Cristian Preda (PDL): E o liniste nefireasca. Parca am fi partid neparlamentar

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 16 ianuarie 2012, 1:42 Actualitate | Politic

Europarlamentarul PDL Cristian Preda afirma, intr-un interviu acordat cotidianului Romania Libera, ca "Boc si compania sunt obligati sa decida ceva" si ca este nevoie de "o mutare politica semnificativa", in conditiile in care PDL a pastrat pana acum "o liniste nefireasca", de "partid neparlamentar".

"E prea putin sa spui ca vom dezbate o noua versiune a legii sanatatii. De la inceputul disputei, niciun pedelist cu autoritate nu a rostit ceva care sa conteze. E o liniste nefireasca. Parca am fi partid neparlamentar", spune Cristian Preda.

Europarlamentarul PDL precizeaza ca exista deja consecinte politice ale acestor proteste, iar "USL vrea sa profite de pe urma episodului Arafat".

"Luni, PDL are o reuniune a Colegiului Director. Boc si compania sunt obligati sa decida ceva. E nevoie de o mutare politica semnificativa. E prea putin sa spui ca vom dezbate o noua versiune a legii sanatatii", adauga acesta.


Citeste mai multe despre   























1366 vizualizari

  • -1 (3 voturi)    
    Remember? (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:00)

    monica L [anonim]

    Va spun eu mutare cruciala politica: sa ne dea pedelu' la toti cite o suta de lei.
  • -1 (3 voturi)    
    pdl, partid politic ?? (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:01)

    cornel [anonim]

    Asemanare pana la identificare cu pcr. Acesta din urma cred ca 1989 avea undeva intre 3.500.000 - 4.000.000 membri cotizanti, este totusi evidenta o diferenta, membri marcanti, din conducerea pcr, aveau in dotare daci 1300 negre si locuiau in casele nationalizate, nu la blocuri. Cei din pdl, dar si din celelalte partide parlamentare, poseda, masini de cca. 100.000 euro, au devenit propietari de palate, vile, resedinte somtuoase, i-si trimit copii la studi in strainatate, ei tot acolo se trateaza intraspitalicest si vacantele in statiuni de mare lux/exotice. Despre conturi declarate sau nu, discretie generalizata.
  • +1 (3 voturi)    
    N-au (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:35)

    lucky luck [utilizator]

    Cum sa miste. Sunt ocupati parlamentarii PDL cu inaugurarea partiilor de ski de la Predeal, cu vanzarea Rosiei Montana pe un pret cat mai mic pentru stat si cat mai mare pt propriul buzunar, cu afacerile personale.
    Domnule Preda, dumneata ai vazut multi parlamentari pedele muncind pt ceea ce sunt platiti?
    Eu i-am vazut doar facand mismasuri si aranjandu-si ploile.
    Intre afaceri, amante, obligatii protocolare si chivernisirea banului personal, cand sa mai aiba vreme si de "luari de pozitie"?!?
  • 0 (0 voturi)    
    . (Luni, 16 ianuarie 2012, 15:17)

    emil [anonim]

    Sunt necesare niste schimbari pe care PDL-ul trebuie sa le faca.
  • 0 (0 voturi)    
    ! (Luni, 16 ianuarie 2012, 15:18)

    roger [anonim]

    Linistirea oamenilor ar putea avea loc daca s-ar ace niste modificari in executiv.
  • 0 (0 voturi)    
    .... (Luni, 16 ianuarie 2012, 15:20)

    dorin [anonim]

    E important pentru PDL sa faca niste schimbari.
  • 0 (0 voturi)    
    lucrurile se vor misca spre binele romanilor... (Luni, 16 ianuarie 2012, 16:12)

    diana89 [anonim]

    PD-L-istii, in sedinta ce va avea loc,cu siguranta, vor pune la cale un plan pentru binele romanilor . Trebuie doar sa ii sustinem!
  • 0 (0 voturi)    
    !!! (Luni, 16 ianuarie 2012, 16:40)

    alina [anonim]

    uneori schimbarile sunt benefice si necesare... in cazul de fata, pana si cei de la PDL au nevoie de cateva schimbari
  • 0 (0 voturi)    
    schimbari (Luni, 16 ianuarie 2012, 17:03)

    rares [anonim]

    schimbarile nu vor intarzia sa apara, vor fi noi sperante atat pentru PDL cat si pentru linistea electoratului
  • 0 (0 voturi)    
    o posibila remaniere (Luni, 16 ianuarie 2012, 19:22)

    papaia [anonim]

    Poate ca domnul Preda face referire la o remaniere care prin oportunitatea ei ne-ar aduce niste schimbari foarte bine venite acum cand toata lume este tensionata.