Radu Mazare: Mi s-a tot sugerat sa candidez la presedintie, dar eu nu vreau

de E.M.     HotNews.ro
Joi, 26 martie 2009, 17:14 Actualitate | Politic

Primarul municipiului Constanta, Radu Mazare, a declarat ca i s-a propus sa candideze la alegerile prezidentiale de anul acesta, insa nu este tentat. "Mi s-a tot sugerat, mi s-a propus, mi s-au facut oferte de sprijin pentru o eventuala candidatura, dar, sincer sa fiu, eu, personal, nu vreau. Nu e problema de bataie, eu ma bat si cu Basescu si cu mama si cu fiica lui Basescu, nu asta e problema. Dar pur si simplu nu vreau", a spus Mazare joi, dupa sedinta Consiliului Local Municipal.

Propunerile ar fi venit din mai multe directii: "Este vorba de persoane din PSD local si central, dar si de altii, dar si de oameni de afaceri si de detinatori de media. Probabil ca au facut ei niste sondaje si a iesit ca sunt posibilul candidat cu eventuale sanse de castig si atunci oamenii si-au facut niste calcule". Desigur, primarul urbei constantene nu a facut nici o nominalizare.

Alte declaratii ale social-democratului Radu Mazare:
  • Nu stiu care ar fi cel mai bun candidat din partea PSD pentru prezidentiale. Nu am facut inca o analiza exhaustiva asupra acestui subiect.
  • Despre presedintele nou-ales al PNL, Crin Antonescu - M-as bucura din tot sufletul sa il bata pe Basescu, pentru ca mi se pare un om mult mai echilibrat decat Basescu, iar un sef de stat trebuie sa fie un om echilibrat. Totusi, eu cred ca trebuie sa fie si un om care sa fi demonstrat ceva, sa fi construit ceva si pentru el, si pentru societate. Ori, daca Antonescu sta intr-un apartament cu doua camere...
  • In cazul in care sefii de la centru ii vor cere sa candideze - Pai raspunsul este acelasi pe care l-am dat. Ce, eu am sefi?


Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

1210 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    Mda... (Joi, 26 martie 2009, 17:29)

    pateutz [anonim]

    sa imi sugerati si mie domn Mazare cum sa scap de taxa de bariera de la Mamaia .. cine s-o mai duce ..
  • +8 (8 voturi)    
    Asta-i... (Joi, 26 martie 2009, 17:32)

    X [anonim]

    ... bancu' zilei sau ce .. ?
    • +1 (1 vot)    
      1 Aprilie (Joi, 26 martie 2009, 18:30)

      alex [anonim] i-a raspuns lui X

      Se apropie ziua pacalelilor...
  • +8 (8 voturi)    
    :) (Joi, 26 martie 2009, 17:33)

    Ozzy [anonim]

    Tu mai lipseai. Macar sa ai decenta si sa refuzi pana la capat. Iti dai seama ce penibil ai arata, in tinuta ta gay, tinand mitinguri pentru alegeri?:)
  • +2 (2 voturi)    
    Toti sunt tari in gura (Joi, 26 martie 2009, 17:34)

    GEORGE [anonim]

    Si atat.
    E clar ca nu trebuie sa se risipeasca bani pe campanii electorale inutile. Basescu castiga lejer din primul tur. Nu pentru ca e asa de bun dar pur si simplu nu exista un alt contracandidat credibil. Nastase 6 case nu are nici o sansa, Geoana e de rasul curcii, Oprescu e o paparuda iar Crinisor e doar tara in clanta si atat. De fapt intreg PNL-ul e doar tare in clanta. 'Prgramul' cu care or sa vina este inlaturarea lui Basescu dar in rest nimic concret. Asa ca de aia cred ca nimeni , deocamdata nu-l poate bate pe Basescu
  • +5 (5 voturi)    
    Nu strangi voturi nici cat Vanghelie, oricum (Joi, 26 martie 2009, 17:34)

    anonim [anonim]

    Romanii nu sunt chiar asa prosti cum par uneori.
    Este o mare diferenta intre presedintii pe care i-am avut si acest auto-intitulat candidat la presedintie.
    Faptul ca cineva are "tupeu si limbaj de smecher" nu inseamna ca poate sa ajunga si presedinte. Pentru fitele din Constanta probabil ca e bun.
    • -2 (2 voturi)    
      "tupeu si limbaj de smecher" (Joi, 26 martie 2009, 18:45)

      hammurabi [anonim] i-a raspuns lui anonim

      Presedintele Mazare, al PSD Constanta, n-ar mai mult "tupeu si limbaj de smecher" decat alti presedinti.
  • +9 (9 voturi)    
    Ori e primavara si au iesit nebunii la aer... (Joi, 26 martie 2009, 17:35)

    Victor [anonim]

    ..ori s-a inchis Spitalul Nr.9, de umbla toti liber.
    In loc sa se ocupe de gropile din Constanta,cauta nod in papura lui Basescu!
    Seriozitatea lui Mazare este nula,iar barbatia si mai si.
    Stie ca nu are valoare de nici 3 % (numai cu voturile babelor si mosilori din Constanta nici la 3 nu ajunge)daramite de castig.
    Daca vrea sa se"bata"barbateste cu inamicul sau
    principal,ar trebui sa se urce pe ring si sa ne arate de ce-i in stare.
    Nu ajunge sa latrii toata ziua ca Basescu este un monstru,ci sa te masori si cu monstrul acela!
    Mazare este lasul si demagogul nesimtit!
  • +1 (5 voturi)    
    vai, ce pacat! (Joi, 26 martie 2009, 17:36)

    srpc [utilizator]

    Baselu iese sigur, fiindca singurul contracandidat care l-ar fi putut invinge nu se baga... Radule, cu lacrimi in ochi te imploram, candideaza, milioane de romani batzaie din picior (ca Boc aseara) sa-ti dea votul!
  • +6 (6 voturi)    
    s-au servit si bauturi ? (Joi, 26 martie 2009, 17:38)

    Eneas [anonim]

    la sedinta Consiliului Local Municipal? ori bautura ori ceva coco pe nas -exclus ca leguma sa fie treaza! rugam luati masuri...
    • 0 (0 voturi)    
      Mi s-a propus sa candidez la prezidentiale. (Joi, 26 martie 2009, 21:08)

      Tata Omidu [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Mie nu mi s-a sugerat ci chiar mi s-a propus direct sa candidez la presedintie.
      Am raspuns ca mai intai trebuie sa-mi verific agenda, n-am gasit-o decat dupa ce mi-am cumparat una, m-am uitat in ea si in final am refuzat oferta. Am constatat ca n-am insemnat nimic, rezulta ca nu mi-am rezervat timpul pentru a deveni presedinte.
      Si-apoi, ce farmec mai are distractia fara participarea lui Mazare? Pendularea lui din cap, stanga-dreapta si nu numai, in timp ce vorbeste, de zici ca e in criza de stabilitate, l-ar ajuta sa se prezinte drept portretul robot al candidatului pesedist, pe post de iepuras.
      • 0 (0 voturi)    
        Mazare este un nume de imprumut ! (Joi, 26 martie 2009, 23:04)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui Tata Omidu

        Exclus ca un roman adevarat sa suporte un nume de familie indecent ! ori este stranepotul lui Vorosilov ori este stranepotul lui Mordechai ben Cohen, rabinul din Buhusi !
        Mazare ,sau Gaina sau Soimu,tot atatea nume de imprumut care mascau imigratia din Galitia...
  • +5 (5 voturi)    
    si calu ce zicea? a murit serifu'? (Joi, 26 martie 2009, 17:38)

    cosasu [anonim]

    siiiiguuuuurrrr ca da... vin si guvizii din mare la vot?
  • +5 (5 voturi)    
    Cine a facut misto ? (Joi, 26 martie 2009, 17:41)

    RL [anonim]

    Cine ti-a sugerat asta, a facut misto !!
  • +2 (2 voturi)    
    chiar toate timpeniile? (Joi, 26 martie 2009, 17:59)

    licurici [anonim]

    Orice dobitoc zice ceva gata apare in presa? Numai presa e de vina ca le da apa la moara cum se zice, ca ii baga in seama prea mult pe cei care nu merita.
  • +4 (4 voturi)    
    Parnaias de nota 10 (Joi, 26 martie 2009, 18:04)

    Gangster [anonim]

    Ti se face sila cand vezi cat de mediatizat e puscariasu' asta. A declarat ca "l-au votat babele pentru ca le da 1 farfurie de ciorba pe luna". Multa lume il admira (de ce nu stiu). Votati-l in continuare constanteni ca oricum tot aceleasi strazi proaste si murdare le veti avea. Pacat ca astfel de parnaiasi cu "gulere albe" ocupa posturi publice. Da'nu e vina lor...
  • +2 (2 voturi)    
    la el s-o fi gandit patriciu? (Joi, 26 martie 2009, 18:14)

    filip [anonim]

    el o fi cel caruia patriciu i-a facut portretul si nu stia nimeni la cine se refara? :)
  • +2 (2 voturi)    
    asta lipsea (Joi, 26 martie 2009, 19:02)

    MihaiG [anonim]

    Asta ne-ar mai lipsi. Nu e de ajuns ca avem sefi de servicii secrete si ministri corupti, ne-ar mai trebui si un mafiot drept presedinte.
  • +2 (2 voturi)    
    radu mazare (Joi, 26 martie 2009, 19:09)

    seo [anonim]

    cea mai tare gluma! caricatura asta presedinte? poate barierele pe care le-a pus il vor alege.mai laaaaaasssaaaaneeeeeeee!
  • +3 (3 voturi)    
    vai de capul lui... (Joi, 26 martie 2009, 19:26)

    mihai [anonim]

    antonescu are doar doua camere dar el declara ca sta cu chirie si ca n-are proprietati...chiar daca a devenit mostenitor al boierului Movila,dupa ce si-a retrocedat lui,lui fratisu mare parlamentar si maica-si cateva hectare bune din averea,,printisorilor,,cum cu nesimtire le zicea...
    Acum se viseaza candidat al babelor carora le da o punga cu mancare din banii tuturor constantenilor,nu din banii lui!la presedentie...tupeu de golan ,hot.
  • +3 (3 voturi)    
    Tu nu te uiti la tine? (Joi, 26 martie 2009, 19:27)

    ministrul crizelor de urgenta [utilizator]

    nene' din cloaca de clanuri mafiote nu mai ai barcute, masinute, costume si gagici de agatat? ce te-a apucat sa te dai pe chestii serioase? du-te nene si te uita in oglinda la balele care iti rama la gura dupa ce furi ceva! ai sa iti dai seama ca ai mereu gura zabaloasa si spurcata de ideii pe care le scoti. mestere, cand te mai lauzi, dute si vorbeste in closet pentru ca e mai iginenic :)
  • +3 (3 voturi)    
    pe bune? (Joi, 26 martie 2009, 20:05)

    kalu [anonim]

    vaiiii, te rog eu frumos, candideaza la presedintie. Te rooooooooooooooog, trebuie, haiiii, vrei? Nu chiar vorbesc serios, esti cel mai bun, de ce nu vrei?
    Ce gluma macabra...
  • +2 (2 voturi)    
    Mazere... (Joi, 26 martie 2009, 20:12)

    Fasole [anonim]

    Ai facut deja de rusine un oras... o tara de rusine nu vei avea sansa deoarece NOI romanii nu luam MITA pungi de malai sau alte mite jegoase...
  • +2 (2 voturi)    
    Nu inteleg... (Joi, 26 martie 2009, 20:39)

    Laur X [anonim]

    Toata tara stie ca personajul este presedintele, baronul, seniorul dictatorul REPUBLICII MAZARE
    (Tulcea Constanta)
    La ce i-ar trebui BUCURESTIUL...
  • +1 (1 vot)    
    Mare ti-e gradina, Doamne ... (Joi, 26 martie 2009, 22:52)

    Cioara din varful parului [anonim]

    .
  • 0 (0 voturi)    
    Ar fi pacat... (Vineri, 27 martie 2009, 10:10)

    Marcel [anonim]

    La cate lepre candideaza, ar fi pacat sa nu o faci si tu...
  • 0 (0 voturi)    
    Mazăre - candidat ! (Vineri, 27 martie 2009, 10:27)

    Alex [anonim]

    Va-nchipuiti cum ar fi fost un discurs al lui Mazare, candidatul Mafiei PSD la Presedintie ?
    "Dictatorul Basescu a instituit teroarea in Romania ! Cer privatizarea Justitiei pentru ca doar asa va deveni cu adevarat eficienta iar bugetul statului ar fi degrevat de sume uriase ce vor avea ca rezultat investitii, locuri de munca, cresteri salariale si ale pensiilor ! In concluzie, Jos Tiranul ! Votati Mazare !"
  • 0 (0 voturi)    
    Sa candideze in Brazilia ! (Vineri, 27 martie 2009, 14:46)

    martin [anonim]

    Acolo e locul lui, are si vila,are si titlu nobiliar, ca e baron de Romania si Brazilia a fost imperiu. Sa se duca in uniforma militara de mafiot si-l bate sigur pe Lula da Silva, ca e blond si o sa zica ca si criza e a lui !