Stefan Florescu demisioneaza din PC si candideaza independent la Primaria Sectorului 6

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 24 aprilie 2012, 18:00 Actualitate | Politic


Stefan Florescu a anuntat, marti, ca va candida independent la Primaria Sectorului 6, el precizand ca a demisionat din Partidul Conservator, potrivit agentiei Mediafax.

Stefan Florescu a sustinut, alaturi de presedintele PC, Daniel Constantin, o conferinta de presa, la sediul PC Sector 6.

El a anuntat ca se va retrage din functia de presedinte al PC Sector 6 si din formatiune.

Florescu a precizat ca va candida independent la Primaria Sectorului 6 si ca face acest lucru pentru locuitorii sectorului si pentru stabilitatea USL.

Surse interne au declarat luni, pentru HotNews.ro, ca social-democratii ar fi decis sa renunte la sustinerea lui Stefan Florescu in favoarea liberalilor dupa ce Florescu ar fi criticat conducerea PSD, fapt care ar fi ajuns si la urechile lui Victor Ponta.


Citeste mai multe despre   


















1386 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Aleluia. (Marţi, 24 aprilie 2012, 18:43)

    Anonimul [anonim]

    Ca Florescu pleaca dela PC este o veste buna. Nenorocirea este ca altii care aveau totusi un gram de credibilitate, pe care populatia ii credea cat de cat seriosi au plecat din PDL, partidul care a salvat tara dela dezastrul in care este Grecia si nu numai ( Vezi Ungaria, Spania, etc) Vorba lui Ion Cristoiu" parca au baut otrava" Eu cred ca cineva le-a turnat ceai de matraguna pentruca au inebunit cu totii de parca nu erau destul de nebuni.
    • 0 (0 voturi)    
      Florescu va fi urmatorul edil din 6 (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:21)

      Roua [utilizator] i-a raspuns lui Anonimul

      Poteras nu mai are nicio sansa, iar alt contracandidat serios n-ar mai fi.
      • 0 (0 voturi)    
        Florescu vs Poteras (Joi, 26 aprilie 2012, 9:59)

        rahan [anonim] i-a raspuns lui Roua

        pare a fi cea mai dura lupta de la sectoare, insa prima sansa ii revine lui Florescu.
      • 0 (0 voturi)    
        tactica lui oprescu (Joi, 26 aprilie 2012, 11:36)

        violet [anonim] i-a raspuns lui Roua

        se pare ca tot mai multi apeleaza la candidatura de independent. doctorul a reusit cu ea
        • 0 (0 voturi)    
          pai da..mi se pare ca primesti (Joi, 26 aprilie 2012, 12:01)

          carpati [anonim] i-a raspuns lui violet

          puncte in plus la imagine ca independent, de aia florescu pleaca cu prima sansa...exact dupa modelul oprescu
        • 0 (0 voturi)    
          Florescu are sanse (Joi, 26 aprilie 2012, 17:04)

          testoasa [anonim] i-a raspuns lui violet

          Conform sondajelor Florescu are sanse mari sa castige primaria secorului 6.
      • 0 (0 voturi)    
        e destul de echilibrata (Joi, 26 aprilie 2012, 11:59)

        carpati [anonim] i-a raspuns lui Roua

        lupta..sa vedem acum cu ce vine fiecare
    • 0 (0 voturi)    
      USL (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:44)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui Anonimul

      In clipa cand vom scapa de USL, vom putea traiti linistiti cu totii, astia sunt ca niste capuse, ca o ciuma de care trebuie sa scapam pentru ca dauneaza tarii, dauneaza romanilor, si fac numai rau... trebuie sa scapam de ei pentru ca sunt josnici, ne fac de ras tara!
    • 0 (0 voturi)    
      SCARTAIEEE (Miercuri, 25 aprilie 2012, 23:49)

      bobobobo [utilizator] i-a raspuns lui Anonimul

      Observ ca alianta cam scartaie… Manescu sau Florescu.. Imi e tot una !! Sunt doar niste Marionete bine manuite. Poteras e in masura sa castige alegerile !!! Iti tinem pumnii !!
      • 0 (0 voturi)    
        conform sondajelor nu (Joi, 26 aprilie 2012, 10:36)

        Rahan [anonim] i-a raspuns lui bobobobo

        sectorul 6 pare a fi adjudecat solid de Florescu; e in campanie de doi ani.
  • 0 (2 voturi)    
    ha (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:01)

    razvan [anonim]

    ca-l cheama manescu sau florescu, aceeasi marie cu alta palarie…niste slugi aservite gastii usliste…n-o sa aibe nicio sansa comunistii astia
    • 0 (0 voturi)    
      Florescu e candidat puternic (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:24)

      Roua [utilizator] i-a raspuns lui razvan

      Poteras s-a dat singur afara. De la tineri la batrani, toata lumea il injura.
  • 0 (0 voturi)    
    0 (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:01)

    boris [anonim]

    scartaie alianta si o sa cada capete in curand…ciolanul nu poate fi impartit dupa voia lui Ponta si Antonescu, iar asta a inceput sa se vada
    • 0 (0 voturi)    
      Florescu castiga primaria (Miercuri, 25 aprilie 2012, 21:55)

      aslan [anonim] i-a raspuns lui boris

      Florescu are foarte multe sanse sa castige primaria sectorului 6.
    • 0 (0 voturi)    
      poteras e in pericol (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:06)

      rahan [anonim] i-a raspuns lui boris

      de a pierde cu atat mai mult cu cat si florescu si manescu sunt peste el in sondaje.
  • -1 (3 voturi)    
    -- (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:01)

    next [anonim]

    Florescu- un pietar corupt ce aducea caini in sector la Negoita, Manescu- un anonim…n-o sa voteze lumea cu minciuna si coruptia asta-I clar
  • -1 (3 voturi)    
    ' (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:01)

    mario [anonim]

    incep santajele iar candidatii nu mai sunt asa prieteni cum apareau pe la TV.. era de asteptat asa ceva luand in calcul caracterele celor doi
  • -1 (3 voturi)    
    '; (Marţi, 24 aprilie 2012, 20:02)

    master [anonim]

    alianta asta comunista sta pe un butoi de pulbere..in curand la cel mai mic conflict de interese parca vad iar traseisti politici, disperati sa-si gaseasca loc in scena politica
  • -1 (1 vot)    
    Prin acest gest... (Marţi, 24 aprilie 2012, 21:42)

    madame [utilizator]

    mai ca imi da inima ghes, sa-l votez pentru primaria sectorului 6. Dar ma tem de o tradare! Promite domnul Florescu Stefan, ca imediat ce castiga alegerile, nu-si va relua functia in PC? Este dezgustator sa stiu ca am votat pe cel ce se subjuga unuia ca Voiculescu, zis Felix. Cat despre stabilitea USL, nici ca-mi pasa! Vom vedea ce mai ramane din USL, dupa asa zisa guvernare provizorie! :D
    • 0 (0 voturi)    
      e promitator (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:25)

      Roua [utilizator] i-a raspuns lui madame

      poate reuseste sa ne scape de cainii din 6
  • 0 (0 voturi)    
    com (Marţi, 24 aprilie 2012, 22:22)

    boy brandon [anonim]

    va dati seama ca astia nu se mai satura de furat si nu se mai inteleg intre ei care sa fure primul si au inceput sa alerge unu pe langa altul, oricum toti o sa aiba de castigat, dupa alegeri ii vezi pe la tv cum isi strang manutzele.
  • 0 (0 voturi)    
    a (Marţi, 24 aprilie 2012, 23:30)

    AlexandruMarin [anonim]

    Ce sanse are Florescu?Mai ales independent
  • 0 (0 voturi)    
    Greu de ucis... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 14:13)

    viutu [anonim]

    Greu de spus daca independent va avea mai multe sanse, asta numai daca cetatenii sectorului 6 vor intelege cu adevarat ca un primar independent are mai multe sanse sa faca ceva decat unul care slujeste interesele clientelei de partid.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 25 aprilie 2012, 16:59)

    danid [anonim]

    crezi daca candidezi individual o sa ai mai multe sanse de castig, te inseli pentru ca lumea tot pe poteras o sa il voteze pentru ca acest om a facut multe in acest sector.
  • 0 (0 voturi)    
    .. (Miercuri, 25 aprilie 2012, 17:26)

    alina [anonim]

    acest lucuru oricum nu o sa iti aduca nici un beneficiu, pentru ca lumea tot pe poteras o sa il voteze in acest sector, lumea vrea oameni siguri pe ei.
  • 0 (0 voturi)    
    asfdsa (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:46)

    dragos [anonim]

    Acesti candidati rasfirati , fara pic de sprijin si organizare nu au nici o sansa in fata celor din PDL , mult mai bine organizati si cu un plan de bataie. Parerea mea doar.
  • 0 (0 voturi)    
    asfads (Miercuri, 25 aprilie 2012, 22:50)

    dan [anonim]

    Cristian Poteras este un primar care a facut multe pentru sectorul nostru. Nu prea am vazut caini maidanezi , murdarie iar locuri de parcare mai greu , dar asta urmeaza sa se rezolve. NU vad cum ar putea sa-i ia asta locul