VIDEO Elena Udrea, recomandare ferma pentru membrii PDL Bucuresti: Toti cei ce au deja doua mandate in Consiliul General sa lase loc unor colegi noi

de Corina Ionel     HotNews.ro
Miercuri, 25 aprilie 2012, 14:08 Alegeri 2012 | Alegeri Locale


"Partidul Democrat Liberal la Bucuresti, aflandu-se in campanie electorala, a decis ca pe listele de candidati la Consiliul General sa se regaseasca in primul rand colegi noi. Stiti ca am avut un prim proiect prin care ne dorim ca in fruntea listei sa se regaseasca un bucurestean. [...] Am decis, cu titlul de recomandare ferma, ca toti cei ce au deja doua mandate in Consiliul General sa isi aleaga o alta candidatura, sa mearga pe un alt drum al carierei in interiorul partidului, lasand locul unor colegi noi, care sa vina cu o abordare proaspata", a declarat miercuri presedintele organizatiei de Bucuresti a PDL, Elena Udrea.

Presedintele PDL Bucuresti a precizat ca organizatia pe care o conduce este decisa sa promoveze un nou mod de a face politica. "Acest nou mod se refera, pe de o parte, la redeschiderea dialogului cu cetatenii, la reconstruirea parteneriatului cu bucurestenii, iar pe de alta parte se refera la innoirea si schimbarea regulilor din viata interna de partid", a explicat Elena Udrea.



Citeste mai multe despre   


















873 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    isi acopera previzibila ratare! (Miercuri, 25 aprilie 2012, 14:11)

    reformator fortat [anonim]

    Cand PDL va lua 5%, Udrea va spune ca ea a facut totul, a permis celor noi sa candideze dar lumea e rea si nu i-a votat.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Joi, 26 aprilie 2012, 9:57)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui reformator fortat

      ELENA are intotdeauna ideile foarte gandite si foarte puternic construite la un nivel foarte inalt.
  • 0 (2 voturi)    
    o decizie foarte buna (Miercuri, 25 aprilie 2012, 15:48)

    iulia [anonim]

    Este o decizie foarte buna, m-i se pare normal ca tot timpul sa se caute o improspatare, o intinerire... inca odata PDL dovedeste ca revigoreaza tara, conducerea ei, totul...
    • +1 (1 vot)    
      "Revingorarea "PDLului? (Miercuri, 25 aprilie 2012, 17:41)

      Sandibell [utilizator] i-a raspuns lui iulia

      Sau PDLul incearca sa pacaleasca poporul din nou si crede ca va reusi daca va aduce oameni noi care bineinteles vor fi slugile celor "grei" din partid.
  • 0 (2 voturi)    
    asa si trebuie.. (Miercuri, 25 aprilie 2012, 15:53)

    david [anonim]

    Corect! Asa si trebuie sa se intample intr-un partid de dreapta.. in timp ce PDL intineresc echipa, ofera oricarui bucurestean sansa de a ajunge consilier, USL coopteaza in echipa politicienii tradatori si falsi.. tot ce nu este bun si este aruncat de pdl ajunge la usl....
    • 0 (0 voturi)    
      lasa ca e Ponta tanar (Joi, 26 aprilie 2012, 18:27)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui david

      ...si la ce-ti foloseste. doar nu crezi ca vin acolo tineri care au castigat premii la olimpiade. vin oprtunisti cu pile, care acopera mizeriile celor care i-a pus acolo
  • 0 (2 voturi)    
    foarte bine ce fac pdl-istii (Miercuri, 25 aprilie 2012, 15:55)

    ovidiu [anonim]

    Imi place aceasta intinerire.. P D L a cautat intotdeauna sa coopteze tineri, sa faca o noua echipa cu experienta dar tanara.. usl este plina de oameni batrani, comunisti si expirati in timp ce p d l are o echipa din ce in ce mai puternica, mai legata si mai buna...!
  • +1 (1 vot)    
    Vorbe (Miercuri, 25 aprilie 2012, 16:30)

    cetateanulsurmenat [utilizator]

    PDL este in deriva iar Elena Udrea pae incapabila sa il salveze. Aceste declaratii au ca unica menire sa mai spele din imaginea acestui partid. Doar nu crede nimeni ca vrea sa implementeze un nou mod de a face politica fix inainte de alegeri. Daca ar fi vrut acest lucru, l-ar fi facut inainte, nu acum.
    • -1 (1 vot)    
      Faci confuzii grave. (Miercuri, 25 aprilie 2012, 19:26)

      mircea [anonim] i-a raspuns lui cetateanulsurmenat

      Este vorba de consilierii locali si cred ca nu stii cu ce se ocupa acestia.Si daca nu stii ,normal ca vei vota cum iti spune "bunica".
      • -1 (1 vot)    
        FOARTE BINE (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:52)

        flori [anonim] i-a raspuns lui mircea

        Udrea da dovada de o inteligenta rara. se observa faptul ca PDL vrea o reinnoire,vrea sa formeze noua generatie lucru ce este foarte bine. trebuie sa-I sprijinim.
      • -1 (1 vot)    
        .. (Joi, 26 aprilie 2012, 10:12)

        bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui mircea

        Eu cred ca este cel mai bun lucru,tinerii bine pregatiti aduc un plus de valoare si prospetime care fac ca rezultatele sa creasca.
  • +1 (1 vot)    
    Luati cate doua sa ajunga la toata lume!! (Miercuri, 25 aprilie 2012, 20:11)

    .... [utilizator]

    Mai ales acum cand or sa intre foarte putini. Ar trebui intrebati totusi cei cu doua mandate daca si-au facut plinul. Daca nu, doamna Udrea trebuie sa fie miloasa si sa-i mai lase un mandat.
  • -1 (1 vot)    
    .. (Joi, 26 aprilie 2012, 19:06)

    gabi [anonim]

    foarte bine udrea ca o sa veniti cu noi liste pentru consilieri generali, imi place cum gandesti, este un om foarte capabil si care stie ce sa spuna si ce sa faca.
  • -1 (1 vot)    
    .. (Joi, 26 aprilie 2012, 19:33)

    luana [anonim]

    normal ca udrea recomanda noi membri pdl, oricum mereu ceea ce a spus si vrea sa faca face, este genul de om care isi duce la bun sfarsit munca.bravo
  • -1 (1 vot)    
    .. (Joi, 26 aprilie 2012, 20:36)

    delia [anonim]

    udrea mereu cand face o afirmatie are faorte mare dreptate, imi place cum gandeste, este deshisa in orice chestie, iar pentru asta felicitari tanti nutzi.