Raed Arafat: Nu sunt interesat sa intru in politica, nu voi candida la Primaria Capitalei

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 24 februarie 2012, 15:59 Actualitate | Politic


Subsecretarul de stat Raed Arafat spune ca nu este interesat sa intre in politica nici acum, nici in viitor si nici nu intentioneaza sa candideze la functia de primar general al Capitalei, singura preocupare ramanand medicina de urgenta, relateaza Mediafax.

Subsecretarul de stat Raed Arafat spune ca nu este interesat sa intre in politica nici acum, nici in viitor si nici nu intentioneaza sa candideze la functia de primar general al Capitalei, singura preocupare ramanand medicina de urgenta.

"Am spus si repet, nu sunt interesat sa intru in politica nici acum si nici in viitor. As vrea sa se inteleaga acest mesaj. Nu am nicio intentie de a intra in politica. Nu voi candida la functia de primar al Capitalei", a declarat, vineri, subsecretarul de stat Raed Arafat, dupa ce in presa au aparut informatii potrivit carora ar putea candida la Primarie.

In ianuarie, vicepresedintele PDL Mihaela Popa sustinea ca fenomenul Arafat arata o foame a societatii civile pentru profesionisti, adaugand ca "notorietatea si credibilitatea" acestuia il recomanda a fi "un bun candidat pe vot uninominal, poate chiar contracandidatul lui Sorin Oprescu la Primaria Capitalei".

"Fenomentul Arafat arata clar o foame a societatii civile pentru profesionisti, experti si oameni integri din orice domeniu. Notorietatea si credibilitatea doctorului Raed Arafat il recomanda a fi un foarte bun candidat pe vot uninominal, poate chiar contracandidatul doctorului Sorin Oprescu la Primaria Capitalei", afirma atunci Mihaela Popa.

Vicepresedintele PDL mai spunea ca in fiecare comunitate exista fenomenul Arafat, ea adaugand ca fiecare comunitate ar putea la viitoarele alegeri sa-i scoata in fata pe acei oameni care au facut ceva pentru societate.

Raed Arafat a revenit in Ministerul Sanatatii pe postul de subsecretar de stat la o saptamana dupa ce demisionat din functie in urma nemultumirilor privind noile prevederi referitoare la medicina de urgenta din proiectul Legii sanatatii si ca urmare a criticilor formulate la adresa lui de catre presedintele Traian Basescu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1095 vizualizari

  • -1 (1 vot)    
    Foamea de profesionisti a romanilor (Vineri, 24 februarie 2012, 16:08)

    Constantin [anonim]

    poate fi usor satisfacuta de politicieni, ei raman in fata cu imaginea si in spate angajeaza profesionisti care le fac treaba. Asa se impaca si capra si varza, politicienii se aleg si cu imagine si cu treaba facuta.
  • +2 (4 voturi)    
    R Arafat (Vineri, 24 februarie 2012, 16:31)

    Paul [anonim]

    Raed Arafat, un exemplu pentru majoritatea politicienilor de pe malurile Dambovitei
  • -1 (1 vot)    
    De ce s-ar (Vineri, 24 februarie 2012, 18:39)

    arakis [utilizator]

    angaja Arafat intr-o batalie impotriva lui Sorin Oprescu?Doar ca e lipsa de candidati in tabara portocalie?Nu au pedelacii cu cine sa il invinga pe Sorin Oprescu,asta e clar!Dar asta nu inseamna ca au voie sa vanda pielea ursului din padure,pe spinarea lui Arafat!
  • -1 (3 voturi)    
    Marele partid portocaliu (Vineri, 24 februarie 2012, 18:44)

    Stepanida [utilizator]

    nu are un candidat pentru Bucuresti!Bun,nu are!Nu ar fi un capat de lume,dar orgoliul de partid-stat al pedelacilor nu le permite un asemenea afront.Pedelacilor,resemnati-va cu ideea ca Sorin Oprescu are deja in buzunar al doilea mandat de edil sef!Singura "necunoscuta" este componenta viitorului consiliu general cu care va colabora Sorin Oprescu in perioada 2012-2016.
    • +1 (3 voturi)    
      singurii (Vineri, 24 februarie 2012, 20:41)

      singurii [anonim] i-a raspuns lui Stepanida

      singurii care pierd, in cazul ca oprescu mai ia un mandat, nu sunt membrii PDL, ci bucurestenii.

      dar, c'est la vie. pe omul masochist nu il poti videca de propria lui placere.
    • -1 (1 vot)    
      ...... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 10:28)

      achena [anonim] i-a raspuns lui Stepanida

      Cred ca tu esti unul dintre cei care , la fiecare stire ....fie ca are sau nu legatura cu PDL , tu tot despre ei vorbesti ...... oare esti un sutinator al opozitiei ?
      Oricum daca Dl. Arafat , chiar vroia sa candideze , fii sigur ca nu venea sa-ti ceara tie parerea ... !!!
      Eu nu pot spune , decat ca-i apreciez decizia !!
  • 0 (2 voturi)    
    De ce si-ar (Vineri, 24 februarie 2012, 19:46)

    milosh [utilizator]

    risca Raed Arafat reputatia?Sa faca pe plac unui partid care oricum va iesi din carti la urmatoarele alegeri?Nu are nici un sens!Sa candideze impotriva lui Sorin Oprescu doar pentru faptul ca au avut o discutie mai aprinsa,pe teme medicale,in urma cu ceva ani?Nu,nu se merita!
  • -1 (1 vot)    
    Mai bine (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 9:55)

    Alex S [anonim]

    Mai bine sa stea acolo, a facut destul rau acestei tari prin blocarea legii sanatatii.
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Sâmbătă, 25 februarie 2012, 10:14)

    achena [anonim]

    Dupa parerea mea este o alegere foarte buna , in felul asta , n-o sa mai fiti lovit cu injurii si afirmatii , legate de Parlamentari , Primari , Sefi de Stat , etc ....