SNSPA: Mirel Palada nu este nici cadru didactic titular, nici profesor asociat

de I.R.     HotNews.ro
Vineri, 15 septembrie 2017, 12:13 Actualitate | Politic

Mirel Palada
Foto: Hotnews
Scoala Nationala de Studii Politice si Administrative a reactionat dupa ce Organizatia Pact i-a solicitat sa inceteze colaborarea cu Mirel Palada, precizand intr-un comunicat de presa ca in prezent Palada, fost purtator de cuvant al guvernului condus de Victor Ponta, nu este nici profesor titular si nici asociat la SNSPA.

"In acest moment, domnul Mirel Palada nu este cadru didactic titular si nici profesor asociat al SNSPA. Regretam faptul ca imaginea SNSPA este folosita in interese exterioare mediului universitar. De asemenea, facem apel la responsabilitate, decenta si toleranta din partea oricarui actor public. SNSPA sustine dezbaterile publice, bazate pe rationamente valide, respect, iar neintelegerile trebuie clarificate, cu buna credinta. Totodata, SNSPA dezaproba ferm orice act/element de agresivitate, verbala sau fizica", se arata in comunicatul de presa.

Pact pentru Romania a cerut joi rectorului SNSPA, Remus Pricopie, si decanului Facultatii de Comunicare si Relatii Publice, Alina Bargaoanu, sa intrerupa colaborarea cu sociologul Mirel Palada, fost purtator de cuvant al guvernului Ponta, care l-a lovit miercuri seara, in pauza unei emisiuni la B1 TV, pe senatorul Mihai Gotiu. Organizatie sustine ca asocierea cu Mirel Palada ar reprezenta o pata pe imaginea invatamentului superior din Romania.


Citeste mai multe despre   






















VIDEO Economistii-sefi ai primelor 3 banci comerciale, despre evolutia economiei romanesti. Ce proiecte mari de investitii finanteaza bancile la ora actuala?

Economistii sefi ai primelor 3 banci comerciale, Horia Braun (BCR), Florian Libocor (BRD-GSG) si Andrei Radulescu (BT) au discutat luni dimineata, in cadrul unei mesei rotunde organizate de HotNews.ro si Startup Cafe, despre investitiile bancilor in economie romaneasca si starea actuala a economiei, precum si despre fluctuatiile care au tinut prima pagina in ultima perioada.
  • A. Radulescu: Daca statul nu investeste, atunci de ce sa isi asume sectorul privat riscuri?
  • F. Libocor: Banii se duc acolo unde exista certitudini, predictibilitate, stabilitate. Lipsa acestor caracteristici loveste in mai multe zone, cu precadere in investitii.
  • H. Braun: Speram la o dinamica pozitiva, insa trebuie sa puna umarulul statul,bancile, si managementul companiilor.

6882 vizualizari

  • +10 (10 voturi)    
    nu este somer (Vineri, 15 septembrie 2017, 12:25)

    anion [utilizator]

    Deci nu este profesor plin, nici macar asociatsi totusi nu-i trebuie angaament din moment ce firea ii va plati contracte barosane. Dupa spusele ei pana acum nu a platit nici un contract cu sugeologul Palada. Timp mai este.
    • +7 (7 voturi)    
      contractele (Vineri, 15 septembrie 2017, 14:32)

      Bolovanul [utilizator] i-a raspuns lui anion

      contractele alea au caracteristici de sondaje nationale. oare ce o trebui domnei Firea sondaje nationale?
  • +9 (9 voturi)    
    vai de tara, (Vineri, 15 septembrie 2017, 12:44)

    mos ion roata [utilizator]

    in care leprele sunt profesori!
  • -8 (10 voturi)    
    Organizatia Pact, (Vineri, 15 septembrie 2017, 12:48)

    Un cititor [utilizator]

    mega lol !
  • +12 (14 voturi)    
    Tociu si Palade-Gotiu si Palada (Vineri, 15 septembrie 2017, 13:29)

    Altiro [utilizator]

    Bietul Mirel nu e profesor ci o imitatie de smardoi de carton. Unul dintre putinii care aplica politica psd: sa dea ceva romanului..
  • +16 (16 voturi)    
    pana ieri se mandrea cu el SNSPA-ul :)) (Vineri, 15 septembrie 2017, 13:29)

    Daniel_Ciungu [utilizator]

    LOL! Ce frumos, Internetul are o chestie faina, se numeste arhiva.. Ia uitati dumneavoastra de pe siteul SNSPA de ieri seara -> astazi nu mai gasiti bineinteles, ca doar trebuiau sa dea comunicat in care invata lumea ca la SNSPA nu se creaza lideri ai societatii de maine ci doar se invata cum sa nu iti asumi responsabilitati..

    Hotnews, P.S. pact nu e o simpla organizatie, e un partid politic. Il gasiti in Registrul Partidelor Politice, alta chestie faina a internetului.

    http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache%3Ahttp%3A%2F%2Fcomunicare.ro%2Findex.php%3Fpage%3Dcomunicare-politica-marketing-politic-i-electoral
  • +5 (5 voturi)    
    Ochii oblici spun de unde vine acest (Vineri, 15 septembrie 2017, 16:55)

    soundtrack [utilizator]

    ne-roman grobian , psihopat, educat de stanga politica sa-si elimione fizic adversarul. John Podesta, seful de campania a lui hillary clinton, a fost si consilier de campanie electorala a lui ponta, implicit profesorul personal al lui palada. Ce au fost trimisi sa faca acesti pitecantropi neomarxisti? Orice pentru a-si asigura posturi grase, linsaj, minciuna, calomnie, insolenta, indolenta, agresiune de orice fel. Ei stiu pentru ce lupta: resursele tarii, bugetul devalizat si controlul fraierilor. Podesta este renumit pentru manipularea de cea mai joasa speta menita sa-si elimine oponentul si astfel sa acceada la finantele tarii. Toti sunt agenti ai stangii din cadrul globalismului.N-au demnitate, urasc adevarul si se trag din...maimute.
  • +5 (5 voturi)    
    Trebuie vazut (Vineri, 15 septembrie 2017, 18:26)

    CodrutzaN [utilizator]

    cat de curata este lucrarea de doctorat a "cultului" palada (ciudat, dupa mecla pare marginalizat!)
    si deasemenea daca a facut/face box, ful contact si alte martiale caci atunci se schimba datele problemei
    • 0 (0 voturi)    
      corect! (Luni, 18 septembrie 2017, 9:48)

      iliterat_b3-a5-8c-30-58-1f [utilizator] i-a raspuns lui CodrutzaN

      Iata un punct de vedere inedit!
      Nu mi-am pus problema asa, dar daca tu mentionezi "daca a facut/face box, ful contact si alte martiale" imi aduc aminte ca la americani, pumnii unui boxer profesionist reprezinta o arma mortala.
      Asta inseamna ca are raspundere mare, omul trebuie sa fie foarte atent cand riposteza: chiar daca este in legitima aparare, daca omoara pe cineva cu puminii se considera OMOR (murder one), nu doar lovituri cauzatoare de moarte ...
  • +7 (7 voturi)    
    Academia Stefan Gheorghiu (Vineri, 15 septembrie 2017, 19:43)

    usser [utilizator]

    SNSPA este fosta Academie Stefan Gheorghiu in care se pregateau cadrele nomenclaturii comuniste, viitorii secretari de partid si activisti comunisti. Este o rusine ca aceasta universitate exista si ca nu a fost desfintata dupa revolutia din 1989. Este la fel de toxica ca si predecesoare sa.
    • +4 (4 voturi)    
      DAR (Sâmbătă, 16 septembrie 2017, 10:24)

      gwolf [utilizator] i-a raspuns lui usser

      are imagine frate! care nu trebuie afectata...
      si cand iau micul dejun numai imaginea SPSPA imi sta in minte de nu pot manca decat din picioare.

      Stiati fratilor de prestanta SNSPA-ului? ce imagine are? ei, Avram Iancu si Stefan cel Mare. Emblemele Romaniei!

      "Interese exterioare mediului universitar" auzi exprimare la BOUL asta care a redactat comunicatul
      • +1 (1 vot)    
        Palada si SNSPA (Sâmbătă, 16 septembrie 2017, 16:43)

        orasanurazvan [utilizator] i-a raspuns lui gwolf

        Nu stiu daca e vaca sau bou, dar regnul l-ati nimerit. Mai sus demonstreaza cineva cu un link devastastator ca vorbim de o mincinoasa sau un mincinor sinistra/u.
  • +2 (2 voturi)    
    Nu trebuia sa mai repetati (Sâmbătă, 16 septembrie 2017, 8:13)

    John M. [utilizator]

    Stiam ca e un nimic !