VIDEO Barack Obama a gresit data cand a semnat marti in cartea de oaspeti de la Westminster Abbey, scriind 24 mai 2008

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 25 mai 2011, 10:13 Actualitate | Internaţional

Pagina semnata de sotii Obama
Foto: Reuters
Presedintele american Barack Obama a semnat marti in cartea de oaspeti de la Westminster Abbey, dar a scris gresit anul, relateaza Telegraph. Liderul de la Casa Alba a scris cateva cuvinte, adaugand insa la final data de 24 mai 2008.​

Obama a facut un tur al catedralei din capitala britanica, insotit de reverendul Dr. John Hull. Liderul american a depus apoi o coroana la Mormantul Soldatului Necunoscut.

Ulterior, presedintele american a semnat in cartea de oaspeti, unde a scris: "Este un privilegiu important sa comemorez mostenirea si sacrificiul nostru comune". El a semnat "Barack Obama", adaugand apoi insa gresit data: "24 mai 2008".

Pagina a fost semnata si de Michelle Obama, Prima Doamna a SUA.

Telegrpah a citat o purtatoare de cuvant de la Westminster Abbey, care a confirmat ca presedintele american a scris data gresit.

Potrivit informatiilor, Obama ar fi fost auzit in timp ce-l intereba pe Hull ce data era marti, insa a scris anul gresit.

Comentand gafa facuta de liderul SUA, publicatia New York Magazine a scris ca "presedintele Obama nu are habar de anul in care ne aflam", adaugand ca "2008 a fost un an important pentru el".



Citeste mai multe despre   






















2602 vizualizari

  • +1 (13 voturi)    
    Da! (Miercuri, 25 mai 2011, 9:29)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Cineva spunea ca e mai destept ca Bush al mic!
    Se vede!
    QED!
  • -2 (4 voturi)    
    poza (Miercuri, 25 mai 2011, 9:44)

    radu [anonim]

    in poza apare semnatura sotiei
    • -1 (3 voturi)    
      Sunt doua... (Miercuri, 25 mai 2011, 12:21)

      Mih [anonim] i-a raspuns lui radu

      ...semnaturi: de scris a scris BHO, de semnat au semnat amandoi. Fii mai atent!
  • -7 (9 voturi)    
    Aoleu (Miercuri, 25 mai 2011, 9:48)

    gogu [anonim]

    Da' ce scris de analfabet are! Unde a facut asta scoala?
    • +4 (10 voturi)    
      - (Miercuri, 25 mai 2011, 10:05)

      Schwammkopf [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Nu cred ca sunt scoli in tara ta de bastina care sa scoata astfel de analfabeti (nici macar a 10-a parte). Voi inca aveti dificultati sa ajungeti in top 500 cu macar o institutie de invatamint superior (sub pozitia 450).
      • -2 (4 voturi)    
        Scuze (Miercuri, 25 mai 2011, 10:29)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui Schwammkopf

        Eram doar invidios.
      • 0 (6 voturi)    
        si ce mandru esti tu... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:36)

        me [anonim] i-a raspuns lui Schwammkopf

        ca esti in sua...
        pot sa ghicesc? ospatar? spalator de vase?
        oricum pt gogu... nu iti dai seama dupa cum scrie un om daca e analfabet sau nu... dupa logica ta toti medicii ar fi analfabeti...
        • -2 (4 voturi)    
          Pai... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:01)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui me

          Am spus doar ca are scris de analfabet. Dupa logica ta se deduce ca l-am facut analfabet?
  • 0 (4 voturi)    
    Obie... (Miercuri, 25 mai 2011, 9:56)

    hombre [anonim]

    ...cre'ca de la berea aia ,,strong'' bauta in Irlanda i se trage si probabil nu i-o fi trecut ,,mahmureala''...

    ...si pana la urma Churchill nu a fost ,,treaz'' nicio zi in ultimii 60 de ani de viatza, si a castigat razboaie, a vandut tari la rusi...om mare, ce mai !
  • +1 (3 voturi)    
    film (Miercuri, 25 mai 2011, 10:20)

    lmc [utilizator]

    cand apare un film cu presedintele care calatoreste in timp si aceasta semnatura ii tradeaza originea temporala? :-)
  • -1 (3 voturi)    
    Bine ca n-a fost Sarah Palin (Miercuri, 25 mai 2011, 10:55)

    TK9 [utilizator]

    Uitati-va la tv americane si veti vedea ca nu e nimic de ris sau de comentat, cum nu a fost nici cind a zis ca a vizitat 57 din statele uniunii etc. etc.

    Dar daca ar fi fost Sarah Palin in situatia asta?
    Sau, mutind intimplarea in Romania si pastrind proportiile, Elena Basescu?
  • -1 (7 voturi)    
    pentru asta... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:24)

    mos teaka [anonim]

    pentru asta pe tanti leana de la oficiu postal ar fi dat-o afara. Ca presedinte al superputerii mondiale se accepta sa nu stii pe ce lume traiesti....As vrea sa-l vad pe Valentin Stan nebunu cum ii gaseste scuze lu obama si cum il va incrimina pe base pentru aceste erori
  • 0 (0 voturi)    
    Pun pariu (Miercuri, 25 mai 2011, 22:30)

    AttiTude [utilizator]

    ca voi nu ati gresit niciodata data...
    Nu inteleg cum se poate face stire din asa ceva. Chiar nu s-a intamplat nimic astazi? Nici o hartuire sexuala demna de relatat?