Peste 25 de nave militare rusesti participa la ample manevre militare in Marea Neagra si Marea Caspica

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 26 august 2016, 10:20 Actualitate | Russia Report

Peste 15 nave militare ale flotei ruse de la Marea Neagra si peste 10 nave din cadrul flotei de la Marea Caspica au iesit in larg pentru realizarea unei "inspectii inopinate" in scopul verificarii gradului de pregatire de lupta a fortelor armate ale Federatiei Ruse, anunta Agerpres, citand agentiile de presa TASS si RIA Novosti.

Peste 4.000 de militari si circa 300 de unitati de tehnica militara ale celor doua Flote sunt implicate in manevrele militare din cele doua mari.

De asemenea, baza militara rusa din Osetia de Sud, care participa la aceasta verificare, a fost plasata in stare maxima de lupta, a anuntat serviciul de presa al districtului militar Sud, precizand ca pe poligon au iesit aproape 1.000 de militari.

Vladimir Putin a ordonat joi ample manevre militare in mai multe regiuni ale Rusiei, inclusiv in cea care include Crimeea si zona de frontiera cu Ucraina.

Liderul rus a ordonat sa fie efectuata o "inspectie inopinata" in scopul verificarii pregatirii de lupta a fortelor armate in trei din cele patru districte militare ale Federatiei Ruse - Sud, Vest si Centru - precum si in cadrul Flotei ruse a Nordului si al comandamentelor Fortelor aeriene si trupelor aeropurtate.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
4722 vizualizari
  • +9 (13 voturi)    
    Bun așa (Vineri, 26 august 2016, 10:28)

    max# [utilizator]

    rubla cât mai e?
    • +7 (7 voturi)    
      64.7723USD (Vineri, 26 august 2016, 12:56)

      maotze [utilizator] i-a raspuns lui max#

      64.7723USD
    • +3 (3 voturi)    
      Începutul pentru realizarea unei flote (Vineri, 26 august 2016, 14:15)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui max#

      aliate la Marea Neagra a fost făcut de președintele Klaus Iohannis. Sunt convins că în câțiva ani președintele va realiza ce și-a propus. Si atunci nu vor mai fi singurii rusnacii care vor face exerciții la Marea Neagra. Hai Klaus Iohannis!
    • +1 (1 vot)    
      ei .. si voi (Miercuri, 31 august 2016, 18:36)

      cladob [utilizator] i-a raspuns lui max#

      poate o fi cu vasle
  • -5 (9 voturi)    
    Tratat Montreux 1932 (Vineri, 26 august 2016, 10:33)

    Toni_Romania [utilizator]

    "In Marea Neagra au voie numai flotele militare ale statelor riverane" (Tratat Montreux 1932).
    Tratatul pe care voia Basescu sa l anuleze.
    • +3 (3 voturi)    
      asa si (Vineri, 26 august 2016, 15:43)

      Xorciser [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      Ce legatura are cu articolul?
    • +3 (5 voturi)    
      Corect (Vineri, 26 august 2016, 16:02)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui Toni_Romania

      Doar anul e gresit...1936. Conventia se referea la demilitarizarea stramtorii Bosfor de catre Turci, mai putin atunci cand Turcia este in razboi (situatie care oricand in momentul de fata se poate schimba).
      кп = a3 = цензура
  • +10 (14 voturi)    
    Vali numara ultimi Dollari si asteapta FMI ! (Vineri, 26 august 2016, 10:42)

    JohnAnticoruption [anonim]

    Vladimir Putin a trimis Flota in avans sa verifice cand vine FMI cu Credite nerambusabile ca se gata Vodka la Moscova si painea la Popor .

    Intre timp sa uita pe cotatia Petrolului la Londra si New York poate pica un Dollar in Banca Nationala al Rusiei , Bani cu care alimenteaza Flota Sovietica ca de trei luni nu a primit Admiralul soldul .
    • 0 (2 voturi)    
      LoL (Vineri, 26 august 2016, 15:50)

      Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui JohnAnticoruption

      Nu cred ca i-ai vrea infometati pe rusi rumanule. Aia te prajesc la protzap cand le ajunge cutzitul la os. Te-au umilit de mai multe ori de-a lungul istoriei, o sa o faca si acum si americanii vor fi spectatori ca inntodeauna.
      кп = a3 = цензура
      • +4 (6 voturi)    
        LoL-i nu uita fara SUA Rusia era acum Germana ! (Vineri, 26 august 2016, 18:28)

        JohnAnticoruption [anonim] i-a raspuns lui Qwertz

        LoL-i nu uita fara SUA Rusia era acuma Germana !

        Multumit de trei ori pe Zii americanilor ca nu a mutat Moscova la Vladivostok si Vladivostok la Chines !
        • -1 (3 voturi)    
          Hm... (Sâmbătă, 27 august 2016, 2:18)

          Qwertz [utilizator] i-a raspuns lui JohnAnticoruption

          Ce tot vorbesti acolo? Americanii nu i-au ajutat pe rusi. Aia s-au scos din cacao singuri la Moscova. Aaa ca vroiai sa zici ca daca nu erau americanii, Germania era acum Rusia, aia da.
          • 0 (0 voturi)    
            Vai de mine! (Vineri, 9 septembrie 2016, 20:38)

            Matrix-4 [utilizator] i-a raspuns lui Qwertz

            Cum poti spune ca americanii nu i-au ajutat pe rusi? Pai dovada stau sutele de cargouri cu tancuri, avioane, materiale militare diverse, insirate pe fundul Atlanticului de Nord!!
  • +13 (17 voturi)    
    Stare maxima de lupta (Vineri, 26 august 2016, 10:58)

    Procuratorul [utilizator]

    Adică: ratiile de vodka s-au înjumătățit, camioanele au început să adune soldații prabusiti prin toate colțurile cazărmii, căpitanii au început să dea telefoane cu rugaminti la traficanții locali de arme să le dea înapoi tancurile, avioanele si vasele de luptă făcute disparute iar toată armata a început să frece teava ruginită a pustii în loc de teava ruginită de mai jos.
    • -4 (8 voturi)    
      Da, (Vineri, 26 august 2016, 12:55)

      potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Procuratorul

      si totusi n-ar necesita mai mult de-o dimineata buna pentru a papa Romania ( cu tot cu promisiunile tarde din partea NATO).
      Si asta e trist.
      • +5 (5 voturi)    
        Pai why? (Vineri, 26 august 2016, 15:38)

        Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        De ce sa te atace rusul? Daca e om cum pretind unii, de ce nu isi vede de treaba lui, sa-si dezvolte natiunea prin munca proprie, nu prin jumuleala de la altii? You know why? Pt ca asa s-a obisnuit, e in genele rusului de la inceputurile lor ca natiune, sa bea si sa fure de la altii.
      • +2 (6 voturi)    
        Bă, să presupunem că ne cuceresc (Vineri, 26 august 2016, 16:31)

        Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

        Ce dracu vor face cu noi? Când or să vadă că le mor soldați zilnic în lupte de gherilă, vor fugi singuri acasă. Tu ai putea trăi cu rusul la ușă sau în pat cu nevastă-ta?
        • -1 (5 voturi)    
          Ba? Tu unde ai trait primii 7 ani ? (Vineri, 26 august 2016, 22:29)

          potaissa [utilizator] i-a raspuns lui Procuratorul

          Incearca si tu sa pastrezi un anumit nivel....
          • 0 (2 voturi)    
            Pai il pastrez (Vineri, 26 august 2016, 23:53)

            Procuratorul [utilizator] i-a raspuns lui potaissa

            Pe al tau. Dar mai intai ma cobor la el.
  • +10 (12 voturi)    
    in sfarsit, litoralul romanesc atrage turistii (Vineri, 26 august 2016, 11:15)

    LiviusAcris1 [anonim]

    Sa vedeti ce patim cand afla ca nu se mai tine carnavalul lui Mazare
  • +6 (12 voturi)    
    Nu cu nave se poate invada o alta tara! (Vineri, 26 august 2016, 11:21)

    pedepsitorul [utilizator]

    Dupa mine Rusia, doar isi incordeaza muschii, sa se bucure betivii din carciumi .... ca vor ajunge sa cucereasca lumea si, in sfarsit or sa scape din saracia plictiseala criminala!