Grindeanu: Poate ca acum se iese in strada, de exemplu, ca sa se respecte anumite decizii definitive ale instantelor

de M.I.     HotNews.ro
Vineri, 24 februarie 2017, 23:31 Actualitate | Politic

Sorin Grindeanu
Foto: Captura Realitatea TV
Premierul Sorin Grindeanu a declarat, vineri seara, la un post local de televiziune din Timisoara, ca poate acum se iese in strada pentru ''respectarea anumitor decizii definitive ale instantelor''.

''Atâta timp cât vom fi lăsați în pace să facem aceste lucruri, #Rezist mi se potrivește (...). Eu să știți că încerc să liniștesc lucrurile. Am văzut, poate că acum se iese în stradă, de exemplu, ca să se respecte anumite decizii definitive ale instanțelor, prin urmă cu două zile sau trei, că legea e aceeași pentru toată lumea. Eu vreau (...) să pun în aplicare programul de guvernare'', a afirmat Grindeanu, conform Agerpres.























6111 vizualizari

  • +20 (28 voturi)    
    Nenorocitule (Vineri, 24 februarie 2017, 23:37)

    mitg [utilizator]

    Daca ar emite Klaus un decret de anulare a sentintelor emise in perioada 7 - 27 Februarie, as intelege.

    Dar asa, esti doar un gunoi. Te pup dulce.
    • +14 (20 voturi)    
      I-as da o palma. (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 4:58)

      si_mort_va_vad [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      dar mi-e teama ca se imprastie.

      Saracutzul... stie mami lui pe unde si cu cine umbla el?

      "....să pun în aplicare programul de guvernare'', a afirmat Grindeanu, conform Agerpres."

      " - Sfâââârâââliiiiiiicăăăăă.....nea la tata dân tzagare, loa-te-ar dracii .... "
  • +17 (25 voturi)    
    Se iese fiindca PSD sunt niste hoti, (Vineri, 24 februarie 2017, 23:37)

    parol_monsher [utilizator]

    posibil psihopati, din moment ce nu sunt capabili sa recunoasca nicio infractiune, nicio hotie si cu siguranta nu vor recunoaste ca ne distrug periodic economia.
  • +14 (22 voturi)    
    deci tot nu recunoaste ce a facut... (Vineri, 24 februarie 2017, 23:38)

    nick24 [utilizator]

    ne crede prosti!
  • +11 (17 voturi)    
    n-am inteles nimic (Vineri, 24 februarie 2017, 23:43)

    georgebb [utilizator]

    So-ce, Sorin este prea subtil cand le invarte. Ce vrea sa insinueze aici ?
  • +14 (22 voturi)    
    A prins glas? (Vineri, 24 februarie 2017, 23:47)

    mircea_cjn [utilizator]

    ... tu crezi ca te uitam mai grindina, dupa ce ne-ai stricat gradina ?
  • +17 (25 voturi)    
    Sluga (Vineri, 24 februarie 2017, 23:55)

    rutger [utilizator]

    a-nceput sa vorbeasca golaneste si impertinent c-asha a vazut la sefu'din TR ! Sa i se aduca aminte c-am mai avut un PM impertinent care si-a luat-o cu executare !
  • +14 (20 voturi)    
    Nedumerire (Vineri, 24 februarie 2017, 23:55)

    methalman [utilizator]

    Sunt singurul care nu a inteles nimic din ce a zis individul?
    A fost prins furand #noapteacahotii si acum imi vorbeste de altii? Nene, tu nu mai ai credibilitate. Ne-ai scos noaptea la 12 din case, nu mai ai ce cauta in cladirea aia!
  • +10 (18 voturi)    
    E cretin! (Vineri, 24 februarie 2017, 23:56)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Cand il vad cum isi dezveleste gingiile, am impresia ca e un retardat. Probabil ca asta a dorit partidul, un imbecil.
  • +5 (13 voturi)    
    Curat modest, Premierul!... (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 0:45)

    ArgusRO [anonim]

    Sau, a avut o revelatie, legata de umorul propriu.
    P E N I B I L!...
  • +4 (12 voturi)    
    Mahalagiu (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 1:20)

    Locke Lamora [utilizator]

    Ca pontalaul, firea, dracna....tot pesedeul. Care program de guvernare mai puppet? Ala cu liber la infractori si bariere la orase, pt sia cu masini?
    A fost un premier mitoman, acum uite unul grindcore.
  • +10 (16 voturi)    
    Daca domnul Grindeanu pretinde (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 3:43)

    Rahan5 [utilizator]

    ca i se potriveste,,credinta in bunastarea poporului roman", de ce a acceptat sa se inhaiteze cu tradatorul poporului roman Florin Iordache?, si sa aprobe emiterea ordonantei 13 la ora 10 noaptea !

    Nu e solida scuza cu asa zisa ,,nedreptate" pe care o face sistemul de Justitie a poporului roman catre membrii PSD ! , pentru ca in calitate de prim ministru, domnul Grindeanu putea sa solicite votarea in parlament a noi legi de reforma a sistemului de Justitie, si rejudecarea cazurilor membrilor PSD (asa zis ,,discriminati") cu noi judecatori !

    Ordonata 13 arata ca Draganea/ Iordache, Grindeanu /Tariceanu nu au dat doi bani pe respectarea sistemului Judiciar romanesc si pe marile volume de cheltuieli adunate din impozitele romanilor pentru formarea justitiei anticoruptie in cei 27 de ani de la Revolutie !!
    Emitera ordonatei 13 arata mentalitea de genul ,,Legea Junglei" a guvernului Grindeanu/Dragnea/Tariceanu !.

    Adica, la decizii Judecatoresti hotaram sa ne razbunam si sa anulam rapid si direct prin acte guvernamentale si/sau parlamentare actul Justitiei, cum venim la putere !

    Grindeanu /Dragnea /Tariceanu se pare ca au gresit tara unde sa guverneze !. Sa incerce prin Africa Centrala, ca poate aproba popoarele de acolo asa ceva ! Desi ma indoiesc !

    Cum sa mai aiba poporul roman incredere in guvernul Grindeanu ? . Cine garanteaza ca Grindeanu nu va recidiva intr-o situatie de criza/ razboi e.t.c ? , cand situatia internationala poate sa fie mult mai grava !
  • +7 (13 voturi)    
    Poate... (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 4:34)

    ber [utilizator]

    ca de-acum vom putea si noi citi cartea despre masura complexa Radon-Nicodym. Daca nesimtirea este masurabila, care este functia a carei integrala este masura nesimtirii?
  • +7 (13 voturi)    
    A prins curaj (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 5:31)

    constan [utilizator]

    /// se da la lume,pentru el sutele de mii de oameni civilizati care au manifestat in fata Guvernului,sunt ca niste mucuri de tigara strivita cu varful bombeului,Asa preocupat este de guvernare incat pana acum si el si PSD-ul s-au ocupat numai de apararea tarii de oamenii cinstiti.Mai flacau,ocvpa-te de economie,de investitii si vezi de unde scoti banii promisi amaratilor si naivilor care va sustin.
  • +7 (13 voturi)    
    Cine te-a facut om mare (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 7:06)

    hamangiu [utilizator]

    Draga d-le Grindeanu m-ai aruncat in ceata,astepti sa-ti valideze deciziile strada sau d-l Dragnea...duce de Teleorman ...din scoarta in scoarta....
  • +10 (16 voturi)    
    Ca musca-n lapte (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 7:30)

    tontu [utilizator]

    Sorine tata pana mi alalteieri fusesi matale exact precum musca-n lapte. Acu ca prinsesi marginea paharului astepta sa ti se usuce aripioarele, ca sa nu ajungi iara de unde ai plecat...
  • +14 (18 voturi)    
    Un zombi malformat rezultat din contopirea (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 8:45)

    deval [utilizator]

    practicilor staliniste cu obiectivele unora ca Dracnea si spaguirea cetatenilor !! Astfel a rezultat :
    -programul psd -un fel de caritas pe banii si viitorul nostru ;
    -un partid cu practici si manifestari de secta;
    -un PM care nu e PM-ci o trompeta a sefului;
    -un barbat care nu e barbat-ci un spoitingiri emasculat;
    -discursuri din care intelegem ca obiectivul OUG13, de legalizare a coruptiei astfel incat sa devina obligatie "cetateneasca" nu a fost abandonat !!
    Desi par oameni , sunt zombi care doar simuleaza umanitatea, fac adepti si polueaza grav mediul moral ......
  • +7 (11 voturi)    
    INDIVIDUL... (Sâmbătă, 25 februarie 2017, 10:25)

    schroedinger [utilizator]

    /// Cred ca regretatul prof. Florin Tudose, ne-ar fi oferit explicatia, comportamentului de "semafor" stricat pe care o afiseaza /// asta!
  • +1 (1 vot)    
    Asa e, domnule Grindeanu (Duminică, 26 februarie 2017, 3:45)

    DrStrange [utilizator]

    Atunci ANAF si toate institutiile in subordinea guvernuli sa Inceapa cu averile ascunse ale lui Voiculescu, Becali, Dan Ioan Popescu si a tuturor celor care au sentinte finale si care v-au sponsorizat politic. Sa continue si cu cei care nu isi platesc datoriile la stat de milioane de euro, vezi fratii Negoita. S-o intrebe si pe Bombonica de averea din Teleorman. Instrumentele sunt la Dv, le controlati. Aveti curaj? Multi din copiii Romaniei inca isi fac nevoile in curte, invata in frig, iar spitalele in care se duc sunt vai de mama lor, golite de doctorii care pleaca. Aveti curaj?!
  • +1 (1 vot)    
    Opaaa! si mai si plagiaza! (Duminică, 26 februarie 2017, 16:00)

    Lespezi [utilizator]

    E bine cand pana si /// te iau ca referinta, zic eu.
    A se remarca ca nici macar nu are o perla originala, tot cu copy-paste o duce.
    si mai e si ca corciturile care latra furioase de dupa gard, insa cand le dai un bat peste bot nu mai stiu cum sa alerge schelalaind pe sub lemne.
    Pana si maidanezii sunt mai de incredere decat tine, ///!