Klaus Iohannis: Partidele au inteles ca un Guvern de tehnocrati este acum solutia cea mai buna pentru Romania

de R.N.     HotNews.ro
Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:22 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis a felicitat marti guvernul Dacian Ciolos, care a primit votul de incredere al Parlamentului, apreciind ca este vorba de "o dovada ca partidele au inteles ca un Guvern de tehnocrati este acum solutia cea mai buna pentru Romania".

"Cabinetul Ciolos va avea o sarcina dificila, iar indeplinirea obiectivelor asumate in programul de guvernare nu va fi posibila fara un sprijin parlamentar consistent.

Sunt increzator ca fiecare membru al echipei guvernamentale va trata cu responsabilitate si profesionalism misiunea care i-a fost incredintata. Mult succes!", a scris Klaus Iohannis, pe contul sau de Facebook.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
1692 vizualizari
  • +9 (9 voturi)    
    "au inteles"... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:27)

    lili [anonim]

    Dar, altceva...
    Ca acum e mai bine sa stea la cutie o perioada, pana mai trece furia strazii.... pe dedesubt, isi vor continua matrapazlacurile fara jena, iar guvernul Ciolos este ca sa treca si anul asta... la anul aceste partide se vor prezenta la alegeri tot asa!
    Pariem?!
    Ce-au "inteles", dle Johannis?!
    • -4 (6 voturi)    
      Care furie a strazii?! (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:12)

      contest [anonim] i-a raspuns lui lili

      voiati sa ziceti: furia?...bulevardului!, hahaha...
    • 0 (0 voturi)    
      Iohannis (Marţi, 17 noiembrie 2015, 20:51)

      MPop [utilizator] i-a raspuns lui lili

      Dl Iohannis...esti copil politic daca chiar crezi ceea ce ai spus aici...te rog trezestete pana nu dau astia jos si cu tine ca multe parghii nu prea mai ai nici dumneata.
  • +4 (4 voturi)    
    Au inteles? (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:34)

    Sthelian [utilizator]

    Pai n-au avut incotro...
    Cu un Dragnea santajabil cu proces zilele astea (pariu ca va ramine cu suspendare sau il vor albi?), cu un PNL ce e mai spre USL decit spre dreapta...
    Cu teama de alegeri anticipate si ca nu-si vor duce mandatul pina la capat (mandat plin de avantaje materiale)...
    Si nu e prea tehnocrat.
  • +4 (4 voturi)    
    Oh DA (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:38)

    Je__ [utilizator]

    Toti is freaca mainile ca au scapat de responsabilitatea guvernarii, si se pregatesc de alegeri.

    Doar guvernul tehnocrat va face o branza...si vom fi toti fericiti si vom vota tot PNL, PSD, UDMR.

    Sa fie clar.....vor fi ZERO realizari, si la final nimeni nu va deconta factura!
  • +3 (3 voturi)    
    Lupul schimba parul (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:44)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Stau in stand-by dupa care mafiile vor reveni in forta sa fure si mai mult.
  • +1 (3 voturi)    
    imi place (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:47)

    millenium [anonim]

    Cum il lauda pe Dancu.
  • +2 (2 voturi)    
    Au inteles ... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:49)

    Comentator [anonim]

    Ca nu mai au legitimitatea de a guverna tara prin asumare directa ... deci sunt lasi ... ci doar prin asa zisul guvern tehnocrat intesat cu oameni din SISTEM care sa raspunda imediat la comenzi daca incepe sa devieze prea mult de la programul LOR, al clasei politice ... a se vedea alegerea primarilor / consilierilor in 2 tururi , ridicarea imunitatii parlamentarilor, etc ...
  • 0 (0 voturi)    
    pauza (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:49)

    cristi [anonim]

    nu decidem noi aici la noi acasa ce facem
    de ce?
    pt ca suntem unde suntem
  • +2 (2 voturi)    
    precizari (Marţi, 17 noiembrie 2015, 16:52)

    Dedalus [anonim]

    Un govern de tehnocrati paote logic exista numai in absenta parlamentului.

    Altfel, daca e votat de parlament e un govern politic, pentru ca si parlamentul; e politic. Altfel de ce mai voteaza?!

    Un guvern care e teoretic sustinut de intregul parlament este unul de uniune nationala, nicidecum unul tehnocrat,

    Ambele - tehnocrat si de uniune nationala - sunt caracteristice pregatirii alegerilor, nu reformelor, pentru ca reformele sunt acte politice, nu tehnocrate.

    Bulibaseala unui govern tehncratic, sutinut de parlament, dupa fortarea demisiei unui govern politic poate fi justificata doar de imaturitatea fortelor politice.
  • -1 (1 vot)    
    "guvernul meu" (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:01)

    timp tamp [utilizator]

    acum are guvern, curând va constata ca e degeaba... parlamentul mai are o jucărie de care își va bate joc. ihainis de PARLAMENT E NEVOIE!
  • +6 (6 voturi)    
    Toti la putere, toti in opozitie (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:14)

    Locke Lamora [utilizator]

    Shi tze se mai lupta ei fratzicule pt binele tzarii, ca chiorii in ring fratzicule.
  • +3 (3 voturi)    
    Cred ca dl.Iohannis nu a inteles inca... (Marţi, 17 noiembrie 2015, 17:50)

    gigiN [utilizator]

    ...faptul ca partidele nu inteleg nimic altceva decat ceea ce le intereseaza la ...buzunar !
    • 0 (0 voturi)    
      si (Marţi, 17 noiembrie 2015, 19:47)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui gigiN

      nici nu va intelege, pentru ca si el tot de buzunar a fost, este, si va fi interesat. Atita pot, el si mialake.