”Avea informații despre Bill Clinton și acum este mort”. Trump alimentează speculațiile privind aparenta sinucidere a lui Epstein

de G.S.     HotNews.ro
Duminică, 11 august 2019, 11:38 Actualitate | Internaţional


Jeffrey Epstein
Foto: Stirile ProTV
Președintele american Donald Trump sugerează că finanțistul Jeffrey Epstein nu s-a sinucis și că există o legătură între moartea acestuia și Bill Clinton.

Trump a distribuit pe Twitter o postare a actorului Terrence K. Williams, în care acesta spune că nu crede varianta oficială.

”Mort prin sinucidere în timp ce era supravegheat non-stop ca să nu se sinucidă. Da, sigur! Cum se poate întâmpla așa ceva? Jeffrey Epstein avea informații despre Bill Clinton și acum este mort”, a scris Williams pe rețeaua de socializare, adăugând că ”noi știm cine a făcut-o”.

FBI și Departamentul de justiție au deschis o anchetă privind moartea lui Epstein, a anunțat procurorul general al SUA, William Barr, adăugând că a fost ”consternat” când a auzit despre moartea finanțistului într-o închisoare federală.

Epstein s-a sinucis sâmbătă în închisoarea din New York unde aștepta să fie judecat pentru agresiuni sexuale asupra unor minore, potrivit presei din Statele Unite.

Potrivit New York Times, care citează responsabili sub acoperirea anonimatului, finanțistul în vârstă de 66 de ani s-a spânzurat în celula sa. Corpul fără viață a fost descoperit sâmbătă dimineața în jurul orei 07,30 (11,30 GMT).

Epstein a mai încercat să se sinucidă pe 24 iulie, când a fost găsit în stare de inconștiență și cu răni la gât în celula sa.

Pe 18 iulie, lui Epstein i s-a refuzat dreptul de a ieși pe cauțiune din închisoare, dar avocații săi au anunțat că vor face apel.

Epstein a fost arestat pe 6 iulie, pentru trafic de minori, în New York și Florida, în perioada 2002 - 2005, fapte pentru care riscă o pedeapsă de până la 45 de ani de închisoare. Finanțistul, a cărui avere era estimată la 500 de milioane de dolari, a pledat nevinovat.

Cele mai recente acuzații care i se aduc bancherului sunt acelea că angajați ai săi și prieteni l-au pus în legătură cu minore, cele mai tinere având 14 ani, iar Epstein a întreținut relații sexuale cu acestea, deși știa că au sub 18 ani. Epstein ar fi plătit tinerele cu bani gheață, pentru "masaje", dar ulterior le-a agresat sexual sau le-a abuzat. Potrivit procurorilor care se ocupă de acest caz, unele victime au fost apoi oferite de Epstein altor persoane, pentru servicii sexuale.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8731 vizualizari

  • +21 (45 voturi)    
    .... (Duminică, 11 august 2019, 11:43)

    tirolez [utilizator]

    Chestiunea e ca avea si despre el. Abia aparusera informatii ca Mar a Largo era "filiala".
    • -16 (28 voturi)    
      mama lui de stat paralel, pardon, sistem (Duminică, 11 august 2019, 12:05)

      Poiana lui Occam [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      ca sa fie de acord si Dan Barna
    • -14 (18 voturi)    
      Gogule, Epstein a fost exclus de la Mar e Lago (Duminică, 11 august 2019, 19:52)

      AliKimiku [utilizator] i-a raspuns lui tirolez

      Cu mult inainte sa fie acuzat vreodata de ceav de justitia americana. Fix pe vremea cand Bill "trabuc" Clinton o ardea cu el friendly.
  • -8 (38 voturi)    
    ce speculatii? (Duminică, 11 august 2019, 11:58)

    Razvan_M [utilizator]

    Toata lumea care cunoaste cazul se astepta ca Epstein sa fie sinucis. Regulamentele inchisorilor din State sunt foarte detaliate la masuri care se iau contra sinuciderii. Epstein avusese o tentativa de sinucidere - desi circula informatii ca a declarat ca altcineva a incercat sa-l omoare.
  • -8 (50 voturi)    
    Si Hotnews, nu era "finantist", ci "pedofil" (Duminică, 11 august 2019, 12:05)

    Razvan_M [utilizator]

    Trafica minore, le tinea in sclavie sexuala si le oferea unor sefi de state, prim ministri, politicieni de frunte, oameni de stiinta, juristi de renume si altor lideri cunoscuti. Numele lui Bill Clinton apare in marturiile care au fost desigilate saptamana trecuta.

    Sigur ca Presedintele Statelor Unite, Donald Trump, singurul personaj faimos dintre cei care au dat declaratii contra lui Epstein si au colaborat cu procurorii, are informatii mai multe despre caz. Este oare de mirare ca acest caz a fost redeschis sub administratia sa, dupa ce a fost musamalizat vreme de zeci de ani? Eu cred ca ceea ce spune Presedintele Statelor Unite - sau ceea ce sugereaza - este extrem de credibil - mai credibil decat campania de PR pe care o vad purtata prin presa anti-Trump.
    • +17 (43 voturi)    
      da, da (Duminică, 11 august 2019, 13:38)

      paniri [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      Fix Tump e cel care a asigurat punerea sub acuzare a lui Epstein!!! Fix Trump care l-a numit secretar de stat pe fostul procuror (care inainte a lucrat pentru firma de avocatura care il reprezenta pe Epstein) care i-a asigurat lui Epstein niste conditii de executare a pedepsei de toata minunatia (pleca Epstein la munca 12h pe zi si acolo se putea intalni cu cine dorea el - multi nici nu stiau ca Epstein isi recunoscuse vinovatia pentru trafic de minore). Fix Trump de pe domeniul caruia Epstein a racolat femei pentru prostitutie... Sigur! acest Trump: https://www.youtube.com/watch?v=KLcfpU2cubo
      Si acelasi Trump care in octombrie 2002 afirma despre Epstein ca e un tip grozav si ca se spune despre el ca ii plac femeile la fel de mult ca si lui si ca multe din ele mai tinerele. Deci Trump era constient ca Epstein era pedofil dar nu avea emotii in a spune ca e grozav si ca ii place sa petreaca alaturi de el.
      Acelasi Trump care se uita la adolescente si spunea in cati ani vor deveni suficient de mari incat sa poata iesi cu ele....
      Si Clinton si Trump au fost doi obsedati sexual, iar cei care si-au dorit tacerea lui Epstein sunt probabil fara numar
      • -11 (35 voturi)    
        Da, Trump e de vina pentru tot. (Duminică, 11 august 2019, 14:54)

        harapalb [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        Asta e incercarea ta de a devia atentia de la cuiburile monstruos de jegoase de pedofili care sustin neincetat politica de stanga si nu stiu altceva decat "impeach Trump"?

        Ia uite ce diferenta uriasa: Trump a zburat o singura data cu avionul lui Epstein spre New York. Spre New York! Boul Clinton a fost cu avionul de 27 de ori pe insula pedofililor criminali. O diferenta URIASA, as zice! Nu crezi?

        Ca sa nu mai vorbesc de raiul pedofililor de la Hollywood! Wow, ce coincidenta, toate scursurile hollywoodului sunt impotriva lui Trump! Oare de ce?
        • +6 (6 voturi)    
          +@Adrian_1234, Razvan_M (Luni, 12 august 2019, 11:50)

          paniri [utilizator] i-a raspuns lui harapalb

          Ce nu va este clar: daca il critic pe Trump, nu il apar pe Clinton. In finalul postarii am scris ca amandoi au fost obsedati sexual, iar eventualele inclinatii pedofile ale lui Clinton nu il absolva pe Trump de admiratia pe care i-a declarat-o lui Epstein stiind clar cu ce se ocupa asta de fapt.
          E usor sa intri intr-o competitie de genul care dintre ei e mai pedofil atunci cand ai doar informatii superficiale (Clinton care probabil a facut sex cu mai multe minore sau Trump care a declarat de mai multe ori ca fata lui e "buna" si ca are sexul in comun cu ea), dar nu asta e ideea. Amandoi sunt niste dezaxati, iar redeschiderea dosarului lui Epstein are mai mult a face cu abordarea procuraturii din New York (cunoscuta pentru agresivitate)-parca asta e cea implicata, si nu cu Trump oricat ar vrea unii sa il scoata de inger. Nu totul are a face cu Trump asa cum relatiile lui din trecut cu Epstein nu inseamna ca el e cel care a ordonat "sinuciderea".
          Chill people!
      • -13 (31 voturi)    
        lol (Duminică, 11 august 2019, 15:44)

        Adrian_1234 [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        Iti aduc aminte ca acum vreo 5-6 ani era unu care sa depuna marturie contra clinton si i-au dat drumu acasa in we inainte sa de proces si duminica l-au gasit cu gatul rupt ca ii cazuse gantera din intamplare pe gat
        Asta are tentativa de suicid, e luat din inchisoare de FBI si pazit bine si se sinucide "undeva in timpul noptii", pai cum asa nene, ce observatie e asta ?
        Si evident Trump e de vina.
      • -15 (19 voturi)    
        mai multe informatii despre clinton (Duminică, 11 august 2019, 21:57)

        Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui paniri

        Si o poza a lui Bill Clinton cu Epstein. Pe care nu o vei vedea niciodata pe site-urile de stiri de stanga.

        https://www.thegatewaypundit.com/2019/07/court-subpoenas-jeffrey-epsteins-personal-pilots-for-flight-logs-will-show-bill-clinton-on-27-flights-most-with-underage-girls/

        Si o alta parte a povestii:

        https://www.dailymail.co.uk/news/article-7344785/Jeffrey-Epstein-told-guards-tried-KILL-weeks-hanged-himself.html
    • +12 (18 voturi)    
      Pedofilul Epstein amic bun cu Trump (Luni, 12 august 2019, 1:18)

      arap [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      https://image.cnbcfm.com/api/v1/image/106005590-1562493708140gettyimages-700334384.jpeg
      https://amp.insider.com/images/5d23928621a8613aed21e4e5-750-375.jpg
      https://e3.365dm.com/19/07/768x432/skynews-trump-epstein-donald-trump_4721471.jpg

      A organizat petreceri la Mar-a-Lago cu Epstein si 28 de fete
      https://www.nytimes.com/2019/07/09/us/politics/trump-epstein.html

      Trump a fost acuzat ca a abuzat sexual de o fata de 13 ani oferita de Epstein.

      "Johnson said Trump had sexual contact with her at four of those parties, including tying her to a bed and violently raping her in a “savage sexual attack.” The lawsuit said Johnson “loudly pleaded” with Trump to stop, but that he responded by “violently striking Plaintiff in the face with his open hand and screaming that he would do whatever he wanted.”

      After that, Trump allegedly threatened to harm or kill Johnson and her family if she ever told anyone. Johnson said Trump told her he could make them “disappear” like Maria — a 12-year-old girl Johnson says Trump also forced her to have sexual contact with, and whom Johnson hadn’t seen since that encounter.
      https://www.vox.com/policy-and-politics/2016/11/3/13501364/trump-rape-13-year-old-lawsuit-katie-johnson-allegation

      Poate ne arati si noua dovezile alea cu declaratiile lui Trump impotriva lui Epstein, altfel am putea banui ca sunt rodul imaginatiei tale, altfel spus fake news.
      • -4 (6 voturi)    
        esti pe langa (Luni, 12 august 2019, 10:09)

        harapalb [utilizator] i-a raspuns lui arap

        Toata lumea stie ca a fost o lovitura data democratilor dar tu continua sa crezi ce-ti spune VOX! Bahahahaha, vox? Really? Fake news nyt? Bv. Cazul Epstein e doar un teaser fata de arestarile ce vor urma.

        A, sau esti printre astia 20-30 de loseri chemati sa dea cu minusu' cand comunitatea HN reactioneaza "gresit"?
  • -13 (35 voturi)    
    talking points de stanga/Democrate (Duminică, 11 august 2019, 12:30)

    Razvan_M [utilizator]

    "Democratic activist David Brock’s ShareBlue operation is allegedly giving members of the press affiliated with ShareBlue their talking points on Epstein. Here’s a leaked email they allegedly sent to the ShareBlue Stalwarts."

    https://mobile.twitter.com/stillgray/status/1160331555891322881/photo/1

    "Do

    1. Sympathize with the potential victims of Epstein
    2. Remind people of the prior allegations against President Trump (Talking Subject 14C)
    3. Remind people of Trump's prior quotes regarding Epstein [...] (Talking Subject 34 [...])
    ..."
    • -14 (24 voturi)    
      si dai si lupta (Duminică, 11 august 2019, 16:25)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Razvan_M

      neicusorule !
      exact ca base la latrina 3. nu conteaza ce se discuta, important e sa bagi si ceva contra base.
      sau ca o transmisie la gigi tv, oricine ar juca, comentatorul baga ceva despre becali si steoaia.
  • -16 (30 voturi)    
    hahaha (Duminică, 11 august 2019, 14:00)

    nash pandelica [utilizator]

    pai, trompa n'ar mai fi miliardar daca n'ar avea antene.
    probabil stia cine i'a furnizat'o pe monika lui billy.
    ci ce alte umezitoare de trabuce ii mai furniza...
    billy nu cheltuia bani pe asa ceva, ca de, era prezident.
    lui, credea el, I se cuveneau.

    alde trompa platea numai pt. caimac, missuri de toate nivelele.
  • +10 (22 voturi)    
    Uimirea presedintelui Trump (Duminică, 11 august 2019, 15:23)

    Namaste [utilizator]

    este de zile mari, ne asociem! Cat de naivi pot fi uneori si cei mai puternici lideri mondiali?!
    • +12 (18 voturi)    
      "Republican Gomorrah", cartea lui (Duminică, 11 august 2019, 17:01)

      Namaste [utilizator] i-a raspuns lui Namaste

      Max Blumenthal (2009): Republican Gomorrah: Inside the Movement that Shattered the Party New York. Nation Books.
  • +14 (22 voturi)    
    Violatorul Weinstein si pedofilul Epstein (Duminică, 11 august 2019, 16:44)

    animatron [utilizator]

    Poate ca pentru unii au importanta si numele lor de familie, sunt conotate etno-rasial in USA, trezesc niste reflexe anti-elita de nuanta antisemita.

    Dar nu asta e problema reala, ci legaturile acestor indivizi cu toata protipendada lumii artistice si politice, cu floarea cea aleasa a capitalei artistice din vest si politice din est.

    Ambii au actionat practic nestingheriti, zeci de ani, si absolut nimeni dintre miile de lor de "prieteni" de la Hollywood si Washington nu si-au dat seama de nimic?!

    E vorba de prostie sau de ipocrizie? La unii probabil sunt ambele, dar totusi acolo sunt atatia oameni destepti care chiar se pricep sa "citeasca" comportamentele celor din jur.

    Iar cand esti om politic chiar nu e absolut nimeni din echipa ta (ca toti acolo au un "staff" de consilieri) sa te avertizeze ca nu e prea ok amicul Epstein sau Weinstein, ca circula niste zvonuri cam dubioase despre ei?!

    Weinstein era finantator direct al Partidului Democrat si "prieten de familie" cu cuplul Obama (lua masa cu ei la el acasa).

    Epstein baga personal bani in Fundatia familiei Clinton si il plimba pe Bill Clinton cu avionul privat pe oriunde vroia ala prin lume.

    Cand esti presedinte ca Obama sau Clinton, chiar nu e nimeni din serviciile de informatii sa te previna ca amicii tai sunt potentiali violatori sau pedofili ?!!

    Trump a avut contact cu Epstein la inceputul anilor 2000, era un oarecare milionar de care se face misto prin presa de scandal, nu avea prestigiul unui print Andrew al Marii Britanii care se pare ca si el a avut parte de o seara agreabila cu o minora furnizata de Epstein !

    Epstein avea o agenda foarte incarcata cu nume "grele" de la Hollywood si Washington, cum sa nu-l tii sub o supraveghere foarte atenta, mai ales dupa prima tentativa de "suicid" ?!

    Semne mari de intrebare, iar raspunsurile posibile arata o "elita" americana impotmolita in mizerii morale ascunse de pompoase discursuri "corect politice".
  • -4 (10 voturi)    
    ordin pe unitate (Luni, 12 august 2019, 10:00)

    nash pandelica [utilizator]

    binarii au doua misiuni, jos trompa sus barna.
    ori....borno ?! cum se citeste corect, caci dupa guru gushe de la zvonalitatea, ar fi borno. si el stie mai bine, ca e de la cluji !
    borno & csolosi, renew, plus, plus, plus.
    binarii dau si minus, minus, minus, pt. asa