46% dintre americani ar vota pentru Dwayne Johnson dacă ar candida la preşedinţie, potrivit unui sondaj de opinie

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 11 aprilie 2021, 18:55 Magazin


Dwayne Johnson
Foto: Hotnews
Un sondaj arată că 46% dintre americani l-ar vota pe actorul Dwayne Johnson - "The Rock", dacă ar candida la alegerile prezidenţiale, relatează News.ro.

În acest weekend, "The Rock" a distribuit pe Twitter un mesaj în reacţie la un sondaj de pe site-ul Piplsay realizat pe baza răspunsurilor a 30.000 de americani. Rezultatul indică faptul că 46% dintre ei ar vota pentru actor dacă s-ar prezenta la alegeri.

"Nu sunt sigur că părinţii noştri fondatori şi-ar fi imaginat un tip de 1,96 metri înălţime, chel, tatuat, jumătate negru, jumătatea samoa, care bea tequila şi conduce o camionetă pick-up ar putea să intre în clubul lor. Dar dacă asta s-ar întâmpla, ar fi o onoare pentru mine să servesc poporul", a comentat el.

În 2017, invitat în emisiunea "The Ellen Show", Johnson a afirmat că se gândeşte "serios" la asta.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















4610 vizualizari

  • +7 (25 voturi)    
    Lol (Duminică, 11 aprilie 2021, 19:21)

    mitg [utilizator]

    Si diana sosoaca.
  • +16 (20 voturi)    
    well (Duminică, 11 aprilie 2021, 19:42)

    Adrian_1234 [utilizator]

    Cand a apraut "Idiocracy" presedintele era un campion la wrestling. Evident era la misto si cu umor
    Din pacate devine realitate. De ce nu facem concurs pt presedinte, in loc de cel mai destept hai sa facem concurs care are bicepsii mai umflati au care are degetul aratator mai mare ...
    Daca tot ne tampim hai sa ne tampim serios ..
    • +9 (13 voturi)    
      Toate-s vechi și nouă toate (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:02)

      strelka [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      Egiptul antic, Grecia antica, imperiul roman, imperiul Gupta, Qing, imperiul britanic.......ohohooooo... sunt zeci, La final toate au devenit o parodie
      • +5 (5 voturi)    
        mda (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:55)

        Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui strelka

        nu pot sa zic ca nu, ceva de genul cand omului ii e pre bine se da pe gheata sa isi rupa fundul
        Ostrogotii au fost invitati de populatia romei sa vina ca erau enervati de politicienii locali
        In 50 de ani se intrebau la ce folosesc apeductele si cine le-au construit
    • +5 (7 voturi)    
      Corect! Rasu' plansu' (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:12)

      MTG [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      La Idiocracy m-am gandit si eu, se pare ca e foarte actual filmul, ce 500+ ani. Ia cu electroliti!!! :)
    • +2 (8 voturi)    
      Dwayne e om fain! (Duminică, 11 aprilie 2021, 21:32)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      Om pe picioarele lui, self made, btw, ai vazut ce picioare are? Nu-i tremura ca lui Joe, sa cada in cap!
    • +3 (11 voturi)    
      depinde (Duminică, 11 aprilie 2021, 21:49)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Adrian_1234

      Fata de biden, macar are neuroni activi.
  • -5 (27 voturi)    
    Orice e posibil dupa Trump (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:00)

    cato [utilizator]

    Nu poate exista un presedinte mai tradator ca sclavul lui Putin, deci mai bine Dwayne Johnson decat Donald Trump.
    • +5 (19 voturi)    
      . (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:19)

      AdiSun [utilizator] i-a raspuns lui cato

      Lol, e sclavul lui Putin ca asa au decretat Wapo si NYT? Nu fii copil, Trump a facut mai multe pt America decat o sa faca senilitatea sa, Biden.
    • +4 (8 voturi)    
      problema e (Duminică, 11 aprilie 2021, 20:57)

      Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui cato

      cum sa opresti de la vot oameni ca tine. Astia sunt fix aia care are vota Dwayne.
      Nu conteaza pe cine votezi daca te gandesti serios la asta si ai argumente. Daca argumentele sunt ca mai sus ,,, atunci problema esti tu si nimeni altcineva
    • +2 (6 voturi)    
      Bre, ai vazut raspunsul lui Rock? (Duminică, 11 aprilie 2021, 21:33)

      Parzivall [utilizator] i-a raspuns lui cato

      Unul sincer! Cand Biden e intrebat ceva iti spune ca el daca trage cu pusca se sperie de toastere.
  • +1 (3 voturi)    
    Se pare ca IQ-ul in US..... (Luni, 12 aprilie 2021, 6:19)

    gigiN [utilizator]

    ....tinde catre valori...periculos de mici ! TENDINTA








    ..tinde spre valori ...periculos de mici.Se
    doreste ,probabil, ca principala calitate a presedintelui sa fie "Minte putina in corp sanatos " .
  • 0 (0 voturi)    
    Scuze pentru..... (Luni, 12 aprilie 2021, 8:53)

    gigiN [utilizator]

    ... greseala!
  • +1 (1 vot)    
    S-o aleaga si pe Lady Gaga, (Luni, 12 aprilie 2021, 10:06)

    John M. [utilizator]

    dar sa se treaca repede o lege care sa-i confiste presedintelui valiza nucleara si s-o dea unui comitet bipartizan ales de Congres. Nu e cea mai eficienta metoda, dar dispare riscul ca viata reala sa fie confundata cu cea de Hollywood.
  • 0 (0 voturi)    
    Mai bine ar vota pentru un alt Dwayne... (Luni, 3 mai 2021, 2:47)

    Nyk1 [utilizator]

    Dwayne Elizondo Mountain Dew Camacho!