Rusia va epuiza Fondul de Rezerva in 2017 - propunere a Ministerului de Finante

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 5 iulie 2016, 13:49 Actualitate | Russia Report

Vladimir Putin
Foto: Facebook/ Vladimir Putin European Support
Rusia isi va epuiza Fondul de Rezerva anul viitor si va cheltui 783 miliarde ruble (12,2 miliarde dolari) din Fond de Bogatie Nationala, destinat unor investitii mai riscante, pentru a acoperi deficitul bugetar, potrivit unei propuneri inainte Guvernului de la Moscova de catre Ministerul de Finante rus, informeaza Reuters.

Propunerea mai arata ca Ministerul de Finante intentioneaza sa creasca imprumuturile interne nete la 1,29 trilioane ruble in 2017.

Deficitul bugetar al Rusiei s-a marit dupa ce pretul petrolului a scazut brusc in 2014 iar Occidentul a impus o serie de sanctiuni pe fondul crizei din Ucraina.

Propunerea Ministerului de Finante nu a fost inca aprobata de guvern.


Citeste mai multe despre   























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

4997 vizualizari

  • +26 (28 voturi)    
    F.A.L.I.M.E.N.T. (Marţi, 5 iulie 2016, 13:58)

    Petre Cusuru zis si Barba Trista [utilizator]

    Parca devine mai cracanat pe zi ce trece...
    • +12 (14 voturi)    
      important e sa nu cheltuie tezaurul (Marţi, 5 iulie 2016, 14:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Petre Cusuru zis si Barba Trista

      nostrum, sau sa ajungem la Moscow inainte de a sa ceva
      • +6 (6 voturi)    
        Eu cred ca l-a cheltuit de mult Stalin! (Marţi, 5 iulie 2016, 15:08)

        pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Iar banditii actuali, doar speculeaza atentia noastra si interesul!

        Crezand va poate ne purtam frumos sa ne recuperam tigaile de aur!

        Chinezii blonzi trebuie sa plateasca pretul cruzimilor de care au fost in stare!
    • +8 (10 voturi)    
      Nu mai are cine plati datorii de razboi! (Marţi, 5 iulie 2016, 14:31)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Petre Cusuru zis si Barba Trista

      De aia Rusia isi doreste razboaie cotropitoare, ca sa aiba ce trage de la popoarele mai mici din zonele vecine lor.
  • +9 (11 voturi)    
    Asta (Marţi, 5 iulie 2016, 14:44)

    Geirge [utilizator]

    Înseamnă că sancțiunile economice vor fi scoase în 2019, după debarcarea lui Putin.
  • +7 (11 voturi)    
    asta explica.... (Marţi, 5 iulie 2016, 14:56)

    un oarecare [utilizator]

    de ce mazeta e tacut azi.
    ori e trist ... sau mai rau, l-au restructurat deja
    • +5 (5 voturi)    
      De foame, a trecut de faza angry bird (Marţi, 5 iulie 2016, 15:57)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui un oarecare

      Acum e lesinat, amortit de pufaika.
  • -8 (10 voturi)    
    incep sa piarda la buzunare si occidentalii (Marţi, 5 iulie 2016, 15:10)

    jackalphonse [utilizator]

    Mai ieri era un articol pe aici cu un oficial european care spunea ca ar dori sa creasca artificial pretul barilului pentru ca tremura bursele.
    Foarte convemnabil pentru benzinari cu petrolul asta ieftin. Barilul moca, pretul la pompa neschimbat. Sincer, si eu am intrat in "fondul de rezerva".
    Cat despre Rusia, nu prea cred ca da faliment. de bine de rau are ce vinde si rusii sunt invatati cu foamea, nu prea cred ca os a vedem rasculati in zona.
    • +1 (1 vot)    
      Cu foamea (Marţi, 5 iulie 2016, 21:41)

      KostasP [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      Nu te-nveti niciodata. Si nu mai sunt nici rusii de altadata care traiau doar cu vodca.