Grindeanu, ironii la adresa PNL: „A mai rămas să promită că asfaltează Calea Lactee”

de C.V.     HotNews.ro
Joi, 19 noiembrie 2020, 17:16 Actualitate | Politic


Sorin Grindeanu
Foto: AGERPRES
A mai rămas ca PNL să promită că asfaltează Calea Lactee, spune ironic Sorin Grindeanu după ce liberalii au anunțat că vor construi în patru ani 1000 de kilometri de autostrăzi și drumuri expres: „Ei n-au fost în stare să demareze nici măcar un proiect nou în acest an”.

„La capitolul Infrastructură... a mai rămas ca PNL să promită că asfaltează Calea Lactee! Ei n-au fost în stare să demareze nici măcar un proiect nou în acest an! Încă taie panglici la autostrăzile făcute de PSD. Decât să mintă cu nerușinare că vor face mii de km de autostradă, mai bine ar face ceva acum pentru ca România să nu piardă câteva miliarde de euro din fonduri europene”, spune Sorin Grindeanu.

Prim-vicepreședintele PSD afirmă că liberalii, deși își fac reclamă peste tot cu fondurile europene „care vor curge peste România”, Guvernul Orban tocmai a tăiat la rectificarea bugetară 2,5 miliarde lei de la fondurile europene.

Liderul social-democrat apreciază că programul de guvernare prezentat de PNL arată clar de ce guvernul Orban nu vrea să facă public bugetul pe anul viitor: „Nu au niciun răspuns la criza sanitară și nici la dezastrul economic”.

„Prin urmare, concluzia este una singură. Să lase poveștile și să prezinte românilor bugetul. Să le arate clar că anul viitor nu va fi anul austerității, al sărăciei și al șomajului”, conchide Grindeanu.

Conform programului de guvernare al PNL, se finalizează peste 970 kilometri de autostrăzi și drumuri expres în perioada 2021-2024, din care 660 kilometri de autostradă.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3605 vizualizari

  • +30 (34 voturi)    
    Grindeanu?? No shit?! (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:16)

    Metec [utilizator]

    Baiatu' asta de-i tinea undita lui Dragnea are tupeul sa revina in prim-plan?! O, Doamne, mare ti-e gradina!
    Mai, tinere, du-te in treaba ta si lasa-ne, ca e pacat de tineretea si frumusetea ta! Ca de desteptaciune nu poate fi vorba...
    • +10 (18 voturi)    
      Grindene 10.000euro/luna, e deja asfaltata de PSD (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:09)

      UnOarecare [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      Astialalti asfalteaza doar ce le-au lasat tovarasi de USL, toti sunt niste politruci care desi primesc salarii si pensii nesimtite au dus Romania la coada UE.

      De asta votez USRplus!
      • -2 (10 voturi)    
        USR asfalteaza si Gemini, nu numai Milky Way (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:43)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui UnOarecare

        USR asfalteaza si Gemini, nu numai Milky Way si Andromeda.

        Sa nu uitam, PNL si PSD sunt infestate de securisti...da' securistii aia prosti ca noaptea s-au dus in USR, acolo-i raiul analfabetilor functionali. Deci, stai pe noada ta, cu USR la putere se asfalteaza 3 galaxii, nu una!

        Dar hey, astept cu nerabdare cand Prostia Absoluta, #rezistenta, va guverna Romanika. Romanii merita sa fie astfel guvernati !
        • +8 (8 voturi)    
          ANALFABETII (Joi, 19 noiembrie 2020, 22:27)

          mihai53 [utilizator] i-a raspuns lui newlook

          Mai analfabeti ca in PSD nu exista , extragand cateva raritati care chiar sunt educati . Diferenta este ca intre o profesionala slaba si o universitate buna . Sigur , analfabetii PSD au diplome de studii superioare la universitati fara nici o valoare Membrii USR , in mare parte au studii serioase si ceea ce deranjeaza cel mai mult este faptul ca nu sunt dependenti de politica , avand in spate o activitate economica serioasa nu una de politruci cu ucenicia la lipit afise .
    • +4 (4 voturi)    
      măcar (Vineri, 20 noiembrie 2020, 9:23)

      nahir [utilizator] i-a raspuns lui Metec

      să se fi uitat în grădina proprie, unde veorica promitea și ea mii de km de autostradă. Râde ciob de oală spartă.
  • +18 (20 voturi)    
    au taiat (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:17)

    Mistrelutz [utilizator]

    2.5 de la ministerul care se ocupa cu fondurile europene..adica din salarii si alte kkturi,asa ca lasa-ne..
    bugetul parca trebuie ptezentat pana la ssfarsitul anului,nu?deci..iar,liniste.
    in plus..cine vorbeste de promisiuni aiurea..si-a gasit.
  • +13 (19 voturi)    
    Joc de securisti, atata tot. (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:21)

    newlook [utilizator]

    Joc de securisti, atata tot. Cu securistul asta in conducere, PSD asfalteaza si Andromeda, ca nu-l doare gura.
    PS: Mare bou a fost Dragnea cand a pus jigodia asta Prim-Ministru.
    • +9 (11 voturi)    
      avea nevoie de aripa Sarbu-Ponta a Securitatii (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:05)

      revo [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      stii ca Zgardeanu e nepotul lui Sarbu si varul Dacianei Ponta.
      • +5 (7 voturi)    
        Nu, nu stiam, dar daca Dragnea stia... (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:54)

        newlook [utilizator] i-a raspuns lui revo

        Nu, nu stiam, dar daca Dragnea stia, a fost un dobitoc si mai mare decat am crezut initial.
  • +21 (25 voturi)    
    oribil (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:24)

    Safar [utilizator]

    Tu vorbesti Grindeanule !? Dar voi , PSD-ul , ce ati facut f'o 30 de ani ? Si toata lumea stie ca fara majoritate in Parlament nu prea poti misca in front . De acum incolo se va vedea cu adevarat cat de patrioti sunt politicienii aflati la putere , caci pana acum pesedeul a dat la cotoaie oricarui guvern . Voi urlati ca vom avea saracie !? Dar pana acum ce am avut !? Autostrazi facute de voi !? Miliardul de euro pe metru liniar .
  • +18 (22 voturi)    
    OUG13 (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:26)

    methalman [utilizator]

    Are curaj sa deschida gura? Si-a facut operatie de coloana vertebrala?
    Imi crapa mie obrazul pentru toti oamenii cu care am stat in frig in 2017 cand vad ca "trusturile de presa" redau declaratiile astuia. Ar trebui efectiv trecut in uitare acest personaj, sa nu mai primeasca nici macar 1 min pe TV/canale de stiri.
    • +3 (3 voturi)    
      Mai exact (Vineri, 20 noiembrie 2020, 9:23)

      Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui methalman

      ar trebui trecut in rezerva si apoi sa intre in uitare.Inca un politruc care nu a facut nimic pentru judetul sau.Noi suntem de vina ca-i bagam in seama,la orice mizerie scot pe gura lor noi reactionam.Ne-am saturat de promisiuni,oricum nu se va intampla nimic,indiferent de vot,aliante post electorale,gargara la greu.Cu WC-urile in curte,vom avea victorii multe!
  • +17 (23 voturi)    
    comentariu (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:27)

    hamangiul [utilizator]

    pentru cei cu mintea scurta adica electoratul psd...
    • +13 (17 voturi)    
      Mare parte... (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:36)

      AdevaratulProfet [utilizator] i-a raspuns lui hamangiul

      ...din electoratul PSD nu stie ce e aia..Calea Lactee!!!
      • +11 (11 voturi)    
        Cred că aveți dreptate. (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:32)

        Rescator [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

        Pesedacii din Ciuma Roșie cred că numita
        Cale Lactee este un fel de vale plină cu roți de
        cașcaval Delaco.Acest nefericit cetățean de
        etnie sârbă(nu-i bai) este unul din cei mai nocivi
        indivizi pentru România.În plus l-a înzestrat
        natura cu o lăcomie grețoasă.Să ne gândim
        cât timp îi trebuia să numere cei 15.000 de euroi,
        încasați de la vaca ANCOM,fără ca ipochimenul
        să fi avut vreo minimă tangențâ cu domeniul
        reglementat.Era să uit, la salariul menționat se
        adăugau numeroase prime și bonusuri de
        *PERFORMANȚÂ*.Merită din plin un *Hai sictir!*
        • +9 (9 voturi)    
          "sictir" zic si eu, da' vezi ca s-a autodetonat (Joi, 19 noiembrie 2020, 19:01)

          newlook [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

          "sictir" zic si eu, da' vezi ca s-a autodetonat. Securila a fost pus pe o sinecura de 15.000 euro, da' cand a primit ordin, gata, s-a dus "sa lucre" pentru PSD "gratuit".
          PS: chiar crezi ca Dragnea l-a pus pe sinecura aia?
        • 0 (2 voturi)    
          Sarb ? (Vineri, 20 noiembrie 2020, 11:44)

          Ilidia [utilizator] i-a raspuns lui Rescator

          Aiurea sarb, e oltean din Gorj cu tata "altoit" la Lugoj...
  • +16 (20 voturi)    
    Nesimtitul acesta... (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:38)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...chiar nu are nici o rusine. Dupa ce scos sute de mii de oameni in strada, mai are acum tupe sa comenteze...Crede ca uitam nefacutele ce le-a facut cand a fost prim-ministru ??? Ce personaj de cea mai joasa speta ....
    • -5 (9 voturi)    
      E securist. D'aia nu are nicio rusine! (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:55)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui AdevaratulProfet

      E securist. D'aia nu are nicio rusine!

      Dar, ai voie sa ghicesti de trei ori: securistii din PNL si USR au vreo rusine?
  • +14 (16 voturi)    
    Nu mai bine... (Joi, 19 noiembrie 2020, 17:41)

    AdevaratulProfet [utilizator]

    ...ne vorbeste d-l Grindeanu despre cat si-au onorat ei promisiunile din campania din 2016 ???
  • +16 (18 voturi)    
    Asa, asa...foarte bine! (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:00)

    Cataleya [utilizator]

    Mergeti inainte cu mistocareala asta ieftina si pe 6 decembrie o sa va intrebati ca tmpitii de ce PSD n-a trecut de 20%
    Cu "portavoci" ca Ciolacu, Grindeanu si Firea, PSD isi construieste singur propriul tobogan!

    Spor!
  • +12 (16 voturi)    
    ciocu mic, OUG 13 (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:03)

    revo [utilizator]

    ia zi, cand scoti teza de doctorat s-o vedem si noi?
    • -6 (10 voturi)    
      teza de doctorat (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:33)

      miculescu-rucar [utilizator] i-a raspuns lui revo

      o scoate cand primarul Brasovului va scoate lucrarea de lecenta in it!
      • -1 (3 voturi)    
        E rasuflata chestia asta (Vineri, 20 noiembrie 2020, 9:31)

        Zache58 [utilizator] i-a raspuns lui miculescu-rucar

        Allen a recunoscut ca nu a terminat.A motivat ca a trebuit sa o ajute pe bunica bolnava!Pe de alta parte,daca chiar avea firma de IT si era bun, putea plati pe cineva sa aiba grija de dansa,pana termina el facultatea(de fapt nu a putut sa o termine din lipsa de pregatire).Astia de la USR vor sa para mai filozofi,mai pe management strategic dar ma tem ca vor claca lamentabil.Acum sunt tinere sperante,cum a fost Alibec.
  • +13 (17 voturi)    
    Oare ? (Joi, 19 noiembrie 2020, 18:03)

    danmarian [utilizator]

    Lepadatura asta PSD-ista ar putea sa ne spuna ce au asfaltat "pesedeii" ? Pungasii au obraznicia sa "gavareasca" dupa ce n-au facut DECAT sa FURE in toti acesti ani post '89 ! Scarba !
  • +12 (12 voturi)    
    Vai ,vai .... (Joi, 19 noiembrie 2020, 19:56)

    asada [utilizator]

    ....cata inteligenta ,cata clarviziune ,cata subtirime la aceasta panarama !!! Vorba ceia ...zise Grindeanu ..si apoi mai lua o gura de fan si paie ,isi baga capul in iesle si isi continua rumegatul ,iar mai tarziu face si o balega mareata !!!!
  • +12 (12 voturi)    
    Miștocăreală marca Grindeanu. (Joi, 19 noiembrie 2020, 20:39)

    asavreau [utilizator]

    Adică proastă.Grindeanu ne amintește cum tremurau pantalonii pe el de emoție,când l-au pus Dragnea și Tăriceanu prim ministru.L-au dus ăia de mână la Palatul Victoria,că de amețit ce era,nu știa pe unde să intre.Prost fiind a ținut ședință de Guvern noaptea(ca hoții),crezând că nu se află ce pun la cale,adică celebra ordonanță 13.Când auzi de Grindeanu te gândești cât de pupincurist este,Singura preocupare a lui ca prim ministru a fost să-i satisfacă poftele lui Dragnea.Cu Grindeanu PSD are șanse de un maxim 10% la alegeri,votați prin cătune ,unde lumea nu știe că PSD nu mai există.