Gheorghe Flutur (PDL): Dupa 1 ianuarie iesim la bataie cu toate fortele. Vrem sa intram la guvernare pe usa din fata

de V.M.     HotNews.ro
Vineri, 15 noiembrie 2013, 19:05 Actualitate | Politic

Secretarul general al PDL, senatorul de Suceava Gheorghe Flutur, a declarat, vineri, ca de la 1 ianuarie PDL va "iesi la bataie cu toate fortele", aratand ca partidul vrea sa ajunga la guvernare pe usa din fata si nu sa profite de certurile din interiorul USL, transmite Mediafax.

Flutur a spus, in discursul sustinut la sedinta de alegeri a organizatiei de femei din cadrul PDL Suceava, ca democrat-liberalii semnaleaza neregulile de la fiecare act al Guvernului Ponta si ca deja se pot intui "prostiile" pe care vor cei de la USL sa le faca.

"PDL are observatii, saptamanal, la fiecare act al Guvernului Ponta. Aproape nici nu trebuie sa astepti, ca intuiesti ce prostii vor sa faca", a spus liderul PDL.

El a aratat ca dupa 1 ianuarie PDL intra in linie dreapta pentru alegerile care vor urma.

"Un partid cu alegeri facute si structuri interne omologate, guvern desemnat, iesim la bataie cu toate fortele", a spus Flutur.

El a aratat ca urmeaza o batalie pe care PDL trebuie sa o duca pentru ca USL supara foarte multa lume.

"Nu ma asteptam la o erodare atat de mare a USL. Multa lume regreta votul dat lui Ponta. Sistematic, USL dovedeste ca alta face decat a promis", a mai spus senatorul democrat-liberal.

Gheorghe Flutur le-a spus femeilor din PDL Suceava ca partidul se pregateste sa ajunga din nou la putere, dar pe usa din fata.

"Cine crede ca se cearta Antonescu cu Ponta si venim noi, tusti, acolo, se insala, pentru ca ar fi o greseala. Trebuie sa gandim sa modernizam Romania in continuare", a spus Flutur, care a subliniat ca se poate compara ceea ce a lasat PDL in urma guvernarii cu ceea ce se intampla acum.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

748 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Waw..... (Vineri, 15 noiembrie 2013, 19:12)

    polonyca [utilizator]

    Simt ca m ingrozesc !!!...:))))
  • +2 (2 voturi)    
    graba strica treaba (Vineri, 15 noiembrie 2013, 19:35)

    ovidiu27 [utilizator]

    Ce rost are sa va grabiti ?
    De ce va iesiti la bataie ?
    Nu vedeti ca deja tactica PDL-ului de pana acum incepe sa dea roade ?
    Cum ati asteptat aproape 2 ani (mai exact 19 luni), n-o fi foc sa mai asteptati inca 2.
    • +2 (2 voturi)    
      adio de la votul meu (Vineri, 15 noiembrie 2013, 20:30)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui ovidiu27

      Basescu nu mai inseamna PDL asa ca baieti puteti sa ziceti adio votului meu.
      Votez cu cine zice Basescu ..

      Dar daca iesiti la bataie si imi suciti mina la spate sau alte torturi cu frisca, atunci poate votez cu voi :)
  • +3 (3 voturi)    
    Vai, asa de devreme? (Vineri, 15 noiembrie 2013, 21:57)

    ipolitic [utilizator]

    1 Ianuarie, care an?
    Io zic sa nu fie chiar de întîi, ca dacă ma trezesc devreme și mahmur,
    poate nu reușesc sa intru în linie dreapta.
    Poate pe doi, ora 12:34.
    Sau, pe 35 Mai (de la Erich Kastner citire).
  • +2 (2 voturi)    
    as vrea sa cred asta (Vineri, 15 noiembrie 2013, 22:06)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    Dar nu le-am mai auzit glasciorul unor Flutur sauCezar Preda cam de vreun an, adica de cand au devenit un fel satelit politic care pluteste in deriva.
    Nu ca alti "democrati" ar fi da din brate mai energic.
  • +3 (3 voturi)    
    PDL (Vineri, 15 noiembrie 2013, 23:52)

    neddani [utilizator]

    doar daca este condus de Dl. Basescu il votez cu doua miini. Ce mai asteptati ? Faceti partidul puternic, puneti-l presedinte pe Basescu, ( dupa executarea mandatului de sef suprem) si eu si toata familia , prietenii si cunostintele va vom vota, chiar daca mai dureaza 4 sau cinci ani.
    Dar faceti ceva, ca n-am mai auzit de voi de ceva vreme.
    GO !!! just do it.
  • +2 (2 voturi)    
    la bataie... (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 0:15)

    minus [utilizator]

    Care va sa zica la bataie pe 1 ianuarie, de praznuirea Sfantului Vasile cel Mare.

    Se dau bilete?
    Pentru ca banuiesc ca este mai interesant decat sa ne uitam la programul de Revelion, in reluare... dar nu cu mult mai interesant.
    Pe data de 2 o sa fie si mai palpitant! Ce bataie stimabile, batalie, zic!
  • +2 (2 voturi)    
    Atentie, caine rau! (Sâmbătă, 16 noiembrie 2013, 12:10)

    un dac [utilizator]

    Usa din fata este pazita de buldog. Eutanasiati-l, daca vreti sa intrati pe usa in fata. Daca nu, multumiti-va si cu usa din spate.