Senator UNPR, despre Oprea: Desi pare un tip asa mai dur, este foarte sensibil

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 27 octombrie 2015, 17:05 Actualitate | Esenţial


Gabriel Oprea
Foto: Agerpres
Senatorul UNPR Haralambie Vochitoiu a declarat, marti, ca liderul partidului, Gabriel Oprea, "este foarte sensibil, desi pare un tip asa mai dur", care acum traverseaza o "perioada mai grea" pentru ca "si-a pierdut un camarad", transmite Mediafax.

"Sigur, a apreciat ca am stat alaturi de dumnealui si a fost un moment greu si complicat. Eu am mai spus-o cand am avut ocazia: domnul general Oprea, desi pare un tip asa mai dur, este un tip foarte sensibil. Sigur, si-a pierdut un camarad, este adevarat", a raspuns jurnalistilor senatorul UNPR Haralambie Vochitoiu, intrebat daca vicepremierul Gabriel Oprea i-a multumit pentru ca i-a fost alaturi in contextul acuzatiilor care i se aduc cu privire la accidentul in urma caruia un politist din coloana sa oficiala si-a pierdut viata.

Haralambie Vochitoiu a afirmat ca supararea si nedumerirea alesilor UNPR "pentru ceea ce au incercat altii sa faca ramane".

Senatorul UNPR a mai spus ca "in urmatoarele zile toate lucrurile se vor clarifica", sustinand ca, "in continuare, romanii trebuie sa beneficieze de aceasta guvernare, care a adus foarte multe lucruri pozitive".

"Nu are rost sa aruncam in aer ceea ce s-a facut in tara aceasta pentru ca cineva vrea sa ajunga la putere fara sa castige alegerile", a spus Vochitoiu, in contextul depunerii motiunii simple de catre PNL.

Intrebat daca a discutat cu Gabriel Oprea despre continuarea coalitiei de guvernare si ce anume i-a spus acesta, Vochitiu a afirmat ca oamenii din UNPR raman "exact" asa cum au fost si pana acum, "stabili si de cuvant".

Ministrul Afacerilor Interne, Gabriel Oprea, va fi chemat la Parchetul Tribunalului Bucuresti in aceasta saptamana, pentru a da declaratii in dosarul in care se fac cercetari pentru ucidere din culpa in cazul politistului Bogdan Gigina, au declarat pentru Mediafax surse judicare.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1805 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    sensibil la Durex ? (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:07)

    un domn [utilizator]

    sau la ce ?
    • +5 (5 voturi)    
      Haha (Marţi, 27 octombrie 2015, 18:16)

      MPop [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Sensibil la mersul pe jos?

      *1500 de girofaruri anul asta...
  • +9 (9 voturi)    
    ''a pierdut un camarad'' (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:13)

    Point [utilizator]

    in ce razboi?ala contra invaziei de chiloti si izmene turcesti??

    dracia dracu' acum.mai au putin si-l fac erou national.
    sa-i faca macar o statuie.cu mopul in vant!
  • +5 (5 voturi)    
    hehe (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:15)

    rakkone [utilizator]

    La Familia aveau un vers semnificativ pentru cazul de fata, dl Izmana e sensibil si face figuri ca tarfele cand le pui mana pe c*r...
  • +5 (5 voturi)    
    sigur ca da (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:19)

    c# [anonim]

    sensibil la:
    - DNA
    - plagiate
    - acuzatii de abuz de putere
  • +4 (4 voturi)    
    "UN TIP SENSIBIL" ! (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:21)

    Susufler0 [utilizator]

    Asta a lui Haralambie e tare de tot dar se confirma si, in plus, avem si noi informatii ca inca din tinerete, printre izmene si bocanci ii placea sa recite, sa cante din gura, sa ciupeasca (scuzati cacofonia !) coardele.
  • +4 (4 voturi)    
    fragilitate (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:30)

    Stefan [anonim]

    Sa sa plangem si putin vis-a-vis de sensibilitatea lui Oprea, ca poate este cazul...
  • +3 (3 voturi)    
    ! (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:50)

    Kpriciu [utilizator]

    Acel senator, altă față de golan.
  • +4 (4 voturi)    
    Fetele lor spun multe... (Marţi, 27 octombrie 2015, 17:57)

    Sorrows [utilizator]

    Uitati-va cu mare atentie la fata lu' haralamb ala cand vorbeste de sensibilitatea lui oprea. Uitati-va bine de tot. V-ati uitat? Astia-s oamenii care conduc Romania si care-si bat joc de noi.
  • +4 (4 voturi)    
    Oprea Duru' (precum sapunul) (Marţi, 27 octombrie 2015, 18:11)

    Natasa [utilizator]

    Dar asta nu are fata de dur, are fata de prost! Numai prostii fuduli au genul asta de fata incruntata de la multele ganduri de le trec prin cap! Prostul arogant ajuns la putere si-a gasit un nou prototip: Oprea! SI o data ajuns sus, i se pare ca da de la el cand da cate o pomana prin minister sa-l mai pupe fatucile alea analfabete cu spor si drag! Si prietenul Ontanu e la fel, oriunde se renoveaza ceva sau se pune o banca in sectorul 2, apare si o placa: Lucrarea realizata de primarul ontanu! Din banii mamei sale! Astia, pentru ca le permitem, au ajuns sa se creada un fel de dumnezei carora ar trebui sa le multumim ca-s asa de generosi si nu fura absolut tot!
  • +4 (4 voturi)    
    Sa fie limbile unpr-iste.... (Marţi, 27 octombrie 2015, 18:15)

    gigiN [utilizator]

    ....mai catifelate decat cea a popii gadea ??
  • +1 (1 vot)    
    ..si poet (Marţi, 27 octombrie 2015, 21:55)

    R [anonim]

    In afara de sensibilitate domnul general cred ca este si poet....;)
  • 0 (0 voturi)    
    oprea (Marţi, 20 septembrie 2016, 22:03)

    popa [anonim]

    Generele generele, ai ramas fara izmene ,Lasand gluma la oparte, este acuzat de moarte a tanarului politist nevinovat care era la datorie.El CICA ERA LA DATORIA CUI? OFICIALA PENTRU O SEARA LA BARASONEALA Pacat de omul acela nevinovat si de durerea familiei dar pe ei ii doare in cot.