VIDEO Elena Udrea, dupa ce a jucat tenis cu Ilie Nastase: Ma duc in locul Soranei Carstea la Rolland Garros

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 5 iunie 2009, 16:02 Actualitate | Esenţial

Elena Udrea
Foto: AGERPRES
Ce au in comun Elena Udrea si Sorana Carstea? Am aflat vineri, chiar de la ministrul Turismului: "Ma simt deja o mare tenismena, un talent in devenire. O sa ma duc in locul Soranei Carstea la Roland Garros, daca a plecat ea", a afirmat, glumind, Elena Udrea, dupa ce a jucat vineri, la Paris, o partida de tenis demonstrativ cu Ilie Nastase, potrivit Mediafax.

Partida de tenis a durat circa 10 minute, insa ministrul Turismului a spus ca a rezistat, din punct de vedere fizicm mai mult decat s-ar fi asteptat.


  • Clipul de promovare externa a turismului romanesc, lansat la Paris

Clipul de promovare turistica externa a Romaniei a fost lansat, vineri, la Paris. In jurul pranzului, spotul a rulat in premiera, pe un ecran uriaş, amplasat in piata Primariei din Paris, unde va fi difuzat pe parcursul intregii zile de vineri
. La eveniment au participat ministrul Turismului, Elena Udrea, fostii sportivi Ilie Nastase şi Nadia Comaneci si a reprezentanti ai Primariei Paris si ai Federatiei Franceze de Tenis.

Ministerul Turismului a inchiriat pentru intrega zi piata din fata Primariei Paris, unde vor avea loc spectacole cu ansambluri traditionale romanesti si unde este amenajat un teren de tenis, pe care vor juca un meci demonstrativ Ilie Nastase si Peter McNamara.

Noul spot de promovare va fi difuzat pana la sfarşitul acestui an pe doua mari canale tv internationale, unul de sport si celalalt de stiri, ministerul aflandu-se in prezent in proces de selectie a acestora.

Elena Udrea a declarat pentru Mediafax ca evenimentele organizate la Paris, care marcheaza debutul campaniei externe de promovare a Romaniei, au costat ministerul 88.000 de euro.

Elena Udrea spera ca, in urma campaniei de promovare, numarul turistilor straini care aleg sa isi petreaca vacanta in tara noastra sa creasca cu 10%.

  • Imnul turistic va fi remixat pentru cluburi

Imnul turistic al tarii noastre, "Romania - The land of choice", va avea si o varianta remixata, care va fi lansata joi, 11 iunie, intr-un club din Bucuresti, a mai anuntat ministrul Turismului vineri, la Paris.

"Vom lansa imnul in varianta remixata si speram sa fie o melodie pe care se va dansa in discoteci", a afirmat Elena Udrea, adaugand ca remixul este realizat tot de compozitorul imnului, Marius Moga.

"Romania - the land of choice", imnul turistic romanesc:



Citeste mai multe despre   




















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

2077 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Doar atit? (Vineri, 5 iunie 2009, 15:36)

    gogu52 [utilizator]

    Cam cit 2 Audi A seis cu clima bizonica cu care se dadea blonda atunci cind ramasese fara frine...
  • -3 (5 voturi)    
    Undeeee? (Vineri, 5 iunie 2009, 16:15)

    anti guvern [anonim]

    "Ma duc in locul Soranei Carstea la Rolland Garros" - mai bine te duci la balamuc...
    • -1 (1 vot)    
      Urdea Competent-Priceputeanu (Vineri, 5 iunie 2009, 17:27)

      Guelfling [utilizator] i-a raspuns lui anti guvern

      Ei, to'ar'sha Urdea e bună la toate, bre!
      :)))
  • -3 (5 voturi)    
    Vai de noi! (Vineri, 5 iunie 2009, 16:18)

    Max [anonim]

    Nu stiu daca cu banii aia nu se puteau face lucruri mai bune...
    • +1 (1 vot)    
      exact cum spui (Vineri, 5 iunie 2009, 17:39)

      aac [utilizator] i-a raspuns lui Max

      nu stii.
      • -1 (1 vot)    
        Daca te-ai indragostit de ea... (Vineri, 5 iunie 2009, 18:20)

        Max [anonim] i-a raspuns lui aac

        Ia-o de nevasta (da' tre' sa mai vrea si ea)! Las' ca stiu ce spun, ca am date foarte exacte legate de modul in care s-au cheltuit banii la Turism!
  • 0 (4 voturi)    
    De data asta d-na Nuti (Vineri, 5 iunie 2009, 16:18)

    Cici [anonim]

    ar putea sa aiba dreptate.are loc la rolland garros dar......ca fata de mingii !!! nu calare pe cai mari si fara carnati !
  • +1 (3 voturi)    
    locatie (Vineri, 5 iunie 2009, 16:19)

    anonim [anonim]

    eu zic ca era mai inspirat sa fi ales "jardin du luxembourg" in locul primariei, chiar langa pozele statelor UE. daca nu le-a vazut, n-ar fi rau sa treaca pe acolo daca tot e in Paris. si sa ceara si inregistrarea emisiunii de marti seara de pe m6 si poate linistita sa promoveze clipuri cu ce "sois aka choice" vrea ea.
  • 0 (4 voturi)    
    Nu e de ras (Vineri, 5 iunie 2009, 16:34)

    spanac [utilizator]

    Pe mine ma mira faptul ca doamna face parte din guvern dar nu m-ar mira s-o vad la Roland Garros. Asa cum a ajuns ministru al turismului chiar nu mi s-ar parea deloc deplasat s-o vad pe doamna Udrea la vreun turneu de Grand Slam.
  • -2 (4 voturi)    
    interesant... (Vineri, 5 iunie 2009, 16:41)

    liviu_ [utilizator]

    "Ma duc in locul Soranei Carstea la Rolland Garros" - evident nu se referea la tenis... oricum din punctul meu de vedere sa se duca de tot acolo... sa scapam de ea...

    alti bani pentru celerul imn turistic???
    intradevar s-au rezlvat toate problemele minore (drumuri, hoteluri, etc) si acum nu a mai ramas decat imnul... care mai mult ca sigur in 2-3 luni o sa ne aduca milioane... ba nu, miliarde de turisti zilnic !!!
    • +4 (6 voturi)    
      turism (Vineri, 5 iunie 2009, 16:59)

      kreskova [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      bai cazutilor in cap. parca e primul ministru de care se aude si vrea sa faca ceva.Au mai fost si altii,dar nu sa auzit de ei.
      • -1 (1 vot)    
        iar incepem??? (Vineri, 5 iunie 2009, 17:17)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui kreskova

        deci in primul rand eu nu am jignit pe nimeni...
        nu stiu d c trebuie cineva sa jigneasca pe altcineva... e asa greu sa vb. civilizat?

        in fine trecand peste asta...
        "cazutul in cap" (unul dintre ei) iti zice ca a face ceva, nu e echivalent cu a face ceva bun...
        poti sa faci si un lucru prost... (cazul elenei udrea)

        eu nu stiu ce a facut udrea, ca , inafara de imn, tot ce a facut a fost sa dea din gura...
        imn care este inutil.... asta ca sa nu spun ca sunt bani aruncati...
        • 0 (0 voturi)    
          udrea este... (Vineri, 5 iunie 2009, 18:07)

          Bizon [anonim] i-a raspuns lui liviu_

          atat! nu conteaza ce face, ci cat se vede! daca nici atat n-ai priceput! tu ce crezi ca s-a ales ministreasa ca sa faca ceva? ha ha ha! pai crezi ca ce stie ea se faca are vreo aplicatie in guvernul romaniei? ha ha ha!
  • 0 (4 voturi)    
    Varza (Vineri, 5 iunie 2009, 17:00)

    Shoco [anonim]

    Este prima data cand aud Imnul vietii ,si am crezut ca paralizez.
    In afara de faptul ca Moga e un redus cand vine vorba sa creeze altceva in afara de melodii fredonate de oligofreni, Imnul asta e o porcarie.
    Voi chiar nu aveti un om profi care sa faca asta ?
    Chiar trebuie sa dam totul asa pe sub masa , la unul la altul ?
    Ah.. il cunoastem pe Moga, ii dam lui sa faca ca are ceva aparatura pe acasa..

    Doamna Udrea, tot respectul dar faceti dracu` o treaba serioasa nu batjocura.
    • 0 (0 voturi)    
      mintea redusa (Vineri, 5 iunie 2009, 19:43)

      the [utilizator] i-a raspuns lui Shoco

      bai spintecatorule de varza,
      ca nu-ti place imnul naturistic e o chestie
      ca o respecti pe Doamna Udrea (te citez) e o (a doua) chestie
      ca n-ai paralizat, e spre binele tau, inseamna ca ai urechi rezistente ...
      dar ce ai cu oligofrenii, bre, ti-au facut ceva ?
      au venit noaptea sub fereastra ta sa-ti cânte The Land of Choice ?
      sau esti si tu din turma celora care folosesc handicapatii ca termen pejorativ ?
      Hai, ciush la Moga, sa-i verifici aparatura ...
  • +2 (2 voturi)    
    ?! (Vineri, 5 iunie 2009, 17:12)

    X [anonim]

    La inceput eram sceptic, dar parca e singurul ministru din actualul guvern care se agita pentru ceva.
  • -1 (1 vot)    
    Draga Udrea Elena (Vineri, 5 iunie 2009, 17:25)

    wh [utilizator]

    Nu te duci nicaieri. Iti iei bonuri d-ale turistice si-ti faci concediul la Sovata. Ok?
  • -2 (2 voturi)    
    n (Vineri, 5 iunie 2009, 17:28)

    nety [anonim]

    N-ai putea sa te duci in locul Simonei Senzual? Ca mai curand acolo faci fata. De ce sa o inlocuiesti tu pe fata asta care se lupta pentru altceva decat tine?
  • -2 (2 voturi)    
    ELENA (Vineri, 5 iunie 2009, 17:34)

    VDN [anonim]

    esti un inger!. vopsit :(
  • 0 (0 voturi)    
    O blonda (Vineri, 5 iunie 2009, 18:05)

    ionutr1 [utilizator]

    Uite asa minimizeaza blonda de la turism, efortul cuiva care chiar munceste..
  • 0 (0 voturi)    
    cat a costat porcaria asta de cantec? (Vineri, 5 iunie 2009, 18:11)

    sloboz [anonim]

    acest imn este o mare bataie de joc si este o inconstienta sa apelezi la acest "compozitor" a carui valoare se poate masura direct proportional cu inaltimea sa fizica! Nu se poate sa dai pe mana unuia care taie si lipeste fragmente sa-ti faca un imn despre Romania! o mare rusiineeeee!
  • 0 (0 voturi)    
    ce lesinatura :))) (Vineri, 5 iunie 2009, 18:31)

    andreiB [anonim]

    mor de ris
  • 0 (0 voturi)    
    Daca te duci (Sâmbătă, 6 iunie 2009, 14:15)

    Pantera Roz [utilizator]

    la Roland Garros,sa nu dai cu mopul pe zgura alora,ca nu e bine,strici suprafata de joc.