La primul meci ca titular pentru AC Milan, brazilianul Ronaldo a marcat o dubla in partida contra Sienei, castigata de milanezi cu 4-3. La Siena, Paul Codrea a evoluat pana in minutul 86.

Tot sambata, Inter Milano a stabilit un nou record al campionatelor puternice din Europa, obtinand a 16-a victorie consecutiva. Real Madrid in anii '60 si Bayern Munchen in 2005 reusisera 15 succese la rand.

AS Roma a facut un nou pas gresit in lupta pentru titlu, pierzand la Empoli. Cristi Chivu nu a evoluat pentru romani, fiind menajat inaintea partidei din Liga Campionilor, contra lui Lyon. Roma ramane pe locul 2, dar distanta fata de liderul Inter s-a marit la 14 puncte.

Duminica, Adrian Mutu a dezamagit pentru Fiorentina, fiind inlocuit in minutul 54 al partidei castigate de florentini contra Cataniei cu 1-0. Mutu a primit un cartonas galben in minutul 31 al partidei disputata la Rimini, cu portile inchise, terenul Cataniei fiind suspendat.