VIDEO Barack Obama a gresit data cand a semnat marti in cartea de oaspeti de la Westminster Abbey, scriind 24 mai 2008

de A.N.     HotNews.ro
Miercuri, 25 mai 2011, 10:13 Actualitate | Internaţional

Pagina semnata de sotii Obama
Foto: Reuters
Presedintele american Barack Obama a semnat marti in cartea de oaspeti de la Westminster Abbey, dar a scris gresit anul, relateaza Telegraph. Liderul de la Casa Alba a scris cateva cuvinte, adaugand insa la final data de 24 mai 2008.​

Obama a facut un tur al catedralei din capitala britanica, insotit de reverendul Dr. John Hull. Liderul american a depus apoi o coroana la Mormantul Soldatului Necunoscut.

Ulterior, presedintele american a semnat in cartea de oaspeti, unde a scris: "Este un privilegiu important sa comemorez mostenirea si sacrificiul nostru comune". El a semnat "Barack Obama", adaugand apoi insa gresit data: "24 mai 2008".

Pagina a fost semnata si de Michelle Obama, Prima Doamna a SUA.

Telegrpah a citat o purtatoare de cuvant de la Westminster Abbey, care a confirmat ca presedintele american a scris data gresit.

Potrivit informatiilor, Obama ar fi fost auzit in timp ce-l intereba pe Hull ce data era marti, insa a scris anul gresit.

Comentand gafa facuta de liderul SUA, publicatia New York Magazine a scris ca "presedintele Obama nu are habar de anul in care ne aflam", adaugand ca "2008 a fost un an important pentru el".



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de Superbrands

AmCham  - 25 de ani de impact in Romania, prin sustinerea consultarii intre mediul public si privat, pentru dezvoltarea Romaniei

Camera de Comert Americana in Romania (AmCham Romania) este de 25 de ani intre cele mai reprezentative asociatii ale comunitatii de afaceri din Romania, fiind recunoscuta drept un promotor al dialogului public-privat pe teme ce privesc mediul de afaceri, politicile publice cu impact asupra economiei, competitivitatea Romaniei sau dinamica relatiilor comerciale intre SUA si Romania.

2605 vizualizari

  • +1 (13 voturi)    
    Da! (Miercuri, 25 mai 2011, 9:29)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    Cineva spunea ca e mai destept ca Bush al mic!
    Se vede!
    QED!
  • -2 (4 voturi)    
    poza (Miercuri, 25 mai 2011, 9:44)

    radu [anonim]

    in poza apare semnatura sotiei
    • -1 (3 voturi)    
      Sunt doua... (Miercuri, 25 mai 2011, 12:21)

      Mih [anonim] i-a raspuns lui radu

      ...semnaturi: de scris a scris BHO, de semnat au semnat amandoi. Fii mai atent!
  • -7 (9 voturi)    
    Aoleu (Miercuri, 25 mai 2011, 9:48)

    gogu [anonim]

    Da' ce scris de analfabet are! Unde a facut asta scoala?
    • +4 (10 voturi)    
      - (Miercuri, 25 mai 2011, 10:05)

      Schwammkopf [anonim] i-a raspuns lui gogu

      Nu cred ca sunt scoli in tara ta de bastina care sa scoata astfel de analfabeti (nici macar a 10-a parte). Voi inca aveti dificultati sa ajungeti in top 500 cu macar o institutie de invatamint superior (sub pozitia 450).
      • -2 (4 voturi)    
        Scuze (Miercuri, 25 mai 2011, 10:29)

        gogu [anonim] i-a raspuns lui Schwammkopf

        Eram doar invidios.
      • 0 (6 voturi)    
        si ce mandru esti tu... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:36)

        me [anonim] i-a raspuns lui Schwammkopf

        ca esti in sua...
        pot sa ghicesc? ospatar? spalator de vase?
        oricum pt gogu... nu iti dai seama dupa cum scrie un om daca e analfabet sau nu... dupa logica ta toti medicii ar fi analfabeti...
        • -2 (4 voturi)    
          Pai... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:01)

          gogu [anonim] i-a raspuns lui me

          Am spus doar ca are scris de analfabet. Dupa logica ta se deduce ca l-am facut analfabet?
  • 0 (4 voturi)    
    Obie... (Miercuri, 25 mai 2011, 9:56)

    hombre [anonim]

    ...cre'ca de la berea aia ,,strong'' bauta in Irlanda i se trage si probabil nu i-o fi trecut ,,mahmureala''...

    ...si pana la urma Churchill nu a fost ,,treaz'' nicio zi in ultimii 60 de ani de viatza, si a castigat razboaie, a vandut tari la rusi...om mare, ce mai !
  • +1 (3 voturi)    
    film (Miercuri, 25 mai 2011, 10:20)

    lmc [utilizator]

    cand apare un film cu presedintele care calatoreste in timp si aceasta semnatura ii tradeaza originea temporala? :-)
  • -1 (3 voturi)    
    Bine ca n-a fost Sarah Palin (Miercuri, 25 mai 2011, 10:55)

    TK9 [utilizator]

    Uitati-va la tv americane si veti vedea ca nu e nimic de ris sau de comentat, cum nu a fost nici cind a zis ca a vizitat 57 din statele uniunii etc. etc.

    Dar daca ar fi fost Sarah Palin in situatia asta?
    Sau, mutind intimplarea in Romania si pastrind proportiile, Elena Basescu?
  • -1 (7 voturi)    
    pentru asta... (Miercuri, 25 mai 2011, 11:24)

    mos teaka [anonim]

    pentru asta pe tanti leana de la oficiu postal ar fi dat-o afara. Ca presedinte al superputerii mondiale se accepta sa nu stii pe ce lume traiesti....As vrea sa-l vad pe Valentin Stan nebunu cum ii gaseste scuze lu obama si cum il va incrimina pe base pentru aceste erori
  • 0 (0 voturi)    
    Pun pariu (Miercuri, 25 mai 2011, 22:30)

    AttiTude [utilizator]

    ca voi nu ati gresit niciodata data...
    Nu inteleg cum se poate face stire din asa ceva. Chiar nu s-a intamplat nimic astazi? Nici o hartuire sexuala demna de relatat?