30 de figuranti angajati sa aplaude si sa umple sala la Consiliul PSD Bucuresti se plang ca nu au fost platiti

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 22 februarie 2010, 13:36 Actualitate | Politic

In jur de 30 de persoane, angajate sa faca figuratie si sa aplaude la Consiliul PSD Bucuresti, care a avut loc miercurea trecuta, au venit, luni, la sediul central al partidului, reclamand faptul ca nu au fost platiti, anunta Mediafax. Ei sustin ca au fost angajati prin intermediul unei firme de casting si fiecaruia i se promisese cate 25 de lei.

Reprezentantul lor a precizat ca au fost angajati, prin intermediul unei firme de casting, sa participe la Consiliul PSD Bucuresti de miercurea trecuta, cu misiunea de a umple sala si de a aplauda.

Dupa aproximativ 20 de minute petrecute in fata sediului central al PSD, ei au plecat spre sediul PSD Bucuresti de lânga Piata Universitatii.

Presedintele PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat ca nu el s-a ocupat de organizare si nu raspunde de acest lucru.


Citeste mai multe despre   
























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ce voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

3534 vizualizari

  • +13 (15 voturi)    
    Pai toata sala era plina de figuranti (Luni, 22 februarie 2010, 13:52)

    Buftea [anonim]

    paia io fi platit?
    • +5 (7 voturi)    
      :)) (Luni, 22 februarie 2010, 14:50)

      neaosh [utilizator] i-a raspuns lui Buftea

      Nu-i nevoie sa-i plateasca cineva, au ei grija sa-si ia banii singuri de la buget.
      :))
  • +8 (12 voturi)    
    corect (Luni, 22 februarie 2010, 13:56)

    fc [utilizator]

    asa va trebuie ca v-ati inhaitat cu comonistii. astia s-au tinut de cuvant numai cand au exterminat oamenii de calitate din romania!
  • +8 (10 voturi)    
    Frumos... (Luni, 22 februarie 2010, 13:57)

    cobra [anonim]

    De tot râsul. De la aşa partid ce pretenţii or avea?
  • +11 (13 voturi)    
    comunisti (Luni, 22 februarie 2010, 13:57)

    eu [anonim]

    apucaturi comuniste...exact ca pe timpul lui Ceashk
  • +2 (2 voturi)    
    Ei au.... (Luni, 22 februarie 2010, 14:00)

    Lucian [anonim]

    "Dupa aproximativ 20 de minute petrecute in fata sediului central al PSD, ei au spre sediul PSD Bucuresti de lânga Piata Universitatii."

    Ei au ce ? Au plecat. Corectati va rog
    • +1 (3 voturi)    
      au inceput sa faca cruci, sa blesteme (Luni, 22 februarie 2010, 14:23)

      Ovidiu [anonim] i-a raspuns lui Lucian

      si sa murmure descantece cu "Flacara Violeta" in directia sediului PSD Bucuresti...
      • +1 (3 voturi)    
        gresit (Luni, 22 februarie 2010, 16:32)

        unu [anonim] i-a raspuns lui Ovidiu

        Pardon!! "Flacarea" ai vrut sa zici :PPP
  • +4 (6 voturi)    
    dovada!! (Luni, 22 februarie 2010, 14:00)

    demascatorul [anonim]

    acum e clar si pt mine cine a furat alegerile!
    • -1 (5 voturi)    
      Clar dom'le (Luni, 22 februarie 2010, 15:56)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui demascatorul

      Da, si Basescu e un sfant care salveaza tara de moguli si de oamenii rai in general. PSD-u reprezinta "comunistii", adica aia rai...

      Sunt toti o apa si-un pamant.. N-o sa vedeti voi in Romania politician sarac....
  • +3 (5 voturi)    
    rasu plansu (Luni, 22 februarie 2010, 14:18)

    Mihai [anonim]

    Ar fi de ras daca nu ar fi de plans... ROMANIA !!!
  • +4 (6 voturi)    
    i-a luat de la gropile lu' oprescu (Luni, 22 februarie 2010, 14:19)

    jogf [anonim]

    asa se intampla cand confunzi lucrurile.
    ei de fapt trebuiau sa se duca inaintea lu' oprescu si sa aplaude in jurul unei gropite proaspat asfaltate
    si sa-i aduca osanale regizorului de trucaje in asfalt!
    psd-ul nu este nimic altceva decat o umplutura proasta pentru structurile Romaniei.
    crapa la testul cu putin adevar, imediat iese spoiala, intrebati-l pe oprescu si vanghele, doi slabi spoitori...
    creatorul umpluturii a fost un slab inginer si un ideolog rus si atat.
    imapaca-te cu ce o sa scrie in manualele de istorie la capitolul rebuturi ;)
  • +1 (3 voturi)    
    Pe cine? (Luni, 22 februarie 2010, 14:36)

    Oana [anonim]

    Pe cine au aplaudat? E interesant de aflat
  • +2 (4 voturi)    
    qrve neplatite (Luni, 22 februarie 2010, 14:46)

    eu [anonim]

    se mai intample...
    la case mari , banii se cer inainte de .....
  • +1 (3 voturi)    
    Astia-s aia de postau pe net la alegeri (Luni, 22 februarie 2010, 15:05)

    Gigi Berlogea [anonim]

    Uite asa castiga PSD-ul, votati de aurolaci, betivi si alte "menoritati" prostite cu galeti si kilograme de faina si malai. Si il mai auzeam pe burjuiul ala de Nastase care spunea ca "PSD sa redevina partidul de stinga puternic care sa lupte impotriva saraciei". Saracia mebrilor de partid PSD poate?!?!
  • 0 (2 voturi)    
    este jenant (Luni, 22 februarie 2010, 15:26)

    florin [anonim]

    asta arata nivelul de saracie al celor care accepta sa aplaude ca la un congres al PCR contra sumei de 25 ron. un nivel la care si PSD a contribuit
    • -1 (3 voturi)    
      Ba nu (Luni, 22 februarie 2010, 15:59)

      Marius [anonim] i-a raspuns lui florin

      Ce este jenant? Ca au angajat aplaudaci? Asta se intampla si in strainatate in campaniile electorale, nu numai la noi. Tu crezi ca in general "gloatele" de la meetinguri de sustinere sunt simpatizanti veniti "privat"? :))

      jenant este ca a iesit scandal.. s-a ales praful de "+"-ul de imagine, tot "aranjamentul" s-a intors impotriva lor.

      Blamati organizatorul, cel care s-a ocupat de aranjamente nu partidul (care in umila mea opinie nu se diferentiaza aaaaabsolut deloc de celelalte partide din Romania)...
  • +1 (3 voturi)    
    Moare de ras Caragiale (Luni, 22 februarie 2010, 16:52)

    Caragiale [anonim]

    Moare de ras Caragiale.
    Probabil ca aplaudacii nu au aplaudat cand trebuie, l-au aplaudat pe Mr.Goeana cand trebuia pe Mr. Ponta si invers.

    ha ha ce-mi plac glumele mele !
  • +1 (3 voturi)    
    haios (Luni, 22 februarie 2010, 17:27)

    saladin [anonim]

    Stirea este buna pentru cei care mai cred ca Ponta a fost ales in urma unei competitii cinstite din nevoia reformarii psd-ului. A inceput cu "pitirea masinilor bengoase" si neplata aplaudacilor. Normal, cind a vazut ca tradarea a dat roade, de ce sa mai plateasca ?.
  • 0 (2 voturi)    
    concertul (Luni, 22 februarie 2010, 18:37)

    brod [anonim]

    in filmul exceptional al lui radu mihaileanu, se intampla aproape la fel: comunistii isi mobileaza mitingurile cu aplaudaci platiti, angajati prin firmele de casting. doar ca, acolo, ii si platesc, pana la urma. concluzia : rosii romani sunt mai canalii decat rosii rusi! hai, sa traiesti dom' procuror ponta! si sa-l visezi, noapte de noapte, pe prietenul tradat, care s-a sinucis aruncandu-se de la etaj...