Teodor Baconschi se alatura Initiativei Civice de Centru-Dreapta, fondata de Mihai Razvan Ungureanu

de MVA     HotNews.ro
Luni, 2 iulie 2012, 13:23 Actualitate | Politic

Teodor Baconschi
Foto: Agerpres
"Am hotarat sa ma alatur Initiativei Civice de Centru-Dreapta formata in jurul lui Mihai Razvan Ungureanu", anunta Teodor Baconschi, fost ministru de externe in guvernul Boc. La Conventia PDL de la sfarsitul saptamanii trecute, Teodor Baconschi nu a fost reales in functia de prim-vicepresedinte PDL, pe care o castigase anul trecut.

"Conventia extraordinara a PDL a adoptat o rezolutie prin care constructia unei platforme de centru-dreapta devine obiectivul strategic in vederea legislativelor 2012", scrie pe blogul sau Teodor Baconschi. "Sustin, ca intelectual si cetatean, deschiderea negocierilor in vederea cristalizarii acestui proiect pe care milioane de romani il asteapta".



Citeste mai multe despre   






















469 vizualizari

  • -9 (11 voturi)    
    baconschi noul rinichi al iccd (Luni, 2 iulie 2012, 13:47)

    Montesquieu [utilizator]

    pai ce sa faca baconschi la iccd, sa le faca un jacuzzi in sediu si sa le numere voturile in sistem anastase? :)

    ca pana acum doar la asta era priceput

    bine, vorbesc gurile rele c-ar mai fi fost implicat alaturi de prof lucan de la cluj intr-un scandal cu transplanturi de rinichi, mai exact gasirea de donatori contracost.
    pentru cei interesati, google poate fi de mare ajutor ;)
    • 0 (2 voturi)    
      cum se nasc zvonurile (Luni, 2 iulie 2012, 14:34)

      Eugenn [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      tocmai am cautat cu google si n-a iesit nimic.

      sa inteleg ca esti un postac la datorie...
      bravo, treaba-i bine facuta!

      pt interesati: https://www.google.com/search?q=lucan+baconschi si https://www.google.com/search?q=transplant+de+rinichi+bachonschi
    • 0 (2 voturi)    
      Altceva? (Luni, 2 iulie 2012, 15:29)

      berger [utilizator] i-a raspuns lui Montesquieu

      Pentru mercenarii USL: mai stiti si altceva in afara de barfe? Cand o sa pricepeti ca barfele si "gurile rele" nu (mai) tin loc de institutii?
  • 0 (2 voturi)    
    Cum si unde se poate adera la ICCD ? (Luni, 2 iulie 2012, 14:41)

    Ritzi Pitzi [utilizator]

    Stie cineva ?
  • 0 (2 voturi)    
    ne te supara, frate hotnews! (Luni, 2 iulie 2012, 17:21)

    anaerobik [anonim]

    Stiu ca hotnews.ro se va infuria, ma va bana, taxa, vota negativ, alea, alea... dar sinceritatea mea e irespresibila si afirm, cu seriozitate si umor, ca podul la care joaca dl. Baconschi are - nu stiu prin ce minune - mai mult de doua capete.
    • 0 (2 voturi)    
      erratum (Luni, 2 iulie 2012, 17:45)

      anaerobik [anonim] i-a raspuns lui anaerobik

      irepresibila, imi cer scuze
  • 0 (2 voturi)    
    Info (Luni, 2 iulie 2012, 19:49)

    Mdeah [anonim]

    Stie cineva pe ce adresa de email se pot face inscrieri in ONG-ul Institutia Civica Centru dreapta? Eventual si un site cu mai multe informatii? Va multumesc anticipat pentru informatiile oferite.