Tânăr înjunghiat după ce a sărit în apărarea unei femei agresate pe stradă de fostul concubin

de C.V.     HotNews.ro
Luni, 3 august 2020, 12:24 Actualitate | Esenţial


Atac pe strada
Foto: Profimedia Images / SWNS
Un tânăr de 22 de ani, care a intervenit în apărarea unei femei agresate pe stradă de fostul concubin, a ajuns la spital după ce a fost înjunghiat de acesta. Incidentul a avut loc în Târgu Neamț, în noaptea de duminică spre luni. Agresorul nu a fost prins și reținut deocamdată de către polițiști.

"În data de 3 august, în jurul orei 00,30, poliţiştii din cadrul Poliţiei oraşului Târgu-Neamţ au fost sesizaţi cu privire la faptul că o persoană este agresată fizic pe o stradă din Târgu-Neamţ. Imediat, poliţiştii s-au deplasat la faţa locului, iar din primele cercetări a reieşit faptul că, în timp ce o tânără de 28 de ani se deplasa pe o stradă din Târgu-Neamţ, a fost acostată de către fostul său concubin de 22 de ani, din Vânători-Neamţ, care, pe fondul unui conflict mai vechi, ar fi lovit-o. În acel moment, în altercaţia izbucnită a intervenit un tânăr de 22 de ani, din localitatea Răuceşti, care se afla în zonă. Acesta a suferit leziuni produse cu un obiect tăietor-înţepător. Victima a fost transportată la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale de specialitate", a precizat purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Neamţ, Georgiana Moşu, informează Agerpres.

Potrivit acesteia, în cursul dimineţii de luni s-a efectuat constatarea medico-legală, iar, în funcţie de rezultat, se va stabili competenţa de soluţionare a cauzei.

"Persoana bănuită de comiterea faptei nu a fost depistată la locul faptei şi se sustrage de la cercetări. În prezent, poliţiştii desfăşoară activităţi specifice în vederea depistării acestuia", a mai spus Georgiana Moşu.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















12856 vizualizari

  • -6 (26 voturi)    
    Moldova ! (Luni, 3 august 2020, 12:25)

    un domn [utilizator]

    BUUUN ! ce altceva se mai poate ?
    • +9 (11 voturi)    
      da... (Luni, 3 august 2020, 13:58)

      CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      agresorul avea "buletin de Ciuc", pt cunoscatori...
      Un comportament tipic pt primitivii cu educatia de tip fara.
      Pacat de baiatul ala care mai invata si ca politia oricum nu e in stare sa gaseasca un criminal cunoscut. Cazurile mai grave sau cu faptuitori cu spate......
    • +14 (16 voturi)    
      Salutări din Moldova! (Luni, 3 august 2020, 14:22)

      valli [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Se poate spune că sunt și semne bune, de exemplu spirit cetățenesc. Cineva de pe stradă nu a stat cu mâinile în sân ci a intervenit. Poate astfel a împiedicat o tragedie. Poate a împiedicat alte tragedii descurajând pe alții să atace femei pe stradă.
  • +21 (23 voturi)    
    mda (Luni, 3 august 2020, 12:39)

    ipsilon [utilizator]

    eterna intrebare" sa te bagi, sau sa nu te bagi? :(
    • -1 (13 voturi)    
      Cutitul (Luni, 3 august 2020, 13:03)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui ipsilon

      S-a bagat
      • +6 (10 voturi)    
        Cine a manevrat cuțitul ? (Luni, 3 august 2020, 13:32)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Futurist Irefutabil

        Un războinic Antena 3

        https://campaniamea.de-clic.ro/petitions/stop-publicitatii-pe-televiziunile-mincinoase
        • -2 (4 voturi)    
          Antena 3 cred (Luni, 3 august 2020, 14:18)

          Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui un domn

          https://nasa.org
  • +14 (16 voturi)    
    Limba de lemn (Luni, 3 august 2020, 13:35)

    Soarele [utilizator]

    "Agresorul nu a fost prins și reținut deocamdată de către polițiști"

    Prins şi reţinut? Cum era să îl reţină poliţia, dacă nu l-au prins? :-)
    Pe ideea asta puteaţi scrie "Agresorul nu a fost prins, reținut, arestat, judecat, condamnat, si eliberat preventiv deocamdată de către polițiști"
    • +13 (13 voturi)    
      Pai rolul politiei (Luni, 3 august 2020, 14:18)

      Futurist Irefutabil [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      Este sa il prinda si cel al justitiei sa-l elibereze.
    • -2 (2 voturi)    
      Ti ai ales un nume prea mare pt cat poti debita! (Luni, 3 august 2020, 22:03)

      constatator [utilizator] i-a raspuns lui Soarele

      Autorul/ ea/ a scris foarte clar, nu a fost prins si retinut!
      Cati neuroni din cei pe care ii m ai folosesti mai sunt in viata?