Ultrasii dinamovisti se lauda pe facebook cu "capturi" din luptele cu jandarmii

de Ionut Baias     HotNews.ro
Luni, 16 ianuarie 2012, 0:59 Actualitate | Esenţial


captura pagina
Foto: Hotnews
Mai multi ultrasi dinamovisti au postat pe pe pagina de facebook a galeriei din "peluza Catalin Hildan" imagini cu masti de gaze si alte obiecte pe care sustin ca le-au luat de la jandarmi in urma violentelor din Piata Unirii si Universitati.

Pe pagina amintita mai sunt prezentate poze de la fata locului si opinii despre evolutia evenimentelor.


Citeste mai multe despre   
















3089 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    eu nu sunt de acord (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:08)

    Daniel [anonim]

    sa platesc din taxele mele distractia de-a revolutia a lui antonescu, ponta si voiculescu....
    • 0 (0 voturi)    
      Eu nu sunt de acord 2 (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:40)

      eu nu sunt de acord 2 [anonim] i-a raspuns lui Daniel

      Astia chiar se joaca de-a revolutia.Niste copii care nu au ocupatie , nu au ce face practic...Pensionari de ce nu mai sunt la ora asta ? Daca tot vrem sa ne apropiem de occident trebuie mai intai sa-i copiem obiceiurile rele."Plecati la scandal dar sa nu faceti galagie !".Ce ineptii poate scoate Antonescu ! Incredibil , dincolo , viitorul presedinte Diaconescu scoate oamenii in strada dar sa nu deranjeze vecinii , chipurile...Mi-e rusine de restul europei cu astfel de imbecili(tati).....Ar trebui ca huliganii sa-si faca partid pentru ca apoi sa ceara daune ca niste revolutionari.
  • +8 (8 voturi)    
    !! (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:13)

    tudorr [utilizator]

    asa i-au prins si pe multi din hotii de prin anglia, sper ca politia sa-i prinda si pe astia si sa-i aresteze pentru furt si distrugere
    • +4 (4 voturi)    
      asa sa fie! (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:28)

      sylvyaun [utilizator] i-a raspuns lui tudorr

      Asa ar trebui sa se intample, dar o sa sara toata opozitia in sus si o sa spuna ca jandarmeria a fost prea aspra si baietasii fara creier (ma refer la uslasi) au si ei dreptul sa protesteze!
      • +2 (2 voturi)    
        pai (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:52)

        alex [anonim] i-a raspuns lui sylvyaun

        Sa protesteze pana nu mai pot, dar sa nu distruga.

        In momentul in care depasesti niste limite, iti asumi si niste responsabilitati.
    • +2 (2 voturi)    
      exact (Luni, 16 ianuarie 2012, 1:48)

      alex [anonim] i-a raspuns lui tudorr

      Astia cu poze pe facebook o sa faca puscarie pt vandalism si ultraj.
  • 0 (0 voturi)    
    Razvan Boteanu trebuie sa faca puscarie!!! (Luni, 16 ianuarie 2012, 2:46)

    Alex [anonim]

    La o vedere sumara acest Razvan Boteanu are mai multe antecedente cu Politia si Jandarmeria decat are Bute KOuri!

    Este unul din batausii "de casa" ai galeriei Dinamo. Daca articolele respective sunt corecte, in trecut nu s-a dat inapoi de a bate si copii - http://www.craiova-maxima.ro/forum/viewtopic.php?t=3394.

    Sper ca Politia sa se sesizeze si sa il aresteze de tot pe acest ne-om!