Dacian Cioloș: Îi voi da toată susținerea Laurei Codruța Kovesi în cursa pentru șefia Parchetului European

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 21 iunie 2019, 21:17 Actualitate | Esenţial


Dacian Ciolos
Foto: Facebook
Dacian Cioloș, ales recent președintele grupului Renew Europe din Parlamentul European, a declarat vineri seara, la Digi 24, că îi va acorda „toată susținerea” Laurei Codruța Kovesi în cursa pentru șefia Parchetului European.

„Îi voi da toată susținerea doamnei Kovesi. Sunt convins că voi obține acordul (europarlamentarilor din Renew Europe) pentru a o susține în continuare”, a spus acesta.

Am toate argumentele că poate avea o susținere mai largă inclusiv din partea Franței, țara care îl susține pe contracandidatul lui Kovesi în această cursă.

Renew este un nou grup de centru din Parlamentul European, care reunește forțe liberale și progresiste, succesor al fostului grup ALDE Europa.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















7388 vizualizari

  • +2 (14 voturi)    
    Foarte bine ca a facut precizarea asta. (Vineri, 21 iunie 2019, 21:32)

    Habermas [utilizator]

    Inevitabil diplomatica, datorita responsabilitatii functiei pe care o are, dar destul de clara si angajanta. In plus, cred ca nu vorbeste fara sa se fi consultat deja cu un numar de persoane cheie din grup. (Nu ar fi stilul sau altfel).

    Deci bine! Si Go Romania!
    Go UE, Go NATO!

    Time to be engaged, decisive & optimistic!
    :)
  • -5 (15 voturi)    
    Joiana mai trăiește? Nu ne spune și nouă ce-a (Vineri, 21 iunie 2019, 21:35)

    prec [utilizator]

    făcut cu dosarele pedeliștilor? Că-i văd liberi pe ale Băsescu, Bleaga, Boc, Scripcaru și compania.
    • +3 (13 voturi)    
      Pai mai nou e Papitzoaica pesedistilor la butuoane (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 4:31)

      Dalinar [utilizator] i-a raspuns lui prec

      Intreab-o pe ea!!!
      • -2 (4 voturi)    
        Da, bă, dar asta nu-i „campioana anticorupției” (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 10:19)

        prec [utilizator] i-a raspuns lui Dalinar

        Pe asta n-a ridicat-o nici dreaqu în slăvi de cinstită, corectă și anticoruptă. Sesizezi diferența?
  • -7 (11 voturi)    
    Codruta stii bancul cu valul (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 6:03)

    Coco Whistle [utilizator]

    Cibd esti pe val? Nu dai presedintia romaniei pe oricare ar fi eljobul. E clar ca nu e un lider adevarat, next
  • -2 (8 voturi)    
    pai (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 9:23)

    cucuveauamov [utilizator]

    nu e cu examen? cu competenta, alea, alea? e cu sustinere? misto, sa stim si noi, sa ne punem in CV, pe mine ma sustine Ciolos.
    • -2 (2 voturi)    
      Eee...examen. Examene la ai lor. (Sâmbătă, 22 iunie 2019, 13:06)

      prec [utilizator] i-a raspuns lui cucuveauamov

      La ai noștri pe numire. Așa procedează toți când se văd la butoane.