VIDEO Centrul Parisului, blocat de miile de romani care stau la coada. Reactia unei bulgaroaice: "In 2014, in Europa???"

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:16 Actualitate | Politic

Mii de romani au blocat efectiv strazi intregi din centrul Parisului, inghesuindu-se pe trotuarele si strazile care duc la sectiile de vot de la Ambasada Romaniei. Cozile au cativa kilometri, dupa cum se poate vedea din imaginile VIDEO transmise de cititori. Reactia unei bulgaroaice care iesise sa-si cumpere o bagheta: "In 2014, in Europa???".

UPDATE Ora 12:30 Ce scandeaza romanii aflati la coada la vot in Paris. Romanca aflata la Paris sa voteze: "Ploua. Melescanu e la caldura si face briefing cu angajatii ambasadei."





In jurul perimetrului sunt mobilizate forte importante de ordine.

Imaginile de mai jos au fost inregistrate in jurul orei locale 9.30 (10.30 - ora Romaniei). Multi dintre romanii din Paris s-au asezat la cozi inca de la ora 5 dimineata.



Citeste mai multe despre   
























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

16468 vizualizari

  • +28 (28 voturi)    
    Ponta si MAE (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:21)

    potaissa [utilizator]

    rusinea Europei. DEMISIA!!!!!!!!!!!!
    • -2 (4 voturi)    
      bulgaroaica??? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:50)

      lulu1 [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      Era mai credibila informatia cu declaratia unei frantuzoaice
    • +4 (4 voturi)    
      Sabotori profesioniști! Câta ipocrizie! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:53)

      eraZnus [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

      La fel cum tovarășul viorel este specializat in lupta împotriva corupției, tocmai ca sa protejeze meandrele corupției, MAE ingreuneaza procesul de vot de peste hotare cu o determinare Ieșita din comun, in speranța ca bietii oameni Ieșiți la coada sa voteze or sa abandoneze! Tuturor celor care contează pe noi, suntem eroii turului doi, distanță mare, cheltuiala, frigul, vântul, ploaia, statul la coada, sunt fleacuri pentru noi! Votul nostru NU e o LOZINCA ci e un drept constitutional pentru care s-a vărsat sânge!!!
  • +32 (32 voturi)    
    Rezultatul votului din acest tur TREBUIE ANULAT (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:23)

    mnicku [utilizator]

    pentru ca cetatenii romani sint impiedicati sa voteze .

    Cine vine sa voteze la ora 14 la Londra sau Paris nu va mai putea sa voteze cea ce inseamna incalcarea dreptului de vot si este infractiune.

    Organizatorii trebuie trimisi la puscarie
    • -4 (10 voturi)    
      Tu votezi ... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:03)

      rcb [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      ... sau doar comentezi aiurea?

      Ce s-a sculat spiritul de revolutionar de la pasopt in unii... S-au organizat sectiile conform legii? S-au. Prin urmare fara larma, parlamentul ("organul reprezentativ suprem al poporului roman si unica autoritate legiuitoare a tarii") in componenta votata de voi, revolutionarii lu' peste, manca-v-ar Lenin sa va manance, a considerat ca asa e cel mai bine.

      Trebuia sa va smiorcaiti inainte, acum e prea tarziu.
      • +3 (3 voturi)    
        Exista un DREPT DE VOT (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:33)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        valabil pt toti cetatenii romani . Acest drept se dobindeste impreuna cu cetatenia RO si ramane la atitudinea fiecaruia sa si-l exprime sau nu . Dar daca un roman vrea sa voteze si este impiedicat se numeste infractiune.

        E prea mult pt tine sa intelegi . Daca se organizeaza votul pt 10000 de romani cu 3 stampile in 14 ore este matematic evident ca nu pot vota toti si ca au fost impiedicati sa voteze.

        Spiritul civic insemna si faptul ca imi pasa de drepturile celorlalti romani. Si ei au aceleasi drepturi ca si mine .

        eu am votat deja astazi.
        • -3 (5 voturi)    
          păi (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:11)

          Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          Și dreptul de a fi ales este „garantat” de Constituția României (articolul 37). Asta nu înseamnă că vei fi și ales.
        • -2 (4 voturi)    
          Ca vorbim de intelegere... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:13)

          rcb [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

          Dreptul (nu numai la vot, ci oricare altul dintre ele) se exercita in conditiile legii. NIMENI de la marea opozitie sau dintre diaporeni nu a facut vreun scandal monstru ca sunt prea putine sectii de votare acum sase luni. N-am vazut pe vreun diasporean sau vreun mare dreptaci in greva foamei acum un an murind de dorul votului prin corespondenta, o solutie civilizata.

          Si acum asteptati ca PSD-ul sa va dea! Va da ce meritati - voua inghesuiala, altora malai, fiecare dupa ce cere. Si v-a dat-o conform legii! Organizarea si mobilizarea se face cand trebuie, nu in ajun de taierea porcului.

          Si eu am votat. Nu ca ar avea mare importanta, oricum o multime semnificativa sunt la spart seminte...
          • 0 (0 voturi)    
            greva foamei? (Luni, 17 noiembrie 2014, 21:14)

            doru001 [utilizator] i-a raspuns lui rcb

            E alegerea lor cum si cind controleaza guvernul.
            Dar nu e alegerea guvernului cum si cind isi face treaba.
      • +1 (1 vot)    
        si altii (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:19)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        Spiritul Dv. revolutionar de la 50 sustine o incalcare a Constitutiei, si cu argumente similare, dar ceva mai rafinate ... :)
      • +1 (1 vot)    
        Mars ma democratule. (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:39)

        slakeritul [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        Bai, te dai tu mare democrat cu parlamentul lui peste prajit!?!?! Daca parlamentul instaureaza dictatura e democratic, ca deh, tot noi i-am votat?!?!
        Scrutinul trebuie anulat, cum e posibil asa ceva?! E incalcata Constitutia cretinule, nu legea. Daca iese PSD cu diferenta mica data de furt si blocare diasporei, eu atac guvernul cu mana mea.
    • -1 (3 voturi)    
      Si daca iese (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:21)

      xrogo [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Johan sa anulam votul?
      • +2 (2 voturi)    
        da (Duminică, 16 noiembrie 2014, 13:21)

        doru001 [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

        oh, da, vreau un candidat bun proeuropean antiausteritate si fara legaturi cu mafiile.
  • +17 (17 voturi)    
    ... (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:29)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Un nenorocit Ponta asta.
    cum sa iesi presedinte votat doar ne asistati sociali si de inculti, cum sa te intalnesti in lumea asta cu alti lideri cand tu faci astfel de chestii intr-o uniune europeana.
    Este trist si mai ales revoltator.

    Multa dar multa puie Ponta!!!!
  • +17 (17 voturi)    
    Nimic nu s-a intamplat ! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:40)

    SignorRossi [utilizator]

    In cele doua saptamani ! Premeditat, calculat, tipic bolsevic!

    Iesiti la vot români din tara !
  • +4 (4 voturi)    
    Revolutie (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:47)

    smc [utilizator]

    Ce face PSD-ul acum este sfidarea poporului! Dar cand acest popor sfidat se va ridica astazi, PSD-ul comunist rusofil va fi strivit ca un vierme.
  • +6 (6 voturi)    
    si noi? ei sunt exemplul.. dar noi suntem forta! (Duminică, 16 noiembrie 2014, 11:58)

    bogdanrech [utilizator]

    Si cand ma gandesc ca eu trec peste drum, votez si ma intorc acasa in cel mult 20 de minute in care includ si drumul.. mers pe jos in plimbare vreo 5 minute. Acesti oameni fac kilometri si stau la cozi cu orele. Un exemplu de laudat pentru noi toti din Romania sa mergem sa votam! Cati pot sa voteze in 2-3 sectii de votare (?) si noi (!) cu sectia de votare la botul calului ar trebui sa le aratam ca si noua ne pasa!
  • +3 (3 voturi)    
    . (Duminică, 16 noiembrie 2014, 12:42)

    tirolez [utilizator]

    Bravo romanilor de acolo! Macar sa vada toata lumea ce au facut Ponta si ai lui. O imagine face uneori cat 1000 de cuvinte.