Sevil Shhaideh, numita consilier guvernamental

de RH     HotNews.ro
Miercuri, 18 octombrie 2017, 18:36 Actualitate | Politic

Sevil Shhaideh
Foto: Agerpres
Sevil Shhaideh a fost numita miercuri consilier de stat in aparatul de lucru al guvernului, potrivit unei decizii publicate in Monitorul Oficial.

Shhaideh a demisionat saptamana trecuta din functia de ministru al Dezvoltarii. Premierul Tudose a anuntat ca o va numi consilier.























Jurnal din Israel

FOTOGALERIE Israel pe repede inainte: kit de informatii pentru o calatorie reusita

De la nord la sud, Israelul are putin peste 400 de kilometri, iar de la est la vest, putin peste 100. E printre putinele tari ale lumii in care, in aceeasi zi, poti face si baie in mare si ski la munte. E taramul miracolelor si al sperantelor, tara sfanta a pelerinilor, teritoriu complet liber si dezinhibat pentru hedonistii de pretutindeni. Ca vrei sa te regasesti spiritual sau ca vrei sa gasesti energia unor petreceri fantastice, mergi in Israel. O sa capeti ce cauti si, uneori, chiar mai mult decat atat.

1742 vizualizari

  • +19 (19 voturi)    
    Metoda tipic comunista : (Miercuri, 18 octombrie 2017, 19:02)

    gigiN [utilizator]

    -Avansarea...disciplinara !!!
  • +10 (10 voturi)    
    acesta (Miercuri, 18 octombrie 2017, 19:29)

    zigot [utilizator]

    este motivul pt. care romanii rationali "iubesc" psd ul
  • +9 (9 voturi)    
    Modul obisnuit al PSD-ului de rezolvare a unor (Miercuri, 18 octombrie 2017, 19:30)

    ty [utilizator]

    astfel de situatii.
    La fel au procedat si in cazul primarilor gasiti incompatibili si care au trebuit sa demisioneze. Au devenit consilieri la primarii cu salarii apopiate ca valoare cu a primarului care l-a inlocuit.
  • +6 (6 voturi)    
    Ramane Servila in minaret cu zebra sefa DLN (Miercuri, 18 octombrie 2017, 20:07)

    Plagarus [utilizator]

    Sa fie primita cu onoruri,in rol de matasea broastei pe Belina.
  • +8 (8 voturi)    
    Aha (Miercuri, 18 octombrie 2017, 20:33)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Deci i-a trecut supararea si stresul? Nu se mai simte impunsa de nimeni de nicaieri? Ca zicea ca nu mai rezista si ca demisioneaza de la minister.
    Deci odata cu postul i s-au dus si grijile? Asa, peste noapte? Mai ce oameni competenti si profesionisti. Invidiosul rautacios de mine nu vrea sa accepte asta...

    ... sau grijile i s-au dus ca au facut toti scut in jurul ei?
  • +13 (13 voturi)    
    ... (Miercuri, 18 octombrie 2017, 20:42)

    ak33 [utilizator]

    jana nu e moarta , jana se transforma
  • +4 (4 voturi)    
    a iesit (Miercuri, 18 octombrie 2017, 20:52)

    iodixit [utilizator]

    meduza asta de la perfuzie. cu ce era, cu vodca?
  • +4 (4 voturi)    
    nouvorba (Miercuri, 18 octombrie 2017, 21:02)

    Dedalus [utilizator]

    "a fost numita consilier in aparat".... !!!

    "A fost numita" - adica nimeni nu stie cine a numit-o... :-))

    "Consilier in aparat" = precum e pusa lama de ras in aparatul de ras :-))

    E in Nouvorba... :-)
  • +9 (9 voturi)    
    Academia de furat a lui Mazare (Miercuri, 18 octombrie 2017, 21:41)

    krampus [utilizator]

    Servil Shaideh stie bine sa fure din banii publici asa ca Draknea nu se poate lipsi de ea. Va fi numita consilier ca sa-i invete si pe altii cum sa fure.