Mircea Geoana: Traian Basescu e un viitor fost presedinte

de Marius Mihaiescu     HotNews.ro
Sâmbătă, 9 mai 2009, 15:33 Actualitate | Politic

Traian Basescu este un viitor fost presedinte, iar PSD a intrat la guvernare alaturi de cel mai important adversar al sau - PD-L - pentru a corecta greselile pe care le-ar fi facut un cabinet exclusiv de dreapta, a sustinut sambata, la Iasi, liderul social-democrat, Mircea Geoana.

"Traian Basescu e un viitor fost presedinte" pentru ca proiectul politic al actualului sef al statului nu a fost decat "o mare minciuna" care si-a atins "punctul terminus", a declarat Geoana.

El a afirmat ca PSD a decis sa intre la guvernare alaturi de PD-L pentru a incerca sa corecteze deciziile pe care le-ar fi promovat un partid de drepta.

Meritele PSD, in viziunea lui Geoana: fara social-democrati, salariile ar fi fost inghetate imediat, cureaua ar fi fost stransa din prima zi iar acordul cu FMI s-ar fi realizat exclusiv seama populatiei.

"Nu va lasati inselat de vocile oamenilor de drepata", pentru ca acestia "nu vor binele omului obisnuit" si sunt mai apropiati de marii afaceristi.


Citeste mai multe despre   
























Material sustinut de BCR

VIDEO Antreprenor StartUp Nation / Fondatorul Scolii de Bijuterie Contemporana: Eu nu vin la serviciu, eu vin in propriul meu atelier, in care imi exprim ideile. Ceea ce misca industria asta sunt ideile, nicidecum cifrele

David Sandu s-a ocupat de designul de bijuterii de cand era copil si a invatat pe cont propriu tot ceea ce stie. Assamblage - Scoala de Bijuterie Contemporana a aparut drept consecinta a acestei pasiuni. David face parte dintr-o industrie creativa emergenta, insa atat el, cat si cei care au trecut in ultimii 7 ani pe la bancurile de lucru ale scolii sale se vad adesea nevoiti sa spuna ca fac alte lucruri, pentru ca activitatea lor nu exista intr-un cadru legal.

797 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    cat de imbecil... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 15:39)

    cosmin [anonim]

    ...poti sa fii sa declami un asemenea truism?!
    putea la fel de bine sa spuna "traian basescu este o viitoare fosta fiinta vie".
    prostanacu nu se dezminte :D
    • +5 (5 voturi)    
      'micii pitici'si crepusculul PSD (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:28)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui cosmin

      citez din Geoana "ceilalti sunt micii pitici" -ca nu ii mai scapa ;micul psdist "din gura de la 1Mai -in orice caz pacat de un partid care s-a inchis in sine si nu a reusit sa scape de hahalere penale ,care il populeaza si fosgaiesc in politica anti Basescu !Geoana va primi nota de plata dupa alegerile presedentiale pe care le va pierde in mod cert-numai el nu intelege asta !probabil ca nu ii pasa -iar PSD are si alte variante de lideri -intrun an-doi va fi de la egal la egal cu Partida Romilor la ghertzoi -probabil un tigru tamil tip Vanghelie va fi viitorul lider !Noblesse oblige ,ce mortii ma-sii !
      • +5 (5 voturi)    
        despre geoana (Duminică, 10 mai 2009, 9:49)

        ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Traian Basescu e un viitor fost presedinte, iar tu Geoana nu esti nici macar atat !
        • +2 (2 voturi)    
          ....Geoana.... (Duminică, 10 mai 2009, 16:03)

          silviu [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

          este un fost,prezent si viitor prostanac(cum a zis Iliesci)
  • +7 (7 voturi)    
    manci c... geoana!!! (Sâmbătă, 9 mai 2009, 15:44)

    ktistes [anonim]

    "Nu va lasati inselat de vocile oamenilor de drepata", pentru ca acestia "nu vor binele omului obisnuit" si sunt mai apropiati de marii afaceristi.

    Meritele PSD, in viziunea lui Geoana: fara social-democrati, salariile ar fi fost inghetate imediat, cureaua ar fi fost stransa din prima zi iar acordul cu FMI s-ar fi realizat exclusiv seama populatiei.

    Nu mai fa pe salvatorul, tu si PCR-ul tau!!! Prostul nu-i prost destul pana nu e si fudul! Multi politicieni fura dar cati au soricul atat de gros!
  • +8 (8 voturi)    
    Mi-e mila de Geoana, e penibil si patetic! (Sâmbătă, 9 mai 2009, 15:59)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Atata poate, atata va avea! Electoratul rural al PSD nu iese la vot pentru Europarlamentare pentru ca nu-i intereseaza, asa ca Geoana s-ar putea sa aiba un mare dezavantaj la alegeri!
    Cat despre presedentie, sa fim seriosi, sansele lui sunt minime!
  • +5 (5 voturi)    
    Asta n-are oglinda in casa... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 16:05)

    martianu [anonim]

    Pentru ca daca ar avea... ar vedea ce moaca de prost are. Iliescu cat a fost el de bolsevic si criminal...macar avea fata de lider... asta e un papagal.
  • +3 (3 voturi)    
    Kam asa ceva... (Sâmbătă, 9 mai 2009, 16:09)

    MariusCojo [utilizator]

    Base un viitor fost presedinte.... dar problema cea mai mare este k nu exista " UN VIITOR PRESEDINTE" .... pare rau pentru tzara asta dar dak voi vedeti acel "VIITOR PRESEDINTE" sa-mi ziceti si mie sa-l votez ...
  • +3 (3 voturi)    
    ,,inteligentu' '' (Sâmbătă, 9 mai 2009, 17:21)

    dvribe [anonim]

    Marii afaceristi!!!Adica ,,baroni locali,,(made in PSD) nu intra la socoteala.Ce mai gargara!!!
  • +2 (2 voturi)    
    GENIAL (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:13)

    Danut D Deleanu [utilizator]

    @ Geniul Eminescian devine axioma.Nu mai trebuie demonstrat.De cca 20 de ani indivizi vorba Dinescului "niste neica nimeni" au devenit repere pentru masa de manevra Pavloviana PSD ramasa cu reflexul micului si berii. Orizont maxim pentru ei. ! Atentatele concertate impotriva poetului,Romanului absolut,se fac de lingaii,cozile de topor,tradatorii de neam si tara.Volumele 12 -13 se scot din biblioteci.Pamfletele si editorialele sale sun chei de decriptare a marsaviilor nationale.La 1878 Luceafarul dezvaluia starea natiunii cand cei cu averi nerusinate fara carte sau merite speculanti,hoti ordinari indusesera in mintea tineretului ideea ca fara munca,carte se fac averile.Asa si era ! Atunci si acum nu criza economica,subdezvolterea erau cauzele.Situatia se repeta tot Eminescian " Toate-s vechi si noua toate.." Nu gripa porcina e epidemia ci lacomia porceasca pandemica pentru averi nemeritate,averi ce frizeaza bugetele unor tari medii.Daca si SUA recunoaste ca sumele vehiculate cheltuite in alegeri devin un pericol in securitatea nationala.Aceste mite mascate care paraziteaza bugetele nationale in detrimentul sectoarelor vitale : Sanatate,educatie,armata,asistenta sociala etc.Pesonal ma bucur ca PSD este atat de corupt incat nu pot scoate in fata decat acest San Gene e san Repros, tabula rassa, care tremura si daduse in balbaiala, manipulat de bunaciunea de bunicuta amenintat cu anchetarea raspunderii sale in cazul victimilor revolutiei si mineriadei declanseaza procedura de destituire a singurului om ales cu cea mai mare majoritate in 2004.Slugarnic cei 322 se erijeaza in reprezentantii "vox populi" si marseaza pe aceasta idee in plus scot de sub sabia" lui Da'mocles" pe Ilici,Termobanul de patrimoniu si pe seful lui Nicolaeciuc care nici usturoi nici...Alegerile au scos pe orbita matusa procuroare fumatoare si altii.Furcile caudine dar si umbrele intunecate ale uninominalului au aruncat iar pe plaja bicamerala a unor dinozauri,edekuri politice cu mancarimi.DDD
    u
  • +1 (1 vot)    
    ha, ha! (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:46)

    autocriticu [anonim]

    d-le Geoana,

    tu esti deja un "fost"! Si nu pentru ca esti un baiat "rau"! Ci pentru ca esti un naiv printre "politicieni"! de aceea pari si "prostanac"!

    Ce spui? sa nu ne lasam inselati de "oamenii de dreapta"! adica, e mai bine sa fim inselati de cei "de stanga"?
  • +2 (2 voturi)    
    Iar Geoana un ex catindat (Sâmbătă, 9 mai 2009, 18:46)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    Iar Mircica un fost catindat, vai de capul lui de Prostanac!
  • +2 (2 voturi)    
    Geoana (Sâmbătă, 9 mai 2009, 20:40)

    elis [anonim]

    Oare?Si tu nu vei ajunge niciodata presedinte.Sau poate de CAP daca vor fi reinfiintate.
  • +2 (2 voturi)    
    geoana (Sâmbătă, 9 mai 2009, 23:21)

    adrian [anonim]

    Ce bine ca prostia nu doare! Viitorul fost candidat la presedintia Romaniei, loaza securista geoana, ar face mult mai bine sa isi umple gura cu placintele soacrasii si sa taca!!!
  • +1 (1 vot)    
    Prostanacul totprostanac (Duminică, 10 mai 2009, 10:35)

    mihail [anonim]

    oare ce se mai petrece in capul golas a lui g-Oana? asta chiar se viseaza presedinte nu gluma :))
  • +1 (1 vot)    
    Oare de ce Geoana este neserios? (Duminică, 10 mai 2009, 11:03)

    cristian [anonim]

    Impresia mea este ca nici macar el insusi, Geoana, nu se ia in serios.
    Bun, au manevrele lor in interiorul clasei politice dar isi inchipuie ca suntem chiar atat de prosti sa nu observam teatrul ieftin?
  • +1 (1 vot)    
    vulpea (Duminică, 10 mai 2009, 14:20)

    un neica nimeni [anonim]

    De regula, vulpea, cand nu ajunge la struguri, zice ca sunt acri. Geoana nici nu ii miroase si zice ca sunt dulci.
    Urare: sa-ti stea in gat
  • 0 (0 voturi)    
    GEOANA.... (Duminică, 10 mai 2009, 23:02)

    Nicolae [anonim]

    ..E UN PROSTANAC !!! :))))
  • 0 (0 voturi)    
    Nu va lasati inselat de vocile oamenilor de drepat (Vineri, 15 mai 2009, 2:16)

    Gold Press Media [anonim]

    Felix Ilie
    Seful departamentului de Comunicare Gold Press Media