Alegeri prezidențiale 2019. La Iași, Viorica Dăncilă a luat cele mai multe voturi doar în secțiile unde au votat deținuții

de Redactia     HotNews.ro
Marţi, 12 noiembrie 2019, 14:55 Actualitate | Esenţial


Viorica Dăncilă
Foto: Facebook
Singurele două secții de votare din municipiul Iași în care prezidențiabilul PSD Viorica Dăncilă a luat cele mai multe voturi sunt cele în care au votat deținuții, scrie Ziarul de Iași.

La Iași, unde primii doi clasați în urma alegerilor de duminică sunt Klaus Iohannis și Dan Barna, Viorica Dăncilă a reușit să-și adjudece doar două secții.

Astfel, Dăncilă a ieșit pe primul loc în preferințele alegătorilor în două secţii din municipiu, ambele din cartierul Dacia, amenajate la Şcoala "George Călinescu”. Potrivit Biroului Electoral Județean Iași, la cele două secții de votare - 101 şi 105 - au fost arondați deținuții de la Penitenciarul Iași.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















2408 vizualizari

  • +5 (9 voturi)    
    Democratia departeeeee (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:02)

    vodatepes [utilizator]

    Democratia e departeeeee de Romania. Detinuti au si ei drepturi dar asa e la noi .................
    • +4 (4 voturi)    
      Aici nu prea ai dreptate... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:36)

      LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      Detinutii au si ei drepturi, inclusiv de a vota daca nu le este interzis in mod expres prin hotarare judecatoreasca. Si asta nu numai la noi. Ceea ce nu inseamna insa ca nu se ridica un mare semn de intrebare, de ce le-o fi placand detinutilor asa de mult psd-ul? Cum bine zice @hmara mai jos, "dupa chipul si asemanarea lor"!
    • +1 (1 vot)    
      Cata vreme o voteaza pe veorika, sunt de partea ta (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:16)

      midufi [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      si ridici in slavi democratia.
    • +3 (3 voturi)    
      Normal. (Marţi, 12 noiembrie 2019, 16:48)

      asavreau [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      Viorica a promis că va fi alături de fiecare român.Deținuții din Iași o așteaptă cu drag.
  • +12 (14 voturi)    
    /// (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:04)

    hmara [utilizator]

    Ar fi fost culmea sa nu fie asa.
    Dupa chipul si asemenarea lor.
    Nu sint ea si psd reprezentantii fideli ai infractorilor ????
  • +12 (14 voturi)    
    Pai nu e PSD protectorul detinutilor ? (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:05)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Cine ii mai libereaza cu miile... ?
  • +3 (3 voturi)    
    Asa cum in (Marţi, 12 noiembrie 2019, 15:35)

    varavara [utilizator]

    Games of Thrones era mama dragonilor, in Romania exista mama infractorilor!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce mi place ... (Marţi, 12 noiembrie 2019, 17:03)

    dcotoara9 [utilizator]

    cand vad oameni "corecti" care ajuta oameni "corecti" .
    Pârnaie este cuvantul magic