​FC Botoșani și FC Voluntari au oferit unul dintre cele mai spectaculoase meciuri din acest sezon de SuperLiga: scorul final a fost 3-3 (etapa a 16-a), după ce ilfovenii au ratat un penalty în minutul 90+8.

Jucatorii echipei FC BotosaniFoto: Razvan Pasarica / Sport News / Profimedia

FC Botoșani - FC Voluntari 3-3, în etapa 16 din SuperLiga

Pentru FC Botoșani au marcat Dican ('38), Gabriel ('42) și Florescu ('72), în timp ce pentru FC Voluntari au înscris Andrei ('6), Popescu ('46) și Rață ('59, penalty).

Ambele echipe au avut câte un jucător eliminat: Nemec de la Voluntari ('61) și Pius de la Botoșani ('76).

În minutul 90+8, Rață a ratat penalty-ul prin care putea aduce victoria oaspeților.

În urma acestui rezultat, FC Botoșani rămâne pe ultimul loc (8 puncte), iar FC Voluntari se află pe locul 13 (17 puncte).

*Click pe numele jucătorilor pentru a vedea cele mai importante faze ale meciului.