Sepsi Sfântu Gheorghe și Farul Constanța au terminat la egalitate, scor 1-1, un meci cu două goluri anulate și mai multe ocazii mari ratate, în runda a treia din play-off-ul SuperLigii.

Farul ConstantaFoto: Inquam Photos / Alex Nicodim

Sepsi Sfântu Gheorghe – Farul Constanța 1-1, în SuperLigă

În meciul de la Sfântu Gheorghe, covăsnenii au trimis mingea în poartă pentru prima dată în minutul 40, dar golul lui Oroian a fost anulat de VAR pentru fault în atac.

Doar patru minute mai târziu, Farul a deschis scorul prin Louis Munteanu, cu un șut perfect de la 20 de metri.

Două minute au fost oaspeții în avantaj, Sepsi egalând prin Pavol Safranko, cu o reluare de la marginea careului mic.

În partea secundă, Sepsi a înscris din nou prin Dumitrescu, dar după minute de așteptare, arbitrajul VAR a invalidat reușita pentru ofsaid.

Louis Munteanu putea deveni eroul formației antrenate de Gică Hagi, dar după o gravă eroare a lui Florin Ștefan, a șutat în bara porții lui Niczuly.

Rezultatul menține cele două formații pe ultimele două locuri în clasamentul play-off-ului SuperLigii.

Aici poți vedea un rezumat al partidei dintre Sepsi și Farul.