Emil Boc: Mesajele de nemultumire pe care le-am primit pe mail nu depasesc 5-8%

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 28 aprilie 2011, 21:22 Actualitate | Politic

Premierul Emil Boc a afirmat, joi seara, la Craiova ca mesajele de nemultumire primite pe adresa sa de mail pe care a facut-o publica miercuri, nu depasesc 5-8% din numarul total al mail-urilor primite, relateaza Agerpres.

Intrebat de presa ce le raspunde oamenilor care ii cer demisia prin intermediul mesajelor pe care i le adreseaza pe mail, premierul a precizat ca acestea nu au o pondere semnificativa in totalul mesajelor.

"Nu am mesaje de nemultumire din partea oamenilor in proportie mai mare de 5-8% (...) Eu spun un singur lucru: stiu ca inca in Romania este dificil, dar cel mai important lucru este urmatorul: Romania trece de pe partea de minus pe partea de plus. (...) Romania merge pe crestere economica si masurile pe care le-am luat isi arata incetul cu incetul roadele pentru romani", a declarat Emil Boc.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

1577 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    corect (Joi, 28 aprilie 2011, 22:18)

    manfred [utilizator]

    Are dreptate Boc aici: romanii nu sint atit de prosti cum ii cred "marile" televiziuni de stiri... Sa speram ca intram pe crestere economica si ca o sa fie mai bine.
    • -2 (8 voturi)    
      bocul - unitatea de masura a minciunii (Joi, 28 aprilie 2011, 21:56)

      bocanel [anonim] i-a raspuns lui manfred

      Serios ,
      cred ca procentul este taman pe dos , 5-8% sunt pozitive,iar restul ....
      Nu mai are rost sa-i trimit si eu un mail "de bine" , sa-i stric procentul .
      • +1 (1 vot)    
        n-are rost.. :) (Marţi, 3 mai 2011, 12:14)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui bocanel

        pai daca tot nu ai ceva constructiv de spus, mai bine nu-l deranjezi...

        sunt convins ca in realitate procentul 'nemultumitilor' este semnificativ mai mare de 5-8%, dar majoritatea sunt electoratul stabil al pesedeilor.. pomanagii analfabeti.. cum sa scrie astia emailuri?
  • +2 (14 voturi)    
    by the way (Joi, 28 aprilie 2011, 22:19)

    manfred [utilizator]

    Poate vor si domnii Ponta si Antonescu sa faca acelasi lucru- sa isi faca publice adresele de e-mail...Cum ce e ala email? A, ma scuzati dinsii comunica numai la televiziuni; prietenii stiu de ce...
    • +1 (7 voturi)    
      aşa (Vineri, 29 aprilie 2011, 0:03)

      xcristi [utilizator] i-a raspuns lui manfred

      Dânşii scriu pe blog, ca acolo nu-i poate contrazice nimeni :). De-ar mai fi Boc prim-ministru un mandat....ce bine-ar fi! S-ar mai pune la punct nişte treburi pe ici pe colo, prin punctele esenţiale, că Boc e furnicuţă harnică! (nu-s postac!). Ochelari de cal să ai şi tot se vede ce trebuie văzut!
      • +1 (5 voturi)    
        serios? (Joi, 28 aprilie 2011, 23:52)

        Tomescu [anonim] i-a raspuns lui xcristi

        De obicei mananci ... in stilul asta? Sau doar pe ici pe colo?
        • +2 (2 voturi)    
          El a comentat articolul (Vineri, 29 aprilie 2011, 8:49)

          ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui Tomescu

          insa tu l-ai comentat pe el.
          si inca in ce stil.
          Si eu sunt de acord ca Boc face bine ce face.
      • 0 (0 voturi)    
        asfaltul politic (Joi, 5 mai 2011, 0:12)

        ion militaru [anonim] i-a raspuns lui xcristi

        frate?esti aerian rau de tot,
    • +1 (1 vot)    
      NU AU CURAJ! (Vineri, 29 aprilie 2011, 11:44)

      lazar [anonim] i-a raspuns lui manfred

      Nu cred ca vor avea vreodata curaj sa ne dea adresele de mail ! La ce fac ei in romania,in politica,
      la cat ii duce capul,la cat de slabi sant ca politicieni nu cred ca au curaj.
  • +3 (7 voturi)    
    Bravo Boc! Tocmai ti-am trimis un mesaj. (Joi, 28 aprilie 2011, 22:28)

    DAn Mihai [anonim]

    Am trimis si eu un mesaj de sustinere. Sper sa duca reformele la bun sfarsit si sa continue modernizarea Romaniei. Are votul meu pt. ca a dat dovada de mult profesionalism.

    Hai Boc!
  • +1 (7 voturi)    
    WTF (Joi, 28 aprilie 2011, 22:34)

    caron [anonim]

    Bizar...
    Ce ar fi de laudat la guvernele conduse de Boc?

    Nu mai e coruptie?
    Sunt spitale/scoli/infrastructura etc mai bune de cand e Boc?
    Avem putere de cumparare (traim mai bine) de cand e Boc?
    Justitia e mai eficienta acum?
    samd

    Zau ca io nu vad nicio imbunatatire, dar vad o inrautatire si n-o fi Boc de vina ca e mai rau, dar daca nu poate imbunatati nimic, de ce mai sta?
  • 0 (8 voturi)    
    da, si marmota ...... (Joi, 28 aprilie 2011, 22:35)

    sellerman [utilizator]

    cu siguranta, si marmota invelea ciocolata, si exista mos craciun., si pe tine te-a adus barza, stim toate astea tovarase boc, ai devenit paranoic , ...
  • 0 (8 voturi)    
    nici macar atat nu merita (Joi, 28 aprilie 2011, 22:45)

    adi [anonim]

    Asta ptr ca nu merita nici macar efortul de a-i trimite un email.
    La urma urmei saracu nici nu-si da seama de incompetenta si indolenta membrilor guvernului pentru ca toti sunt la fel, inclusiv el (pardon "Excelenta Sa" ca la urma urmei asa se gratuleaza toti intre ei) si atunci cum sa-i deosebeasca pe unii de altii.
    Din pacate acest lucru e valabil si ptr membrii partidelor, acum in opozitie, care au avut contributia lor la starea de acum a Romaniei si care nu sunt in stare sa scoata ceva coerent pe gura in afara acelorasi acuze de mahala si gestica de gorile feroce.
    Asta e domnilor. Din pacate nu avem cui sa-i trimitem un email si sa fim siguri ca destinatarul intelege gestul si actioneaza in interesul si pe intelesul celor multi (prostimii in acceptiunea lor).
  • -1 (9 voturi)    
    spam (Joi, 28 aprilie 2011, 22:47)

    fane [anonim]

    da , celelalte 90 la suta sunt trimise direct la spam
  • -2 (6 voturi)    
    hai mai (Joi, 28 aprilie 2011, 23:26)

    sorin [anonim]

    pai sa faca publica lista cu mail-uri. sincer cred ca ar face ceva inteligent daca chiar asa ar fi. le-ar inchide gura la toti....dar, pt. ca trebuia sa fie un DAR....ma indiesc ca spune adevarul
    • -1 (9 voturi)    
      eu nu ma indoiesc, (Joi, 28 aprilie 2011, 22:58)

      sellerman [utilizator] i-a raspuns lui sorin

      eu sunt sigur 100%, a ajuns saracul sa se minta singur,
  • -1 (5 voturi)    
    gogosi simple (Vineri, 29 aprilie 2011, 0:57)

    monica L [anonim]

    Pina si in aceasta chestiune Boc minte cu nerusinare: celelalte 82-85 % din mesajele negative sint directionate de administrator in spam. Elena Udrea (cu blogul ei) stie de ce.....
  • 0 (6 voturi)    
    un mesaj pozitiv (Vineri, 29 aprilie 2011, 1:06)

    sdfh [anonim]

    sunteti cel mai inalt roman. cel mai neungur ardelean, cel mai prim ministru, nu sunteti servul lui basescu si nici de rasul lumii. mie mi-a crescut salariul si tzara o duce bine. cel mai bine. de fapt, nu cred ca se poate mai bine de asa. tot ce ne-ati promis s-a implinit. daca n-ar fi fost mogulii de vantu si voiculescu o duceam chiar mult mai bine, dar... multi sunt gelosi pe succesurile dvs. lumea vorbeste din invidie, sa stiti. noi stim ca ati facut eforturi mari acolo la guvern. ca cetateanul e pe primul loc, ca austeritatea a inceput cu guvernantii. ce a zis voiculescu la tv ca e casa lu videanu, noi stim ca e minciuna si de fapt e pentagonu.
    • +3 (5 voturi)    
      Mai lasa-ne cu sarcasmul (Vineri, 29 aprilie 2011, 3:05)

      Caloianu [anonim] i-a raspuns lui sdfh

      Mai lasa-ne cu sarcasmul dumitale de doi bani!
  • +1 (3 voturi)    
    Un minunat om necarismatic ! (Vineri, 29 aprilie 2011, 8:18)

    martin [anonim]

    Acest om serios,muncitor,dar necarismatic,se numeste Boc si indura de peste 2 ani atacuri nedrepte ale naimitilor partidelor de hopozitie si ale televiziunilor de "stiri ticaloase,chiar cand sunt adevarate" (adica practic acelasi lucru), dar desigur si ale unor oameni oarecare, care nu stiu ca e criza si cred ca doar din cauza lui Boc s-au oprit constructiile,adica boomul imobiliar de pana in 2008.
    Astia urla contra lui Boc in diferite orase, unde se stie ca vine, dar sunt unul pana la 3 indivizi, eventual dotati cu oua,desi Realitatea vede desigur 30, cu toate ca filmarea proprie arata altceva, iar Cotidianul.ro, al fostului ziarist Nistorescu,declara evident 300 de eroi nemultumiti.
    Nu stiu ce va aduce viitorul, dar cred ca "bocul" va fi intradevar o unitate de masura, dar a muncii serioase,cinstite si demne, cu toate ca Boc nu se cearta tot timpul cu Basescu, cum doresc Poanta Draivarul Mongoloid si Crin Dublul Repetent Betiv de Niculitel ,care au tot atatea idei,ca un disc de vinil,dar defect !
  • 0 (2 voturi)    
    Mai nene - nu le-o fi rusine unora sa-si angajeze (Vineri, 29 aprilie 2011, 16:16)

    gogu [anonim]

    laudatori? Daca tot a taiat de peste tot, macar sa le taie si astora portia!
  • 0 (0 voturi)    
    ha ha ha (Luni, 2 mai 2011, 18:05)

    cosmin [anonim]

    vreo 5% dintre mesaje ii cereau demisia, celelalte 95% erau pline in injuraturi ;)