Demisie la vârful PNL. Ilie Bolojan a renunțat la funcția de prim-vicepreședinte al partidului

de C.D.     HotNews.ro
Marţi, 25 septembrie 2018, 16:15 Actualitate | Politic


Ilie Bolojan
Foto: Hotnews
Ilie Bolojan a demisionat din funcția de prim-vicepreședinte pe strategii politice al PNL. Primarul municipiului Oradea spune că vrea să se concentreze pe proiectele Primăriei Oradea. 

Ilie Bolojan a declarat, marți, corespondentului Mediafax, că îi era greu să onoreze ambele funcții, astfel că a optat să se dedice mai mult celei de edil în administrația publică orădeană.  

”La începutul săptămânii trecute am înregistrat la secretariatul general al PNL demisia mea din funcția de prim-vicepreședinte pe strategii politice al partidului. Având în vedere faptul că Primăria Oradea are un număr important de proiecte europene și de investiți în derulare, care necesită destul de mult timp, era foarte greu, în aceste condiții, să onorez ambele funcții. Ca atare, am luat decizia să mă concentrez pe proiectele Primăriei Oradea”, a spus Bolojan.  

Ilie Bolojan este și lider al PNL Bihor și a fost ales la Congresul extraordinar al partidului care a avut loc pe 19 iunie 2017 în funcția de prim-vicepreședinte pe strategii politice al partidului.

















3346 vizualizari

  • -14 (22 voturi)    
    cine (Marţi, 25 septembrie 2018, 16:34)

    snowflake [utilizator]

    cine e Ilie Bolojan? ce a facut el pt pnl sau pt opozitie?!?!? In afara bihorului nu stie nimeni de el.
    • +8 (10 voturi)    
      Pai ar trebui sa se stie (Marţi, 25 septembrie 2018, 17:03)

      paonipao [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      de Bolojan!
      Multi primari ar avea de invatat de la acesta!
      • -2 (2 voturi)    
        si in Russia sunt primari mai Liberali (Marţi, 25 septembrie 2018, 20:35)

        kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui paonipao

        ca Bolojan, Falca sau Robu.
    • +4 (4 voturi)    
      atit te-a dus capul? (Marţi, 25 septembrie 2018, 17:39)

      bogdan1477 [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      Ceva mai intelgent n-ai reusit sa zici? Iti meriti fiecare minus
    • +4 (8 voturi)    
      Ce bine ar fi... (Marţi, 25 septembrie 2018, 17:41)

      Tescovin [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      ...ca PNL-ul sau oricare alt partid să aibă mai mulți oameni ca Ilie Bolojan de care să nu fi auzit prea multă lume din afara județului...
      Așa, suntem împodobiți cu de-alde Oprișan, Dragnea și Firea, de care a auzit toată lumea.
      • 0 (0 voturi)    
        BRAVO! (Miercuri, 26 septembrie 2018, 2:40)

        gayon [utilizator] i-a raspuns lui Tescovin

        Daca ar exista Premiul Nobel pt. comentarii, tu l-ai merita. Ai zugravit realitatea poltica romaneasca in doua fraze. Mult respect. Iar in privinta contopistilor, nu te framanta, pe astia ii matura timpul, ca pe fulgii de nea in insulele Caiman.
    • +3 (5 voturi)    
      Ignoranta nu e buna (Marţi, 25 septembrie 2018, 20:21)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      Viziteaza Oradea pentru a afla ce-a facut, cine este si cum trebuie sa arate un oras european, cel mai frumos oras din tara. Bolojan a plecat pentru ca probabil nu se poate intelege cu un personaj atat de limitat ca Orban.
    • 0 (4 voturi)    
      Eh, a făcut și el din Oradea (Marţi, 25 septembrie 2018, 21:16)

      Lovercraft [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

      cel mai frumos oraș din țară, o nimica toată. Într-adevăr nu se compară cu guriști gen orban, gorghiu sau turcan, care fac enorm pentru opoziția din România....
  • +3 (11 voturi)    
    Cui ii pasa? PNL e irelevant (Marţi, 25 septembrie 2018, 17:20)

    2087 [utilizator]

    Era irelevant ieri, va fi irelevant maine. USR e singura speranta pentru salvarea Romaniei din neocomunism.
  • -3 (9 voturi)    
    trece la psd (Marţi, 25 septembrie 2018, 17:44)

    revo [utilizator]

    poate, poate prinde un loc bun pe lista.
    • +2 (4 voturi)    
      Nu cred (Marţi, 25 septembrie 2018, 20:22)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui revo

      Nu e genul dar la nivelul PNL trebuie o schimbare majora de lideri. Bolojan era singurul capabil sa o produca.
  • +2 (4 voturi)    
    Multumim!!! (Marţi, 25 septembrie 2018, 19:16)

    cchris [utilizator]

    Multumim d-le Bolojan! Politica centrala e actualmente extrem de goala de continut, cam asa e in intreaga tara, cu mici exceptii. E plina in schimb de sforarii, jocuri politice si tiganii. Lasati-i sa se tiganeasca ca altceva oricum nu stiu, in urma lor oricum nu ramane nimic. In schimb proiectele de infrastructura, de aducere de investitori, de civilizare a orasului pe care le derulati in Oradea SE VAD si se vor bucura de ele generatii intregi, asa ca faceti foarte bine. Tot respectul, oradenii va multumesc!
    P.S. Vine BMW la Debrecen, poate atragem si noi cate un furnizor de cate ceva, macar praful de pe toba daca de ceva mai mult nu avem conducere capabila. Din fericire parcurile industriale oradene sunt pline, poate mai trebuie sa ne extindem. Este multa treaba de facut atunci cand te intereseaza sa faci, nu sa povestesti.
  • +1 (1 vot)    
    sa nu va mire (Miercuri, 26 septembrie 2018, 9:20)

    Hans Metter [utilizator]

    daca peste ceva ani, Ardealul va face precum Ilie Bolojan... ii va spune Bucurestiului ca are ceva treaba si ca nu prea mai are timp de politica damboviteana...

    Se contureaza din ce in ce mai mult aceasta realitata. Sper sa ma insel.
    • 0 (0 voturi)    
      Cam da (Miercuri, 26 septembrie 2018, 14:57)

      Maspp [utilizator] i-a raspuns lui Hans Metter

      Diferentele sunt din ce in ce mai mari intre Ardeal si restul tarii. Si o spun cu parere de rau ca regatean, traind in Bucuresti de 22 de ani. Orasul asta e condamnat sa fie condus de idioti, hoti si prosti. Am avut sansa ( uriasa as zice) sa votam un om care nu stia sa vorbeasca, era un politician mediocru, n-avea carisma dar avea o etica si o moralitate de invidiat. Dar au votat-o pe Firea. Asta este.