 (4 voturi)    
    mai nastase... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:46)

    The Saker [utilizator]

    lasa-ne, mai...nu vezi ca ne plictisesti?
  • +4 (4 voturi)    
    cum de ai tupeul sa comentezi "nepot at tamarei"? (Duminică, 15 noiembrie 2009, 15:50)

    spun NU pds-ului!!! [anonim]

    "Popularitatea liderului ucrainean al revolutiei portocalii a ajuns astazi la 2,5%, ceea ce ii doresc si lui Traian Basescu". ? Dar a ta cat este? dar a psd-istilor in general? de ce lui geoana i s-a lipit atat de bine porecla Prostanacul, pt ca e apreciat? pt ca il stimeaza lumea? ne-am saturat de psd-isti, de oameni care se dau corecti pana ajung in functii, si apoi actioneaza doar pt averea lor. oare in timpul carei guvernari a aparut termenul de baron local? nu a psd-ului? era tara acoperita de oameni care faceau ce voiau la ei in judete, ca deh, era mosia lor! aveti tupeul sa va mai milogiti de oameni, dupa ce toata tara stie mentalitatea voastra? dupa ce ca tara e considerata un dezastru din vina voastra, cum nu va crapa obrazul de rusine, porcilor? acuzati pe alti ca nu au facut nimic, in conditiile in care tara ajuns pe butuci in timpul guvernarilor voastre? nu e de mirare ca sunt multi oameni care regreta regimul ceausescu! asta pt ca in timpul vostru a fost chiar mai rau! s-a distrus mare parte din ce ramasese de la ceausescu! de ex, canalul pe arges, care era terminat in proportie de 90 si ceva %, si care ar fi fost gata daca mai traia ceausescu 6 luni! voi nici pe ala nu ati reusit sa-l terminati!!! intreprinderile mari le-ati distrus si pe ele sau le-ati vandut pe nimic, ca sa ia fiecare partea lui de ciolan! Cat despre "Prostanac", si afirmatia de mai sus, in care spune "nepotul tamarei" ca o sa vedem ce mare si tare e geoana, de ce nu a participat la confruntare? Ca doar geoana lansase provocarea! Nu a vrut sa mai vina la provocarea pe care el o facuse? :))))) Asta clar arata ceva! Cum sa credem ca va face ce spune daca o sa ajunga presedinte, in cazul in care nu face ce spune nici in campanie?! Cum de s-a gasit geoana sa mearga la moscova tocmai acum inainte de alegeri? din ce imi aduc aminte anul trecut era o criza a gazelor... de e nu a mers atunci? Acum brusc a realizat ca relatiile cu Rusia sunt reci si ca tre sa le incalzeasca?
  • +5 (5 voturi)    
    Serios?! (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:06)

    domino63 [anonim]

    Nu cumva te/au infundat aceleasi lusruri pe care le face si geoala acum?!
    In locul tau mi/as vede de copii, nevasta si as lasa politica.
    Esti terminat.
    Looser!
  • +3 (3 voturi)    
    ...si marmota? (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:18)

    radragos [anonim]

    Pai bine ca n-a zis ca l-a batut Asociatia de Locatari de la un bloc de prin Dristor.
    Nu mai are de mult rusine bombonelul asta care fuge de justitie de 5 ani ca dracu' de tamaie.
  • 0 (4 voturi)    
    Intrebari de la un bun "amic" (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:22)

    Ristea Priboi [anonim]

    Nefericita comparatie cu Misa, Adriane, chiar asa de jos cazusesi , sa te fi daramat o adunatura de habotnici obsedati sexulal si homosexuali?
    Ai ajuns sa te compari cu acel jalnic Bivolaru, seful Misei?? Poate , cu aceasta ocazie iti vei mai aminti si de marsul pe care l-ai orchestrat si condus cu surle si trambite pe strazile capitalei, pentru salvarea de la puscarie pentru coruptie a fratelui acelui sef al Misei, tot un Bivolaru, care era si deputat PSD, ??!! SI tot nu a scapat. Dar l-a razbunat frate-su la alegeri!!!!
    • +1 (1 vot)    
      confuzii (Duminică, 15 noiembrie 2009, 22:55)

      Holon [utilizator] i-a raspuns lui Ristea Priboi

      Domnule Ristea, 1. Gregorian Bivolaru nu e frate cu Gabriel Bivolaru, totul a fost o diversiune pentru presa, intretinuta de ambele parti, inclusiv de dl.guru. 2. De unde aiscos-o cu homosexualii de la MISA?!? Pai multi dintre misani sunt homofobi si condamna vehement homosexualitatea. Numa' bine!
  • +3 (3 voturi)    
    Mi-am adus aminte... (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:22)

    Rumalun1st [utilizator]

    "Elemente fasciste huliganice au incercat o lovitura..."
  • +2 (2 voturi)    
    D_ale lu' Bombonel (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:24)

    sile [anonim]

    Subtil atacul la Basescu....doar ca se vede,de la o suta de km distanta, ca-i cusut cu ata alba.
  • +6 (6 voturi)    
    MISA? Mi s-a facut greata. (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:27)

    ac [utilizator]

    "Laudat fie omul care, neavind nimic de spus, nu confirma acest fapt prin cuvinte".
    Cam asta face si tov. nastase4case. Vorbeste ca sa se auda vorbind. Ca mesaj nu a transmis.
  • +1 (1 vot)    
    tupeu conform etniei (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:40)

    tepes [anonim]

    nesimtitul de serviciu ,lasa-ne si-ti pregateste apararea pt.faradelegile care le-ai facut si a hotiei pe care le-ai adus la rang de arta.Nu ne-ai niciodata misterul imbogatiri tale,sa ne imbogatim si noi sau macar saducem un trai decent ,mister nedezlegat
  • +5 (5 voturi)    
    Matusa Tamara l-a infrant pe Adrian Nastase! (Duminică, 15 noiembrie 2009, 16:57)

    Tamara, matusa lui Adrian [anonim]

    eu nu inteleg de ce nepotelul nu vrea sa recunoasca! eu l-am invins, nu MISA. Si daca totusi MISA l-a invins... atunci devine clar de ce Adrian Nastase a comandat procesele, bataile si campania murdara de presa impotriva MISA. Cu toate aceste represalii, in care a fost sprijinit de Ministerul de Interne si de aparatul justitiei, precum si de presa, el a fost invins! Ce rezulta de aici? Ca tipii de la MISA sunt super tari, ca Nastase e un mason amarat, si ca inca mai sunt sperante in tara asta, pentru ca asa vrea Dumnezeu!
  • +3 (3 voturi)    
    Tine-l, Doamne, cat mai departe de noi! (Duminică, 15 noiembrie 2009, 17:28)

    urania [utilizator]

    Cum nu-i este rusine sa mai iasa in fata si sa faca astfel de afirmatii! In loc sa zica mersi ca nu poarta uniforma in dungi, asa cum ar merita, el musca. Nici acum nu a realizat ca s-a invinst singur, ca romanu-i tolerant dar pana la un punct, cand il calci rau pe bataturi, iti paleste una de nu te mai ridici de jos! Nu pot sa uit cum in ziua alegerilor pt Cotroceni, acum 5 ani, un drum national spre Bucuresti era albastru - nu isi schimbasera culoarea - plin de afise cu Nastase, pe toate gardurile, pe toti copacii iar autobuzele pline cu votantii lui zburdau pe sosea...si tot degeaba. Ne-a ferit Dumnezeu de acest pui al comunistilor cu pedigree de la Moscova! Iar Nastase o sa moara si nu o sa inteleaga de ce a pierdut si a castigat Traian Basescu. De aici si obsesia lui bolnavicioasa cu Basescu, pt tot ce nu e bine in opinia lui, de vina e Basescu! Mai bine s-ar duce la Cornu sa-si numere outzele care i-au mai ramas...daca nu sa plece in Congo, poate acolo mai are sanse sa-i pacaleasca pe bastinasi cu 'bilutzele si margelutzele lui colorate in rosu'!
  • +3 (3 voturi)    
    dictator e cel care impune nu cel care ingaduie (Duminică, 15 noiembrie 2009, 17:42)

    Tulceanul [anonim]

    Stai sa vezi daca iese Antonescu ce dictatura ne paste! Sa nu uitati ce am scris aici! Totusi, poate ne fereste Dumnezeu si ne continuam libertatea cel putin in forma de acum.
  • +4 (4 voturi)    
    Parerea mea (Duminică, 15 noiembrie 2009, 17:50)

    Stanila Dan [anonim]

    Adrian Nastase=hotul nr. 1 al PSD si nesimtitul care a distrus tara datorita vanzarilor de pomina din perioada 2000-2004.Sa se ia de mana cu un alt mincinos si ipocrit-Ion Iliescu-cel care a supervizat distrugerea tarii!
  • +4 (4 voturi)    
    Pe Nastase 4 case (Duminică, 15 noiembrie 2009, 18:20)

    Stella [anonim]

    il apuca nebunia cand vede ca BASESCU va castiga din nou si nu poate sa-si impuna dictatura asupra romanilor cu un presedinte ca Geoana si el prim-ministru. Cred ca nici in iad nu mai este loc pentu un dictator hot, ingamfat, mincinos . Piei satana din calea romanilor.
  • -4 (4 voturi)    
    an:cistigatorul blogoscar-ului politicienilor(1) (Duminică, 15 noiembrie 2009, 18:36)

    rogvaiv [anonim]

    ps1.
    e singurul politician profesionist(in afara de noi
    amatorii),de la care am auzit la tv, una din cauzele pertinente a recrudescentei faptelor antisociale in rindul tiganilor: lipsa muncii si educatiei organizate, care inainte de "89 era acoperita prin munca masiva a acestora la CAP-uri si IAS-uri.Acestea s-au desfiintat
    si nepunindu-se ceva solid in loc,s-a deschis cutia pandorei.....daca se stie cauza,sa vedem planul de masuri a celor care renunta la unul din putinii oameni de stat,care-i avem...apoi, rezultatele...sper ca le vine mintea la cap, in al 12-lea ceas..
    ps2.
    singurul premier,sub care: s-au pif in functiune 170km autostrada(buc-fetesti),construit 400 de sali de sport,programul"laptele si cornul"(care atragea si pe copii de tigani la scoala),site-urile:
    e-licitatie,e-guvernare,it-istii opriti sa
    emigreze,intrarea in nato,finalizare pregatire intrare ue,s-a realizat prima crestere economica-dupa criza interna de dupa "89,etc
    ps3.
    an: se apara cu mijloace constitutionale in niste dosare juridice instrumentate politic(primul denunt politic facut de alianta "DA", in 2004) si care nu mai inceteaza,cu precadere in perioade electorale, de 5 ani de cand a candidat la presedintia tarii
  • -5 (5 voturi)    
    an: castigatorul blogoscarului politicienilor(2) (Duminică, 15 noiembrie 2009, 18:38)

    rogvaiv [anonim]

    ps4.
    ce faceti cu portocalii care fac "vid" in banii publici de 20 de ani: functionari la stat multimilionari in euro,fosti si actuali ministrii,primari(chiar in prezent unul are numai poprire de 9 mil.euro,parcuri,borduri,vase,sa),vamesi,deltaplanisti,parapantisti,sa?ei(ele) sunt intangibili(e)?ex:http://www.evz.ro/articole/detalii-art icol/855306/Ridzi-Nu-stiu-pe-ce-am-cheltuit-628000-de-euro/; http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/855223/O-saptamana-la-mare-pentru-ca-au-ajutat-o-pe-EBA/.,
    Comunicat: CGC si CRPE cer demiterea neîntârziata a ministrilor Ridzi si Udrea(http://www.revista22.ro/articol-6266.html;****://***.evz.ro/articole/detalii-articol/857990/SENATUL-EVZ-Solutia-reala-la-cazul-Ridzi-desfiintarea-ministerelor-parazit/),de unde se vede ca justitia este partinitoare si executa hartuiala politica numai cu adversarii politici ai portocaliilor.
  • -4 (4 voturi)    
    de departe cel mai bun politician roman (Duminică, 15 noiembrie 2009, 19:02)

    soso [anonim]

    e nastase. pacat ca nu e si roman. ar fi fost mare in istorie, dar e greu sa alegi nemurirea cinfd matusa e mai importanta. draga nasty, pacat ca nu te poti autodepasi. te-ai legat singur de niste sforicele si acum numai prin hazard mai iesi din ele, pacat ca multi altii esti doar o marioneta prinsa in ate.
  • +5 (5 voturi)    
    LAsa ca stim noi de ce nu ai cerut renumararea vot (Duminică, 15 noiembrie 2009, 19:05)

    ready4war [utilizator]

    In 2004 ati furat mai mult de 10 procente si v-a fost frica sa nu iasa la iveala(stau undeva langa bacau, la tara, nimeni nu voteaza cu psd dar la fiecare alegeri are macar 60%). Apropo, daca intradevar aveati oua, de ce nu ati renuntat la imunitate pentru a putea fi judecat ?
  • -7 (7 voturi)    
    Adevarul Doare (Duminică, 15 noiembrie 2009, 19:43)

    Dan Mocanu [anonim]

    ...iar portocalele au dat navala. Nu sunt in Romania de ceva ani, dar in 2004 m-a sunat mama din Bucuresti. Ii era frica, erau gasti pe strazi care pregateau scandalul ...
    Portocalele se pregatesc chiar de razboi civil ... ceea ce Romania nu avut niciodata ... una din putinele tari ... dar ne "modernizeaza "Nea Sefu' " ...
    Chiar trebuie sa ne omoram intre noi pentru ca un "fost" (pentru ca "Nea Sefu' " e ...istorie) nu stie sa piarda ?...
    Ininte de a fi portocale, nu uitati ca sunteti Romani !!!
    Traiasca ROMANIA !
    • +7 (7 voturi)    
      Gasti pe strazi???? (Luni, 16 noiembrie 2009, 2:03)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Dan Mocanu

      Si Nastase a auzit de la servicii ca erau gasti cu pietre si borduri gata de scandal.... Noroc ca a fost el baiat fin si a zis, lasa-l pe Base sa cistige... un delicat, ce mai...
      Mai bine vii inapoi si vezi cu ochii tai...
      • -3 (3 voturi)    
        Confirma (Luni, 16 noiembrie 2009, 6:18)

        Dan Mocanu [anonim] i-a raspuns lui Sarsaila

        Daca esti bucurestean, atunci poti confirma.
        Daca nu esti din Bucuresti, atunci afla.
        Daca esti corect, atunci raspunde la mesaj direct.
        Mesajul tau nu raspunde la problema, e doar "destept", o da cotita. Acolo sunt fapte concrete, nu pareri, nu idei de viata lunga, nu dezbateri despre "viitorul luminos".
        Da au Ba ?
        • +3 (3 voturi)    
          BA! (Luni, 16 noiembrie 2009, 10:26)

          Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Dan Mocanu

          era cotita, ca sa nu ating pe cine ti-a spus...
          Si cred ca puteai sa-ti dai seama si singur ca nu a fost niciodata vorba de asa ceva... Nastase delireaza de 5 ani!
  • +1 (1 vot)    
    cenzurati? s-o stim si noi (Duminică, 15 noiembrie 2009, 21:08)

    urania [utilizator]

    E duminica, dar, totusi, HotNews nu credeam ca o sa va coborati pana la a cenzura mesajele...am comentat aceasta stire si, revenind intamplator pe ea, am constatat ca nici pana la ora asta (21:08) nu a aparut. M-ati dezamagit, sincer...va credeam altfel decat concurenta.
  • +5 (5 voturi)    
    sa fim seriosi (Duminică, 15 noiembrie 2009, 23:04)

    andrap [anonim]

    Dl. Nastase ar trebui sa isi asume infrangerea si nu sa apara in plina campanie electorala cu declaratii de genul asta. Dar cum orice lipsa de demnitate lipseste, si cum disperarea si frustrarea se accentueaza...la ce sa ne asteptam?
  • +2 (2 voturi)    
    Au facut spirala pana la Cotroceni (Luni, 16 noiembrie 2009, 0:05)

    mau [anonim]

    Tot nu inteleg cu ajutorul MISA. Poate ca s-au dezbracat in fata sectiilor de votare pentru cei ce au votat cu Basescu sau au facut o spirala pana la Cotroceni. Nastase a fost ocupat cu matusica Tamara, cu casele si cu ouale sale, asa ca sa o lase mai moale cu demersurile facute de el. Totul ni se datoreaza PSD-ului; ar trebui sa fie cinstit si sa recunoasca ca si criza ni se datoreaza tot PDS-ului. Sa se pregateasca sa-l debarce pe iepurasu Geoana dupa ce acesta pierde alegerile.
  • +3 (3 voturi)    
    . (Luni, 16 noiembrie 2009, 0:07)

    io [anonim]

    vai, ce lacrimogen vrea sa fie nastase. ah, mi s-a luat de prefacatoria asta. sa stea in casuta lui mostenita si sa taca!
  • +4 (4 voturi)    
    Pai daca ar fi asa (Luni, 16 noiembrie 2009, 10:00)

    Amoredivino [utilizator]

    Inseamna ca MISA e tare! Dupa ce in martie 2004 au fost schingiuiti de cea mai mare operatiune a politiei de dupa 1989, unde au participat peste 300 de politisti jandarmi si procurori (fara a mai pune la socoteala cei 10 ani de urmariri a lui SRI) dupa ce li s-a pus sechestru pe toate imobolele si s-au confiscat 6 camioane de bunuri (televizoare, calculatoare , aparatura) si dupa ce au fost arestati cu sutele pentru trafic de droguri , prostitutie , detinere de armamant si pentru organizatie paramilitara, EI REUSESC SA-L DEBARCE pe nastase!!! Jos Palaria! S-a probat ulterior ca nici o acuzatie nu era reala, s-au retras toate acuzatiile, ele au fost doar un pretext pentru ca romanii sa aiba piine si circ (sex), si sa uite de tirania in care traiam. Mai multi ca ei (MISA) de-ar fi in Romania in mod sigur am duce-o mai bine.
    http://www.youtube.com/watch?v=E5r0L4w9gxk
    http://www.youtube.com/watch?v=CGMJLL6NwK8
    http://www.youtube.com/watch?v=Nk5PuxuJpRw
  • +1 (1 vot)    
    victima arogantei (Luni, 16 noiembrie 2009, 11:14)

    yoghistu [anonim]

    Daca Nastase isi vedea de viata lui poate reusea sa fraudeze alegerile si sa devina presedinte. A pus aiurea procuratura si media pe noi doar pentru ca avea nevoie de scandal sa-si mascheze gainariile. S-a pus cu cine nu trebuia ... si nu ma refer deloc la MISA. Cunoscatorii stiu la cine ma refer ;-)
  • -1 (1 vot)    
    Fratilor ............. (Luni, 16 noiembrie 2009, 12:16)

    Gigi Kent [anonim]

    Fratilor, Nastase este anchetat pentru ca a luat si el spaga niste termopane si pt faza cu matusa Tamara, Familia Basescu fura milioane de EUR cu afaceri cu armament, imobiliare, contracte. Elena Basescu si-a platit candidatura din banii vostri. Fata cea mare este singurul notar cu care semneaza contractele de vanzare cumparare (eventual ipoteca) o firma mare de constructii din Romania. Chiar nu vedeti, chiar sunteti orbi - cat vreti sa mai fiti furati ??? mie personal imi este scarba de toata clica asta politica..
  • +2 (2 voturi)    
    Fitile (Luni, 16 noiembrie 2009, 14:23)

    LukeThe Nuke [utilizator]

    Un nou fitil marca PSD:
    Hai sa asociem pe Basescu cu o miscare controversata!
    Pai ori MISA reprezinta 51% din Romania si te-a dat jos, ori esti tu cu mai multe oua si crezi ca prostesti pe toata lumea!
  • +1 (1 vot)    
    Visele lui bombonel. (Luni, 16 noiembrie 2009, 15:38)

    mircea [anonim]

    Cand sta pitit printr-un coltisor,bobonel capata curaj si incepe sa schiaune.Se viseaza presedinte.Nu merita sa fie nici in visele lui.Ca om politic este o jigodie,ca om este un fricos care se ascunde dupa fustele d-nei PARLAMENT,pentru a nu da explicatii despre unele fapte(nu spun neaparat penale).Nu prea are tinere de minte de nu are curaj sa-si rezolve problemele barbateste si cu demnitate.