Rapidul este fără victorie în continuare în play-off, după ce giuleștenii au pierdut și împotriva Universității Craiova, scor 2-1, în ultimul meci al etapei cu numărul 7 a play-off-ului SuperLigii României.

Costel GâlcăFoto: NurPhoto / Shutterstock Editorial / Profimedia

*Click pe numele marcatorilor pentru a vedea golurile*

Rapid București - Universitatea Craiova 1-2

Oltenii au avut un start furtunos de partidă și au ratat două ocazii de a deschide scorul.

Replica Rapidului a venit în minutul 12, când șutul lui Krasniqi s-a dus pe lângă poartă.

În minutul 30, oaspeții au punctat pentru 1-0 prin Andrei Ivan, care a finalizat cu capul o centrare perfectă venită de la Alexandru Crețu.

Rapidul a avut șansa egalării înaintea pauzei, dar Rrahmani a tras pe lângă poartă.

În a doua repriză, Rapid a mizat totul pe cartea atacului și s-a apropiat din ce în ce mai periculos de poarta lui Laurențiu Popescu.

Krasniqi a trecut iar pe lângă gol în minutul 62, Crețu a scos pentru olteni o minge de pe linia porții, 10 minute mai târziu.

Până la urmă, Rapid a reușit să egaleze în minutul 77, când Burmaz a înscris cu un șut din marginea careului de 16 metri.

Scorul final a fost stabilit de Alexandru Crețu, care a reușit să înscrie pentru olteni în al șaselea minut de prelungire.