Klaus Iohannis nu a votat pana la ora 17.00

de Red. Stiri     HotNews.ro
Duminică, 5 iunie 2016, 17:15 Actualitate | Politic

Klaus Iohannis
Foto: Facebook.com
​​Klaus Iohannis este asteptat sa voteze duminica la locale in Bucuresti, la Liceul Jean Monnet, dar pana la momentul scrierii stirii nu se cunoaste ora la care va vota. Iohannis devine astfel primul presedinte din ultimii 26 de ani care nu va fi votat la alegeri pana la ora 17.00.

UPDATE Cezar Preda (PNL): Presedintele Iohannis a avut probleme tehnice de a fi prins intr-o sectie de votare. Nu a putut vota

Sotia sa, Carmen Iohannis, a votat duminica dimineata la Sibiu, acolo unde are domiciliul.

Pana la aceasta ora au votat toti candidatii principali din Bucuresti si din tara, precum si toti liderii politici.

Reamintim ca prezenta la vot a liderilor politici inca de la primele ore ale zilei de vot e menita sa mobilizeze electoratul la vot. De altfel, insusi presedintele Iohannis a indemnat cetatenii sa vina la vot, printr-un mesaj postat vineri pe Facebook.










1741 vizualizari
  • 0 (2 voturi)    
    in democratura... (Duminică, 5 iunie 2016, 17:23)

    demaGOGU [utilizator]

    ...exista si optiunea de a vota cu...picioarele.
  • +4 (10 voturi)    
    ... (Duminică, 5 iunie 2016, 17:24)

    uncetateansimplu [utilizator]

    Nu se grabeste sa plece din Sibiu, le este prea sila de Bucuresti, poate se gandeste cineva sa verifice cand ajunge in fiecare vineri in Sibiu si cand pleaca spre Bucuresti, totusi, este prea frumos afara sa vina intr-un loc scarbos pentru el...
    • +1 (1 vot)    
      Nu e asta (Duminică, 5 iunie 2016, 18:36)

      SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator] i-a raspuns lui uncetateansimplu

      Nu l-a obligat nimeni sa-si faca card de Bucale
  • 0 (6 voturi)    
    Mesajul este clar (Duminică, 5 iunie 2016, 17:27)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    E asteptat de partid sa-l voteze pe Predoiu dar constiinta nu-l lasa.

    Aviz Alinutei: normalizarile NU se fac prin renuntarea la principiile fundamentale si aderarea la "dark side". Iertarile necesita caire sincera ca minima preconditie. Cand ai intrat in cardasie cu penalii PSD, trebuia sa te prinzi ca te fac automat sclava lor de santaj, de bici - ca si cu furtul recent din patrimoniul european care este acum asociat cu numele bun al teatrului Nottara - vezi cum Firica se fotografia vineri plina de fudulie cu degetul in probele infractionale
  • +1 (7 voturi)    
    fain exemplu!!! are treaba cu pernele (Duminică, 5 iunie 2016, 17:30)

    mnicku [utilizator]

    nu lasa el somnul de frumusete pt un amarit de vot.
  • -1 (7 voturi)    
    Oricum Știrea câștigă (Duminică, 5 iunie 2016, 17:31)

    Nyk1 [utilizator]

    Ce rost are să mai voteze?
  • +3 (7 voturi)    
    Bravo! (Duminică, 5 iunie 2016, 17:32)

    ouyang [utilizator]

    Om gospodar!
  • +3 (9 voturi)    
    trezirea (Duminică, 5 iunie 2016, 17:34)

    bobyrou [utilizator]

    bre... trezeste-te in plm, e 5 dupa-amiaza nu dimineata.
  • +3 (11 voturi)    
    Rautaciosi (Duminică, 5 iunie 2016, 17:40)

    Gigi Kent [utilizator]

    Eh sunteti rautaciosi. La Miami e 8 dimineata. Deci o sa voteze chiar devreme.
  • +2 (4 voturi)    
    Presupuneri (Duminică, 5 iunie 2016, 18:11)

    marki [utilizator]

    Ehei, ce știm noi cu ce se mănâncă politica „altfel”? Poate mister president așteaptă turul 2? Sau avionul spre Luxemburg? Sau își pregătește deja „vizita de stat” (recte carnavalul de la Rio) în America de Sud?
    Se zvonește chiar că (citez): „bieţii responabili ai Administraţiei Prezidenţiale trebuie să găsească soluţii prin care să-i convingă pe români că, tocmai în acea perioadă, cuplul prezidenţial va desfăşura un turneu oficial în America de Sud.
    „Pentru acţiuni de reprezentare a intereselor României pe plan internaţional”, desigur, după cum sună deja ciornă pregătită la Cotroceni pentru clipa când se va da drumul la acest „breaking news”.
    http://infopuls.ro/2016/06/02/breaking-news-cuplul-prezidential-se-pregateste-sa-faca-o-vizita-oficiala-in-brazilia-pentru-a-vedea-carnavalul-de-la-rio-si-jocurile-olimpice/
  • +1 (1 vot)    
    Alina sa se care! (Duminică, 5 iunie 2016, 18:33)

    SocruLuGorghiuSiDragnea [utilizator]

    Dupa nenumarate balbaieli a dat definitiv cu mucii in fasole. Cine se vinde penalilor din PSD, plateste cat nu face, plateste cu sufletul. O rugam frumos sa se care la PSD ca sa nu plateasca si cu sufletul PNL-ului. Sa-l ia cu ea si pe Cezar Preda, "iepurasul fara urechi"